Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Denar nam ne more kupiti sreče …

Denar nam ne more kupiti sreče …

… vendar pa več kot ga imamo, bolj smo srečni.

Pravijo, da denar ne more kupiti sreče. Ali pač?
Sigurno je lažje živeti z več denarja, kot pa z premalo.
Denar prinaša občutek varnosti.
Ko se počutimo varne, povsem drugače funkcioniramo, kot če smo eksistenčno ogroženi.
Denar daje občutek moči.
Bogastvo nikakor ni zagotovilo za srečo.
A bogastvo in sreča se sicer ne izključujeta, saj več denarja prinaša občutek svobode in občutek varnosti.
Človek lahko počne kar ga veseli, se svobodno odloča, si kupi več prostega časa, več svojega časa lahko nameni prijateljem in družini in dogodkom, ki ga razveseljujejo.
Pomembno je le, da človek ne postane materialist, ker ga potem denar zasužnji in mu ne prinaša sreče …

Torej, se strinjate s tem … da več kot imamo denarja bolj smo srečni …

Sam po sebi je ne prinese, lahko pa zelo pripomore k njej. Enako prupomore tudi k zdravju in vitalnosti, saj omogoča pravočasno in temeljitejšo diagnostiko, boljše terapije, prehranske dodatke, kvalitetnejšo prehrano, preventivne terapije v termah, ukvarjanje s plačljivimi stvarmi, ki nudijo zadovoljstvo in izboljšujejo telesno in psihično zdravje (joga, savna, plavanje, telovadba, fitnes).
Ne nazadnje, če nimaš za položnice, hrano, otrokove obveznosti v šoli, si v stalnem stresu in težko srečen, posledice pa se pokažejo tudi na fizičnem zdravju.

Zato je pa treba delat, ne pa cel dan tle ga srat.

nova
Uredništvo priporoča

Se podpisem!

Bogastvo se ne skriva v denarju, ampak v izkustvih, ki nam jih denar omogoča.

Denar lahko kupi odsotnost stresa glede preživetja.
Vse ostalo je mogoče tudi brez.

Denar ne osrečuje ljudi, pomirja pa.

Tako.
In ker je clovek pomirjen je posledično manj v stresu in s tem je vse lazje.
Stres pa vemo, da je clovekov najvecji sovraznik.

To je pregovor, ki so ga naumili bogati za revne in jim prali možgane, da ne bi preveč razmišljali kako do denarja prit in jim delat konkurenco. Denar prinaša zadovoljstvo in odganja določene skrbi. Če kdo misli, da mu bo denar sam od sebe prinesel srečo ima napačno predstavo o denarju. Na denar je treba gledati kot na sredstvo, ki prinaša določeno svobodo in odgovornost. Rad imam denar in ga hočem toliko, da mi nikoli ne bi bilo treba hodit v službo. Razen, če si bom res želel čeprav močno dvomim v to željo. Denar je edini bog na tem planetu.

To ne, lahko ti pa kupi dobrega dohtarja in zobarja, kaj solidnega za pojest, primerno bivališče in udobje. Pa še kakšno mašinco za povrh.

Denar je kot orodje, z njim lahko marsikaj počneš. Če ga znaš uporabljati na način da te bogati in osreči je to dobro, če ne pa je lahko pogubno.

Denar dela čudeže ni kar tako brezvezen pregovor.

… pa bolj kvalitetno hrano (bio, eko), privoščiš si lahko oblačila iz ekološkega bombaža, svile, prave volne … ni potrebno nositi plastike …
Na kratko … več denarja – manj plastike!

Živim v okolju, kjer ni denar osnovno sredstvo preživetja. Ljudje kmetujejo in izmenjujejo. Nimajo nič, stare kajže, grajene z naravnimi materiali. Srečani bi bili mnogo bolj, če ne bi televizija prikazovala druge vrste sreče. Dejstvo je, da denar je sredstvo minljive sreče, oziroma, komur predstavlja vir sreče, srečo odnese s seboj, ko ponikne. To ljudstvo, ki ga gledam, bo preživelo denar, srečni ali ne. Novodobno ljudstvo pa skače iz nebotičnikov, ko sreča poide. Bi in ne bi živela v brezdenarni sreči. Prav gotovo se ne bi srečevala s strahovi, kaj bo, če vir denarnih sredstev kdaj presahne.

