Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od januarja do aprila cena bencina le v eno smer

Od januarja do aprila cena bencina le v eno smer

Danes stane liter 95-oktanskega bencina 1,295 evra, od torka bo stal 1,324 evra. Dizel se bo podražil le za ščepec, iz 1,258 na na 1,261 evra za liter. Od začetka leta 2019, ko je liter 95-oktanskega bencina stal 1,183 evra, se je cena dvignila za 14 centov. To pomeni, da je za napolnitev 50-litrskega rezervoarja treba odšteti sedem evrov več. https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5cab489fb0d6a/od-januarja-do-aprila-cena-bencina-le-v-eno-smer

Gorivo se draži, ker se tudi nafta od konca decembra samo draži.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Koje bila nafta na dnu s ceno, se ni bencin nič kaj dosti cenil. Če se dobro pogleda, je bila nafta v Januarju za 20$ bolj poceni. Sedaj se pa lepo konstantno dviguje, ko se nafta draži.

[img]http://www.finanztreff.de/1/chartNG.gfn?u=100&popup=popup&lateIndex=1&overTime=3&instrumentId=377716&compareType=percent&newsType=0&raster=1&transactionVolumeUnit=1&payment=0&split=0&highLow=1&gridGlobalOff=0&bollinger=0&donchain=0&envelop=0&timeAggregation=30&logScale=0&volumeUnit=0&chartType=8&height=280&width=460&time=600&average=0~linear&average=0~linear[/img]

nova
Uredništvo priporoča

tale floskula mi gre pa tako na jetra. Zakaj pa ne velja tudi obratno – ko gre cena nafte na svetovnem trgu dol, pri nas ni variante, da tako vestno znižajo ceno.

To drži, nafta se je precej pocenila, medtem ko gorivo bolj malo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tankam polnega, ko je plača, pa ko pride do polovice, ga ponavadi spet nafilam do konca. Je3e se mi za cene, avto pa itak pokuri toliko, kot mu je na voljo…

Prekajen meso dl cajt gvera;)


spraševala tukaj kaj se bo zgodilo s ceno bencina – pa me je ena pametna nadrla, joj kakšno kompliciranje za par centov… meni pa se psloh ne zdi malo včerajšnja podražitev in ja vse skupaj, se strinjam, je ogromno to. Eni pač očitno pobirajo dnar po cesti, da jim je to drobiž.

je pa bila včeraj konktreta gužva na bencinskih – sem se tudi jaz spraševala, le zakaj, če sem jaz motena in kompliciram za par centov.
Očitno ima serpentinšek enako logiko kot ta mona, saj je par centov samo, bodo že prenesli ljudje… deluje enako kot pahor v času njegove vlade, ko je blagajno polnil z dvigovanjem cen goriva.

Takole boš še dolgo brezposelna in boš imela dovolj časa raziskovati tržišče bencina.


spraševala tukaj kaj se bo zgodilo s ceno bencina – pa me je ena pametna nadrla, joj kakšno kompliciranje za par centov… meni pa se psloh ne zdi malo včerajšnja podražitev in ja vse skupaj, se strinjam, je ogromno to. Eni pač očitno pobirajo dnar po cesti, da jim je to drobiž.

je pa bila včeraj konktreta gužva na bencinskih – sem se tudi jaz spraševala, le zakaj, če sem jaz motena in kompliciram za par centov.
Očitno ima serpentinšek enako logiko kot ta mona, saj je par centov samo, bodo že prenesli ljudje… deluje enako kot pahor v času njegove vlade, ko je blagajno polnil z dvigovanjem cen goriva.
[/quote]
kdo je serpentinšek in ali gre cena gor dol samo v Sloveniji in povsod po evropi samo navzdol?

kdo pravi, da se cena bencina ni znižala, ko je šla cena nafte dol?????

http://www.mgrt.gov.si/si/delovna_podrocja/notranji_trg/nadzor_cen_naftnih_derivatov/cene_naftnih_derivatov/

aja, takrat, ko je znižanje, nihče ne opazi, skačete pa v luft takrat, ko gre za mišjo piko navzgor.

1.1. je bila cena bencina najnižja 1,183, danes je 1,324

in čestitke, če si imela prazen tank si z včerajšnjim tankanjem prišparala 1 euro. pa verjetno si imela tank napol poln in si za pot do servisa itak porabila več, kot pa je bil prihranek vreden.

še enkrat pa razmisli, ali je pametno imet avto, če si še za tank bencina težko privoščiš

A to je zate znižanje. Na svetovnih trgih je padla nafta za cca 20$, pri nas se je pocenil bencin za celih 14 centov!

