Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se naredi screenshot na namiznem računalniku

kako se naredi screenshot na namiznem računalniku

Na telefonu znam. Na računalniku namiznem me zanima, če se da narediti in kako?


V zgornji vrstici, da desno od tipke f12, je tipka PrintScreen.

Nato se postaviš v željeno datoteko in uporabiš funkcijo Prilepi.

če imaš več zaslonov ali hočeš narediti screenshot samo enega okna, ne pa vseh odprtih, potem uporabi
Alt Gr + Shift + Prt Scr

ker mogoče nočeš pokazati vsega, kar imaš na računalniku….

nova
Uredništvo priporoča

Pa saj imaš slikarja, da izrežeš nepotrebno.


V zgornji vrstici, da desno od tipke f12, je tipka PrintScreen.

Nato se postaviš v željeno datoteko in uporabiš funkcijo Prilepi.
[/quote]

Gumb preentscreen in jep, funkcijo prilepi oz. včasih je ni in deluje (seveda) ctrl+v.
Ampak stvar je nerodna, ker
– naredi screenshot celega ekrana
– odpreti je potrebno s programom neko datoteko, da lahko prilepiš noter.
Zato je izvrstna zadeva Lightshot – micen programček se inštalirat na računalnik – izrežeš sliko na ekranu in sejvaš direktno na računalnik.
….prosim, ni za kaj 🙂

Gumb preentscreen in jep, funkcijo prilepi oz. včasih je ni in deluje (seveda) ctrl+v.
Ampak stvar je nerodna, ker
– naredi screenshot celega ekrana
– odpreti je potrebno s programom neko datoteko, da lahko prilepiš noter.
Zato je izvrstna zadeva Lightshot – micen programček se inštalirat na računalnik – izrežeš sliko na ekranu in sejvaš direktno na računalnik.
….prosim, ni za kaj 🙂
[/quote]

Se mi je zdelo nepotrebno pisati, katerega od načinov za Prilepi (urejanje/prilepi, da desna tipka miške/prilepi, ctrl+v …) je možno da uporabiti.

Je pa dobro izvedeti tudi druge načine lepljenja, tako uporabe raznih programckov za izrez dela slike zaslona kot izrez enega okna.

Pa saj imaš slikarja, da izrežeš nepotrebno.
[/quote]

toliko dodatnega dela, ki se mu izogneš, če dve tipki poleg stisneš

Gumb preentscreen in jep, funkcijo prilepi oz. včasih je ni in deluje (seveda) ctrl+v.
Ampak stvar je nerodna, ker
– naredi screenshot celega ekrana
– odpreti je potrebno s programom neko datoteko, da lahko prilepiš noter.
Zato je izvrstna zadeva Lightshot – micen programček se inštalirat na računalnik – izrežeš sliko na ekranu in sejvaš direktno na računalnik.
….prosim, ni za kaj 🙂
[/quote]

jao, ti bi še dodaten program inštalirala, če pa je dovolj, da stisneš Alt G+Shift poleg PRT SCR, pa ti kopira samo aktivno okno

😂😂😂

na moji tipki print screen je pod tem napisom še ena črta pod katero piše Sysrq…
če pritisnem tipko ne naredi nič, šem poskusila s caps kock in shift + print screen, meni nič ne odreagira na to tipko.:S

Eno so te opcije, ki so ti jih predlagali, med drugim imaš tudi v programu kjer je datoteka PRIPOMOČKI in izbereš ORODJE ZA IZREZOVANJE , kjer zajameš točno tisto vsebino, ki jo želiš zajet ali pa izrezat ven in shraniš.

na moji tipki print screen je pod tem napisom še ena črta pod katero piše Sysrq…
če pritisnem tipko ne naredi nič, šem poskusila s caps kock in shift + print screen, meni nič ne odreagira na to tipko.:S
[/quote]

Nič se ne zgodi (da kaj vidiš kaj nekje na zaslonu), dokler ne uporabiš nekje še funkcije Prilepi.

jao, ti bi še dodaten program inštalirala, če pa je dovolj, da stisneš Alt G+Shift poleg PRT SCR, pa ti kopira samo aktivno okno

😂😂😂
[/quote]

Seveda aktivno okno, z vsemi nepotrebnimi podatki s tvojega ekrana! In to moraš potem odpret program (Word, slikar…), da lahko noter pokneš, ker direkt screenshota ne moreš sejvat.
Raje preberi 2x, kar sem napisala. Seveda ena birokratka, ki naredi 1 screnshot na teden, nima potrebe po poenostavitvah.
Tisti, ki resno dela z računalnikom, presneto ceni, če lahko namesto treh klikov naredi samo enega.

