Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Malica-toplo kosilo- pripravljeno prejsnji dan

Malica-toplo kosilo- pripravljeno prejsnji dan

Hej… zbiram predloge in ideje kaj skuhati/pripraviti en dan prej za kosilo v sluzbi?
Zmanjkalo mi je idej. Obozujem polento, testenine, riz., zelenjavo, malo manj meso.
imamo svojo kuhinjo, lahko pogrejem… solate mi pasejo poleti, sedaj ne…
Kaj si drugi pripravite? Menze imam vrh glave dovolj…

Juha, enolončnica, golaž, okisan krompir, fižol, trdo kuhana jajca, brodet, opohano meso, solate praviš, da ti ne dišijo..
Če imate kuhinjo, si lahko tudi ocvreš jajca, skuhaš hrenovke…
Sicer pa vse našteto imaš tudi v menzi.
Preostanejo ti pa tudi sendviči in jogurti, pa tudi sadje (jabolka, banane, pomaranče…)

Kaj s čebulo, česnom, ribami. Ja, pa še jajca ocvri.

Sodelavci bodo veseli.


Ženska sprašuje, kaj naj si pripravi doma, ti pa odgovarjaš nasprotno.
Če je odmor recimo pol ure, ne boš šel 15 minut za štedilnik stat.

Sicer pa ne vem, kakšne palačinke (ne sladke), lahko si zaviješ s kakšnim sirnim namazom, zelenjavo, špinačo, pomarančo, gobe v smetanovi omaki, melancani, fižolova juha s kislim zeljem, tuna z grahom in koruzo, dunajski zrezki, seitan dunajski zrezki (ponavadi ne jem “čarovnij”, za (nas) vegetarijance, ampak te pa dejansko kupim v Šparu). brokoli, cvetača, žganci, zelenjavni kaneloni, lazanja, musaka, kaše, leča, krompir, parmezan, omaka iz paradižnika, paprike in začimb z neko prilogo, ki je še nisi poskusila (če ti odgovorjajo testenine in riž (meni niti ne), ti bi verjetno tudi druga žita, pira, proso, kvinoja, ajdova kaša, bulgur).

Skoraj vse, kar si sicer pogreješ doma v eni kastroli, ker ostane od kosila, lahko neseš s seboj v službo in pogreješ tam. Ne vem, v čem je problem?
Se pravi testenine, rižote, kaše z vsem mogočim, bulgur, kuskus … stvari na žlico, razne slane pite (to lahko ješ tudi mrzlo). Bulgur, ajdovo kašo, fižol lahko tudi zamrzneš, da ne kuhaš za vsako malico posebej.

A ne zdržite ob kodi kruha in nekaj sadja? A vsi težko fizično delate po 10 ur, da že zjutraj rabite komplet kosilo? Jaz zjutraj pojem 2 banani in spijem kavo z mlekom, v službi pojem kako žemljo ali kos kruha in zraven kumaro, solato, papriko, paradižnik, kar je pač doma v hladilniku in kako jabolko za sproti. Doma pojem pozno kosilo. Delam sede za računalnikom. Da bi nosila piskre sabo v službo pri sedečem delu?

Odvisno od delovnega casa. 7-15 ali celo 6-14 je cisto ok suha malica in popoldan kosilo. Za 12-20 ali 14-22 lahko pojes nekaj kosilu podobnega pred sihtom. Ce imas 9-17 ali 10-18, pa bi bilo kosilo ob 9 ali pa ob 20… ali pa pac namesto malice okrog 13.

Odgovor avtorici pa enak, kot so ze zgoraj: karkoli, kar drugace jes za kosilo. V bistvu je malo jedi, ki niso primerne za pogrevanje, veliko pa je celo takih, ki jih lahko pripravis za veckrat in shranis v hladilniku (do 3 dni) ali zamrznes.



In kje točno se dela od 10 do 18? Pa skuhati se da za drug dan, da ne ješ ob 8 zvečer.



In kje točno se dela od 10 do 18? Pa skuhati se da za drug dan, da ne ješ ob 8 zvečer.
[/quote]

Če ti ne delaš 10-18 to še ne pomeni, da nihče drug ne. Pri nas delamo 9-17, do doma imam 45 minut vožnje in po tvojem bi imela kosilo ob 18h (če bi, kot praviš kuhala dan prej)? Kar izvoli, jaz ga imam pač ob 13h, ko pridem domov pa lahko večerjo.

