Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primitivna izjava šefa

Primitivna izjava šefa

Včeraj nisem mogla verjeti svojim ušesom. Šef me je včeraj želel iz popoldanske izmene premestiti na jutranjo. Torej bi danes delala dopoldne, planirana pa je bila popoldanska izmena. Sicer te njegove premestitve niso nobena redkost. Sem jih bila že večkrat deležna. Mi gre na čase prav na živce, ker ne moreš planirati nič, ker niti za naslednji dan nisi 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, kdaj boš delal. No, včeraj sem pa rekla, da danes res ne morem delati dopoldne, ker sem morala sina peljati k zdravniku. To sem omenila njemu. In kaj je on izustil nazaj? Najprej je služba, nato pa vse ostalo. Šok. Sem mu takoj zabrusila nazaj, da to pa ne bo držalo. Zame je na prvem mestu družina, nato pa vse ostalo. Nato je utihnil in odšel. Ne razumem te njegovege primitivnosti, saj je tudi on starš in tudi njegovi otroci so bili nekoč majhni. Res bedak. Jaz sem danes peljala sina k zdravniku, čeprav ni rekel, ali lahko delam popoldne. Kot kaže, nima nič proti glede na to, da me ni poklical. Me malo skrbi, kaj bo, ko pridem v službo. Da mi ne bo dal samo knjižico.


Točno in še prav ima! Pa ravno takrat, ko te hoče dat v boljšo izmeno imaš kup izgovorov. Upam, da te odpusti. Ker očitno delaš nekje, kjer bo lahko namesto tebe dobil kogarkoli drugega. Če je zate na prvem mestu družina, ostani doma! Pa se pojdi gospodinjo in skrbi za družino. Ne vem, zakaj babe mislite, da vas je kdo dolžan živet in podpirat vašo lenobo.


Točno in še prav ima! Pa ravno takrat, ko te hoče dat v boljšo izmeno imaš kup izgovorov. Upam, da te odpusti. Ker očitno delaš nekje, kjer bo lahko namesto tebe dobil kogarkoli drugega. Če je zate na prvem mestu družina, ostani doma! Pa se pojdi gospodinjo in skrbi za družino. Ne vem, zakaj babe mislite, da vas je kdo dolžan živet in podpirat vašo lenobo.
[/quote]

Saj se hecaš, kajne?


Točno in še prav ima! Pa ravno takrat, ko te hoče dat v boljšo izmeno imaš kup izgovorov. Upam, da te odpusti. Ker očitno delaš nekje, kjer bo lahko namesto tebe dobil kogarkoli drugega. Če je zate na prvem mestu družina, ostani doma! Pa se pojdi gospodinjo in skrbi za družino. Ne vem, zakaj babe mislite, da vas je kdo dolžan živet in podpirat vašo lenobo.
[/quote]

ti kar nabijaj
delovni razpored mora delavec vedet 1 mesec vnaprej, ne pa da si šef vsak dan sproti zmišljuje, koga bo dal v katero izmeno

Oba sta primitivna in oba futrata svoj ego en na drugem.
Dejansko se v normalnih kokektivih vse zmeni brez tezav.

…ti da knjigo…brez skrbi da boš našla službo. Službe se menjujejo…družina pa ostaja s tabo vedno in za vedno. In ja družina je VEDNO, VEDNO na prvem mestu!!!! Prav si naredila in niti pod razno ne daj šefu občutka da dvomiš v to odločitev.
Iz lastnih izkušenj ti lahko povem da…se šefi začnejo povsem drugače obnašati ko vidijo da si trden v svojih odločitvah, da te ne more šetati ko psa…in da dobrega nadomestnega delavca ne bo našel iz danes na jutri. Le pogumno!!!!

več je primitivnosti. Jaz bi prinesla potrdilo za spremstvo in bila doma cel dan. V kolikor bi pa še nagajal ali bil nespoštljiv bi nadaljevala s kombinacijami neg in bolniških. Klin se s klinom zbija. Sigurno ne more biti služba prva. Prvi je človek sam sebi in s tem tudi njegova/njena družina.

