Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstnica, obnašanje doma

Najstnica, obnašanje doma

Kakšen je kaj vaš odnos doma z najstnico (16 let)? Gimnazija v redu, urejena, soba urejena, ne hodi ven, mogoče kakšen sladoled s prijateljicami, sošolkami, kolo, sprehod s kužkom, ampak obnašanje…to pa ja. Z menoj še nekako fura, jaz se umaknem, ko vidim, da je tečna, zadirčna, grem na varianto lepa beseda, lepo mesto najde, saj ne rečem, da včasih ne dvigne plafona, ampak ok…furava…nikakor pa ne fura z možem. On od nje pričakuje, da bo prijazna, nasmejana, pripravljena na pogovor, sedla zraven njega in mu razlagala…to je bilo tako, to tako, ampak ona ni takšna, ko vstopi, pozdravi, če to ni dovolj glasno za moža, evo se začne, niti glasno ne znaš pozdravit…zakaj jaz za pol stvari sploh ne vem…skratka kar nekaj… najraje je v svoji sobi, da je nihče nič ne sprašuje…ni tip, ki bi z nami sedela in gledala TV…tudi z bratom, no saj če sta sama je vse ok, ni pa neke velike ljubezni med nima…vem, da je najstnica in hormoni, ampak najhuje je to, da sem jaz tiho, ker se ne želim postavit na nobeno stran, in potem je kreg z možem, ja ti jo kar zagovarjaj….Kako je kaj pri vas? Imate kakšne vzgojne ukrepe?

potrebuje mož.
Hči odrašča in začeti jo bo moral jemati kot odraslo osebo, kar čez 2 leti tudi bo.
Moža pošlji na kakšno svetovanje, je tega na netu kolikor hočeš. Najbrž ga imajo tudi na vašem csd brezplačno.

Na kratko, mož jo buzerira, ona beži v svojo sobo, ti si pa tiho in se ne vmešavaš?
Krasni ste.

nova
Uredništvo priporoča

Sem na strani vaše najstnice. Predstavljaj si, da imaš v službi šefico, ki ti gre blazno na jetra, ona pa od tebe zahteva, da si prijazna in ustrežljiva? Tako samo širite razdor v družini. Ja, osnovno spoštovanje ja, nobenega žaljenja, kričanja, pozdrav, ko prideš, da pa mož zahteva od nje prisilno druženje, je pa adijo, pamet. Imam 15-letnico, s katero se super razumem, ker jo SPREJEMAM. Mi je jasno, da ne more biti zmeraj dobre volje, da jo razganja, da pride domov razkurjena, razočarana, besna. Potem naj pa še jaz prilivam olja na ogenj? Naj se zapre v sobo, zjoče, magari je gor par ur, ko pride ven, vem, da bo spet moja, umirjena in se bo z njo dalo pogovarjat. Potem pove, kaj jo tare. Tudi z avtoriteto nimam nobene težave, ker je ne rušim sama sebi s tečnarjenjem za brez veze. Res ne vem, kaj imate od tega, da provocirate najstnike. To so meni delali doma in imamo še danes odnose na psu. Korektne, ampak hladne. Tega ne pozabiš. Najstniki rabijo veliko ljubezni in podpore. To starši v svoji vnemi postavljanja meja zmeraj pozabite.

Ravno tako, da se ne vmešam ni, se, ko presodim, da je potrebno. Se tudi strinjam z možem, da osnove morajo biti, pa če je tako ali drugače, pozdrav, kako ste, v šoli je bilo to….pa saj ne zahteva od nje, da mora z njim sedet 2 uri…

+1

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Mogoče sem malo narobe napisala, se izrazila, ampak niti slučajno ne zahteva, da sedi z nami, damo ji popolnoma prosto pot glede vsega, ker ji pač zaupamo in tega ne izkorišča, vsaj zaenkrat…ampak, da tedensko ne more za 5 min do babice in jo vprašat kako si, 3 sekunde vstran živi, da ne more nikoli peljat brata na sladoled (vsaj 1 krat na 3 mesece),..ne vem no, če je to preveč, kar zahtevam …

Jaz kot frajla sem bila ista. Reči ji, da jo razumeš, da pa bi zavoljo mira in reda bilo mogoče smiselno, da vsak dan, ko pride domov, se postavi pred očeta in gromko zreportira “POZDRAVLJEN OČE! JAVLJAM SE PO 8 URAH V ŠOLI. DELALI SMO TO TO IN TO. JEDLA SEM TO TO IN TO. ŠLA SEM 2X NA MALO IN 1X NA VELIKO POTREBO! ZA DOMAČO NALOGO IMAM TO TO IN TO. ZA NAUČIT SE TO TO IN TO. S TEM ZAKLJUČUJEM SVOJ RAPORT!” in se naj obrne in gre v sobo. To ji bo vzela 3 minute in ne 3 ure fotrovega teženja.
Foter pa si naj najde drugo zabavo za drkat.