… pa bolj kvalitetno hrano (bio, eko), privoščiš si lahko oblačila iz ekološkega bombaža, svile, prave volne … ni potrebno nositi plastike …
Na kratko … več denarja – manj plastike!
[/quote]

Narava ti da vse, se da iti v gozd po cemaz ali kake druge rastline za caj. Namesto solate iz trgovine je regrat, namesto sokov s konzervansi caji iz gozdnih zelisc (kopriva, bezeg, sipek …), so tudi se divji sparglji, tako da se da tudi na tak nacin kvalitetno jesti, je pa res, da je treba za to kaj narediti. 😀
Saj ni treba iti vedno vsak teden v trgovino, ce kupis eno kvalitetno stvar, jo imas lahko kar za nekaj casa. Vidim danasnje pubertetnice, da bi kupovale oblacila kar vsak teden, vidim to pri bratovi druzini, ko moja necakinja, ki je komaj vstopila v puberteto, hoce vsak teden imeti nekaj novega … 😀

Narava ti da vse, se da iti v gozd po cemaz ali kake druge rastline za caj. Namesto solate iz trgovine je regrat, namesto sokov s konzervansi caji iz gozdnih zelisc (kopriva, bezeg, sipek …), so tudi se divji sparglji, tako da se da tudi na tak nacin kvalitetno jesti, je pa res, da je treba za to kaj narediti. 😀
Saj ni treba iti vedno vsak teden v trgovino, ce kupis eno kvalitetno stvar, jo imas lahko kar za nekaj casa. Vidim danasnje pubertetnice, da bi kupovale oblacila kar vsak teden, vidim to pri bratovi druzini, ko moja necakinja, ki je komaj vstopila v puberteto, hoce vsak teden imeti nekaj novega … 😀
[/quote]
“Narava ti da vse ….”
Me prav zanima, če bi vsi, ki se v soboto zapodijo v npr. “Supernovo”, šli nabitat čemaž (ali divje šparglje). Koliko mislite, da bi lahko vsak nabral? In bi bila “narava” pohojena in potacana, da še leta ne bi nič zrastlo.
Saj ideja v biti ni napačna, žal pa ni realna – narava, kot je, pač brez izdatne pomoči človeka (in tehnologije) ne znore oskrbeti našega števila.

Narava ti da vse, se da iti v gozd po cemaz ali kake druge rastline za caj. Namesto solate iz trgovine je regrat, namesto sokov s konzervansi caji iz gozdnih zelisc (kopriva, bezeg, sipek …), so tudi se divji sparglji, tako da se da tudi na tak nacin kvalitetno jesti, je pa res, da je treba za to kaj narediti. 😀
Saj ni treba iti vedno vsak teden v trgovino, ce kupis eno kvalitetno stvar, jo imas lahko kar za nekaj casa. Vidim danasnje pubertetnice, da bi kupovale oblacila kar vsak teden, vidim to pri bratovi druzini, ko moja necakinja, ki je komaj vstopila v puberteto, hoce vsak teden imeti nekaj novega … 😀
[/quote]

Mimogrede pa še kakšno vevreico za meso upleniš, pomolzeš srno in se oblečeš v kožo divjega prasca, rit si pa brišeš z listjem.

Seveda denar ne prinese sreče. Nesreča pride, če ga nimamo dovolj…..

Narava da slastnega pujsa za na raženj. Država pa zapor zaradi krivolova… Lahko pa ješ čemaž in krepneš zaradi podhranjenosti. Vse naravno in bio. Narava ti da vse.

Obleka? Ni problema, malo lubja, nekaj trave zvežeš skupaj in si lepo oblečen, po naravni, veganski modi. Rabite operacijo? Pejte raje v naravo, pojejte čemaž in kakšno zdravilno bilko ter si domišljajte, da ste zdravi. Ker narava ti da vse! Bi radi brali knjigo? Ni treba, glejte ptice. Jedli še kaj drugega kot regrat in čemaž? Čakajte še 3 mesece, da zrastejo borovnice!

Denarja ne rabim, sem srečen v naravi, ki mi da vse! Kar naj govorijo, da sem nor…


“Narava ti da vse ….”
Me prav zanima, če bi vsi, ki se v soboto zapodijo v npr. “Supernovo”, šli nabitat čemaž (ali divje šparglje). Koliko mislite, da bi lahko vsak nabral? In bi bila “narava” pohojena in potacana, da še leta ne bi nič zrastlo.
Saj ideja v biti ni napačna, žal pa ni realna – narava, kot je, pač brez izdatne pomoči človeka (in tehnologije) ne znore oskrbeti našega števila.
[/quote]

