Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasprotne trditve – Lugolova razstopina!

Nasprotne trditve – Lugolova razstopina!

Zaradi velikih miomov & vedno mrzlih nog in rok (očitni znaki pomanjkanja joda),
sem se odločila, da začnem uživati Lugolovo razstopino, 2 kapljici dnevno.
Nekateri so navdušeni nad njenimi rezultati, drugi manj.

Prebrala sem kar nekaj forumov, slovenskih in hrvaških o Lugolovi.
Nekateri pišejo, da je to ena redkih stvari, ki je tudi v večjih količinah nenevarna …. drugi pa, da moraš biti pri Lugolovi razstopini previden, ker lahko škoduje … lahko pride do detoksikacije in s tem preveč obremeniš jetra …. oziroma se zdraviš za določeno bolezen, obenem pa uničuješ jetra. 🤭
En forumaš je napisal, da ga je začelo boleti okoli jeter, po 15 dnevih uživanja 4 – 6 kapljic Lugolove.🤔😮
Ob Lugolovi bi morali uživati še magnezij, C vitamin, selen in B kompleks, z dve urnim zamikom, ker se njihovo medsebojno delovanje izniči.
Čeprav nekateri navajajo, da lahko Ludolovo damo v limonado ali pomarančni sok
(C vitamin?).

Nikjer ni točno določeno kako PRAVILNO konzumirati Lugolovo, ampak so podane zelo različne razlage.
Po vsem prebranem mi ni nič več jasno in sem zmedena.

Ne vem kaj je točno in kaj ne?

Žal je na spletu je težko ločiti resnico od neresnice, zrno od plevela!
Na forume lahko vsak napiše vse! Tudi neresnico in zavajanje.

Glede farmacije pa mi je tudi kristalno jasno, zakaj odsvetujejo uživanje Lugolove
(univerzialno zdravilo) …. ker jim pač niso v interesu ZDRAVI ljudje, ampak bolni, ker jim prinašajo velike zaslužke.

Hvaležna bom za vsako vašo napisano izkušnjo in mnenje.

Zdaj pa daj prst na čelo, dobro povrtaj po njem in razmisli, komu ti in tebi podobni prinašate zaslužke.

To so pa res bajnih zaslužki. Na 6 mesecev daš za lugolovo raztopino celih 15 €.

Proti kakšnim drugim zdravilom je zastonj.

Eni ste obsedeni s tem pomanjkanjem joda. Si si ga dala izmeriti, da veš če ti ga res primanjkuje.
Splošno znano je, da v kolikor uporabljaš jodirano sol dobiš dovolj potrebnega joda. Z dodajanjem previdno, sploh če si neke stvari kar sama razložiš kot znak pomanjkanja joda.

Neverjetni ste. Kaj vse ste pripravljeni vnašat vase, ker to preberete na forumu!!! Res je brezmejna človeška neumnost. En propagira lugolovo, drug magnezij, tretji CBD, vi pa kar vsemu nasedate. Pa se zavedate, da gre za vaše zdravje? Da je v ozadju samo želja po zaslužkih, zato bombardiranja po forumih? Ne, ker bi vam želeli dobro. Ko si boste uničili zdravje, se boste lahko žalili samo sebi in svoji neumnosti.

To so pa res bajnih zaslužki. Na 6 mesecev daš za lugolovo raztopino celih 15 €.

Proti kakšnim drugim zdravilom je zastonj.
[/quote]

Če nategnejo dovolj bedakov, se jim kar pozna.
Očitno je jod za low budget vernike, cbd pa za snobe lol

Samo ne iskat pomoči pri grdi, grdi farmaciji, ko si ščitnico frderbaš.