Mogoče sem malo narobe napisala, se izrazila, ampak niti slučajno ne zahteva, da sedi z nami, damo ji popolnoma prosto pot glede vsega, ker ji pač zaupamo in tega ne izkorišča, vsaj zaenkrat…ampak, da tedensko ne more za 5 min do babice in jo vprašat kako si, 3 sekunde vstran živi, da ne more nikoli peljat brata na sladoled (vsaj 1 krat na 3 mesece),..ne vem no, če je to preveč, kar zahtevam …
[/quote]

Za svoje starše je skrb vajina in ne od vnukov. Brata si ona ni zmislila in je v celoti vajina skrb. Nehite že silt sorojence, da igrajo varuško in animatorje za froce, k ste se jih vi zmislili.

Jaz kot frajla sem bila ista. Reči ji, da jo razumeš, da pa bi zavoljo mira in reda bilo mogoče smiselno, da vsak dan, ko pride domov, se postavi pred očeta in gromko zreportira “POZDRAVLJEN OČE! JAVLJAM SE PO 8 URAH V ŠOLI. DELALI SMO TO TO IN TO. JEDLA SEM TO TO IN TO. ŠLA SEM 2X NA MALO IN 1X NA VELIKO POTREBO! ZA DOMAČO NALOGO IMAM TO TO IN TO. ZA NAUČIT SE TO TO IN TO. S TEM ZAKLJUČUJEM SVOJ RAPORT!” in se naj obrne in gre v sobo. To ji bo vzela 3 minute in ne 3 ure fotrovega teženja.
Foter pa si naj najde drugo zabavo za drkat.
[/quote]

Aja pozabila sem še povedat, da sem pred puberteto bila tipična atijeva princesa in ga je pubertetniško sranje še posebej prizadelo. Komaj tam po končanem faksu sva spet vzpostavila normalen odnos. Sedaj pa ima vnukico, ki jo razvaja in obožuje.
Mama pa mi ni nikoli težila. Povedala mi je, da je bila včasih žalostna, da kot otrok nisem imela tako lepega odnosa z njo kot z očetom, ampak ona je bila za red in disciplino ati pa za neumnosti in cartanje. Med puberteto sem lažje shaja z mamo, ker že od nekdaj ni visela na meni oz jaz na njej. Po puberteti pa sva se še posebej povezali – sploh po rojstvu moje hčerke.


Mogoče sem malo narobe napisala, se izrazila, ampak niti slučajno ne zahteva, da sedi z nami, damo ji popolnoma prosto pot glede vsega, ker ji pač zaupamo in tega ne izkorišča, vsaj zaenkrat…ampak, da tedensko ne more za 5 min do babice in jo vprašat kako si, 3 sekunde vstran živi, da ne more nikoli peljat brata na sladoled (vsaj 1 krat na 3 mesece),..ne vem no, če je to preveč, kar zahtevam …
[/quote]

Seveda je preveč, kar zahtevaš. Jemlješ si pravico, da določaš kakšne stike bo ona imela z drugimi ljudmi.


Mogoče sem malo narobe napisala, se izrazila, ampak niti slučajno ne zahteva, da sedi z nami, damo ji popolnoma prosto pot glede vsega, ker ji pač zaupamo in tega ne izkorišča, vsaj zaenkrat…ampak, da tedensko ne more za 5 min do babice in jo vprašat kako si, 3 sekunde vstran živi, da ne more nikoli peljat brata na sladoled (vsaj 1 krat na 3 mesece),..ne vem no, če je to preveč, kar zahtevam …
[/quote]