Če ti ne delaš 10-18 to še ne pomeni, da nihče drug ne. Pri nas delamo 9-17, do doma imam 45 minut vožnje in po tvojem bi imela kosilo ob 18h (če bi, kot praviš kuhala dan prej)? Kar izvoli, jaz ga imam pač ob 13h, ko pridem domov pa lahko večerjo.
[/quote]

Gospo Pismorosno sem vprašala, kje se dela od 10 do 18. Ker ima vedno neke podatke, za katere se izkaže da so delno točni. Ti delas od 9 do 17, mene zanima drugačen delovnik, ne tvoja večerja.

Gospo Pismorosno sem vprašala, kje se dela od 10 do 18. Ker ima vedno neke podatke, za katere se izkaže da so delno točni. Ti delas od 9 do 17, mene zanima drugačen delovnik, ne tvoja večerja.
[/quote]

V fitnesih delajo zelo različno, tudi ob 10., 11 začnejo (stalno zaposleno osebje), včasih se izmena začne ob 3. popoldne in potem do 11. zvečer. Verjetno je še v marsikateri storitveni dejavnosti tako, ker se morajo prilagajati strankam/obiskovalcem.
Sicer pa to ni pomembno. Avtorica želi med službo v času malice pojesti kosilo, kolikor vem, menze še vedno živijo in lokali, ki ponujajo poceni kosila, so ob značilni uri kosila polni. Torej zelo veliko ljudi razmišlja kot avtorica in noče jesti samo kos kruha ali žemljo z nečim.



In kje točno se dela od 10 do 18? Pa skuhati se da za drug dan, da ne ješ ob 8 zvečer.
[/quote]
Recimo trgovina. Odprto 8-18. Dela se izmenicno, en teden 8-16 eni in 10-18 drugi, naslednji teden menjajo.
Pa storitvene dejavnosti imajo take vmesne urnike, ki niso niti jutranja niti popoldanska izmena, kot si ze dobila odgovor.
Svet se pac ne konca pri tvojem plotu. 🙂

Lahko “zdržim”, da sploh ne jem dva dni, lahko jem tudi čokoladice iz avtomata, ampak zakaj le? Zakaj pa ne bi jedla kosila v službi? A topel obrok je kaj težje prinesti kot suhe stvari iz hladilnika? Glede na to, da si v službi skoraj VSAK DAN, si moraš organizirati tako, da funkcionira življenje, ne pa da samo “zdržiš”. (ok, morda je drugače, če so v igri kakšni otroci, mož in da hočeta zvečer jesti skupaj ali kaj takega)


Recimo trgovina. Odprto 8-18. Dela se izmenicno, en teden 8-16 eni in 10-18 drugi, naslednji teden menjajo.
Pa storitvene dejavnosti imajo take vmesne urnike, ki niso niti jutranja niti popoldanska izmena, kot si ze dobila odgovor.
Svet se pac ne konca pri tvojem plotu. 🙂
[/quote]

Aha se pravi, v trgovini imajo svojo kuhinjo, ko si pogrevajo od doma prinešena kosila? Kolikor vem, tam nimajo menze, da bi se naveličale. (Navajam avtorico, ki pravi, da je naveličana menze in da ima svojo kuhinjo).
Pa tisti, ki so storitveni in ves dan letajo z enega konca na drugega, tudi komaj čakajo, da si nekje pogrevajo stare makarone?
Pa vmes imajo čas na monu spraševati, kaj naj zvečer skuhajo? Mislim, tisti iz trgovine in tisti, ki pri nas delajo fasado?

Razloži mi prosim, kaj imata trgovina in storitvena dejavnost veze z začetno temo.

Lahko “zdržim”, da sploh ne jem dva dni, lahko jem tudi čokoladice iz avtomata, ampak zakaj le? Zakaj pa ne bi jedla kosila v službi? A topel obrok je kaj težje prinesti kot suhe stvari iz hladilnika? Glede na to, da si v službi skoraj VSAK DAN, si moraš organizirati tako, da funkcionira življenje, ne pa da samo “zdržiš”. (ok, morda je drugače, če so v igri kakšni otroci, mož in da hočeta zvečer jesti skupaj ali kaj takega)
[/quote]

Kolikor poznam sodelavke, tudi tiste ki pomlatijo malico v menzi, doma pojejo še kosilo. No ja, saj se vsem to tudi pozna.