Če nategnejo dovolj bedakov, se jim kar pozna.
Očitno je jod za low budget vernike, cbd pa za snobe lol

Samo ne iskat pomoči pri grdi, grdi farmaciji, ko si ščitnico frderbaš.
[/quote]

Za uničenje ščitnice potrebuješ radioaktivni jod. Tega uporabljajo zdravniki ravno v ta namen.
In kje je v prosti prodaji?
Nikjer, ker je smrtonosen.
Lugolova raztopina pa rešuje pred njim in vso radiacijo. Vlada je ogroženima občinama Krško in Brežice vsem družinam razdelila ta jod preventivno, v obliki jodovih tablet, za primer, če bi prišlo do sevanja in JE Krško ob navalu ilegalcev.
Saj piše v javnih občilih.
Lugolova raztopina ne le, da je varna, celo varuje življenja pri jedrskih sevanjih.
Poleg drugih varovanj.
V jodirani soli joda ni, ker je hitro hlapljiv. V tleh enako ne, razen Primorske.
Zato ljudje ob morju oživijo, tudi zaradi drugih vsebnosti v morju, ki nam jih dnevno primanjkuje.
Za normalno dnevno potrebo joda, bi na dan morali pojesti 9kg rib.

Avtorici in ostalim uporabnikom pa svetujem, naj se najprej pozanimajo kaj pomeni 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lugolova raztopina, kaj točno vsebuje in naj uporabljajo samo to.
Pripravki, kjer piše drugače, niso lugolova raztopina.
Vsak dobavitelj mora kupcu podati spremni list.
Za vse, tudi za zobno pasto. Niti vemo ne, koliko strupene so.
Ampak v to pa skoraj nihče ne dvomi.
Otroci jih celo jejo.

Za uničenje ščitnice potrebuješ radioaktivni jod. Tega uporabljajo zdravniki ravno v ta namen.
In kje je v prosti prodaji?
Nikjer, ker je smrtonosen.
Lugolova raztopina pa rešuje pred njim in vso radiacijo. Vlada je ogroženima občinama Krško in Brežice vsem družinam razdelila ta jod preventivno, v obliki jodovih tablet, za primer, če bi prišlo do sevanja in JE Krško ob navalu ilegalcev.
Saj piše v javnih občilih.
Lugolova raztopina ne le, da je varna, celo varuje življenja pri jedrskih sevanjih.
Poleg drugih varovanj.
V jodirani soli joda ni, ker je hitro hlapljiv. V tleh enako ne, razen Primorske.
Zato ljudje ob morju oživijo, tudi zaradi drugih vsebnosti v morju, ki nam jih dnevno primanjkuje.
Za normalno dnevno potrebo joda, bi na dan morali pojesti 9kg rib.

Avtorici in ostalim uporabnikom pa svetujem, naj se najprej pozanimajo kaj pomeni 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lugolova raztopina, kaj točno vsebuje in naj uporabljajo samo to.
Pripravki, kjer piše drugače, niso lugolova raztopina.
Vsak dobavitelj mora kupcu podati spremni list.
Za vse, tudi za zobno pasto. Niti vemo ne, koliko strupene so.
Ampak v to pa skoraj nihče ne dvomi.
Otroci jih celo jejo.
[/quote]

A v jodirani soli ni joda? Ajme meni, pa kje jaz to živim?

A v jodirani soli ni joda? Ajme meni, pa kje jaz to živim?
[/quote]

Ne, ker izhlapi aveš.

Iz njihovih kapljic pa ne izhlapi.

Ne, ker izhlapi aveš.

Iz njihovih kapljic pa ne izhlapi.
[/quote]

Kdo te je kot otroka spustil na glavo, da temu verjameš?

Kdo te je kot otroka spustil na glavo, da temu verjameš?
[/quote]

Te je kdo kot otroka spustil na glavo, da ne dojameš sarkazma?

A v jodirani soli ni joda? Ajme meni, pa kje jaz to živim?
[/quote]

Mogoče si spregledal/a, da nadalje piše, da je jod v soli hitro hlapljiv. To pomeni, da od joda v jodirani soli nimamo nič, ker izhlapi med kuhajem oz. preden ga zaužijemo …
Včasih so jod dodajali tudi pekovskim izdelkom, zdaj pa že dolgo več ne.
So pa v različne prehrambene izdelke začeli dodajati brom.

