Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kako gledate na permisivno vzgojene otroke brez meja

Default avatar

samske mamice uničujejo otroke

Tem mamicam, ki se grejo permisivno vzgojo in obenem naduto napadajo učitelje, ki hočejo vzgajat njenega nevzgojenega otroka bi morali otroke vzet in dat v internat.

Takoj bi bili bolj vzgojeni. Dokler se jim gleda skozi prste bo pa pač tako.
In dokler jim država denar daje tudi. Mamice v službo in permisivne teroristične otročaje na prevzgojo.
Default avatar

Bilo nekoč drugače

Po 3 mesecih se že vidi, kako nevzgojen je otrok. Starše se pozove, da stvar uredijo s strokovnjakom in se vsem, otroku in staršem, postavi jasne meje. Če se jih niso v stanju držati, sledi drugačen vrtec in drugačna šola, iz katere pa ni točk za srednje šole.
Default avatar

v Janeza Levca

Otroka in mamico v Janeza Levca. Tudi jaz jih imam poln kufr.
Mamic, ki gledajo le nase in na njenega velepomembnega otročka ki je uf oh in sploh.
Vsi imajo probleme z njim in ona dobi pozornost, ki je je tako lačna.
Default avatar

pa dejmo to peticijo narest

samske mamice uničujejo otroke je napisal/a:
Tem mamicam, ki se grejo permisivno vzgojo in obenem naduto napadajo učitelje, ki hočejo vzgajat njenega nevzgojenega otroka bi morali otroke vzet in dat v internat.

Takoj bi bili bolj vzgojeni. Dokler se jim gleda skozi prste bo pa pač tako.
In dokler jim država denar daje tudi. Mamice v službo in permisivne teroristične otročaje na prevzgojo.
en, dva mala klinca prepotentnih egocentričnih staršev terorizirata cel razred in še učiteljico, če njihovega Blagoslova ne postavijo na oltar. Seveda nad vse otroke. Ker oni so vsi nad. Nad učiteljico. Nad sosedi. Nad zaposlenimi. Oni so NAJ in NAD in vse, ki jim tega mesta ponižno ne odstopijo zahrbtno napadajo.
Default avatar

jaz mislims

Jaz mislim, da je ta famozna permisivna vzgoja samo neka floskula in oznaka, katero se nalima vsem nesposobnim staršem in nemogočim mulcem, ne glede na dejansko vzgojo. V naših cajtih so okolico najbolj terorizirali tisti mulci, ki so jih starši najbolj lomili doma in so imeli najmanj permisivno vzgojo. Ko staršev ni bilo blizu, so se pa spustili s ketne ko živali.

Tisti starši, ki ne reagirajo na (dejansko) teroriziranje okolice v svoji navzočnosti, pa ni to njihov vzgojni prijem in pristop, ampak enostavno to, da so obupani, leni, žleht ali pa enostavno pyzde.

Je pa tudi res, da je v današnji družbi veliko več ljudi brez otrok, ki otrok ne prenašajo in so do njih malo nestrpni, zato je to norenje otrok, ki se je nekoč enostavno spregledalo, danes teror, če ne še kaj hujšega, potem pa pride veliko takega pritoževanja, dodajmo še internet, kjer se te pritožbe beležijo in je mera polna. V resnici pa današnji mulci niso nič slabši kot nekoč, verjetno so celo malce boljši, ampak naša percepcija mulcev se je spremenila.
Default avatar

Replika

jaz mislims je napisal/a:
Jaz mislim, da je ta famozna permisivna vzgoja samo neka floskula in oznaka, katero se nalima vsem nesposobnim staršem in nemogočim mulcem, ne glede na dejansko vzgojo. V naših cajtih so okolico najbolj terorizirali tisti mulci, ki so jih starši najbolj lomili doma in so imeli najmanj permisivno vzgojo. Ko staršev ni bilo blizu, so se pa spustili s ketne ko živali.

Tisti starši, ki ne reagirajo na (dejansko) teroriziranje okolice v svoji navzočnosti, pa ni to njihov vzgojni prijem in pristop, ampak enostavno to, da so obupani, leni, žleht ali pa enostavno pyzde.