Za tako odpoved službe ga daš na delovno sodišče pa ga bo še cel mesec rit pekla tolk ga bodo na suho nategnil.

V bistvu si ravnala neumno. Vzela bi dopoldanski šiht in potem dopust za spremstvo 🙂 Ti pripada. Naredila si mu uslugo!

Skrajno prepotentna izjava, nevredna šefa.

Ne razmišljaš. Morala bi biti vesela in zadevo izkoristiti v svojo korist: ok, šef, delam jutranjo, daj črno na belo. Nato vzameš nego ali spremstvo, ali kar vam že gre mamicam, ko peljete otroka k zdravniku.


in bi ostala za ta dan brez nadomestila za prevoz, brez nadomestila za malico in brez 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače.

hudo pametno.

Hja služba je pomembna. Če jo jaz izgubim, smo čez dva, tri meseca na Čopovi, kjer bomo fehtali in kradli. Dokler pa imam službo, bo kruh na mizi, streha nad glavo in še kak evro se najde za v ‘puš’co’.

Je pa seveda res, da si marsikateri delodajalec misli, da se te dobesedno lasti. Plane spreminjat na vrat na nos pa včasih tudi ni možno. Sploh pri zdravnikih, si spet 3-4 mesece v čakalni vrsti.
Nisi mu bila niti dolžna razlagat, zakaj ti ne ustreza popoldanski turnus. Dovolj bi bil odgovor da je prišla sprememba prepozno. Pa tudi če bi potem dopoldne buljila v strop od dolgčasa.


in bi ostala za ta dan brez nadomestila za prevoz, brez nadomestila za malico in brez 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače.

hudo pametno.
[/quote]
Hja, nekateri prevoz in malico še vedno smatrajo za plačo.
Lahko gledaš z dveh vidikov: 1. brez 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače ali 2. plačanih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za nič delati. Your choice.


Hja, nekateri prevoz in malico še vedno smatrajo za plačo.
Lahko gledaš z dveh vidikov: 1. brez 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače ali 2. plačanih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za nič delati. Your choice.
[/quote]
eni raje delajo, kot ležijo doma.
enim vsakih 10 evrov v družinskem proračunu dosti pomeni

eni pa so na sociali in kasirajo za nič delati. se mi zdi, da vem, kam spadaš.

jaz tudi raje podaljšam delovnik in dobim polno plačo, kot pa da bi zjutraj recimo koristila 2 uri spremstva za korektivno telovadbo za otroka, ki bi mi pripadali.


eni raje delajo, kot ležijo doma.
enim vsakih 10 evrov v družinskem proračunu dosti pomeni

eni pa so na sociali in kasirajo za nič delati. se mi zdi, da vem, kam spadaš
[/quote]

Kam?


eni raje delajo, kot ležijo doma.
enim vsakih 10 evrov v družinskem proračunu dosti pomeni

eni pa so na sociali in kasirajo za nič delati. se mi zdi, da vem, kam spadaš.

jaz tudi raje podaljšam delovnik in dobim polno plačo, kot pa da bi zjutraj recimo koristila 2 uri spremstva za korektivno telovadbo za otroka, ki bi mi pripadali.
[/quote]

Najboljš, da ga šefu iz hvaležnosti, ker ti da za malico, še potegneš.

Najboljš, da ga šefu iz hvaležnosti, ker ti da za malico, še potegneš.
[/quote]
nič mi ne da, vse si zaslužim…. za razliko od enih drugih

Meni moj šef odgovori, da so otroci moj problem in da on se temu ne bo prilagajal.

No ja, kakorkoli iz danes na jutri se ne bi smel spreminjati urnik. Tudi pravo je tu na strani delavca (no v večini primerov je). Izjeme seveda so in lahko pride do situacije, ko je potrebno prilagoditi delovni čas.
In če so odnosi taki, jaz sploh ne bi omenjala zakaj rabim imeti prosto. Po urniku si prosta, pika. Ne moreš. To je to.


in bi ostala za ta dan brez nadomestila za prevoz, brez nadomestila za malico in brez 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače.

hudo pametno.
[/quote]
Ta dan itak ne bi delala zato je že 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podarjenih za nič dela :).