Mogoče si spregledal/a, da nadalje piše, da je jod v soli hitro hlapljiv. To pomeni, da od joda v jodirani soli nimamo nič, ker izhlapi med kuhajem oz. preden ga zaužijemo …
Včasih so jod dodajali tudi pekovskim izdelkom, zdaj pa že dolgo več ne.
So pa v različne prehrambene izdelke začeli dodajati brom.
[/quote]
Zakaj pa potem so sprejeli ukrep jodiranja soli, če je po vaše itak brezpredmetno, ker vse izhlapi?
In zakaj piše,da je ta ukrep praktično rešil pomanjkanje joda, razen pri tistih, ki se načrtno izogibajo uporabe jodirane soli?
https://www.prehrana.si/sestavine-zivil/minerali/jod

Za uničenje ščitnice potrebuješ radioaktivni jod. Tega uporabljajo zdravniki ravno v ta namen.
In kje je v prosti prodaji?
Nikjer, ker je smrtonosen.
Lugolova raztopina pa rešuje pred njim in vso radiacijo. Vlada je ogroženima občinama Krško in Brežice vsem družinam razdelila ta jod preventivno, v obliki jodovih tablet, za primer, če bi prišlo do sevanja in JE Krško ob navalu ilegalcev.
Saj piše v javnih občilih.
Lugolova raztopina ne le, da je varna, celo varuje življenja pri jedrskih sevanjih.
Poleg drugih varovanj.
V jodirani soli joda ni, ker je hitro hlapljiv. V tleh enako ne, razen Primorske.
Zato ljudje ob morju oživijo, tudi zaradi drugih vsebnosti v morju, ki nam jih dnevno primanjkuje.
Za normalno dnevno potrebo joda, bi na dan morali pojesti 9kg rib.

Avtorici in ostalim uporabnikom pa svetujem, naj se najprej pozanimajo kaj pomeni 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lugolova raztopina, kaj točno vsebuje in naj uporabljajo samo to.
Pripravki, kjer piše drugače, niso lugolova raztopina.
Vsak dobavitelj mora kupcu podati spremni list.
Za vse, tudi za zobno pasto. Niti vemo ne, koliko strupene so.
Ampak v to pa skoraj nihče ne dvomi.
Otroci jih celo jejo.
[/quote]

Kaj pomeni 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lugolova razstopina????
Kaj pomeni? Ali kaj vsebuje?

100 g 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Lugolove razstopine vsebuje:
– 5 g joda
– 10 g kalijevega jodida
– 85 g destilirane vode

Evo tole vsebuje Lugolova, ki jo jaz konzumiram.

Jod je nujen za zdravje ščitnice, prostate, dojk in jajčnikov.


Zakaj pa potem so sprejeli ukrep jodiranja soli, če je po vaše itak brezpredmetno, ker vse izhlapi?
In zakaj piše,da je ta ukrep praktično rešil pomanjkanje joda, razen pri tistih, ki se načrtno izogibajo uporabe jodirane soli?
https://www.prehrana.si/sestavine-zivil/minerali/jod
[/quote]

Ti lepo pise:

[attachment=0]Capture.JPG[/attachment]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Te je kdo kot otroka spustil na glavo, da ne dojameš sarkazma?
[/quote]

Mislim, da temu nekdo stoji na kablu. Ne razume ne prebranega, ne sarkazma.


Zakaj pa potem so sprejeli ukrep jodiranja soli, če je po vaše itak brezpredmetno, ker vse izhlapi?
In zakaj piše,da je ta ukrep praktično rešil pomanjkanje joda, razen pri tistih, ki se načrtno izogibajo uporabe jodirane soli?
https://www.prehrana.si/sestavine-zivil/minerali/jod
[/quote]

Jah, to tudi meni ni jasno?

