Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od cesa se redim?

Od cesa se redim?

Zjutraj ponavadi spijem kavo, nato za malico kaksno sadje. Za kosilo niti ne pojem veliko, ponavadi pa ali je to kaksna zelenjavna rizota ali nekaj testenin. In se za vecerjo ponavadi kaksno jajce ali kak majhen sendvic.
Gibam se veliko, hodim na razne vadbe a kile gredo kar gor. Hitre hrane jem res zelo malo. Tudi peciv, tortic ne jem pogosto. Pa vseeno iz 48kg sem skocila na 55 v samo 3 mescih. Na pregledu za scitnico sem bila a je vse v redu.
Skoz jem enako, nevem kje tici problem

Bodi pozorna pri pitju kupljenih pijač, v katerih je prisoten sladkor. Jej veliko vitamina C. Preveri še hormone nadledvičnice in estrogena. Ti tudi povzročajo redenje.

Hormoni nadledvične žleze se verjetno ugotovijo s krvno preiskavo? Ti da zdravnik napotnico? Kakšno je potem ev. zdravljenje?
Je kaj, kar nakazuje na nepravilnost delovanje nadledvične žleze? Kakšni znaki /razen redenja/?

Moraš več povedati. Starost, jedilnik, pa še višino. Povej jedilnik za 1 teden.

Pa še hitrost prebave. So ljudje, ki imajo hitro in so ljudje, ki imajo počasno. Gensko je to pogojeno.

Pa še inteligenco. Možgani porabijo največ energije, če so seveda aktivni. Pogledaš kateri narod je najbolj debel, zagotovo je tudi najbolj neumen. Seveda, če ne strada zaradi pomanjkanja hrane.

Hormoni nadledvične žleze se verjetno ugotovijo s krvno preiskavo? Ti da zdravnik napotnico? Kakšno je potem ev. zdravljenje?
Je kaj, kar nakazuje na nepravilnost delovanje nadledvične žleze? Kakšni znaki /razen redenja/?
[/quote]

Ce vprasas mojo tasco tudi je priblizno tako kot ti in ji ni jasno od cesa se redi, ker sploh “neeee poooojem skoraaaaj niiiic”.

Kava je kapucino z 3 zlicami sladkorja in domacim mlekom – beri v kavo si vlije vecino smetano ki se nabere na vrhu steklenice z mlekom.

Zraven za zajtrk poje “polnozrnatni kruh s pasteto in zelenjavo” – beri mercatorjev sosedov kruh s celo pasteto na en kos kruha. Zelenjava je polita z domacim bucnim oljem.

Za kosilo mastna juha z rezanci da zlica not stoji.
Poricije pri kosilu za vola ubit.
Na solat dcl domacega bucnega olja.
Po kosilu se ena kava s smetano pardon mlekom in 3 zlicami cukra in pa obvezno nekaj sladkega ker se bo drgac pokvarilo in zakaj je sploh kupla ce ne bo potem nihce pojedel.

Vecerja ostanki kosila ker stran pa res ne bomo metali.

Gibanje edino od vhodnih vrat pa do kavca in kuhinje. Pobere jo tast pred vrati dostavi jo do vrat ker do garaze se je ze tezko odmajat.

Pije izresno domac sok – beri 10kg cukra na 10litrov sirupa. En liter imata za caa 2-3dni.
Ampak pazi to – pije DOMAC sok.

In pol ji ni jasno zakaj ima 130+ kg.

Brez veze.


Ker se rediš od zraka, je rešitev, da greš pogosto na visoke gore. Tam je bolj redki luft.:-)

Za vsak dan tezko napisem kaj jem, ker se sproti delam hrano.
Za malico ponavadi jem sadje in popijem kavo. To res zmeraj.
Kosilo: ponavadi si naredim kaksno zelenjavno rizoto, testenine z tunino omako, omaka iz buck ali polpeti iz buck, kaksno mesano solato, ribje palcke, zelenjavno juho. To je nasteto za vsak dan posebej. Jem res v majhnih kolicinah.
In vecerja: pojem kak sendvic ali kosmice z mlekom, gres
Umes pojem kaksno sadje. Kot sem ze napisala sladkega ne jem veliko. Niti nimam velikega apetita in sem zelo hitro sita. Gibam se vsakdan. Je mozno, da se redim od stresa?

Nekateri se prično rediti šele po enem letu. Si mogoče prenehala kaditi?

Hormoni nadledvične žleze se verjetno ugotovijo s krvno preiskavo? Ti da zdravnik napotnico? Kakšno je potem ev. zdravljenje?
Je kaj, kar nakazuje na nepravilnost delovanje nadledvične žleze? Kakšni znaki /razen redenja/?
[/quote]

Tudi mene zanima glede nadledvične žleze. Kakšni so znaki obolenja? Oz. nepravilnega delovanja.

Od tistega, za kar si pozabila, da si pojedla.

Možno, ker stres vpliva na hormone, ti pa na spremembo presnove.
Plus tega OH in gluten.
Imaš dobro in redno stolico, je mazava, driske, zapeka?
Hud stres povzroči slabo imunsko stanje in razrast kandide.
Kolikšen ph sline imaš? PH lističe kupi in redno testiraj.
Pri pregledu ščitnice so naredili tudi pregled obščitnice? Kakšen glas imaš, si hripava, cmok v grlu?
Kolika je bazalna temp.zjutraj, merjena nekaj dni zapored, pod jezikom? Se v vročini potiš? Mrzle noge, te rado zebe? Itd.

