Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste videli članek od Eme kurent o invalidih

Ste videli članek od Eme kurent o invalidih

Ta je zmešana, polna ega. V kolumni revije napiše da invalidom neupravičeno pripada parkirno mesto in da ona vedno tam parkira, ker je frej. Da jo ni sram, arogantno babo ki samo otresa jezik. Fujjj

Kolumna je bila v reviji Lady, z njo so že prekinili sodelovanje. Ta kurentka je ena odurna babnica, polna ega. Zadnjič je pisala o cerkvi, da je šla v cerkev, pa je tam zakinkala.kaj hodiš v cerkev, pol pa pljuvaš. Sedaj to o invalidih. Sram naj jo bo. Kakšna astrologinja je, da ne vidi, da se bodo vsi spravili nanjo. Debilna ali pa zabita. Linkov ne znam pripeti.

Eni razmišljajo tako po tiho, drugi pač na glas. Meni je všeč, ker nima dlake na jeziku. Blekne glih vse kar ji pade na pamet. Pogosto se ne strinjam z njo. Sam peesda no…prav paše iskrenost v svetu hinavščine.

Bi ji privoščila samo resen zlom noge, ki se pozdravi, da bi začasno videla, kako je biti gibalno oviran.

Posnema Svetlano Makarovič, ker bi rada bila vsaj pol tako priljubljena kot ona. Potem je pač tako nesramna.

Da greš take pisat, si isti kaliber kot ona!

Meni gre tudi na živce, da se pripelješ pred Lidl, Hofer, Merkator… in so vsa parkirišča polna. Samo ta od invalidov so vedno prazna. Vsa!

Bi morali nekako drugače rešit. Če bi prišel invalid bi pozvonil in bi se drugi umaknil s parkinga za invalide, ali kaj podobnega.

Ni idealna rešitev.

ona tam parkira, ker je invalid v glavi

kr neki

invalidi niso problem

problem so brezvezna parkirna mesta za mamice oziroma družine, pa za motoriste
to bi pa morali takoj ukiniti

Pa nisi resna.

Jaz še nikoli nisem naletela da so bila vsa parkirišča zasedena. In četudi bi bila, bi to pomenilo neznosno gnečo, kar pa mi ne odgovarja. Bi šla raje nekam drugam na kavo ali sprehod in se vrnila ob bolj primerni uri. P ne mi o času in kruhu. Za take nakupe so lokalne trgovine.

O tvoji rešitvi pa ne bi izgubljali besed. Pa samo to – si nakupila in stojiš v vrsti za plačilo – in te pozovejo da umakneš avto………………….seveda vse pustiš in greš premaknit avto. Kar traja in traja. Invalidna oseba naj pa čaka – zakaj že?

Se strinjam, ta za mamice bi moral takoj ukint. Kaj pa so mamice tazga, da rabijo invalidski parkplac. To nima zakonske podlage. A je mamica invalid!?

Za invalide pa najt boljšo rešitev, res, nekaj, da pozvonijo.
Ni normalno, da so vsi ti parkplaci prazni.

kr neki

invalidi niso problem

problem so brezvezna parkirna mesta za mamice oziroma družine, pa za motoriste
to bi pa morali takoj ukiniti
[/quote]

pa nekje so parkirišča za invalide prav kretensko postavljena
logično je, da so ta parkirišča pred vhodom v trgovino
nekje so pa daleč stran, tko da bi invalida prej kdo zgazil preden bi prišel do vrat trgovine

pa da ne govorim o zebrah
pred Tuš Btc je zebra tako široka, da bi na to mesto komot dali še 4 navadna parkirišča, pa še bi bil prostor za zebro
za motoriste sta pa parkirna mesta tako neumno postavljena, da zavzemata 3 parkirna mesta za avtomobile, da ne govorim, da tudi enkrat ni bil tam motor parkiran

ne vem
a so arhitekti res taki kreteni

Ta ema kurent je meni vedno bolj odurna, naj jo fajn useka po žepu, pa vse revije naj odpovejo z njo, ker ženska se ne zna brzdati.in pol še kar goni in goni. Če je zakuhala, dej žensja vsaj pol utihni, ne da še naprej še bolj tone. Ne razumem kaj se ji vrti v glavi, a je sploh diht, s tem si koplje jamo ter odganja ljudi , naročnike stran. Eno je iskrenost, ampak ta take stresa, kar ji pade v betico, zmerja, žali… meni osebno je ona podn.

