Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Nemčiji obvezno cepljenje otrok, če ne …

V Nemčiji obvezno cepljenje otrok, če ne …

Necepljeni otroci ne bodo sprejeti v vrtec in staršem kazen 2500€
https://www.24ur.com/novice/svet/-nemcija-bo-kaznovala-starse-ki-ne-cepijo-otrok.html

Sicer ne vem, če je to prava rešitev, vendar pa bi morali vsi tisti starši, ki zagovarjajo necepljenje razmisliti tudi o vseh tistih, ki jih ogrožajo.
Konkretno imam izkušnjo z ošpicami. Bila sem ena izmed tistih, ki so bili nevede v stiku z osebo z ošpicami (lanska zgodba v Lj in Izoli), sveže noseča. Imela sem nekaj dni kolobocij z infekcijsko kliniko ipd, da so mi preverili titer protiteles. Na srečo se je vse zaključilo ok. Se pa ni zaključilo tako lepo ze eno izmed medicinskih sester pred leti, ki je v podobnem položaju otroka izgubila (zgodba znana iz medijev).

Mene je izkušnja stala “le” nekaj živcev in strahu. Zavedati se je treba, da s cepljenjem ščitimo tudi tiste, ki imajo tako ali drugače oslabljeni imunski sistem oz. bolezni in alergije, zaradi katerih se ne smejo cepiti. Tudi jaz svojega otroka raje ne bi cepila kot ja, vendar….ni vse tako črno belo.

Pravilno. Imajo pravico odkloniti cepljenje, nimajo pa pravice zaradi svojih muh ogrožati okolice.

nova
Uredništvo priporoča

Pravilno!

Ali v hipu, ko pride migrant na mejo, poskrbite, da je cepljen? In zakaj ne?
Kaj mislite odkod vse te ošpice? Golazen prihaja po mnogih kanalih.

Si z vsemi cepivi na tekočem? Tudi za rdečke, mumps, oslovski kašelj, davico, otroško paralizo, HPV?

A nisi bila kot otrok cepljena proti ošpicam? In če nisi bila, si vedela, kako nevarne so ošpice v nosečnosti in se nisi šla pravočasno cepit? Potem pa javkaš, kako so necepljeni krivi za tvoje probleme! Jao!

Pravilno

jaz bi jim dal kazen 20 000 evrov

Drugi nam nosijo bolezni, mi pa nastradamo.

Si z vsemi cepivi na tekočem? Tudi za rdečke, mumps, oslovski kašelj, davico, otroško paralizo, HPV?
[/quote]
Dal sem se podučiti. Nečaku sem daj za rundo, da mi je razložil. Mulc je delal doktorat brez magisterija, ker je, tako so rekli drugi prebrihten, da bi se moral še z magisterijem sekirati. Danes je “šef šefova” za neka ciljna zdravila. Japončki, ki so ga zaposlili, so mu dali papir, kamor je zapisal, kaj in koliko zahteva.
Jaz mu verjamem, ti pa po svoje!

Prav zaradi njih bi se morali malo strezniti in se cepiti. A če vam je vseeno za lastno zdravje, prav. Tvegajte vse, kar nosijo k nam. Pa mimogrede, od kod so prišle, dokler niso migranti drli k nam? So jih tudi v New York prinesli migranti? Dovolj je ena necepljena oseba, ki išče svoj jaz in potuje v ene tretje države. S povratkom domov lahko prinese marsikaj. In teh novodobnih pametnjakovičev bo vedno več. Ko današnji necepljeni otroci odrastejo, jim boste prepovedali potovanja, da ne bodo kaj domov prinesli?


Dal sem se podučiti. Nečaku sem daj za rundo, da mi je razložil. Mulc je delal doktorat brez magisterija, ker je, tako so rekli drugi prebrihten, da bi se moral še z magisterijem sekirati. Danes je “šef šefova” za neka ciljna zdravila. Japončki, ki so ga zaposlili, so mu dali papir, kamor je zapisal, kaj in koliko zahteva.
Jaz mu verjamem, ti pa po svoje!
[/quote]

Z drugimi besedami: nimaš pojma. In ti bi zaračunaval kazni drugim.

Z drugimi besedami: nimaš pojma. In ti bi zaračunaval kazni drugim.
[/quote]
Ker sem si dal razložiti zakaj je ceplenje dobro, v to verjamem.
In ja, strinjam se s kaznijo!