09.04.2019 = 1,324
01.01.2019 = 1,183
Razlika = 0,141

A to je zate znižanje. Na svetovnih trgih je padla nafta za cca 20$, pri nas se je pocenil bencin za celih 14 centov!

09.04.2019 = 1,324
01.01.2019 = 1,183
Razlika = 0,141
[/quote]
:DDDDD

20 dolarjev na kaj? 😀 liter nafte se je pocenil za 20$ ???
hahaha

saj še tega ne veš, v čem se cena nafte meri, pa hočeš bit pametna

idi pogledat, od česa je teh 20 USD, preračunaj na procente pa se pol javi :DDDD

adijo pamet


:DDDDD

20 dolarjev na kaj? 😀 liter nafte se je pocenil za 20$ ???
hahaha

saj še tega ne veš, v čem se cena nafte meri, pa hočeš bit pametna

idi pogledat, od česa je teh 20 USD, preračunaj na procente pa se pol javi :DDDD

adijo pamet
[/quote]

Enote niso pomembne, 20 USD vsekakor ni teh nekaj centov, ki nam jih servira serpentinček.

Kako si pametna oseba ti – bi morala včeraj trolati tvoje umotvore vsem, ki so se zgrnili na bencinske polniti rezervoarje.
Ti pač plačuj tudi po 7 evrov več – saj to ni nič…
Glede avta sem ti že napisala – pa pač očitno pri svoji logiki tega ne premoreš razumeti.
Poglej kakšna je cena bencina – tista prodajna na trgu in kaj vse je v ceni, ki jo plačami za liter mi potrošniki, kaj vse nabije država- potem se pa oglašaj.

sicer pa ja – sem racionalna z denarjem že od nekdaj, tudi takrat, ko imam dohodek, racionalno premislim – nisem škrta, sem pa racionalna, za razliko od tebe, ki se vseskozi dereš kaj pa en evro tukaj, kaj pa 2 evra tam…
no tu prihranki se seštevajo – in če na koncu meseca znese 10 evrov – sem prihranila za mesečni strošek telefona kot ga imam za en mesec.
Zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača pravi pregovor. Ti pa veselo razmetavaj.
za en evro recimo lahko si kupim nov usb kabel za polnilca za telefon, ker mi je stari pri žici počil in več varen za uporabo… evo bo koristno uporabljen tudi ta en evro.

dokler se bodo med sedmo in deveto uro dopoldne valile kolone avtomobilov s po enim potnikom proti lublani res ne vidim nobenega problema s podražitvijo bencina devetkrat na štiri mesece.

Kako si pametna oseba ti – bi morala včeraj trolati tvoje umotvore vsem, ki so se zgrnili na bencinske polniti rezervoarje.
Ti pač plačuj tudi po 7 evrov več – saj to ni nič…
Glede avta sem ti že napisala – pa pač očitno pri svoji logiki tega ne premoreš razumeti.
Poglej kakšna je cena bencina – tista prodajna na trgu in kaj vse je v ceni, ki jo plačami za liter mi potrošniki, kaj vse nabije država- potem se pa oglašaj.

sicer pa ja – sem racionalna z denarjem že od nekdaj, tudi takrat, ko imam dohodek, racionalno premislim – nisem škrta, sem pa racionalna, za razliko od tebe, ki se vseskozi dereš kaj pa en evro tukaj, kaj pa 2 evra tam…
no tu prihranki se seštevajo – in če na koncu meseca znese 10 evrov – sem prihranila za mesečni strošek telefona kot ga imam za en mesec.
Zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača pravi pregovor. Ti pa veselo razmetavaj.
za en evro recimo lahko si kupim nov usb kabel za polnilca za telefon, ker mi je stari pri žici počil in več varen za uporabo… evo bo koristno uporabljen tudi ta en evro.
[/quote]

Namesto da bi manj nabijala in poiskala službo.

Enote niso pomembne, 20 USD vsekakor ni teh nekaj centov, ki nam jih servira serpentinček.
[/quote]
Ja adijo pamet in to tvoja, nehaj se smešit s takim komentarjem, ker očitno pojma nimaš.
Če gre cena po tvoje 20$ na trgu navzgor to pomeni za Barel ali 159 litrski sodček NE NA LITER, ravno tako to velja, če gre cena navzdol, cena je za SODČEK NAFTE, sedaj pa teh tvojih 20$ spremeni v € in razdeli na 159 litrov za toliko se podraži/poceni cena na LITER, bo šlo?


