Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so bile v Jugoslaviji ob nedeljah trgovine zaprte? Kaj pa sobote?

Ali so bile v Jugoslaviji ob nedeljah trgovine zaprte? Kaj pa sobote?

Ali so bile v Jugoslaviji ob nedeljah trgovine zaprte? Kaj pa sobote? Ste bili s tem pomembno prikrajšani?

V sobotaj so bile trgovine odprte dopoldan, v nedeljah pa zaprte! in čuda smo vsi preživeli.

ob sobotah je bila vedno odprta samo ena trgovina – imeli smo pa dve, emono na eni in namo na drugi strani naselja. odprta je bila do 12 ali 13, ob nedeljah vedno obe zaprti. normalno.

Tam, nekje 1986. leta, ko so se pojavile privatne trgovine, so privatniki začeli z nedeljskim odprtjem. Državnim trgovcem je to šlo zelo v nos. Zato so čez kakšno leto ali dve tudi ssmi začeli odpirati svojo srovšno. Šlo pa je v glavnem le za špecarijo.

______________________

ob nedeljah zaprto, ob sobotah do 12ih ali 13ih. nobenih travm nismo doživljali zaradi tega.

Kolikor se jaz spovnem so bile ob sobotah odprte do 13 morda 15 ure.Ob nedeljah pa je bila odprta samo ena dežurna trgovina, samo dopoldan.In preživeli smo!

Čisto nobenih traum. Ob sobotah se je šlo v trgovino bolj izjemoma, če si kaj pozabil. Ne po nekih silnih nakupih.

Čisto nobenih traum. Ob sobotah se je šlo v trgovino bolj izjemoma, če si kaj pozabil. Ne po nekih silnih nakupih.
[/quote]

Silnih nakupov sploh ni moglo biti, ker so bile police bolj kot ne napol prazne,izbire pa tudi nobene. Nakupovalni vozički sploh niso obstajali. Zgolj male košare.

______________________

na policah je blo vse, kar smo potrebovali. ni bilo evropske robe, bila je jugoslovanska. marsikdaj boljša, kot evropska. in nobenmu ni prišlo na misel, da je kaj narobe, ker so ble ob nedeljah trgovine zaprte.

Silnih nakupov sploh ni moglo biti, ker so bile police bolj kot ne napol prazne,izbire pa tudi nobene. Nakupovalni vozički sploh niso obstajali. Zgolj male košare.
[/quote]
Kaj naj bi bili silni nakupi? Mi smo vedno kupili, dobili vse, kar smo rabili. Včasih je bil nakup precej velik (količinsko), sicer se je pa precej sproti kupovalo. Vseke toliko časa se je šlo v Italijo po kavo.). Kava se je sicer tudi tu dobila, a tista čez mejo je bila boljša.
Nekaj časa je bilo, ko kave ni bilo dobiti, se spomnim.

Silnih nakupov sploh ni moglo biti, ker so bile police bolj kot ne napol prazne,izbire pa tudi nobene. Nakupovalni vozički sploh niso obstajali. Zgolj male košare.
[/quote]

Za normalno življenje je bilo vse na policah in ne tako kot sedaj, ko imaš tisoč in eno vrsto kruha in drugih izdelkov. Ko samo pomislim na srbsko solato, v tistih velikih 5 kg pločevinkah. Nikoli več tako okusne robe.

Tudi takrat, ko so bile štacune odprte, ni bilo kaj kupit, vse police prazne, narod stradal, ker so nas Američani filali z milijardami dolarjev, da smo lahko brez dela živeli na visoki nogi in se redili.


Kaj naj bi bili silni nakupi? Mi smo vedno kupili, dobili vse, kar smo rabili. Včasih je bil nakup precej velik (količinsko), sicer se je pa precej sproti kupovalo. Vseke toliko časa se je šlo v Italijo po kavo.). Kava se je sicer tudi tu dobila, a tista čez mejo je bila boljša.
Nekaj časa je bilo, ko kave ni bilo dobiti, se spomnim.
[/quote]

Večina ljudi je pila projo in ne kavo kot danes. Dobilo se jo je pa povsod.

