Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Vnukinje in kosilo pri babici

Default avatar

puHOglavost lol

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
puhoglavka namesto puhloglavke je napisal/a:

Drži.

Lahko pa sama žreš tiste pomije iz najcenejših, razpadajočih sestavin, skuhane z dodatkom max 3 začimb. Dober tek.
In zakaj naročaš in plačuješ, za svojega lastnega otroka, pomije iz razpadajočih sestavin?
Zato, ker je to pač edina možnost, da otrok pride do nekega toplega obroka.
Ti je jasno?
Ni, a ne. Nimaš partnerja, nimaš otrok.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

puHOglavost lol je napisal/a:

In zakaj naročaš in plačuješ, za svojega lastnega otroka, pomije iz razpadajočih sestavin?
Zato, ker je to pač edina možnost, da otrok pride do nekega toplega obroka.
Ti je jasno?
Ni, a ne. Nimaš partnerja, nimaš otrok.
Ni edina možnost.
No, ok, je edina možnost, če nimaš dovoljšnjih finančnih zmožnosti. Potem morajo otroci pač jesti pomije.
Default avatar

brihtatata

Tvoja snaha je napisal/a:
Ce ze razpravljamo o tem na MONu, vam samo sedaj tukaj kar sporocam, da bosta punce od sedaj naprej hodile same naravnost domov in pocakale tiste 2-3 urce.
Tako sta se same odlocile, stare sta dovolj in starsa ju podpirava v tem. Da - celo vas sin se strinja. Hmmm samo sedaj pa ne bo imel vec izgovora zakaj hodi vsak dan k mami na pohanca. Ok ampak to je ze druga tema. Ne bom sedaj smetila vase.
Čudno, da se nista že prej odločili tako modro in da nista doumeli, da jima babi ne želi nič slabega in da ima tudi ona svoje potrebe in bi lahko bili z njo malo bolj prizanesljivi...

Ampak.....če jih mama ni nič naučila pač ne moreta vedet, zgolj netit sovraštvo in prepir ni glih neka vzgoja za prehvalit.
Default avatar

samo fprašam

puhoglavka namesto puhloglavke je napisal/a:

Ubogi otročički.
Še dobro, da obstajajo tiste prave MAME, ki ubogi deci tri ure po cenenem šolskem kosilu skuhajo še drugo kosilo, tisto tapravo, domače. Zelo zdravo, bravo mame.
Drži.

Lahko pa sama žreš tiste pomije iz najcenejših, razpadajočih sestavin, skuhane z dodatkom max 3 začimb. Dober tek.
hrana v šoli je že dobra! ne vem, zakaj misliš, da ni, in še druge prepričuješ? :)
Default avatar

makaroni3x

pri skoraj petdesetih ni šans, da jem juho kot predjed.
Ne vem zakaj je treba vsak dan predjed, glavno jed in sladico.
Pač naj bojo samo makaroni. In če bi ti znala količinsko pravilno kuhati, tudi ne bi bilo makaronov, da bi si jih ena oseba tri porcije nadevala. Tudi ne verjamem, da je ena punca sposobna pojesti tri porcije makaronov.

skuhaš kar skuhaš. ti in mož se najesta prej in po reglcih - od juhe do sladice, punci si pa sami postrežeta, če in kdaj se jima česa zalušta.
Default avatar

Kajpatole

Punci sta najstnici? Torej jima že vsaj 10 let kuhaš? Pa ne veš kaj jima ni všeč? Če sta še starejši sta mogoče še na kakšni "dieti". Ali ju kdaj vprašaš kaj bi jedli? Ali kosilo jesta v šoli?
Default avatar

glede na ceno

najslabša kvaliteta hrane in slaba kuha je napisal/a:

Točno tole vprašanje se meni poraja. Punci imata kosilo v šoli.
Mi lahko kdo pojasni, zakaj naj bi imel otrok dve kosili?

Realno gledano, je kosilo v OŠ zgolj neko mašilo, porcije so majhne, hrana bolj kot ne neokusna. Pri naših otrocih sem brala neke super duper jedilnike, izgledali so super (napisani), okus jedi je bil pa na pod nivojem. Na videz pač neke normalne jedi, tudi "zdrave" in "domače", vendar v resnici tako slabo skuhane, da so bile za otroke, katerih mame znajo kuhati, neužitne. Ne bi tega pisala, če ne bi vedela, kaj so dejansko dobili na krožnik.

Torej kosilo ob 12-ih, kakršno koli že je bilo...., ko so pa otroci prišli domov so bili ob 16, 17-ih, so bili že lačni.
Nikakor ne razumem tistih, ki neka cenena šolska kosila primerjajo z nekim pravim obrokom, ki naj bi predstavljal edino dnevno toplo prehrano.
Glede na ceno ne bi smela biti cenena (kosilo je subvencionirano, starši ne plačujemo polne cene). Če ima vaša konkretna šola slabo prehrano, imate svet staršev in odprite to temo. Pri nas smo dosegli izboljšanje jedilnika. Hrana je bila dobra, za razvajene otroke verjetno malo manj. Nekajkrat sem kosilo prinesla tudi domov in dejansko ni bilo kaj rečt.
No, če bi mene vprašali, ne bi bilo vsak dan na jedilniku meso, mojim otrokom edino kaka paradižnikova juha ni šla.