Kaj pomeni 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lugolova razstopina????
Kaj pomeni? Ali kaj vsebuje?

100 g 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Lugolove razstopine vsebuje:
– 5 g joda
– 10 g kalijevega jodida
– 85 g destilirane vode

Evo tole vsebuje Lugolova, ki jo jaz konzumiram.

Jod je nujen za zdravje ščitnice, prostate, dojk in jajčnikov.
[/quote]

Vtipkaj Walter Last, lugols iodine in preberi, vse piše.
Če spremljaš sama svoje počutje, kaj opažaš?
Tvoja, ta, ki jo piješ, bo kar prava.
Po zaužitju spij še zadosti vode.

Sicer si pa sama napravi test za jod, kakšno je stanje v tvojem telesu, dno kapljico si nakapaj na komolčni zgib in opazuj, v kolikem času obarvanost izgine. Če je prisotna še po 24urah, je joda v telesu dovolj in tudi tvoja dnevna zaužita količina.
Drugače lahko dnevno dozo povišaš, tudi tja do 8kapljic na dan.
Je pa pomanjkanje joda kar nekaj časa potrebno, da si zaloge zapolnimo, ob vsakem težjem stresu, ga telo hitro spet porabi.
To pri sebi opažam že tri leta, odkar ga uživam.

Jah, to tudi meni ni jasno?
[/quote]

Lahko samo ugibamo, ker ne bomo zvedeli resnice.
Lahko naše oblasti tudi povprašamo, kako, da so še v bližnji preteklosti naši peki jodirali kruh, danes ga pa ne več.
Kdor ne uživa morske soli in npr.lugolove raztopine, naj uporablja vsaj jajca in morsko algo kelp, ki je bogata z jodom.
Treba pa je preveriti, koliko vsebuje drugih nesnag, kot jo npr.ribe, sploh tune, ki so natrpane s težkimi kovinami.
Verjetno bo še vedno bolj prijazno namakanje v morju in iskanje domačih zelenih virov joda.
Je pač škoda, da Obala ne prideluje hrane še za notranje porabnike, sploh morskih sadežev.
Kar se tiče izhlapevanje joda iz raztopine, je isti problem hitrega izhlapevanja joda.
Treba je imeti tesno zaprte posode, steklene, ter vse pripravke pripravljati sveže.
Ja, zdravniki in nutricisti, nas na izhlapevanje joda v kameni jodirani soli pač ne opozarjajo.
Ne vem, zakaj tega ne počno, čeprav je to njihova dolžnost. Vedo pa vsi.
Sicer imamo pa svojo odlično morsko, piransko sol, ki ima še druge minerale.
Vendar je sama sol v večjih količinah bolj strupena, kot npr.boraks v isti količini.
Da ne bo nesporazumov, bor v boraksu nam je zopet nujno potreben, čeprav le v sledovih. Kdor je kaviar, ga uživa, čeprav nevede.
Redno se uporablja pri predelovanju hrane, enako kot živilski peroksid, H2O2, seveda razredčen pod 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Vtipkaj Walter Last, lugols iodine in preberi, vse piše.
Če spremljaš sama svoje počutje, kaj opažaš?
Tvoja, ta, ki jo piješ, bo kar prava.
Po zaužitju spij še zadosti vode.

Sicer si pa sama napravi test za jod, kakšno je stanje v tvojem telesu, dno kapljico si nakapaj na komolčni zgib in opazuj, v kolikem času obarvanost izgine. Če je prisotna še po 24urah, je joda v telesu dovolj in tudi tvoja dnevna zaužita količina.
Drugače lahko dnevno dozo povišaš, tudi tja do 8kapljic na dan.
Je pa pomanjkanje joda kar nekaj časa potrebno, da si zaloge zapolnimo, ob vsakem težjem stresu, ga telo hitro spet porabi.
To pri sebi opažam že tri leta, odkar ga uživam.
[/quote]