Pri nas smo šli enkrat mesečno v Supermarket v Ljubljano.Tam smo med drugim kupili tudi zelo mehko, penasto in puhasto potičko z rozinami, ki smo jo doma takoj “napadli”. Je šla v pol ure.Mislim, da je na njej pisalo “Jadranka” .Nisem pa prepričana.
Potička ni bila okrogla, ampak podolgovata.Še zdaj vidim njeno rahlo sredico in rozine v njej.Sem jo že iskala po trgovinah, pa take ni več…

Si ti živel/a takrat? Ste stradali?
Jaz sem živela takrat. Nismo stradali, v trgovinah se je kupovalo, ne spomnim se praznih polic. Ni bilo uvoženih artiklov, so bili pa domači.

Stradali smo ob praznih policah, ker so nas Američani futrali z milijardami dolarjev, da smo lahko brezdelno uživali, sestankovali in furali samoupravljanje.

Trgovine so bile v nedeljo zaprte in prav je tako, ob sobotah pa tja do treh popoldan, še Petrol, se en spomnim dobro a je bil odpra v nedeljo al ne….
Je pa res, da izbire glih ni bilo neke, roko na srce, sm jebi ga, jst sem bil takrat lepši kot sem zdej, ko imam izbire kolikor hočem v trgovini in kar hočem, čudno, čudno in nepravično, po tej logiki bi moral bit zdej lepši….

Kje ste živeli? Mi v Jugi teh težav, problemov nismo imeli.

Kje ste živeli? Mi v Jugi teh težav, problemov nismo imeli.
[/quote]

V bivši Jugi res ni bilo nekih izbranih izdelkov, se je pa vse dobilo, proizvodna domača. O stradanju se res ne bi moglo govorit ;)). Veliko, veliko več ljudi strada danes!! Na žalost !!


Ob nedeljah in praznikih so bile trgovine zaprte (sploh 29. november, ki je bil zelo dolg praznik, so bile trgovine ves čas zaprte)
kaj pa porečete na to, da imajo isti režim tudi v Avstriji, pa v Nemčiji, pa v Italiji, trgovine so v nedeljo zaprte in pika. Če gremo smučat v italijo, pa je to smučarsko središče, celo vmes med 12. uro in 15. ali 16. so med tednom zaprte.
Hrana je bila v Yugi OK, nihče ni bil lačen, pa tudi debelosti ni bilo veliko. Ni bilo vsega kakor je danes, je pa bilo bolj zdravo.

Danes je še huje v tem venezuelskem slo socializmu. Ljudje so revni, obupani in lačni, ker so nas komunisti izropali in opustošili.

Kam ste spet zabluzili? Vprašanje je bilo, če so bile trgovine v Jugi ob nedeljah odprte. Torej, do pojava malih privat trgovinic, niso bile. Pika.

______________________


Sobota do 13h nedelje in prazniki zaprto!
Če se vrnemo pa še malo bolj v preteklost je bilo pa takole in to v vseh trgovinah ali majhnih obrtnih delavnicah, Odprto od 7h – 12h in od 15 – 19h sobota od 8h – 13h nedelja zaprto, kasneje so se na nekaterih trgovinah pojavili napisi Odprto Nonstop.

V srednjem veku pa sploh ni bilo živilskih trgovin. A veš, časi se spreminjajo.


Ob nedeljah in praznikih so bile trgovine zaprte (sploh 29. november, ki je bil zelo dolg praznik, so bile trgovine ves čas zaprte)
kaj pa porečete na to, da imajo isti režim tudi v Avstriji, pa v Nemčiji, pa v Italiji, trgovine so v nedeljo zaprte in pika. Če gremo smučat v italijo, pa je to smučarsko središče, celo vmes med 12. uro in 15. ali 16. so med tednom zaprte.
Hrana je bila v Yugi OK, nihče ni bil lačen, pa tudi debelosti ni bilo veliko. Ni bilo vsega kakor je danes, je pa bilo bolj zdravo.
[/quote]

v ita trgovine ob nedeljah kar lepo delajo. Npr tiare shopping,kjer je tudi ikea pa itak žvi 24 ur na dan. No vmes se za krajši cajt zapre in potem drugo jutro opet jovo na novo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close