Ne delamo vsi fizično, delamo pa z možgani in če res delaš si prav tako lačen, kot če bi delal fizično. Očitno ti ne delaš, ampak res samo sediš za računalnikom, zato ti je kos kruha pač ok.

kaj je ena zdaj zapela, kdo dela od 10 do 18. vedno manj je sluzb, kjer se dela po 8 ur in potem odide domov kuhat kosilo. nismo vsi v ju in nismo vse trgovke.

Aha se pravi, v trgovini imajo svojo kuhinjo, ko si pogrevajo od doma prinešena kosila? Kolikor vem, tam nimajo menze, da bi se naveličale. (Navajam avtorico, ki pravi, da je naveličana menze in da ima svojo kuhinjo).
Pa tisti, ki so storitveni in ves dan letajo z enega konca na drugega, tudi komaj čakajo, da si nekje pogrevajo stare makarone?
Pa vmes imajo čas na monu spraševati, kaj naj zvečer skuhajo? Mislim, tisti iz trgovine in tisti, ki pri nas delajo fasado?

Razloži mi prosim, kaj imata trgovina in storitvena dejavnost veze z začetno temo.
[/quote]

Moja hči je delala v trgovini s tekstilom v večji hali in so imeli v tistem nadstropju tudi čajno kuhinjo, ja. Za celo nadstropje.
In je včasih začenjala ob enajstih, včasih ob dvanajstih, odvisno, kako si je šefica razporedila svoj čas. In včasih je nesla hrano s seboj in lahko bi si jo tudi pogrela, če bi želela. Nekateri, ki so delali v tisti hali, so si pogrevali s seboj prinešen obrok.
Tisto o postanih makaronih pa niti ni vredno odgovora. Si pač ena presrana, vsega polna rit, ki ne vidi dva cm od svojega nosu, nerazgledana, brez domišljije, zatežena in zagrizena. Edina družba, ki te prenaša, so očitno tisti, ki ti pridejo delat fasado. Pa še to samo zato, ker jim plačaš.

Aha se pravi, v trgovini imajo svojo kuhinjo, ko si pogrevajo od doma prinešena kosila? Kolikor vem, tam nimajo menze, da bi se naveličale. (Navajam avtorico, ki pravi, da je naveličana menze in da ima svojo kuhinjo).
Pa tisti, ki so storitveni in ves dan letajo z enega konca na drugega, tudi komaj čakajo, da si nekje pogrevajo stare makarone?
Pa vmes imajo čas na monu spraševati, kaj naj zvečer skuhajo? Mislim, tisti iz trgovine in tisti, ki pri nas delajo fasado?

Razloži mi prosim, kaj imata trgovina in storitvena dejavnost veze z začetno temo.
[/quote]
Storitvena dejavnost je lahko tudi stacionarna (servis drobnih aparatov, frizerstvo…). Trgovine pa (nekatere) imajo cajno kuhinjo. Svojo ali v souporabi. Zanimivo, neda. kaj vse se dogaja izven plota. 🙂

Na Amazonu si kupi termos
posodo, stane 13€. Tja lahko shraniš vse.

Eno smo od doma 12 ur….

OK, gospa bi nosila hrano od doma, ampak v nasvetih ji predlagate enako hrano, kot bi jo jedla v menzi. Zato tudi ne razumem vprašanja, kaj v bistvu bi ona sploh rada jedla?

Pač nese naj karkoli, če imajo kuhinjo, lahko pogreje vse, kar ji pade na pamet.

Kolikor poznam sodelavke, tudi tiste ki pomlatijo malico v menzi, doma pojejo še kosilo. No ja, saj se vsem to tudi pozna.
[/quote]

A ni hecno, pri nas so pa najbolj debele prav tiste, ki so stalno na nekih dietah, pa stejejo kalorije in dopoldne glodajo jabolka? Kaj se le dogaja z njimi popoldne in zvecer?

Avtorica, kaksen zrezek, pecen prejsnji dan, pa mesana solata zraven, je meni odlicna kombinacija. Pa ajdova kasa na razlicne nacine, mlecni riz ali rizev narastek,…

No, to pa sploh ni res, poleg tega ima vedno več ljudi težave zaradi (slabe, pokvarjene) hrane v menzah in si nočejo mazati rok z njo. Pa premastna, preveč vegetasta, najslabše sestavine (verjetno obstajajo tudi izjeme, ampak večina menz ni ravno bogvekaj).
V menzi dobiš komplet kosilo, se pravi juha, meso, priloga, solata … Avtorica pa sprašuje po nečem, kar se lahko pogreje v čajni kuhinji, verjetno v eni posodi.

New Report

Close