Sem prebrala Walter Last. Hvala za to.
K si kapnem kapljico na notranjo stran zapestja mi izgine obarvanost v 12 urah.
Ko si nakapam Lugolovo (6 kapljic) na spodnji del trebuha (kjer naj bi bili miomi) … mi obarvanost čisto izgine v 4 urah. To delam že 10 dni in vedno ponikne barva v 4 urah ali prej.
Zanimivo?🤔

Sem prebrala Walter Last. Hvala za to.
K si kapnem kapljico na notranjo stran zapestja mi izgine obarvanost v 12 urah.
Ko si nakapam Lugolovo (6 kapljic) na spodnji del trebuha (kjer naj bi bili miomi) … mi obarvanost čisto izgine v 4 urah. To delam že 10 dni in vedno ponikne barva v 4 urah ali prej.
Zanimivo?🤔
[/quote]

Ups, pa še to me zanima … ali poleg Lugolove uživaš še Selen ali mogoče kaj drugega?
Jaz dam 2 kapljici v vročo vodo (3 deci) in spijem zjutraj na tešče.
Kako pa ti?

Ma, ne da si zmedena: pod drugim nickom spet osveščaš javnost. Kolikokrat si se že lotila tega manevra? Taki silni efekti, a vendar se zadeva ne prodaja brez reklame.

Sem prebrala Walter Last. Hvala za to.
K si kapnem kapljico na notranjo stran zapestja mi izgine obarvanost v 12 urah.
Ko si nakapam Lugolovo (6 kapljic) na spodnji del trebuha (kjer naj bi bili miomi) … mi obarvanost čisto izgine v 4 urah. To delam že 10 dni in vedno ponikne barva v 4 urah ali prej.
Zanimivo?🤔
[/quote]

Če si pozorno prebrala članek, potem si tudi, do koliko lahko povišaš vnašanje joda, če ga dobro prenašaš. 10dni je kratka doba in ti si še vedno podhranjena, miomi pa tudi ne zginejo v tem času.
Postopoma povečuj, nakar drži, ko se bo tvoj problem rešil, ter zaloge joda obstale, lahko zmanjšuješ.
Prav noben mineral ti ne bo škodil, pravzaprav si boš povečala možnosti za hitrejše okrevanje in vzpostavitev ravnovesja, če vključiš kar kombinacijo le teh.
Torej si preberi še MSM, vse o magneziju in boraksu.
Za ostale članke se odločiš sama, sem pa sigurna, da najdeš v njih kar te zanima.
Absorbcija čez kožo je zelo dobra metoda, mogoče bi ti prišlo prav še mazanje materničnega vratu, s pasto iz kokosovega masla, v katero vmešaš lahko prav vse omenjene.
Pijem mrzlo vodo, ker mi topla ne ustreza. Mazila, paste pa tudi uporabljam in še pršilke za telo.
Desijev odgovor je lepo nakazal, kaj zavira absorbcijo joda.
To ni edino. Zato je dobro vedeti, da minerali delujejo bolje v sinergiji.
Brez dovolj mineralov, se tudi vitamini ne absorbirajo.
Selen dobiš že z dvema brazilskima oreškoma na dan.
Svetujem zi uporabo še naštetih, omenjenih mineralov, čez kožo, v kadi, pršenje, mazanjd. V začetku dnevno, kura 3 tedne, teden pavze, ponovitev, zatem vzdrževanje, ko se stanje normalizira. Oblike, ki tebi bolj ustrezajo.

