Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Proste kapacitete za morje, v višku sezone, nekaj dni pred odhodom?

Proste kapacitete za morje, v višku sezone, nekaj dni pred odhodom?

Zanimajo me izkušnje tistih, ki morje rezervirate vedno zadnji trenutek, zadnji teden pred odhodom na morje.

Dopust na morju bi rezervirala zaradi določenih okoliščin šele zadnji teden pred odhodom na morje, zaradi teh istih okoliščin pride v poštev le Istra. Ker že ogromno časa nisem dopustovala v Istri, poleg tega smo vedno rezervirali mesece vnaprej, prosim za izkušnje. Zanima me, kakšna je še ponudba v zadnjem tednu pred odhodom v Istri? Ali je že vse rezervirano? Glede namestitve nam je pomembno samo to, da je čim bolj blizu morja, da je Istra, da je plaža primerna za otroke, da se da rezervirat za kakšne 10 do 14 dni.

Ni pomembno, ali je apartma, ali hotel, no cena ne sme biti previsoka – npr več kot 2000 € za dva tedna za celo družino ne bi dala, razen če je urejena tudi prehrana, ampak spet ne kakšne visoke vsote. Smo družina z enim majhnim otrokom.

Se da rezervirat, a ostanejo najdražje variante, ni nujno da so dobre, ponavadi so slabe. Tiste, ki jih nihče noče. Hotela za ta denar seveda ne bo. Apartma verjetno da, a tak, ki ga ni nihče želel – zaradi cene, ker je slab ali daleč od plaže.. pač nekaj kar ni OK.

Imaš v mislih Slo ali Hr Istro?

nova
Uredništvo priporoča

Kje v Istri najdete lepe plaže? Vse je betonirano in umetno nametano v vodi pa ostri kamni tja umetno nasipani iz kamnoloma v Novemgradu.

ce pa za 2k e ne najdes nastanitve v poletju pol mores bit pa res antitalent. za tak denar se vedno nekaj najde.

gres v TIC, reces da mas 2k za 10 dni, bos takoj nasla frej app.

Našla boš kakšen apartma, daleč od plaže, pa še to težko za 14 dni. Dobre lokacije (tudi dražje) so že zdaj večinoma zasedene, tudi mobilne hiške za 300€ in več na dan….

Majketi, kje je mobilna hiška 300€ na dan?

Majketi, kje je mobilna hiška 300€ na dan?
[/quote]

Lanterna, solaris, valkanela, bijela uvala, zelena laguna skoraj zagotovo, pa okoli rovinja najbrz tudi

Če napiše tik ob morju je to 100 m stran, če napiše 100m stran je to 300m stran, če piše 500m stran računi na 1,5km hoje.

Za 14 dni skupaj na višku sezone v Istri moraš imeti srečo, da kdo odpove, sicer si obsojen na drago luknjo. Ne bi se omejil na Istro, najslabše in najdražje.


KJe ap ti živiš? Dva tedna za celo družino 2 jurja, pozabi, tudi če pravočasno rezerviraš. To je pa zato, ker je danes vse tako fajn in smo tako od hudiča napredovali, v jugi je bilo pa zajebano, ko smo na morje hodili za drobiž in sta celo hrana in piajča bili ceneje, kot v notranjosti Slovenije.

Imas moznost premakniti dopust na konec avgusta / zacetek septembra? Ker takrat se kapacitete sprostijo in zlahka najdes kaj primernega.


Le vreme najdeš redko primerno v tem času, enkrat na pet , deset let.😅

Pa še to, eni imajo resnično družine, kot napišejo in otroci gredo septembra v šolo, si ne izmišljjo vsi družin samo za mon, veš?

Sola se zacne septembra. Konec avgusta so kvecjemu popravci.
Otroci pa prvih 6 let ne hodijo v solo.
Zato sem vprasala, ce ima moznost. Ker nekateri tudi z 2-letniki rinejo na morje julija, v najvecjo gneco in vrocino. Nekateri nimajo izbire, ker imajo mogoce kolektivni dopust, nekateri pa sicer nimajo omejitev, razen v glavi, pa hocejo nujno na dopust v visku sezone. Proti koncu poletja je sonce bolj blago, morje je ponavadi se zelo toplo in je tisti cas za male otroke bolj primeren. In nekatere mone, ki imajo otroke, skrbijo tudi za njihovo korist, ne samo za svojo.

Vreme je enkrat na 5 do 10 let slabo, drugace pa cisto primerno. Enako moznost imas, da se zadezuje za cel teden sredi julija. Spomin je subjektivna zadeva – zapomnimo si bolj tisto, kar si hocemo – zato je dobro pogledati po vremenskih statistikah.


Ne klamfaj kozlarij, zadnje cajte si pa obupna. Redki so, ki jim ustreza hladna voda, otrokom pa nikoli in ta praviloma je, redko je leto, da je izjema.

September v istri je loterija, iz lastnih izkusenj zadnjih 12 let. No, tudi julij in avgust nista vec tako zanesljivo stabilna, kot vcasih. Ampak septembra je treba upostevati, da so dnevi ze precej krajsi, pa vlage je vec. Ce imas sreco in je vreme lepo, je pa september cudovit – morje je se toplo, gnece ni vec,…

Kaj pa če vseeno rezerviraš sedaj, pa si pustiš možnost brezplačne odpovedi? Dobre lokacije dovolijo odpoved tudi šele en teden pred predvidenim prihodom, ker vedo, da bodo z lahkoto napolnile proste kapacitete, tudi, če kdo odpove.
Samo predlagam …


Sem hotela isto predlagat. Rezerviraš lahko recimo tudi več hotelov z možnostjo odpovedi v različnih terminih, kot recimo predvidevaš, kdaj bi lahko šli, potem pa neustrezne pravočasno odpoveš. Poglej recimo hotel Pical, ni sicer ne vem kaj opremljen (že nekaj let čaka prenovo), je pa čisto, odlična hrana, lepo urejena plaža, peš sprehod ob obali do Poreča, tudi vlakec vozi … Lani junija je bil en teden s polpenzionom za 2 manj kot 500 evrov.

Lanterna, solaris, valkanela, bijela uvala, zelena laguna skoraj zagotovo, pa okoli rovinja najbrz tudi
[/quote]

To je rekla kazala. Pokaži mi na oglasu.

Posedarje, po moje frej kadarkoli, ni toliko turistično oblegano, nam paše mir.
Pa cca. 3 ure je do dol

To je rekla kazala. Pokaži mi na oglasu.
[/quote]

Evo, sem ti jaz dva našla….

Vaš link

Vaš link

Zakaj se ne posluzis rezervacije preko bookings, kjer imas moznost brezplacne odpovedi do par dni prej?
Ne vem kako je sicer s tovrstno ponudbo za istro, ker ne hodimo na hrvasko, povsod drugje to deluje in jaz vedno rezerviram na ta nacin.

To je rekla kazala. Pokaži mi na oglasu.
[/quote]

Kaj rekla kazala, odpri kaksen cenik kampa, poglej pod najvisjo sezono, po moznosti hiska blizu morja, pa se cudi.

Evo, sem ti jaz dva našla….

Vaš link

Vaš link
[/quote]

Potem ne bo držalo, ker tale dva linka dokazujeta ravno obratno.

Kaj rekla kazala, odpri kaksen cenik kampa, poglej pod najvisjo sezono, po moznosti hiska blizu morja, pa se cudi.
[/quote]

Potem priznaj, da blefiraš in to je to. Ni se treba smešit še naprej.

New Report

Close