Starševski čvek

Delam v multinacionalki in moram jutri na šiht, ker drugje po EU ni praznik

Default avatar
Tako praznujemo praznik dela po multinacionalkah. Delu čast in oblast, lastnikom pa milijone v žepe! Sicer pa je praznik dela itak eno samo pihanje na dušo delavcem, da bodo še bolj zavzeto sužnjevali in nosili lastnikom milijone v prihodnosti.

Morate vsi, ki delate po multinacionalkah jutri na delo ali imate kako drugače urejeno?
Default avatar
Je "najboljši sosed" multinacionalka?
Prej dežurni bankomat za par držav.
Ja, solatke in smutije bo treba pripravljat, delo krepa človeka...
Default avatar
Nisi edina, ravnokar prišel iz nočne in jutri isto do ponedeljka. Delam pa za slovensko firmo. Kaj cemo tako imamo
Default avatar
Naj raje ukinejo dela proste dneve, saj jih je le ene par, in naj namesto tega uvedejo obvezne proste nedelje.
Tako bi jaz.
Ne pa, da si prost na praznike, ko moraš itak hodit po obiskih, ker je taka navada že 50 let... To ni zame noben praznik in noben počitek.
Default avatar
Ja enako, delavci pa delajo vse dni ne glede na dan. Kar bruha se mi, s tem da enim pri nas paše tako ker drugega kot službo nimajo in ko se piše koledar vsako leto sodelujejo pri tem, pol pa ostale preganjajo. Saj so v svojem bistvu bogi, sam nastradamo pa vsi.
Default avatar
Nobena od podružnic ni delala na njihove praznike, v SLO je bilo enako. Ambasade so šele zakon, imajo zaprto na slovenske in njihove praznike. Pa se zaposlenci še kar pritožujejo.
Default avatar
V večini multinacionalk se kar lepo spoštuje zakonodajo in je jutri dela prost dan. Kaj pa je tvoje delo, da je treba jutri delat?
Kar se tiče dela prostih dni v nedeljio za trgovce smo se odločili, da hočemo imeti trgovine zaprte ob nedeljah. Potem pa so kriminalci naredili nekaj po svoje, nekateri so pospravili podkupnine v žepe itd. V Avstriji so trgovine ob nedeljah zaprte pa ravno tako normalno funkcionirajo.

Treba je jamrat...ko pa bi bilo treba it na ceste in ulice folk raje pije kavice, se sonči, gre v šoping ipd. namesto, da bi šel v borbo za nekoč pridobljene delavske pravice. In potem naprej upognjene glave, brez hrbtenice ... dan za dnem koraka v novo obdobje suženjskega odnosa.
Default avatar
Ellie je napisal/a:
Mi delamo na njihove in večino svojih praznikov.
Default avatar
Alotta Fagina je napisal/a:
Mi moramo pripraviti mesečne izkaze o poslovanju za lastnike do določenega dne ne glede na naše praznike.
Default avatar
Delam za tujo firmo, pa imamo danes in jutri frej. Sem pa ta teden dežuren 24/7. Pa zdaj?
Default avatar
ext je napisal/a:
Če ti paše, ti kar. Jaz pa imam rada, da so stvari skladne z našo zakonodajo in mojo pogodbo o zaposlitvi.
Default avatar
A potem si fraj takrat, ko ima tujina praznike?
Default avatar
ext je napisal/a:
Lepo so te zasuznjili, ni kaj... ;)
Default avatar
Lule Cuzlar je napisal/a:
Ne, razen kadar se naši in njihovi prazniki pokrivajo, kot je to primer danes.
Default avatar
dansužnjev je napisal/a:

A pisarnarji v upravni stavbi tudi delajo?
Default avatar
Alotta Fagina je napisal/a:
Točno tako.
Sploh drugi odstavek je pika na i 👍🏻
Tisoč in en izgovor zakaj vse ostane bentenje za šankom in na fb.
Default avatar
Lule Cuzlar je napisal/a:
Čisto tavrhnji ne.
Default avatar
dansužnjev je napisal/a:
V tem primeru ni druge opcije kot da iščeš zaposlitev v kakšnem drugem podjetju. Smo v obdobju, ki je zelo ugodno za zamenjat službo. Zato resno razmisli o tem.