Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz bi pa za cerkvene praznike raje delal, kot pa bil prost

Jaz bi pa za cerkvene praznike raje delal, kot pa bil prost

Tako ali tako nisem veren. In ravno to gre vernikom najbolj v nos, ker smo neverniki za te praznike prosti. No, če odkrito povem, bi raje delal na te praznike in služil denar, kot pa da doma peglam kavč. A kaj, ko nimam izbire? Pač takrat ne smem delati. To bi morala zakonodaja dopuščati. Nismo vsi verni. Prav tako je tudi precej pripadnikov drugih verstev v Sloveniji.

Saj lahko delaš, na praznike delajo v gostinstvu, zdravstvu, policiji, gasilci, carini, zapori …
samo zamenjaj del. mesto in se ti želja lahko uresniči.

Točno tako. Kje je problem?

Matr sta brihtne. Obe sta 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na sociali, ker nimata pojma, kaj pomeni beseda služba.

za taprvo dvigni rit iz kavča pa pojdi malo smeti pobirat okoli bloka, pa boš lahk delal….če ti praznik tak stres predstavlja.

Tudi jaz bi raje delala in verjetno bom 🙂 na srečo imam službo, kjer lahko! Vsaj ne bom rabila gledati črede ovčk, ki rinejo v cerkev, mimo moje hiše!

za taprvo dvigni rit iz kavča pa pojdi malo smeti pobirat okoli bloka, pa boš lahk delal….če ti praznik tak stres predstavlja.
[/quote]

Če je kdo pod stresom, si to ti. Kaj te je v mojem postu oziroma želji tako pretreslo, da si izbral tak nivo komunikacije?

Nikoli ni prav. Če je dela prost dan bi raje delali, če je treba delat bi bili raje prosti.

Škoda, da v Sloveniji zaposleni za dela proste dneve niso plačani.

Aja!
So!

Nisem na sociali. Še nikdar nisem bila. Sem pa bila že v taki službi, v kateri sem za vse praznike delala. Zato ti pravim, da če hočeš delat, ni problema. Le prave službe se primi.

Če bi bila pametna, bi za dela prost dan šla pohajat, ali pa se tudi doma imela tako lepo, da bi na vse pozabila. Če si pa taka boga revca, da v prostih dnevih nimaš drugega dela, kot skozi okno gledat, kaj počnejo drugi, potem te pa razumem, da hočeš v službo.

In pojdi v kakšno tovarno na 4 izmene delati, ni problema boš ves čas lahko delal.

dela prosti in celo plačani, so državni prazniki.


Se popolnoma strinjam. Na srečo imam takšno službo, da lahko za cerkvene praznike delam. In seveda se za večino prostovoljno javim. Plačana sem trikrat več kot običajno, in dela je takrat zelo malo, efektvivno 4 ure srfam po netu. Upam na čimveč teh praznikov. :-))


Se popolnoma strinjam. Na srečo imam takšno službo, da lahko za cerkvene praznike delam. In seveda se za večino prostovoljno javim. Plačana sem trikrat več kot običajno, in dela je takrat zelo malo, efektvivno 4 ure srfam po netu. Upam na čimveč teh praznikov. :-))
[/quote]

delo na praznik je plačano 150{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} urne postavke, ne pa 300{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. ti o kakem delu itak samo sanjaš. socialo vlečeš doma….



delo na praznik je plačano 150{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} urne postavke, ne pa 300{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. ti o kakem delu itak samo sanjaš. socialo vlečeš doma….
[/quote]
Ker ti seveda poznaš specifike naše kolektivne pogodbe. :-))

Če je kdo pod stresom, si to ti. Kaj te je v mojem postu oziroma želji tako pretreslo, da si izbral tak nivo komunikacije?
[/quote]

s takšnimi hipohonderji komuniciraš na nivoju postavljenega vprašanja oz. izraženega mnenja;)


Ker ti seveda poznaš specifike naše kolektivne pogodbe. :-))
[/quote]

Popravljam: interne pravilnike plačnega sistema. 🙂


Se popolnoma strinjam. Na srečo imam takšno službo, da lahko za cerkvene praznike delam. In seveda se za večino prostovoljno javim. Plačana sem trikrat več kot običajno, in dela je takrat zelo malo, efektvivno 4 ure srfam po netu. Upam na čimveč teh praznikov. :-))
[/quote]

praznike 4 ure surfaš po netu, normalne šihte pa 8 ur. – ti si stereotip tistega, kar v javni upravi sovražimo!

praznike 4 ure surfaš po netu, normalne šihte pa 8 ur. – ti si stereotip tistega, kar v javni upravi sovražimo!
[/quote]
Me boli patka.
Btw, nisem v javni upravi.

Jaz bi pa čimveč praznikov, zaradi mene lahko uvedejo še muslimanske pa budistične … itak v nič ne verjamem, doma je pa fajn bit.


Me boli patka.
Btw, nisem v javni upravi.
[/quote]

vežde ne, v privat sektorju te bodo gledal, da boš tak cele dnevo po netu čeblala! pajade

vežde ne, v privat sektorju te bodo gledal, da boš tak cele dnevo po netu čeblala! pajade
[/quote]

Cele dneve seveda ne. :-))))

Pri nas bomo delali. Ne v službi, ampak doma. Vrt je še čisto od lani., Ni bilo časa do sedaj. Sedaj bodo trije dnevi skupaj. Upam, da ne bo padalo! Na koncu bomo pa kaj spekli na žaru.

Končno eden z normalnim zdravim razumom.

New Report

Close