Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V šoku – kateri magnezij kupiti, da se najbolje absorbira?

V šoku – kateri magnezij kupiti, da se najbolje absorbira?

Primanjkuje mi magnezija in v dobri veri, da si zopet napolnim zaloge, sem kupila od Jamisona Magnezij 500 mg + D3.

Res je …. pomagal mi je, a sem včeraj prebrala v knjigi “Vzemite zdravje v svoje roke”, da nekatera magnezijeva dopolnila vsebujejo ASPARTAT, ki vsebuje 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} molekule aspartmana.

Aspartat je ekscitotoksin (oz. je nevrotoksičen) bodisi v aspartamu ali v prehranskem dopolnilu.

In te Jamison tablete 500 mg ga vsebujejo!

Čisto sem padla ven, mislila sem, da si bom okrepila zdravje … v bistvu pa sem se zastrupljala.
Kako naj sploh še zaupam, da so ta prehranska dopolnila neoporečna?

Najboljša oblika naj bi bila magnezijev treonat ali magnezijev glicinat!
Kaj mi priporočate?

priporočam, da se malo sprostiš, meditacija, joga, da se uravnovesiš in ne vidiš povsod le strahov, teorij zarot in podobno če ne lahko resno zdrsneš preko meje razuma. Se ne hecam. Videla osebo, ki si je na koncu sodila..pred tem pa padala notri v chemtraile, cepiva, škropiva, GSO, sevanja mobile telefonije itd itd.

Mg nificent. magnesium oil.

Hej. Jaz imam tudi od Jamiesona Magnezij ampak tistega 250mg brez D3. In ta pa ne vsebuje aspartama.

Meni je super.

Sem šla še enkrat pogledat. To kar je v tvojemu magneziju je aspartat, ki ni enako aspartamu, ki je nevarno sladilo. Malo poguglaj in brez panike. Jamieson so meni najbolša dopolnila.

Ne pretiravaj, če si pojedla malo aspartama, ne bo konec sveta. Kaj vse si že pojedla, pa niti ne veš. Jaz kupim magnezij v dm, prašek magnezijev citrat.
Ampak verjetno itak ne bo zate, ker mislim da ima neko sladilo.
Drugace pa dm in muller, imajo ogromno vitaminov, v lekarni je vse 10x preplacano.

Lejo butara, zakaj pa moraš nujno nekaj kupiti? Zakaj točno?

A regrat pa koprive za đabe pa niso zate?

Al si rajš obupana kakor pa bi si čevlčke umazala?

Treonat je daleč najboljši, ker lahko tudi prehaja preko mielinske ovojnice 😊

Treonat je daleč najboljši, ker lahko tudi prehaja preko mielinske ovojnice 😊
[/quote]

Se strinjam, poleg treonata, ki edini lahko prehaja v možgane, so dobri še glicinat, tavrat in malat.
Citrat je neka srednja kakovost, denarja ravno ne mečeš stran.

Kupiš v specializiranih prodajalnah (mislim, da jih v lekarnah ne prodajajo) na spletu.

Jaz kupujem tule: https://www.fmed.eu/

Če se ne sekiraš, kadar žvečiš orbit, ješ jogurte z manj sladkorja in piješ pijače z manj sladkorja, se ni treba sekirat niti zdaj.

Ne sekiraj se. Važno, da maš magnezij. Od te doze te ne bo pobral.

ce ti dejansko primanjkuje magnezija, ga ne mores dobiti dovolj z nekimi pripravki v prosti prodaji. v tem primeru je treba kar konkretno nadomescanje v “zdravniskih” odmerkih. tako da tole je samo placebo, pa metanje kesa stran.

Včasih ni dobro biti preveč pameten. Zdravniški odmerki ne obstajajo. Moja prijateljica je ob pomanjkanju dobila navodilo piti šumeče tablete Magnesol. Kaj pa misliš, da še obstaja?