Zaradi enega, ki ne sme biti cepljen so težili vsem, ki niso hoteli biti cepljeni. Potem je tisti umrl – od gripe, ki jo je dobil prek mačke. Mačka je imela (ne boš verjel) GRIPO.

Prav zaradi njih bi se morali malo strezniti in se cepiti. A če vam je vseeno za lastno zdravje, prav. Tvegajte vse, kar nosijo k nam. Pa mimogrede, od kod so prišle, dokler niso migranti drli k nam? So jih tudi v New York prinesli migranti? Dovolj je ena necepljena oseba, ki išče svoj jaz in potuje v ene tretje države. S povratkom domov lahko prinese marsikaj. In teh novodobnih pametnjakovičev bo vedno več. Ko današnji necepljeni otroci odrastejo, jim boste prepovedali potovanja, da ne bodo kaj domov prinesli?
[/quote]

Vsi necepljeni ne smejo potovati. PS: vehabije nasprotujejo cepljenju.

Kaj pa tisti, ki jim cepiva pustijo nepopravljive posledice? Jih ne bi bilo lepše evtanizirati?

Ne, ampak tiste, ki zavračajo cepljenje, da ne bi predstavljali nevarnosti za tiste, ki ne morejo biti cepljeni.

Vsi necepljeni ne smejo potovati. PS: vehabije nasprotujejo cepljenju.
[/quote]

In kdo jim to prepove?

A zato so muslimani leta 1972 v Jugoslavijo prinesli črne koze.
Zakaj danes ne poročajo, katere bolezni prinašajo ilegalci?
A veste, da v Kongu spet razsaja ebola? 1000 mrtvih. Kongo je na pol poti med Nigerijo in Somalijo, od kjer prihaja največ sredozemskih popotnikov brez meja.

Vsi necepljeni ne smejo potovati. PS: vehabije nasprotujejo cepljenju.
[/quote]

Je samo predlog zakona, ki še ni sprejet.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Čez 20 let pa še obvezno čipiranje za vse.
In čez 100 let intergalaksijska plošča iz Supermana za vse politično nekorektne. Goli otok je bil prijeten dopust proti naši bodočnosti.

Zanimivo … Pri vseh, ampak res pri vseh stvareh širimo svobodo, samo cepljenje je ena redkih izjem. Smo cepljeni, ampak zagovarjam svobodo odločanja kot jo zagovarjajo tudi nekatere druge evropske države.Naj se raje ukvarjajo s čim pametnejšim – zdi se mi, da gre spet za neko preusmeritev pozornosti.
Sicer pa res – kaj pa vsi tisti tujci, ki predstavljajo večjo potencialno nevarnost za širjenje epidemij in niso cepljeni??? Kontradikcija.

Prav zaradi njih bi se morali malo strezniti in se cepiti. A če vam je vseeno za lastno zdravje, prav. Tvegajte vse, kar nosijo k nam. Pa mimogrede, od kod so prišle, dokler niso migranti drli k nam? So jih tudi v New York prinesli migranti? Dovolj je ena necepljena oseba, ki išče svoj jaz in potuje v ene tretje države. S povratkom domov lahko prinese marsikaj. In teh novodobnih pametnjakovičev bo vedno več. Ko današnji necepljeni otroci odrastejo, jim boste prepovedali potovanja, da ne bodo kaj domov prinesli?
[/quote]

Če je za nas obvezno cepljenje, potem bi se morali cepiti tudi tisti tujci, ki pridejo v našo državo! Dokler ni bilo množičnega navala migrantov, so bili pojavi ošpic redkejši. V Nemčiji je bila dolga leta svobodna izbira cepljenja, zdaj pa postaja obvezno. Je samo naključje, da ravno sovpada z migrantskimi valovi?


Dal sem se podučiti. Nečaku sem daj za rundo, da mi je razložil. Mulc je delal doktorat brez magisterija, ker je, tako so rekli drugi prebrihten, da bi se moral še z magisterijem sekirati. Danes je “šef šefova” za neka ciljna zdravila. Japončki, ki so ga zaposlili, so mu dali papir, kamor je zapisal, kaj in koliko zahteva.
Jaz mu verjamem, ti pa po svoje!
[/quote]
Če bi japonci vedli da se ga da kupit z eno rundo :)))


Če bi japonci vedli da se ga da kupit z eno rundo :)))
[/quote]
Bi moralo biti ti tiho, tako pa lahko dokazuješ, da si neumno.

New Report

Close