Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najem stanovanja je misija nemogoče, ogromno je iskalcev

najem stanovanja je misija nemogoče, ogromno je iskalcev

če že najdeš najem želijo, da stanuješ na črno, najemnine seveda na roke, to je navadni kriminal v tej “državi”

svašta… po tvoji logiki je potem cel gotovinski plačilni sistem na črno… denar na roke pa to…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hujše je to, da se želi ne vem koliko najemnin in varščin vnaprej, pa še agencijam po eno varščino. Imam srečo, da sem našel normalnega stanodajalca. Nobene varščine in najemnin vnaprej. Plačujem za tekoči mesec.

Peter, točno tako.

najemnina v gotovini na roke je zakonsko dovoljena – torej povsem legalna
da si pa ti govedo, ki mu nihče ne bo dal v najem karkoli, si pa jasno izrazilo
BTW: komunajzarski nadzor na ljudmi je zamenjala lojalnost do države in prijava dohodkov od najemnin FURSu

A ni nekaj varščine normalno?

že to, da moraš biti podnajemnik pove o tebi in tvojih sposobnostih — vse

Ne vem, jaz sem imela vedno kar srečo ali pa nos ali pa zdravi razum.

Sem bila na ogledu pri eni ženski enkrat, hiš(k)o bi si delila z njo, velike omare v moji sobi nobene, mir po 22.00, nihče ne sme prespati pri meni (to je poudarila in me prestrelila s pogledom, čeprav ni vedela, da bi na papirju bila zanjo terna, ker nimam veliko družbe), prebivališča ni, pošte ni, pogodbe ni, cena hahahaha.:)

Sedaj pa plačujem na trr sproti za tekoči oz. ob koncu meseca, ko želijo najemodajalci. Mi pa seveda na misel ne pride, da ne bi. Sploh si ne predstavljam, da kar greš nekam in si zamisliš, da boš s**** delal …

ne serji, v tujini so vsi v najemih, samo ” janez land” hoče last , hkrati pa utajuje davke od najemnin

že to, da moraš biti podnajemnik pove o tebi in tvojih sposobnostih — vse
[/quote]

ogromno izkoriščanja najemnikov, vse na črno, brez pogodb, brez prijave naslova

Ko boš imel svoje lastniško stanovanje in ga oddajal boš svoja pravila določal

ni tvojih pravil, nad tabo je Davčna, Sodstvo.

Ko boš imel svoje lastniško stanovanje in ga oddajal boš svoja pravila določal
[/quote]

Spet ti noriš tu gor. Ki še za normalno najemnino ne zaslužiš.
Kdo ti je kriv, če se ne znaš plasirat na trg dela.
S socialko pa res ne moreš najemat v Ljubljani. Ne gre!

če se oddaja na črno, a te lahko dobijo?

Treba nabit davke za neoddana stanovanja, visoke davke za kratkotrajni najem (AieBNB), in kazni za oddajo na črno. In to na nenormalne zneske.

Pa se bo uredilo samo po sebi.

Lastniki presežnih stanovanj jamrajo, kako so bogi, ker jih država ropa z davki, sami so pa do svojih stanojemalcev večji vampirji od vsake države. Nobena davčna uprava ni tako požrešna in pasja, kot so to stanodajalci. In taki potem najbolj jamrajo, ko morajo sami kaj plačat. Oni bi radi blago in prizanesljivo in razumevajočo državo, ko terja kaj od njih, ko sami terjajo od drugih, ko dobijo moč v roke nad šibkejšim, so svinje, da jim ni enakih.


Ja, hitro se bo. Še ta davek bodo lastniki nabili najemnikom. In najemnine bodo šle še bolj gor. in to zelo. To je vse, kar se lahko zgodi.
Pljuvaš nam v lastno skledo. Pameti res nimaš na pretek:(

bravo

Preprost, deloven/delovna Slovenec/Slovenka, ne zasluži v dvajsetih letih za stanovanje. Nekaterim je vse podarjeno in v zibko položeno. Imajo luksuzna stanovanja in z najemninami odirajo male ljudi. Bogatijo se na račun najemnikov. Vsakemu, ki ima več kot eno stanovanje, bi bilo potrebno to stanovanje odvzeti, z zakonom bi se stanovanje dalo v posest in uporabo mladim družinam za pravično ceno. Država ne stori nič za poštene male ljudi!

“Bogatijo se na račun najemnikov.” Točno to.

odvzeti ne more, lahko pa odkupi… klošarji bi pa kar odvzemali drugim, tako razmišljanje je možno samo v sloveniji…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Z mladimi družinami ste pa tudi že tečni. Samski naj pa ckrnejo..
Če gre za MLADO DRUŽINO, je očitno prisotna že neka gotovost, pa tudi 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večja verjetnost da imajo pomoč od enih ali drugih staršev.


Ja, hitro se bo. Še ta davek bodo lastniki nabili najemnikom. In najemnine bodo šle še bolj gor. in to zelo. To je vse, kar se lahko zgodi.
Pljuvaš nam v lastno skledo. Pameti res nimaš na pretek:(
[/quote]

Ti si pa bolj ubogi na duhu?

Kateri davek točno bodo nabili najemnikom?

Davek za NEODDANA stanovanja?

Za KRATKOTRAJNI najem (AirBNB) naj ga kar! Za dolgotrajni najem naj pa davki ostanejo nizki kot zdaj.

In na koga bodo prevalili kazni za oddajo na črno?

New Report

Close