Je pa tudi res, da je v današnji družbi veliko več ljudi brez otrok, ki otrok ne prenašajo in so do njih malo nestrpni, zato je to norenje otrok, ki se je nekoč enostavno spregledalo, danes teror, če ne še kaj hujšega, potem pa pride veliko takega pritoževanja, dodajmo še internet, kjer se te pritožbe beležijo in je mera polna. V resnici pa današnji mulci niso nič slabši kot nekoč, verjetno so celo malce boljši, ampak naša percepcija mulcev se je spremenila.
Je nekaj na tem, ampak permisivna vzgoja še kako obstaja, videno na lastne oči in ne enkrat.
Ne štejem več, kolikokrat smo ukrepali proti otrokom na igričih, tečajih, predstavah - ko se starši enostavno niso zganili, ne glede na to, koliko ljudi ali otrok je njihov mulc maltretiral ali motil.
Pri tem govorim recimo o nastopih, kjer se zaradi vpitja in norenja ni slišalo nastopajočega, igriščih, kjer otrok enostavno ni hotel vrniti izposojene (brez vprašanja) igrače, v restavraciji, kjer je otrok z roko segal v krožnike tujcev (da o ostalem norenju ne govorim) in tako dalje.
Temu je skupno to, da so prisotni starši v najboljšem primeru milo poklicali dete po imenu, da bi jim kaj prepovedali, pa že ni šlo več.
Default avatar

Robi...

Replika je napisal/a:
dobra ideja je napisal/a:

Dobra ideja. Sankcije morajo biti, saj drugače ni učinka. Blablajanje raznih pedagogov se je izkazalo za popolnoma neuspešno. S sončkom brez meja se celo devetletko ukvarja trop raznih svetovalk (plačanih iz davkoplačevalskega denarja). Rezultat je, da iz malega barabina na začetku osnovke rata velik barabin, s katerim se mora ukvarjati policija.
Rešitev bi bila tudi resen prevzgojni dom z moškimi, ki že kot pojave delujejo odločno in dajo sončkom vedeti, da ni trte mrte. In brez raznih mlatilk prazne slame, ki nemočno skačejo okoli malih barabinov in jih milo prosijo, da naj bodo pridni.
Ne, to ni rešitev, to je gašenje požara. Rešitev bi bila v tem, da se prisili lene starše, da začnejo vzgajati. Še enkrat - ni kriv otrok, krivi so starši - in tvoj ukrep kaznuje otroka, namesto staršev.
Kriv je sistem in zakoni, ki razvajence ščitijo.
Primer razvajenih otrok v razredu....Stalno klepetajo in motijo druge, učitelj pa jih ne sme niti grdo pogledati.
Razni razgovori pri ravnateljici, opomini, pošiljanje iz razreda...So popolnoma brezvezni.
Nič ne zaleže, zato razvajence nekateri učitelji že ignorirajo.
V mojih časih je takšen že zdavnaj dobil okrog ušes, zdaj pa razvajenci komandirajo učitelje, ker imamo bedaste zakone.
Default avatar

Replika

Robi... je napisal/a:
Replika je napisal/a:

Ne, to ni rešitev, to je gašenje požara. Rešitev bi bila v tem, da se prisili lene starše, da začnejo vzgajati. Še enkrat - ni kriv otrok, krivi so starši - in tvoj ukrep kaznuje otroka, namesto staršev.
Primer razvajenih otrok v razredu....Stalno klepetajo in motijo druge, učitelj pa jih ne sme niti grdo pogledati.
Razni razgovori pri ravnateljici, opomini, pošiljanje iz razreda...So popolnoma brezvezni.
V mojih časih je takšen že zdavnaj dobil okrog ušes, zdaj pa razvajenci komandirajo učitelje, ker imamo bedaste zakone.
Krivi smo kar lepo sami, ker to toleriramo.
Ker če bi se masovno uprli, delali iz tega kraval, medije, cirkus, proteste - bi se zakoni še kako hitro spremenili. Tako pa vsi gledamo stran in stiskamo zobe - no jaz in moj sva že večkrat na licu mesta ukrepala, ampak sva ostala osamljena - drugi so sicer godrnjali, ampak muksniti si pa nihče ni upal.
Enako v šoli - mora biti že ne vem kaj, da pride naprej od govorilnih ur, da starši stopijo skupaj, da zahtevajo PRAVICO svojih otrok do nemotenega pouka in učenja, ki jim je kratena.
Default avatar

re je

Replika je napisal/a:
Robi... je napisal/a:

Ker če bi se masovno uprli, delali iz tega kraval, medije, cirkus, proteste - bi se zakoni še kako hitro spremenili. Tako pa vsi gledamo stran in stiskamo zobe - no jaz in moj sva že večkrat na licu mesta ukrepala, ampak sva ostala osamljena - drugi so sicer godrnjali, ampak muksniti si pa nihče ni upal.
Enako v šoli - mora biti že ne vem kaj, da pride naprej od govorilnih ur, da starši stopijo skupaj, da zahtevajo PRAVICO svojih otrok do nemotenega pouka in učenja, ki jim je kratena.
Res je, vse se prelaga na druge.
Default avatar

ne glejmo stran

Replika je napisal/a:
Robi... je napisal/a:

Točno to, ostaneš osamljen, ker se lahko en nevzgojen mulc izživlja nad vsemi drugimi.
Ena od nedelj na obali v eni od restavracij- ugledna kao familija enih znanih osebkov, ata kukr en znan obraz, mami pa polna sama sebe. Mislim, da je blo mulcu ime nekaj na O, letal je okoli miz, ker se je šel avion. Onadva sta klepetala, kot da se ju to nič ne tiče. Pa je mulc priletel tudi mimo mene "Br br br", pa še enkrat, pa še enkrat. Pa mi je zavrelo, pa sem na glas vprašala, če kdo ve, čigav je tale avion.
Pa sta se ata pa mami delala neumna, pa sem še enkrat vprašala mulca, kje ima ata pa mamo.
Pa je pokazal, pa sem rekla avionu, če gre lahko k njima delat br, br, br, ker smo pri nas zaprli letališče. Ata je skoraj kap, mami pa je gledala stran, ampak mulca sta pobrala plačala in šla.
Vidno užaljena. Vsak od nas ima pravico do miru, pa normalnega obnašanja. Vsak skrbi za svoje otroke, niso skupna last. In ja vem, kako je, če skušaš narediti red! Boli!
Default avatar

Ni drugega kot

Podivjani sončki.
Default avatar

malikovanje otrok

Malikovanje otrok bo šlo po poti dinozavrov, ker dolgoročno ni v intersu človeške vrste.
Default avatar

tk jaz pravim

ne glejmo stran je napisal/a:
Replika je napisal/a:

Točno to, ostaneš osamljen, ker se lahko en nevzgojen mulc izživlja nad vsemi drugimi.
Ena od nedelj na obali v eni od restavracij- ugledna kao familija enih znanih osebkov, ata kukr en znan obraz, mami pa polna sama sebe. Mislim, da je blo mulcu ime nekaj na O, letal je okoli miz, ker se je šel avion. Onadva sta klepetala, kot da se ju to nič ne tiče. Pa je mulc priletel tudi mimo mene "Br br br", pa še enkrat, pa še enkrat. Pa mi je zavrelo, pa sem na glas vprašala, če kdo ve, čigav je tale avion.
Pa sta se ata pa mami delala neumna, pa sem še enkrat vprašala mulca, kje ima ata pa mamo.
Pa je pokazal, pa sem rekla avionu, če gre lahko k njima delat br, br, br, ker smo pri nas zaprli letališče. Ata je skoraj kap, mami pa je gledala stran, ampak mulca sta pobrala plačala in šla.
Vidno užaljena. Vsak od nas ima pravico do miru, pa normalnega obnašanja. Vsak skrbi za svoje otroke, niso skupna last. In ja vem, kako je, če skušaš narediti red! Boli!
Ma take scene sem jaz doživljala že 30 let nazaj, pa nihče pri nas ni vedel nič o permisivni vzgoji, saj to ni nič posebnega in nič pretirano strašnega, je pa nadležno, tako kot je vedno bilo.