Ja drži, sicer pa je to spet ena provokacija.


Točno in še prav ima! Pa ravno takrat, ko te hoče dat v boljšo izmeno imaš kup izgovorov. Upam, da te odpusti. Ker očitno delaš nekje, kjer bo lahko namesto tebe dobil kogarkoli drugega. Če je zate na prvem mestu družina, ostani doma! Pa se pojdi gospodinjo in skrbi za družino. Ne vem, zakaj babe mislite, da vas je kdo dolžan živet in podpirat vašo lenobo.
[/quote]

Takole si pač pustite kakat na glavo.
Tudi zato, ker so vaši sindikati (kaj je že to?) en klinc vredni!

Dva resnična primeta iz Avstrije:

1. Šef. katerega delavci imajo pogosteje nadure, v Avstriji čez čas ODLETI, ker njegovi nadrejeni sklepajo, da ne zna dpbro planirati dela (iz Financ).

2. Moj dober prijatelj je 4 leta delal na stružnici v bližini Celovca.

VSAKO leto je 3., ali 2. januarja preddelavec prinesel in razdewlil CELOLETNI plan dela, z vrisanimi prazniki, ter z vrisanim galvnim dopustom (134 dni).

Pri nas pa ne tako redko v petek popoldne: jutri delamo, ker imamo naročila…

Potem pa dajmo delat še v nedeljo. Ali še bolje: v firmo prinest postelje, pa nas bodo samo zbudili, pa bomo delali (ker imamo naročila).

Bedaki eni!

Bojiš se, da ti bo dal kar knjižico. Najprej ti en seronja od izmenovodje sam ne more dat knjižice, ker nima takih pooblastil, nadalje pa, če ima tako gužvo, si tudi ne more firma privoščit odpuščanja brez veze, ki na delovnem sodišču pade z odškodnino. Dajte sužnji malo pamet uporabljat.

Takole si pač pustite kakat na glavo.
Tudi zato, ker so vaši sindikati (kaj je že to?) en klinc vredni!

Dva resnična primeta iz Avstrije:

1. Šef. katerega delavci imajo pogosteje nadure, v Avstriji čez čas ODLETI, ker njegovi nadrejeni sklepajo, da ne zna dpbro planirati dela (iz Financ).

2. Moj dober prijatelj je 4 leta delal na stružnici v bližini Celovca.

VSAKO leto je 3., ali 2. januarja preddelavec prinesel in razdewlil CELOLETNI plan dela, z vrisanimi prazniki, ter z vrisanim galvnim dopustom (134 dni).

Pri nas pa ne tako redko v petek popoldne: jutri delamo, ker imamo naročila…

Potem pa dajmo delat še v nedeljo. Ali še bolje: v firmo prinest postelje, pa nas bodo samo zbudili, pa bomo delali (ker imamo naročila).

Bedaki eni!
[/quote]

Imam kolega, ki dela za neko avstrijsko firmo. Žal so 90-procentno odvisni od vremena, zato je planiranje za največ dva tedna vnaprej, zato je pa finančna kompenzacija toliko vabljivejša.
Imajo oziroma dobijo vse, kar potrebujejo: šef jih vsake toliko, kar pomeni vsaj dvakrat na mesec, vpraša, kaj rabijo od zaščitne opreme, orodja, potrošnega materiala, v stanovanju … ni da ni. Plačo vedno dobijo na datum, raje kak dan prej. Ker se ob nedeljah pozno zvečer pripelje iz Slovenije in vožnja traja dlje časa, je dogovor, da se začne delati ob desetih, da se ekipa naspi, v miru pozajtrkuje, potem pa delo. Ne delajo 40 ur, imajo 38 urni delovnik. Imajo plačan tudi prevoz iz Slovenije.
Pravi, da jih šef ujčka kot dojenčke, ker je delo tudi toliko nevarno, da ni dobro delat ves znerviran.

kaj
je na prvem mestu Točno tako, za delo je treba nekaj vložit, pa ne se zgovarjat glede družine.

New Report

Close