Pisno rosno, vaša punca odrašča. Čez tri leta bo polnoletna. Pripravlja se na odraslost, vi pa od nje še vedno zahtevate iste stvari kot takrat, ko je bila stara pet let in je morala poročat, kako se je imela v vrtcu. Za koji K mora ona brata vozit na sladoled? Da se ji bo brat zameril za vse večne čase? Jaz sem zahtevala raport v OŠ, v srednji pa res ne več, no. Pa kljub temu vse izvem. Mogoče na takrat, ko bi sama hotela, ampak ko hoče hčerka sama. Samo ideja. Džizs. A se je res tako vživet v kožo nekoga, ki ima že sam s samo dovolj problemov in ne rabi dodatne d*rkanja, kot se je nekdo izrazil? Od nje boste dobili vse, kar hočete, če boste spremenili pristop. Takole se pa kmalu sploh pogovarjali ne boste več.

Pisno rosno, vaša punca odrašča. Čez tri leta bo polnoletna. Pripravlja se na odraslost, vi pa od nje še vedno zahtevate iste stvari kot takrat, ko je bila stara pet let in je morala poročat, kako se je imela v vrtcu. Za koji K mora ona brata vozit na sladoled? Da se ji bo brat zameril za vse večne čase? Jaz sem zahtevala raport v OŠ, v srednji pa res ne več, no. Pa kljub temu vse izvem. Mogoče na takrat, ko bi sama hotela, ampak ko hoče hčerka sama. Samo ideja. Džizs. A se je res tako vživet v kožo nekoga, ki ima že sam s samo dovolj problemov in ne rabi dodatne d*rkanja, kot se je nekdo izrazil? Od nje boste dobili vse, kar hočete, če boste spremenili pristop. Takole se pa kmalu sploh pogovarjali ne boste več.
[/quote]

pripravlja se kako bo čim več moškim uničila življenje in jih finančno ožela

Meni se zdi ona čisto tipična najstnica. Vidva bolj rabita kakšno svetovanje kot pa ona. Doma nekaj razlagat o tem in onem se je tudi meni zdelo totalna bedarija in se mnenje še danes ni spremenilo. Njen brat je vaš sin in je njegova skrb na vas ne na njej. On ni njen problem. Nehajte ji težiti pa bo mir in bo morda sama kdaj naredila prvi korak ter se začela pogovarjat. Bolj ji boste težili slabše bo.

pripravlja se kako bo čim več moškim uničila življenje in jih finančno ožela
[/quote]

Sklepaš po mamici?

Mislim, da ste dolgočasna familija, brez neke energije, ti se otroku umikaš, ne vzpostaviš stika z njo, oče pa misli, da mora sedet z njim na kavču in se pogovarjat…
Kdaj sta nazadnje kaj počela skupaj z njo?!

Imeli smo 3 pubertetnike. Nikdar slabe volje zaradi zmešanih hormonov, v bistvu smo se velikokrat tudi nasmejali na račun tega.
Ko so bili tečni, sem stvari obrnila na hec, izhajam iz tega, da načeloma nisem tečna, a ko sem, povem lepo, naj se mi izognejo – zdaj smo že tako daleč, da me fantje kaj pohecajo, ko sem zoprna, pa se spet nasmejimo.
Glede pogovarjanja in zaupanja, se pa to dela praktično od rojstva, s tem, da ne pametuješ otroku, ampak mu pustiš, da razmišlja sam. Pa velikkrat je treba kaj skupaj počet, med skupnimi dejavnostmi se največ pogovarja – sedenjena kavču ni dejavnost.


Mogoče sem malo narobe napisala, se izrazila, ampak niti slučajno ne zahteva, da sedi z nami, damo ji popolnoma prosto pot glede vsega, ker ji pač zaupamo in tega ne izkorišča, vsaj zaenkrat…ampak, da tedensko ne more za 5 min do babice in jo vprašat kako si, 3 sekunde vstran živi, da ne more nikoli peljat brata na sladoled (vsaj 1 krat na 3 mesece),..ne vem no, če je to preveč, kar zahtevam …
[/quote]

Zakaj bi ona peljala brata na sldoled? A ni bolj logično, da greste vsi skupaj na sladoled?