… magnezijev treonat ?
Magnezijevi izdelki (v lekarnah) v večini vsebujejo magnezijev citrat, ki pa menda ne sodi v sam vrh kvalitetnih oblik mahnezija, je baje čisto pri repu po kvaliteti.
Katero znamko kupiti, da bo vsebovala magnezijev treonat in kje v Sloveniji?

Mg treonata jez v trgovinah oz. lekarnah še nisem zasledila. Sama ga kupujem po slpetu, tule:
https://www.fmed.eu/trgovina/magnezijev-treonat-magmind/

Lahko pa naročiš tudi iz tujine, isto znamko.

Pozna kdo firmo Terra Nova in kakšen je njihov Magnezij (bisglicinat)!
Imel naj bi vrhunsko biološko uporabnost: boljši prenos magnezija do vseh tarcnih tkiv?

Terranova je tko, sprejemljive kakovosti, predvsem pa brez nekih nepotrebnih dodatkov. Zdaj, kot je meni znano je njihov mg pol pol, pol bisinata in pol citrata?

Na vsak način je bisglicinat boljši od citrata (večja absorpcija), ampak do možganov pa ne pride. Je pa OK za mišične krče in ostala tkiva. Pa nima odvajalnega učinka.

Poleg tega je večinoma v prahu, s čimer sicer ni nič narobe, razen okusa (če je brez dodatkov).

Terranova je tko, sprejemljive kakovosti, predvsem pa brez nekih nepotrebnih dodatkov. Zdaj, kot je meni znano je njihov mg pol pol, pol bisinata in pol citrata?

Na vsak način je bisglicinat boljši od citrata (večja absorpcija), ampak do možganov pa ne pride. Je pa OK za mišične krče in ostala tkiva. Pa nima odvajalnega učinka.

Poleg tega je večinoma v prahu, s čimer sicer ni nič narobe, razen okusa (če je brez dodatkov).
[/quote]

Ja v prahu imaš 50:50.
V tabletah Magnezija pa imaš samo bisglicinat.
Pa baje imajo holističen pristop in sinergijo večih sestavin.
Nekako mi delujejo zelo pozitivno in zdravo.

Najbolje se absorbira donat Mg, vsi ki so ga spili zadostno količino, so do sedaj to potrdili.😅😅😅

Terranova je tko, sprejemljive kakovosti, predvsem pa brez nekih nepotrebnih dodatkov. Zdaj, kot je meni znano je njihov mg pol pol, pol bisinata in pol citrata?

Na vsak način je bisglicinat boljši od citrata (večja absorpcija), ampak do možganov pa ne pride. Je pa OK za mišične krče in ostala tkiva. Pa nima odvajalnega učinka.

Poleg tega je večinoma v prahu, s čimer sicer ni nič narobe, razen okusa (če je brez dodatkov).
[/quote]

Ja v prahu imaš 50:50.
V tabletah Magnezija pa imaš samo bisglicinat.
Pa baje imajo holističen pristop in sinergijo večih sestavin.
Nekako mi delujejo zelo pozitivno in zdravo.

Ja, tako dobro se absorbira, da dobiš drisko, če ga popiješ preveč.

Ja v prahu imaš 50:50.
V tabletah Magnezija pa imaš samo bisglicinat.
Pa baje imajo holističen pristop in sinergijo večih sestavin.
Nekako mi delujejo zelo pozitivno in zdravo.
[/quote]

Vau, mikrobiologi, ki ste izpustili osnove biologije, to pa tudi ni kar tako.😅😅😅

Ja, tako dobro se absorbira, da dobiš drisko, če ga popiješ preveč.
[/quote]
A ni to point, da so znaki vidni, da deluje?😅😅😅

tule je zelo dobro razloženo o različnih vrsth mg,

https://www.nootropics.si/katera-je-najboljsa-oblika-magnezija/


O, saj ne samo tu, strani, za zavajanje in nasedanje bedakov, da se jim vse proda, imaš celo polplavo na spletu. Tako da kar pogumno, nič čakat, hito kupit, lahko tudi pet različnih, da bo ja “delovalo”, škodit kaj dosti ne more, razen tega, da pač plačate davek na bedake.😅😅😅

New Report

Close