Res je, da bi bilo vse uniceno. Lahko pa imas tega cemaza na vrtu, ki se ga potem lepo razraste, vsaj tako je na vrtu mojega brata. Vzel je par cebulic, zdaj pa ga ima toliko, da je lahko za celo leto. Je pa res, da je treba imeti vrt. Sicer pa tudi tisti, ki nimajo vrta, imajo zelenjavo, npr. petersilj, zacimbe, paradiznik v koritih … Samo iznajdljiv in delaven je treba biti, pa je. 🙂

Mimogrede pa še kakšno vevreico za meso upleniš, pomolzeš srno in se oblečeš v kožo divjega prasca, rit si pa brišeš z listjem.
[/quote]

Pa saj nismo v kameni dobi, no. 😀

Ja, pozimi pa lizati sladoled iz ledenih svec. 😀 😀

Moj stavek je vedno: denar ni vse,je pa skoraj vse!

denar ne prinese in ne kupi pravih prijateljstev,prave ljubezni,pravega dostojanstva,bogatega zdravja.. Vendar je velik,velik faktor ki pripomore k boljšemu življenju. In če ravnaš pravilno,tisti ki ga imajo veliko,imajo zelo lepa in dobra življenja. Zgodbe,ko se bogataši obesijo,ko zapadejo v droge in alkohol,samomori,kazni,kriminal,bankroti.. vse to je le da niso pravilno delali ko so ga imeli. Za to pa je potreben uravnovešen duh in predvsme notranji mir in racionalni razum. Večina bogatašov na svetu živi lagodno in dobro. In da,denar je skoraj vse,zapomnite si to.

V svoji dejavnosti,ki jo opravljam strmim za tem da bom skozi čas več in več zaslužila.Da bodo moji produkti prodani za višje in višje vsote. In strmim za tem,da nekoč v srednjih letih (40,42,44 let..) da bi bila premožna. Sem ambiciozna,izhajam iz velike bede in revščine in vem prekleto dobro kaj pomeni biti brez denarja. Tudi za mano so leta in leta beračenja na cesti za golo preživetje. Na glas povem,in stokrat bi,tud na vrhu nebotičnika če je treba,strmim za tem da bom živela nekoč dostojno,premožno in lagodno. S čim s eukvarjam nima veze.

Zavezuje me vodilo,da če si bom si bom sama ustvarila,zgolj z mojo glavo in rokami. Razlika je med ljudmi,ki si želijo veliko denarja in grejo takoimenovano čez trupla. To ni prav in take ljudi na koncu večinoma ujame palica pravice ali se jim tako ali drugače vrne v življenju. zato,da bi imela denar,ne bi delala nelegalnih stvari,ne bi lagala,ne bi nardila nekaj kar bi nedolžni trpeli. Delam svoj produkt,step by step pošteno..

Vedite da denar ni vse,je pa skoraj vse.In kdor pravi da ga denar ne osrečuje laže sam sebi.Danes ki smo v kapitalizmu je denar totalni in absolutni vladar. V socializmu je bil mogoče ta pojem malo bolj supresiran in tako mišljenje ni bilo dovoljeno,saj smo veljali vsi enako in kaj hitro smo ugotovili,da brez konkurence ni napredka (na grobo zaključeno).

Želim dnar,hočm dnar,mela ga bom.Če mi paše se bom kopala v njem.
želim varnost,želim samostojnost,imela bom. Če je treba,lahko napišem pisno.
END OF STORY :))

Vprasanje pomena denarja je ze odgovornjeno, razuskano.

Dohodek, ce je nizji od cifre A, nam zivljenje zagrenjuje. Ta cifra, A, je visja od dohodka ~98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev. Cim ga imamo vec od cifre A, visek komaj kaj doprinese k sreci. V ZDA gre za cca. $70.000 letno.

Preostalih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vpliva denarja na nas obcutek zadovoljstva pa se zgodi s financno neodvisnosjo. V ZDA gre za cca. $10mio networth. Gre za tocko kot si lahko brez omembe vredni skrbi lahko rreces, jaz sem preskrbljen.


Seveda se absolutno strinjam. S pogojem, da več denarja ne pomeni več preživetega časa v službi.
Z več denarja si lahko privoščiš privatne zobozdravnike, preskok zdravniških čakalnih vrst, zdravo, biološko pridelano hrano, stanovanje v varni soseski, prosti čas …

Zanimivo koliko ljudi povezuje več denarja z boljšo zdravstveno in zobozdravstveno oskrbo.
Skoraj nihče pa tu ni napisal, da bi si kupil boljši avto, vilo ali jahto …

New Report

Close