Kaj so male kolicine? Koliko riza npr je v obroku?
Pa sadje. Cukr?

Jaz se spra šujem enako v obratni smeri – stalno nekaj glodam, od jutra do večera kalorična hrana, pa sem šla iz 68 na 64 kg v enem mesecu, samo stresa je bilo več. Tudi jaz nesrečna!

Napiši še starost in višino.

Ker 48 kg je za odraslo žensko neke povprečne velikosti premalo. Zdaj, zakaj točno si se pa začela rediti, čeprav nisi spremenila prehrane, je pa težko rečt.

Tako na prvi pogled poješ čisto premalo beljakovin in zdravih maščob ter čisto preveč (enostavnih) OHjev. Sploh, če si fizično aktivna. Skušaj doseči vsaj 1 g beljakovin na kg telesne teže, to je res minimum, optimum je 1,5 do 2 g.

Malica, sadje in kava – beljakovine 1-2 g max
Kosilo – ocenila bi na max 25 g, če imaš ribe oz. meso, drugače pol manj.
Večerja – sendvič, kosmiči z mlekom, spet max 20 g, odvisno kaj daš v sendvič. Če je zelenjava, je vsaj pol manj.

Človek potrebuje beljakovine, ki so enakomerno razporejene preko celega dneva, ne pa da ga pol dneva stradaš.

A si vegetarijanka? Če ne, daj na jedilnik še kakšno jajce in kos mesa. Očitno ješ ribe. Vzemi kakšne bolj kakovostne, ribje palčke in tuna v konzervi nista najbolj primeren vir.

Jaz bi si izračunala dnevne potrebe po hranilih in se jih skušala kar najbolj držat, po kakšnih dveh tednih, bi moralo priti do prvih rezultatov.


Od stresa se ni možno rediti.
Redimo se lahko le zaradi preveč kalorij.

Očitno si premagala anoreksijo. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Priznaj da spiješ vsak teden vsaj kak pir! Bolj, ko so kalorije tekoče, slabše je. Npr. raznorazni smootiji, namesto da porabiš energijo med žvečenjem, enostavno zliješ vase. Alkohol pa sploh in če nekaj poješ za njem, gre takoj v špeh, ker ga da telo na ‘stand by’ da počaka na predelavo alkohola.


Od stresa se ni možno rediti.
Redimo se lahko le zaradi preveč kalorij.
[/quote]
Ja se lahko. Kortizol poskrbi za to. Neravnovesje hormonov je hudič.


Ja se lahko. Kortizol poskrbi za to. Neravnovesje hormonov je hudič.
[/quote]

Še vedno so potrebne kalorije.
Fora je ponavadi v tem, da človek v stresnih situacijah poje še več slabe hrane. Predvsem enostavnih OH, soli…..

Kolikor poješ je preveč, ker se očitno ne gibaš veliko. Jej manj in vsak dan v hrib pa boš shujšala.

Namesto da zjutraj piješ samo kavo in do kosila poješ samo kako sadje, si jedilnik obrni. Pojej zjutraj sendvič ali gres, zvečer pa samo kavo. Če po njej ne moreš spat, pij brezkofeinsko. Včasih že taka mala sprememba učinkuje. Naprimer pri mojem možu. Ni spremenil jedilnika, le razporedil ga je drugače, ker je prav tako kot ti čakal na kosilo samo ob kavi, zvečer pa sendvič.


Od stresa se ni možno rediti.
Redimo se lahko le zaradi preveč kalorij.
[/quote]

Ze spet pametujes!

Ravno pred kratkim sem bila pod hudim stresom in slucajno si pisem vse, kar dam v usta!
Razultat je bil plus 2kg v enem tednu, s tem, da sem pojedla nekaj manj kot obicajno jem, pila in odvajala kot obicajno. Ko je stres popustil, so sle kile dol.

Druga izkusnja je bila pred leti, ko sem bila v sluzbi dan in noc, stalno stres na stres, potem oa dopust. En teden sem samo jedla in spala konkretno jedla, kaloricno, rezultat je bil minus 4.5kg v enem tednu brez stresa!

Ti v zivljenju nimas niti ene same lastne izkusnje, sedis za kompom in klamfas same neumnosti!

jaz sem imela podobne težave, plus tega, da sem imela slabo in počasno prebavo. Odkar zjutraj navsezgodaj pojem porcijo ovsenih kosmičev z jogurtom in sadjem, čez dan pojem minimalno, poleg tega se mi je uredila prebava. Moje telo je tudi bolj zadovoljno z manj ogljikovimi hidrati, ne jem sladkorja, kvalitetne maščobe in brez živil živalskega porekla.

Ze spet pametujes!

Ravno pred kratkim sem bila pod hudim stresom in slucajno si pisem vse, kar dam v usta!
Razultat je bil plus 2kg v enem tednu, s tem, da sem pojedla nekaj manj kot obicajno jem, pila in odvajala kot obicajno. Ko je stres popustil, so sle kile dol.

Druga izkusnja je bila pred leti, ko sem bila v sluzbi dan in noc, stalno stres na stres, potem oa dopust. En teden sem samo jedla in spala konkretno jedla, kaloricno, rezultat je bil minus 4.5kg v enem tednu brez stresa!

Ti v zivljenju nimas niti ene same lastne izkusnje, sedis za kompom in klamfas same neumnosti!
[/quote]
Še eno blesavo multinično, ki se redi od lufta ali stresa. 🙂

New Report

Close