Moram reči, da si rešila dobro in z veliko humorja. Da sta bila pa onadva užaljena, pa nima toliko s tem, kako namerno vzgajata mulca, ampak s tem, da sta sama dva lena narcisoideža, ki mislita, da bodo mulca vsepovsod nosili po rokah in prenašali, to je pa čisto druga kategorija. To je kvečjemu posledica njune vzgoje pred 30, 40 leti.

Jaz tukaj ločim troje:

eno je, da mulca namerno kdaj pustiš, da se zloži na gofljo, da goji samovsi drugi.stojnost (to mora imet tud negativne posledice zanj, da se kaj nauči), da dela napake. Ampak to mora bit zmerno, ne tako, da ga vzgajaj samo okolica, ampak samo v dokaj kontroliranem okolju. Tak potem postane dokaj normalen. Če mu že okolica kaj reče, moraš okolico podpret, se opravičit, ker mulc pač ni najpametnejši, ampak se naj iz tega kaj nauči

drugo je, da mulca zavijaš v vato in mu ne pustiš nič, mu niti ne pustiš, da se sam uči, ti mu delaš naloge, pritiskaš na učitelje, ker on je naj naj sonček, tak se potem verjetno v razvajenega narcisoidneža razvije.

tretje pa je, da ti za mulca čisto dol visi, ker si ga naveličan ali nimaš volje (včasih deluje na prvi pogled kot prva točka), ko ti že čisto prekipi, ga pa namlatiš. Tak pa se potem pogosto v serijskega morilca razvije.
Default avatar

Še dodam

crna_vrtnica_neprij je napisal/a:
Pred časom sem brala, da toliko ljubezni in časa kot ga sedaj dobijo otroci od staršev, ni bilo nikoli do sedaj. Starši dobesedno zadušijo otroka z ljubeznijo, skrbjo in svojim ukvarjanjem z njim. Otrok se zato ne zna sam zaigrati, kaj je dolgčas mu je tuje, ves čas pričakuje, da se nekdo ukvarja z njim in ga animira. TO je problem novodobnih staršev. Pa vam povem zakaj? En razlog nedvomno tiči v tem, da je zanositev dandanes vse bolj težka, vse več je umetnih oploditev itd. In ko nekdo po 10ih letih kalvarije končno dobi otroka, si lahko predstavljate kaj jim ta otrok pomeni.
Po drugi strani pa vsak dan poslušamo, kako starši nimamo časa za otroke, kako so prepuščeni sami sebi, kako se nič ne ukvarjamo z njimi. S tem se pri drugih starših doseže kontra reakcija kar pomeni, da se ves čas ukvarjajo z otrokom, ker on pa ja ni tak starš, kot vsi govorijo. Pa smo spet tam.
Pa ne gre tu za celotno populacijo, večina ve, da je potrebna zlata sredina. Ne pomeni to, da otroku odrekaš ljubezen, podporo, da ne bo preveč. Ampak to, da znaš jasno pogledati na situacijo in da znaš kdaj otroku pustiti tudi, da mu je dolgčas, da se znajde sam.

Pa še za konec... otrok vedno poskusi meje tam, kjer ve, da bo več možnosti da bo s svojo trmo uspel. Torej, ko si v družbi, trgovini, predstavi, zdravniku. Vedno! In vsak otrok preizkusi svoje meje. To še ne pomeni, da v kolikor en nekje trmari, da pa je pri tej družini vse narobe.
Se strinjam, samo dodala bi še en vzrok: takoj, ko otroka grdo pogledaš ali mu nečesa ne dovoliš, je to nasilje nad otrokom. Da se starš boji dvignit glas nad otrokom in ukazati "dovolj!" ali ga prijeti in fizično odstraniti s cvetlične grede, po kateri skače zato, ker ga lahko kdo prijavi zaradi nasilja, je naravnost katastrofalno. Malo bi bilo treba tudi na tem področju počistiti z nesmiselnimi pravili in zakoni, uvesti tudi dolžnosti za otroke, ne samo pravic.
Default avatar

