Forum.Over.Net

Starševski čvek

POvabijo vas na razgovor za službo, vi pa veste, da že imajo izbranega

Default avatar

kaj bi storili

Recimo, da vas povabijo na razgovor za službo. Za razgovor bi morali vzeti dopust, ker bi se morali peljati na drug konec Slovenije.
Potem pa izveste, da je razgovor le igra za javnost, da imajo že izbranega kandidata pa vse?

Bi vseeno šli na razgovor? - jaz ne bi
Bi preklicali svojo udeležbo na razgovoru in rekli, da ne morete tisti dan priti, ker pač ne dobite dopusta.
Bi preklicali udeležbo na razgovoru pa povedali, da itak veste, da že imajo kandidata?
ALi pa sploh ne bi odpovedali udeležbe na razgovoru in preprosto ne bi šli. Pa naj vas čakajo.
Default avatar

Na drug konec

kaj bi storili je napisal/a:
A vsi se javljate v službo za drug konec Slovenije?
Kako boš pa v službo hodila, če je na drugem koncu?
Ti bodi plačali potne stroške?
Si razmišljala o izgubi časa vsak dan?
A drug konec pomeni iz MS v Koper al kako?
Kako si izvedela, da že imajo kandidata? Gre za JU verjetno, ker ostalim ni potrebno dati razpisa, če kandidata že imajo.
Default avatar

kaj bi storili

Na drug konec je napisal/a:
Ja preselila bi se, a ne :).
Default avatar

Lovilecsvetlobe

iz izkušenj vem, da je brez veze sporočati, da te ne bo na razgovoru

eno podjetje je v povabilu na razgovor napisalo, da jih naj obvestim če me ne bo
ker sem moral na polikliniko sem jih obvestil
odziva ni bilo nobenega

je pa to podjetje, ki se mu ne zdi vredno obvestiti kandidate ali so izbrani za službo ali ne
tako, da jaz se teh igric z obveščanjem da me ne bo, ne grem več
Default avatar

Jajca v hladilniku

Skenslal bi razgovor.
Default avatar

Ajaaaaaaaa

Ah ja, na vse si pripravljena, tudi preselit mala malica, samo en dan dopusta, da vidiš na čem si, je pa škoda.
Skenslaj, pa bo.
Default avatar

kaj bi storili

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Jaz sem enkrat poslala prijavo na razpis, potem sem zvedala, da je delovno mesto že oddano.
Niti nisem takoj pogledala obvestila, ki je prišlo od njih po navadni pošti. Potem pa sem vendarle pogledala in videla, da je bilo vabilo na razgovor, ampak datum je bil že mimo. Ampak najbolje je bilo to, da je bilo napisano, da moraš prinesti zdravniško potrdilo, če ne moreš na razgovor :). Ostalo ne velja kot opravičilo. Nisem jim še nič odgovorila.

Sem pa po mailu dobila tudi vabilo na razgovor, sem zvedela, da je spet lažni razgovor in sem jih potem obvestila, da ne pridem, ker ne morem tisti termin. In sem vprašala, če je možen drug termin (ker me je zanimalo kaj bodo rekli :)). So rekli, da drugega termina pa ne morejo dati, niti druge ure v istem dnevu ne :).

Potem enkrat res nisem mogla it, ker res nisem dobila dopusta, sem jih prosila za drug termin, ni bilo šans. Čez čas so poslali dopis, da niso nikogar izbrali, ker ni bilo primernih kandidatov.

Sem pa že nasedla, ko sem mislila, da bo res pravi razgovor, sem dobila dopost, šla tja, naknadno pa izvedela, da je bilo vse samo zaigrano.
Default avatar

kaj bi storili

Ajaaaaaaaa je napisal/a:
Brez zamere, ampak vsake minute mi je žal, ki jo dam za lažni razgovor, kaj šele dopusta.
Zato, da se bodo norce iz mene delali? Ne hvala.
Domnevam, da si ena tistih, ki izvaja te lažne razgovore, zato te je to tako razburilo?
Default avatar

Srečko88

Sem bil malo nazaj na tem. Prijavil na razpis, JU. Iz vabila v katerem so bile napisane teme, ki bodo na preizkusu sem nekak presodil, da že imajo (tam zaposlenega) kandidata. Teme so bile izbrane zelo selektivno, napisane na kožo nekomu, ki je to že delal, če nisi, nisi imel to od kje vedet. Ostalega, kar tudi moraš znat tam in si se lahko naučil kjer drugje, niso preverjali.

Se mi je zdelo škoda dopusta in sem umaknil prijavo. Lahko bi samo ne šel, ampak se mi je zdelo korektno, da odpovem.
Default avatar

kaj bi storili

Srečko88 je napisal/a:
Super je, če prej ugotoviš. Včasih že ugotoviš šele, ko si tam :(.
Jaz sem do sedaj tudi odpovedala, če sem zvedela, da imajo kandidata.
Tisto, ko sem pa spregledala termin (ker sem že prej zvedela, da bo dobil zaposlitev moj sošolec) pa ne vem kaj bi, vejretno sem bom preprosto opravičila, da sem spregledala pošto (v bistvu je nisem odprla pravi čas).
Default avatar

Lovilecsvetlobe

tudi to, da moraš iti na razgovor na drugi konec slovenije je mimo
ko sem se jaz enkrat prijavil na razpis v firmo iz MB, so oni prišli v LJ in imeli z menoj razgovor v Florjančkovem hramu
Default avatar

kaj bi storili

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Hja, jaz žal nisem tako iskan kader, da bi oni okrog mene plesali :). Bi bilo pa super ja, če bi bilo tako.
Jaz pa iščem po celi Sloveniji, samo, da bi kaj dobila. In tudi večkrat padem na limance, ko grem na razgovor, v resnici pa sploh ne iščejo nikogar.
Nisem na poziciji, ko bi lahko jaz postavljala pogoje.
Default avatar

antilopa

Nikoli ne bom pozabila razgovora v eni instituciji, ki bi morala biti sinonim za postenost. En izprasevalec je bil tako nesramen, da mi je bilo takoj jasno, da imajo ze izbranega kandidata in da jim je vsak dodaten razgovor odvec. Vec kot deset let nazaj je to bilo.
Default avatar

kaj bi storili

Samo to je res kriza.
Načeloma sem za korektne odnose. Če ne moreš, da pravi čas poveš, da te ne bo.
Ampak koliko pa so oni do mene korektni, da me brez sramu vabijo na razgovor, čeprav je lažen?
Jaz si potem vseeno rečem, da pa nočem pasti na njihov nivo in razgovor vseeno odpovem, da me ne čakajo brezveze. Čeprav včasih me res ima, da bi namignila, da vem kaj je zadaj.