Ja adijo pamet in to tvoja, nehaj se smešit s takim komentarjem, ker očitno pojma nimaš.
Če gre cena po tvoje 20$ na trgu navzgor to pomeni za Barel ali 159 litrski sodček NE NA LITER, ravno tako to velja, če gre cena navzdol, cena je za SODČEK NAFTE, sedaj pa teh tvojih 20$ spremeni v € in razdeli na 159 litrov za toliko se podraži/poceni cena na LITER, bo šlo?
[/quote]

Ni važno ali priteče iz sodčka ali iz bencinske črpalke, cena je pomembna. Nič ne štekate.

Enote niso pomembne, 20 USD vsekakor ni teh nekaj centov, ki nam jih servira serpentinček.
[/quote]

jao budalo, 160 litrski sod se je pocenil za 20 dolarjev. koliko je to dolarjev na liter? če znaš zračunat? pa pol v evre pretvorit?
aja, enote niso važne.
te pa niso
pa nasedaj propagandi


To in širitev obvoznice ti že nekaj pove o ljubljanskih nepremičninah. Dokler bo cena goriva rasla počasneje kot cene nepremičnin, bo stanje nespremenjeno.

V vmesnem času pa se lahko ukvarjaš s problemom prevoza štirih potnikov iz štirih različnih bivanjskih okolij v štiri različna delovna okolja z morda različnimi urami prihoda z enim avtomobilom. In s prevozom taistih nazaj. I d i o t.


To in širitev obvoznice ti že nekaj pove o ljubljanskih nepremičninah. Dokler bo cena goriva rasla počasneje kot cene nepremičnin, bo stanje nespremenjeno.

V vmesnem času pa se lahko ukvarjaš s problemom prevoza štirih potnikov iz štirih različnih bivanjskih okolij v štiri različna delovna okolja z morda različnimi urami prihoda z enim avtomobilom. In s prevozom taistih nazaj. I d i o t.
[/quote]

kolone avtomobilov se valijo po cestah v istih smereh, na vseh vpadnicah.

imamo v lublani tudi mestni promet s P+R, ampak to je za tebe očitno prevelik zalogaj.
mi je pa všeč, da si se podpisal.

Namesto da bi manj nabijala in poiskala službo.
[/quote]
sicer pa sem multitasking – službo iščem za računalnikom in vmes še takole zraven kaj napisati kakšni lenuhinji, ki trola med njenim delovnim cajtom, ni težava.
Ti pač imaš težavo – ker si plačan za delo in ne nabijanje po forumu med delovnim cajtom:
Tak,da mislim,da sem jo že našla – ti si prava oseba,da se jo odpusti, ker med delovnim cajtom pisariš in nabijaš po forumu, in si celo dovoliš drugim soditi kdaj morajo kaj delati, medtem ko ti med delovnim cajtom ne delaš, ampak po forumu trolaš.


sicer pa sem multitasking – službo iščem za računalnikom in vmes še takole zraven kaj napisati kakšni lenuhinji, ki trola med njenim delovnim cajtom, ni težava.
Ti pač imaš težavo – ker si plačan za delo in ne nabijanje po forumu med delovnim cajtom:
Tak,da mislim,da sem jo že našla – ti si prava oseba,da se jo odpusti, ker med delovnim cajtom pisariš in nabijaš po forumu, in si celo dovoliš drugim soditi kdaj morajo kaj delati, medtem ko ti med delovnim cajtom ne delaš, ampak po forumu trolaš.
[/quote]

Res te ne bi zaposlil.

kolone avtomobilov se valijo po cestah v istih smereh, na vseh vpadnicah.

imamo v lublani tudi mestni promet s P+R, ampak to je za tebe očitno prevelik zalogaj.
mi je pa všeč, da si se podpisal.
[/quote]
Še enkrat si preberi kaj si prvotno napisal. Da se od sedmih do devetih valijo kolone enoosebno zasedenih avtomobilov v Ljubljano- to je medmestni in primestni promet. To nima nobene zveze s P+R, ki je mestni promet. P=park (ko prispeš z obvoznice) + R=ride (greš na mestni avtobus s parkirišča). Rešitve kako kombinirati medmestni in primestni promet obenem nisi podal. Torej nisi idiot le v dojemanju problema, temveč tudi pri iskanju rešitev.

Ja, najbolje, da vlada prepusti cene goriva trgu, potem bo zagotovo cenejše, kot je na avtocestah.

New Report

Close