Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Zame je lenoba lena. Ne moreš biti leta 2019 brez izpita za avto, no. Lepo vas prosim. 🙂

mene zanima le, ali bom danes jedla pri kitajcu ali pizzo.

Je ekološki, gre peš ali s kolesom/javnim prevozom. Živi v mestu, kjer je vse na dosegu roke. Čaka na samovozeče avtomobile: da postanejo dostopni in cenovno ugodni. Prioritete daje drugim stvarem. Ne zapravlja denarja za nekaj, česar ne potrebuje. Ravno toliko je samostojen z avtom ali brez.

Mislim si, da za svoj življenjski stil ne potrebuje avta. 😉

Poznam dva, ki tako živita in avta v resnici ne pogrešata. Življenje si je treba pač malo drugače organizirat in gre. Poleg tega pa je potem nekaj skrbi manj in nekaj € prihranjenih…

Kakšno DV (dodano vrednost) pa da avto?
Avto je statusni simbol brez vrednosti. V letu 2019 je javni prevoz tako razširjen, da ni za verjeti.

Cipe bi pa avto? Sem lastnik Zastava 101. To ne bo dovolj? Pa brez vozniškega izipita pri 30. To se križa vsa Slovenija.

Hendikepiran. Škoda.

Ne gre le za izpit za avto. Gre za spretnosti, ki jih ni razvil.

Izpit gor ali dol …
Največji frajerji se vozijo na biciklu!

Ne poznam ga, ampak mogoče tako kot jaz živi sredi Ljubljane, kjer nimaš kje parkirati avta oz. ga niti ne potrebuješ za opravke…
Jaz pešačim, kolesarim ali se vozim z javnim prevoznim sredstvom, če je treba, najamem taxi in to je to.

Tudi jaz sem nekoga spoznala, ki je pri 38 brez izpita in avta. Meni to ni ok, pač ja lahko da njemu je, ampak to potegne toliko stvari s seboj, sploh, če nisi v centru mesta…. Kaj pa kak izlet, obisk, dopust…ne vem, za moje pojme to danes ni sprejemljivo, ampak to je zgolj moje mnenje.

V tujini, v velikih mestih je pa to že dolga leta praksa in se mi zdi, da se to kar širi tudi k nam. Včasih ogromno ljudi ni imelo niti avta in niti izpita. Mislim, da se preveč utapljamo v plehovju, zato ta nov trend pozdravljam, čeprav si ne predstavljam, da bi se udobju lastnega prevoznega sredstva bila pripravljena odreči. Vsaj dokler imamo JPP v Sloveniji izpod nivoja uporabnosti. Namesto prevozi.org bi moral zalaufat Uber in bi se po moje sčasoma nekoliko razredčil zaseben vozni park.

Poleg nekaj zgoraj naštetih še to, da mu starši finančno niso mogli pomagati, da dela za minimalca in si izpita za avto ne more privoščiti, ker mogoče živi v najemu itd.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Izpit za avto se dela pri osemnajstih, to spada med zelo splošno izobrazbo. Mene ne zanima, ali ima avto ali ne, ali je ekološki ali ne, avto je v mestu itak odvečen strošek. Izpit pa ne, to je znanje, ki bi ga moral imeti vsak, pa če ima avto ali pa ne.
(zdravstveni ali psihični problemi so izjema).

obvoz okoli takega. Niti ene pozitivne lastnosti ne morem najti v tem. žal.

Poglej malo širše če zmoreš. Bolezen mogoče. Epilepsija ali barvna slepota. Pa še nekaj jih je. Ampak verjetno se teh stvari ne razlaga kar povprek.

Da. Nima. Izpita.

Ne ni. Ne eno ne drugo.

Če ne rabi pač ne rabi… nekateri pač gledate čez planke k sosedu, pa si merite dolžino …trave… nekateri pa pač živijo svoje življenje.

A ga nikoli ni imel, ali so mu ga vzeli? V nobenem primeru tezko najdem pozitivno razlago. Poznam pa zensko, ki je kot otrok sedela na avtobusu, ki je do smrti povozil majhnega fantka. Nikoli ni delala vozniske zaradi travme, ki se je ni mogla resit.

Mislim si, da mu je vseeno za izpit in za avto. Če njemu tako paše, zakaj bi mene motilo? Ne moremo biti vsi glede vsega povprečni 🙂

Da. Nima. Izpita.
[/quote]

Zanimiv način razmišljanja. Neko logiko vidim tle.
:)))

Zanimiv način razmišljanja. Neko logiko vidim tle.
:)))
[/quote]

:):):)

Imam izpit in si mislim, da v nekem velikem mestu, če ne potuješ, gre, ampak takoj, ko želiš kam oditi… npr. nekam daleč na morje na Hrvaško… greš kako? z avtobusom? Kot najstnica sem tudi tako hodila na morje s prijateljicami, ko še nismo imele avta, ampak v odrasli dobi – no way.

Avto je zame osnovno orodje za opravljanje dela in ima konkretno dodano vrednost.

+1

Avtobus, vlak, avion…………ni da ni, tako da ne imeti avta nima veze s tem, kar ti pišeš. Jaz imam precej več let kot ta iz prvega posta, ga nimam (pa izpita tudi ne), pa kar funkcioniram, celo na dopust grem.)

New Report

Close