Aja in jaz, ki imam otroka invalida naj bi zvonil in čakal da ena stara debela baba prinese svojo debelo leno rit do parkirišča namenjenega invalidom. Res kretenko bodi srečna da si ti in tvoja družina zdravi.
Da se mene vpraša bi morali vse ki se jih dobi da neupravičeno parkirajo na mestih za invalide morali obsoditi na 200 ur dela z invalidnim osebami da sploh dojamejo kaj pomeni biti invalid.

To z klicanjem ne pride v poštev. Ravno naložiš sladoled v voziček, pa te kličejo. Prideš nazaj že vse stopljeno.
Pa kdo ti bo voziček pazil (ker tudi sune ga kdaj kdo (da dobi kovanec)).

Glede nosečnic pa… jaz bi jih izenačil z invalidi, če je že tako daleč , da se vidi (8,9 mesec), pa naj parkirajo tja. Za mamice pa tudi jaz ne vidim, posebnega razloga. Če je otrok v vozičku, ga itak pelješ tistih par metrov extra. Če hodi ga pa tudi lahko posadiš na nakupovalni voziček, če se utrudi.

In ja tudi ob največjih navalih, imajo razni Lidli in Hoferji pa še mnogi drugi povsem dovolj velik parking, da na invalidskem parkingu pa res ni treba parkirat nekomu, ki nima razloga.

Sorry ampak nobenega izenačenja žensk ali nosečnic z invalidi pa kaj se je tukaj vsem strgalo. Se kdo od vas sploh zaveda kaj pomeni biti invalid. Ko gledam svojega otroka, ki bo celo življenje invalid in potem poslušam to debato je mimo. Biti ženska ali nosečnica ni bolezen in sorry ne rabi privilegij. Pa dajte se vsest v invalidski voziček pa poskusite normalno funkcionira. Poskusite samo dati invalidski voziček iz avta brez tega da date koga v voziček… Ne more biti ženska ali nosečnica v enakem statusu kot invalid pa saj nista bolani…..

No, ja, saj statusa invalida nimajo samo tisti na vozičkih. Marsikdo parkira z avtom z invalidsko oznako, pa se popolnoma normalno giblje, ko stopi iz avta.

Kako trapast sele moras biti, da tej babi placas za ‘vedezevanje’ oz. talanje ‘nasvetov’?

Sem prebrala njene umotvore na fb. Kaj tako bedastega pa ze dolgo ne…

Ni mi všeč, po teh peripetijah (revija in to parkiranje) še toliko manj.

To se pa čist strinjam.
Ampak je. Mamice so svojo kvazi pomembnost preterale čez vse meje.
Zadnič sem parkiral na normalnem parkirnem mestu, pa je prišla neka ženska in je rekla, da tu bo ona parkirala. Sem rekla, kako to mislite!? Jaz sem prišla prej.
In je rekla, ja ampak jaz mam dva otroka. Seveda sem parkirala. Potem pa se je prisvalkal njen mož z avtom in potem so šli drugam parkirat. Ampak probala je pa.

Je res, da so invalidski parkplaci vsi prazni.
Mogoče bi naredili takole.
Pred Hoferjem je 8 invalidskih parkplacov. Dva naj bosta skoz prazna, če pride invalid, ostalih šest naj ima pa za pozvonit. Če pridejo trije invalidi naenkrat, kar ne bojo, eden pozvoni in pride tisti, ki je parkiral tam in umakne svoj avto.

Zakonodaja je glede invalidskih parkirišč jasna. Najmanj 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh parkirnih mest mora biti zagotovljeno invalidom. In vsi se držijo teh 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj če je problem 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} parkirnih mest smo pa kot družba res globoko padli. Pri zakonodaji kakršnikoli ne sme biti izjem, ker potem pride do anarhije in kaosa. Če je nekaj namenjeno invalidom je namenjeno. Če je prepovedano vozit v nasprotni smeri po avtocesti je prepovedano. Pravila imamo da se jih držimo. Simpl

kaj pa pravi zakonodaja glede parkirišč za mamice?
so kakšne sankcije če tja parkiraš?

Pravila se stalno spreminjajo. Zakonodaja ni nekaj stanovitnega.

Zakonodaja parkirišč za mamice ne pozna. Uvedle so jih trgovine, da se kupci pri njih super počutijo in so dobrodošli. Ja potem pa draga moja če misliš da se zakonodaja stalno spreminja prosim z imenom in priimkom predlagaj ukinitev parkirišč za invalide. Jaz sem kadar koli pripravljen stopit ven in se iz postavit v bran parkiriščem. 😊

če zakonodaja teh parkirišč ne pozna, potem tudi trgovina ne more poklicati pajka, da bi odpeljal “napačno” parkirano vozilo?

New Report

Close