Če si pozorno prebrala članek, potem si tudi, do koliko lahko povišaš vnašanje joda, če ga dobro prenašaš. 10dni je kratka doba in ti si še vedno podhranjena, miomi pa tudi ne zginejo v tem času.
Postopoma povečuj, nakar drži, ko se bo tvoj problem rešil, ter zaloge joda obstale, lahko zmanjšuješ.
Prav noben mineral ti ne bo škodil, pravzaprav si boš povečala možnosti za hitrejše okrevanje in vzpostavitev ravnovesja, če vključiš kar kombinacijo le teh.
Torej si preberi še MSM, vse o magneziju in boraksu.
Za ostale članke se odločiš sama, sem pa sigurna, da najdeš v njih kar te zanima.
Absorbcija čez kožo je zelo dobra metoda, mogoče bi ti prišlo prav še mazanje materničnega vratu, s pasto iz kokosovega masla, v katero vmešaš lahko prav vse omenjene.
Pijem mrzlo vodo, ker mi topla ne ustreza. Mazila, paste pa tudi uporabljam in še pršilke za telo.
Desijev odgovor je lepo nakazal, kaj zavira absorbcijo joda.
To ni edino. Zato je dobro vedeti, da minerali delujejo bolje v sinergiji.
Brez dovolj mineralov, se tudi vitamini ne absorbirajo.
Selen dobiš že z dvema brazilskima oreškoma na dan.
Svetujem zi uporabo še naštetih, omenjenih mineralov, čez kožo, v kadi, pršenje, mazanjd. V začetku dnevno, kura 3 tedne, teden pavze, ponovitev, zatem vzdrževanje, ko se stanje normalizira. Oblike, ki tebi bolj ustrezajo.
[/quote]

Dobra stran je tudi alternativazavas.com, lugolova otopina, kjer so zelo dobri komentarji pri vseh njihovih člankih, ne le tem.
Mislim, da je ravno tam tudi govorav kolikem času se ciste, miomi in tudi ostale nadloge zmanjšujejo in ozdravijo. To so pa kar neposredne izkušnje in zapisi ljudi samih, ki svetujejo oz povedo, kako si še pomagajo.
Kot vemo, se tumorji zmanjšujejo že po kratkem času.
Za to si pozorno poglej članek MSM in DMSO, ter ga vključiš v mazanje trebuha.
Priprava in način je nazorno opisan, DMSO razredčiš vsaj na 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Dobro je, da začneš postopoma, od minimuma, ker se telo sproti čisti, da ne preobremeniš limf preveč naenkrat. Torej, zmerno na začetku pri vsem.



Dobra stran je tudi alternativazavas.com, lugolova otopina, kjer so zelo dobri komentarji pri vseh njihovih člankih, ne le tem.
Mislim, da je ravno tam tudi govorav kolikem času se ciste, miomi in tudi ostale nadloge zmanjšujejo in ozdravijo. To so pa kar neposredne izkušnje in zapisi ljudi samih, ki svetujejo oz povedo, kako si še pomagajo.
Kot vemo, se tumorji zmanjšujejo že po kratkem času.
Za to si pozorno poglej članek MSM in DMSO, ter ga vključiš v mazanje trebuha.
Priprava in način je nazorno opisan, DMSO razredčiš vsaj na 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Dobro je, da začneš postopoma, od minimuma, ker se telo sproti čisti, da ne preobremeniš limf preveč naenkrat. Torej, zmerno na začetku pri vsem.
[/quote]

Hvala ti.
Z MSM in DMSO bom zaenkrat počakala, zdaj bom konzumirala samo Lugolovo, potem pa tudi te dva.
Z dveh (2) kapljic bom vsak teden povečala za eno, da bom prišla do osem (8) kapljic in tako količino bom uživala pol leta…
A je to ok?
Kaj pa se zgodi, če prehitro povečam dozo?

Pa še enkrat bi ponovila vprašanje … ali je nujno poleg Lugolovo jemati še Selen, C vitamin, B kompleks in Magnezij?
Ali je dovolj samo selen?

Vidim pa po mazanju preko trebuha, da miomi kar požirajo Jod, ker mi v manj kot 4 urah popolnoma izgine obarvanost.

Zdaj pa grem na alternativazavas.com in si bom vse prebrala.

New Report

Close