Nič se ne zgodi (da kaj vidiš kaj nekje na zaslonu), dokler ne uporabiš nekje še funkcije Prilepi.
[/quote]
saj sem odprla slikarja in želela prilepiti notri, pa mi nič ne prilepi.


saj sem odprla slikarja in želela prilepiti notri, pa mi nič ne prilepi.
[/quote]
ja zdaj pa je šlo … ne vem zakaj je prvič štekalo. Hvala. 🙂


saj sem odprla slikarja in želela prilepiti notri, pa mi nič ne prilepi.
[/quote]

Meni brez težav prilepi.


ja zdaj pa je šlo … ne vem zakaj je prvič štekalo. Hvala. 🙂
[/quote]
Prosim.

PRABABI na pomoč! Tuki ne znajo z računalnikom delat.

a si ti rojeno pametno?

a si ti rojeno pametno?
[/quote]
PRABABI je najbolj pametna. Priznam. Še ti njo pokliči.

Točno to, ima windows (novejši) to nekje. A ker ne vem kje (in malo sem alergična na win 10), sem instalirala Lightshot – > sploh ni treba nič odpirat, čim pritisneš Preentscreen, se potemni ekran in izrežeš kar želiš in shraniš, deluje povsod.

Točno to, ima windows (novejši) to nekje. A ker ne vem kje (in malo sem alergična na win 10), sem instalirala Lightshot – > sploh ni treba nič odpirat, čim pritisneš Preentscreen, se potemni ekran in izrežeš kar želiš in shraniš, deluje povsod.
[/quote]
Jst ga imam pod pripomočki, kjer je word, excell, slikar,….. in samo zajamem želeno vsebino in jo shrani kot sliko v PNG datoteki. Je tako preprosto in hitro in ne uporabljam sploh slikarja, ker to je zamudno delo.


Jst ga imam pod pripomočki, kjer je word, excell, slikar,….. in samo zajamem želeno vsebino in jo shrani kot sliko v PNG datoteki. Je tako preprosto in hitro in ne uporabljam sploh slikarja, ker to je zamudno delo.
[/quote]

Seveda, saj to hočem jaz reči, da obstajajo programčki, ki hkrati izrežejo in shranijo. Jaz uporabljam Lightshot, ker se mi zdi bolj enostaven kot windowsov “Pripomočki-Orodje za izrez”, pa tudi tale slednji rad zapre razna dialog-box preden screenshota, Lightshot pa ne.

Seveda, saj to hočem jaz reči, da obstajajo programčki, ki hkrati izrežejo in shranijo. Jaz uporabljam Lightshot, ker se mi zdi bolj enostaven kot windowsov “Pripomočki-Orodje za izrez”, pa tudi tale slednji rad zapre razna dialog-box preden screenshota, Lightshot pa ne.
[/quote]

Aja, pa še to:
Velika prednost windowsovega Orodja za izrezovanje je, da lahko prostoročno izrežeš poljubno obliko. Npr. za kolaž.
Prednost Lightshot pa je, da potem ko izrežeš poljuben pravokotnik in preden shraniš, lahko še rišeš po sliki (npr.obkrožiš bistveno ali narišeš pot ipd).

Aja, pa še to:
Velika prednost windowsovega Orodja za izrezovanje je, da lahko prostoročno izrežeš poljubno obliko. Npr. za kolaž.
Prednost Lightshot pa je, da potem ko izrežeš poljuben pravokotnik in preden shraniš, lahko še rišeš po sliki (npr.obkrožiš bistveno ali narišeš pot ipd).
[/quote]

A v slikarju pa tega ne moreš? Dva klika vam je preveč?

A v slikarju pa tega ne moreš? Dva klika vam je preveč?
[/quote]

Ja, je preveč.
Na dan naredim verjetno vsaj 10000 klikov. Vsak prihranjen klik se pozna.
Tisti, ki namesto ikonc uporablja ctrl+p, ctrl+v, ctrl+tab in ostale krajšnice, me bo razumel in mu bo kaj od povedanega morda prišlo prav. Ostali pa preskočite temo in uporabljajte slikarja.

New Report

Close