Replika

Še dodam je napisal/a:
crna_vrtnica_neprij je napisal/a:
Pred časom sem brala, da toliko ljubezni in časa kot ga sedaj dobijo otroci od staršev, ni bilo nikoli do sedaj. Starši dobesedno zadušijo otroka z ljubeznijo, skrbjo in svojim ukvarjanjem z njim. Otrok se zato ne zna sam zaigrati, kaj je dolgčas mu je tuje, ves čas pričakuje, da se nekdo ukvarja z njim in ga animira. TO je problem novodobnih staršev. Pa vam povem zakaj? En razlog nedvomno tiči v tem, da je zanositev dandanes vse bolj težka, vse več je umetnih oploditev itd. In ko nekdo po 10ih letih kalvarije končno dobi otroka, si lahko predstavljate kaj jim ta otrok pomeni.
Po drugi strani pa vsak dan poslušamo, kako starši nimamo časa za otroke, kako so prepuščeni sami sebi, kako se nič ne ukvarjamo z njimi. S tem se pri drugih starših doseže kontra reakcija kar pomeni, da se ves čas ukvarjajo z otrokom, ker on pa ja ni tak starš, kot vsi govorijo. Pa smo spet tam.
Pa ne gre tu za celotno populacijo, večina ve, da je potrebna zlata sredina. Ne pomeni to, da otroku odrekaš ljubezen, podporo, da ne bo preveč. Ampak to, da znaš jasno pogledati na situacijo in da znaš kdaj otroku pustiti tudi, da mu je dolgčas, da se znajde sam.

Pa še za konec... otrok vedno poskusi meje tam, kjer ve, da bo več možnosti da bo s svojo trmo uspel. Torej, ko si v družbi, trgovini, predstavi, zdravniku. Vedno! In vsak otrok preizkusi svoje meje. To še ne pomeni, da v kolikor en nekje trmari, da pa je pri tej družini vse narobe.
Se strinjam, samo dodala bi še en vzrok: takoj, ko otroka grdo pogledaš ali mu nečesa ne dovoliš, je to nasilje nad otrokom. Da se starš boji dvignit glas nad otrokom in ukazati "dovolj!" ali ga prijeti in fizično odstraniti s cvetlične grede, po kateri skače zato, ker ga lahko kdo prijavi zaradi nasilja, je naravnost katastrofalno. Malo bi bilo treba tudi na tem področju počistiti z nesmiselnimi pravili in zakoni, uvesti tudi dolžnosti za otroke, ne samo pravic.
Mislim, da tega nihče ne bi naredil.
Prijav ni še celo v primerih resničnega nasilja - kot smo na žalost videli.
Default avatar

Permisivni razvajeni otroci

Treba je ločiti dve stvari. Eno je permisivna škodljiva nevzgoja otrok. Možu sem včasih pustila, da je z eno čez rit končal družinsko vreščečo agonijo. Po drugi strani pa podpiram Šramovo in iniciativo za spremembe v šolstvu. Šole niso ničemur več podobne. So industrija poslušnih ovc sledilk brez lastne pameti. To ni prava smer za vzgojo mladih. Mlade je treba spoštovati, spodbujati in jih včasih razvajati, a jim v pravem trenutku v nekih situacijah tudi postaviti mejo!
Default avatar

Mammca

Na Maturancu je napisal/a:
En tak sonček je bil dva tedna nazaj na maturantskem plesu kot gost maturanta. Froc star 7-8let in ga je blo po celi dvorani! Laufal med mizami, ropotal, glasno govoril. Mama je bla ena zmatrana 45letnica, fotr je zgledal 60. Noben mu ni nč rekel. Froc je nemoteno skakal po prostoru.
In zakaj nisi ? Ali vsaj podstavila nogo?