Mislim, da sta z možem naredila najbolj tipično starševsko napako, vaša držina je deljena na odrasle in otroke, vi niste celota, niste homogena skupina, niste ena enota, ampak sta vidva starša in onadva otroka. To ni dobro.

ja, s hecom se daleč pride, pa z iskrenim zanimanjem za najstnikove prioritete tudi 🙂
pri nas veliko svojih misli in dejanj deli z nami … ampak redko takrat, ko ga jaz sprašujem.
pri puncah in očetih je pa vse še bolj komplicirano … je zgoraj ena lepo povedala kako to gre ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Incestuozno razmerje med fotrom in hčerko. Nič novega pod soncem. Fotr hoče, da mu hčer špila čustveno ljubico, hoče od nje pozornost kot kak ljubimec. Ti si pa ena miš, senca od sence in si muksnit ne upaš, ko oče očitno čustveno zadovoljitev išče pri hčeri, ne pa pri tebi.

odrastite vsi skupaj že, pa bo.

Joj, za kakšne brezvezne stvari se zapenjate!

In mož naj se spomni na vseh tistih tisoč momentov, ko je hotel v miru pogledati dnevnik ali tekmo, hči se je hotela pa igrati z njim, pa jo je zavrnil. A on pa ima to pravico, ona pa ne ali kako si je on to zamislil?

Pa veš, da gre verjetno res za to? Me je kar srh spreletel. In sploh ni tako redko.

Fotr hoče bit šef in imet vse pod kontrolo. Predstavljam si ga, da pred računalnikom in d*ka svoje igrice ali karkoli že in se z obilnim vampom in skorajšnjo plešo nekaj dere nanjo. Ker ni po njegovem, ker je nezadovoljen s svojim življenjem in izgledom, se spravlja na ubogo najstnico.

Ti si pa še hujša, namesto da bi jo poskusial razumeti, ji stala ob strani, si tiho in prenašaš to moževo sr*anje in se mu podrejaš na način, da mu pustiš, da se spravlja na hči, in tudi to, da potem gnjavi tebe.

Nista lastnika hčere in nikakor ne moreta pričakovati, še manj pa zahtevati od nje, da gre do babice ali celo da brata pelje na sladoled. To je vajina dolžnost, če je že od koga, ona pa bo šla, če bo sama tako hotela.

Kot da vidva nikoli ne bi bila najstnika in se soočala s svojimi težavami, najbrž ji ni najlaže, ker skoraj nobenemu najstniku ni, a zdaj ji je treba pa še doma težiti za brezveze. Edini mir ki ga ima, je v njeni sobi, pa še tam ji ne pustite. Raje se spravljate nanjo in hočete, da se drži nekih vaših butastih pravil in želja. Da bi pa kdo njene želje upošteval, ali jo celo vprašal, kako je, se poskusil postaviti v njeno kožo, ah ne, to pa ne, je pa ja fotr šef in on točno ve, kaj in kako.

Če kdo rabi terapijo, sta vidva z možem, in to nujno, da še sina ne zafurate.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=4516634&utm_source=forum&utm_medium=sorodnevsebine&utm_campaign=SorodneVsebine

Upraviceno si nervozna glede obnasanja tvoje rozice. Poznano …z mano ,ki sem znjo delala v rokavickah je se slo,z mozem in sestro nikakor. Najvecji uzitek so imeli ,ko smo sedli za mizo…dve tri minute in je blo vse v luftu. Tudi midva zeliva le normalne odgovore brez zadiranja ,pomoje zmore pri svojih skoraj sedemnajstih. Pa ves da se da…jaz vem da nebi zmogla moz pa je. Letos smo se odpravljali na smucanje z druzbo..moz pove datum,hci pa tipicno najstnisko v jok da ona takrat nima casa,da ima prijateljica rd,da se brigava samo za svojo rit,zanjo naju pa nic ne briga…mozev odgovor…draga moja glede na tvoje izredno lepo obnasanje do vseh ti povem ,da datum drzi,ce gres zraven bom zelo vesel,ce pa ne pa tut prou. Hci je ostala doma…ampak mi imamo spet nadga.otroka nazaj,spet kdaj pogledamo skupaj kaksno oddajo,vemo kje ima tekmo,vemo kaksen rezultat je dosehla,ton je spravljiv..in se zmer je kdaj tecna vsega navelicana ampak to je cist ok in noben od naju jo takrat ne buzerira.

Kupiš kuharico, priročnik za dom in vrt, finance, kamasutro…Tud za vzgojo otrok rabiš prebrat knjigo! Za vsako obdobje drugo!

New Report

Close