Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Igra prestolov

Default avatar

Ne pritegne

Vam je všeč serija Igra prestolov? Kaj je tako posebnega na njej? Jo gledate zato ker jo drugi?
Default avatar

Djvjg

Efekt črednega nagona.
Isto kot oreo poškoti ali nutela. Čredni nagon - ovce.
Sem probal enkrat oreo poškote, pa mislim da lahko v lidlu najdem vsaj 3 znamke bistvenobolj okusne.
Default avatar

Makakiak

Pa kakšen čredni nagon. Začela sem gledati že takoj od začetka, ko serija še ni imela take prepoznavnosti niti se ni vedelo, ali je dobro ali ne. Me je od prvega trenutka pritegnilo, sem mega navdušenka in ne zamudim dela, vedno komaj čakala nedelje... knjig pa nisem brala.
Default avatar

rt90šw

Serijo gledam od prvega dela, ko še noben ni vedel zanjo. A potem ste tudi na forumu, ker ste ovce? Ker so pač vsi? Uporabljate računalnik, ker ga vsi? Vozite avto, ker ga vsi? Hodite v službo, ker vsi? Vse to je čredni nagon.
Default avatar

no-ja

Jaz sem knjige prebrala že, ko slovenskega prevoda sploh še ni bilo. Itak sem ljubiteljica takih zadev (bolj je fantazijsko, boljše je:) ), tako da je čisto logično, da gledam - za ovce mi pa dol visi, da o ovnih ne govorimo:). Če pa tebi ni všeč, pa pač ne glej.
Default avatar

mimo teme

no-ja je napisal/a:
Jaz sem knjige prebrala že, ko slovenskega prevoda sploh še ni bilo. Itak sem ljubiteljica takih zadev (bolj je fantazijsko, boljše je:) ), tako da je čisto logično, da gledam - za ovce mi pa dol visi, da o ovnih ne govorimo:). Če pa tebi ni všeč, pa pač ne glej.
Tudi jaz glede GOT enako ... :)))

Me pa zanima, katero SF knjigo bi priporočila za lahkotno dopustniško branje, najbolj všeč so mi take v več delih :))
Kaj pa serijo? Spomnim se iz otroštva Galaktike in Enterprice, pa mislim Star Gate al kaj je bila ena nadaljevanka(?)... nekaj takega bi gledala, z vesoljskimi ladjami, ampak mi ni všeć stil, ko je vsaka zgodba ena epizoda, ampak da se zgodba vleče skozi celo sezono, torej da misija traja več epizod. Luštna mi je The Orville, pa Dark Matter.
Default avatar

no-ja

mimo teme je napisal/a:
no-ja je napisal/a:

Me pa zanima, katero SF knjigo bi priporočila za lahkotno dopustniško branje, najbolj všeč so mi take v več delih :))
Kaj pa serijo? Spomnim se iz otroštva Galaktike in Enterprice, pa mislim Star Gate al kaj je bila ena nadaljevanka(?)... nekaj takega bi gledala, z vesoljskimi ladjami, ampak mi ni všeć stil, ko je vsaka zgodba ena epizoda, ampak da se zgodba vleče skozi celo sezono, torej da misija traja več epizod. Luštna mi je The Orville, pa Dark Matter.
Uf, zdej sva se pa našli/a:) Star Gate grem vsake toliko še enkrat skozi, obe - originalne in Atlantis. Kiljoys, Altered Carbon, Sense8 (čeprav nista vesojski, sta tudi dobri), knjige pa: vse od Terry-ja Pracheta, ogromno je takih mladinskih, recimo:

Mike Carey
Dekle z vsemi darovi,

Ursula K. Le Guin - Saga o Zemljemorju - več delov, mislim da jih je ,

Patrick Rothfuss - Kraljemorčeva kronika -tudi več delov,

Ne tako lahkoten Haruki Murakami in 1Q84, Kafka na obali,

Veronica Roth: Razcepljeni, Povezani, Neupogljivi,

Richard Yancey: Peti val,

Alexandra Oliva: Poslednja - podobno Igram lakote,

Hugh Howey: Silos.
Default avatar

Bralkainpol

Jaz sem že pred par leti prebrala knjige (v anglescini, preden so sploh izšle pri nas) in so me navdušile. Serijo sem začela gledati, ker me je zanimalo, kako bodo uspeli prikazati tako kompleksno zgodbo in moram priznati, da sem bila prijetno presenečena. Odlična je!
Default avatar

mimo teme

no-ja je napisal/a:
mimo teme je napisal/a:

Uf, zdej sva se pa našli/a:) Star Gate grem vsake toliko še enkrat skozi, obe - originalne in Atlantis. Kiljoys, Altered Carbon, Sense8 (čeprav nista vesojski, sta tudi dobri), knjige pa: vse od Terry-ja Pracheta, ogromno je takih mladinskih, recimo:

Mike Carey
Dekle z vsemi darovi,

Ursula K. Le Guin - Saga o Zemljemorju - več delov, mislim da jih je ,

Patrick Rothfuss - Kraljemorčeva kronika -tudi več delov,

Ne tako lahkoten Haruki Murakami in 1Q84, Kafka na obali,

Veronica Roth: Razcepljeni, Povezani, Neupogljivi,

Richard Yancey: Peti val,

Alexandra Oliva: Poslednja - podobno Igram lakote,

Hugh Howey: Silos.
Tnx :)
Nekaj tega semže predelala, ostalo bom pa poiskal.
So mi všeč te na pol mladinske - na pol odrasle knjige.
Sense8 mi je bila odlična, škoda da so jo ukinili.