Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slabo počutje po kruhu

Slabo počutje po kruhu

Zaradi slabega počutja po zaužitju kruha, sem zadnjih 14dni iz jedilnika črtal kruh in izdelke iz moke. Danes sem za kosilo pojedel hamburger in slabo počutje se je vrnilo. Takojšnja utrujenost in rahla napihnjenost. Je kruh (in moka) res tako škodljiv? Zakaj takšno slabo počutje po kruhu?

Občutljivost na gluten?
Čedalje več je tega. Tudi jaz sem črtala 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bele moke, sladkorja, zadnje leto pa še mlečnih izdelkov in se počutim veliko bolje. Se kdaj prekršim, ampak to vedno potem čutim – kar me ne ustavi, da se naslednjič ne bi spet ;)))

Jaz sem ze napisala Jezusu pritozbo, pa ne odpise. Zna bit celiakija, ali pa splosna obcutljivost na hidrate ali gluten.

Kot je že napisano gluten. Ali pa ogljikovi hidrati, preveri pri sebi, kako se odzivaš na hrano nizek/visok glikemični indeks. Visok indeks ti povzroči naval inzulina, kar je seveda slabo.


Ne vem kaj to delajo,kaj to v belo moko dajejo (belila,fungicidi,strup proti misim) ali s cim psenico spricajo (proti skodljivcem, plevelu). Ne vem. Vem pa, da tudi jaz po vecji kolicini (eni zemljici ravno ne) kapituliram total..fuuuul utrujenost, vetrovi itd.

Dejansko je na gluten občutljivih pol promila populacije, iz jedilnika ga pa črta že 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zahodnjakov.
Pač ena modna muha, občutek nadzorovanja življenja in sploh vsega na osnovi placebo efekta.
Bi pa vseeno bilo lepo, da bi bil stari “kisli” kruh lažje kupiti.

De omnibus disputandum..

Dejansko je na gluten občutljivih pol promila populacije, iz jedilnika ga pa črta že 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zahodnjakov.
Pač ena modna muha, občutek nadzorovanja življenja in sploh vsega na osnovi placebo efekta.
Bi pa vseeno bilo lepo, da bi bil stari “kisli” kruh lažje kupiti.
[/quote]

Potem je pa nekaj drugega, ne gluten. Dejstvo ostaja, da fajn čutim, če pojem bel kruh. Tudi pico, pecivo.
Še najbolj pa čutim mlečne izdelke, po teh mi je pa direkt slabo.

Moj je imel tudi probleme z (belim) kruhom. Potem pa smo poskusili doma speči kruh. In mu ni bilo nič. Tudi pico, če naročiva zunaj, mu ne naredi o.k. Če pa doma spečem pico, je o.k.
Verjetno zaradi dodatkov, ki jih dajejo kruhu/testu. Kaj bi vi rekli?

Potem je pa nekaj drugega, ne gluten. Dejstvo ostaja, da fajn čutim, če pojem bel kruh. Tudi pico, pecivo.
Še najbolj pa čutim mlečne izdelke, po teh mi je pa direkt slabo.
[/quote]
Sodobna industrijsko predelana hrana, tudi kruh, ni več tisto, kar bi moralo biti.

Morda je smiselno si omisliti kruhopek, kjer lahko nadzirate kaj dodajate kruhu.. dobiti moko pri zanesljivem kmetu, mlinarju in potem se lahko brez težav je.
Tako je počel prijatelj, ki je nekaj let trpel za eno imed sorodnih oblik Kronove bolezni.

De omnibus disputandum..


Sodobna industrijsko predelana hrana, tudi kruh, ni več tisto, kar bi moralo biti.

Morda je smiselno si omisliti kruhopek, kjer lahko nadzirate kaj dodajate kruhu.. dobiti moko pri zanesljivem kmetu, mlinarju in potem se lahko brez težav je.
Tako je počel prijatelj, ki je nekaj let trpel za eno imed sorodnih oblik Kronove bolezni.
[/quote]

To že delam, ker drugi doma pa jedo kruh, Ampak se mi zdi da je vedno več hrane iz štacun take, da je samo še pogojno užitna. Sem kupila korenje, ker mi je lanskega zmanjkalo, pa je V DVEH DNEH zgnil popolnoma, cele pol škatle, ki je nisem porabila. Pa sem ga hranila enako, kot svojega. Enako je s sadjem, dva dni in je fuč Kaj je pa v predelanem mesu (salame, paštete, hrenovke, klobase) si pa niti ne upam več misliti.
Samooskrba, kdor je pameten, vsaj kolikor gre.

Zavedati se morate pa tudi, če iz prehrane črtate vso moko in jo potem po določenem času spet jeste, bo telo odreagiralo. Pa je lahko kruh še stokrat domač.

Potem je pa nekaj drugega, ne gluten. Dejstvo ostaja, da fajn čutim, če pojem bel kruh. Tudi pico, pecivo.
Še najbolj pa čutim mlečne izdelke, po teh mi je pa direkt slabo.
[/quote]

Same here. Čeprav še preizkušam, katera kombinacija točno. Mislim, da ni kriv samo kruh. Rahla do zmerna napihnjenost in neprijeten občutek v zelodcu.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vse moke nadomestiti z ajdovo, koruzno, riževo, ovseno, proseno.
Ter kašami.
Iz nj8h se dela vse, od kruha, do peciv, žgancev, palačink.
Kvas, tudi napihuje, pa s sodo bikarbono.
Lahko je krivo tudi mleko, kave itd.
Sicer je zelo hud odtegnitveni sindrom, vendar mine kar hitro.
Možno je tudi premalo kisline, kar ta način prehranjevanja tudi izboljša.
Drugo, pregled ščitnice, vnetje obščitnice ali hašimoto.
Je prisotno tudi zaprtje?

Pri nas kupujemo raznorazen kruh, ajdov, ržen, samo da ni čisti bel. Nobenih težav.
Vsake toliko pa se nam zlušta belega, ker je tako fino hrustljav, puhast. Najbolje, da si pred tem kar pripravim posteljo, saj je to kot uspavalno sredstvo in tudi čuden občutek je v želodcu. Ampak dober pa je, to ne rečem.
Dvomim pa, da ima gluten kaj s tem, saj je v mnogih izdelkih, ki pa nam ne povzročajo nobenih stranskih učinkov.

Na mene recimo tako učinkuje bel kruh, testenine pa ne.

S tem kruhom ne boš imel več težav z napenjanjem, je pa res da je najboljši in najbolj zdrav tisti, ki ga spečeš doma, ne pa iz Spara!

Sama dolga leta nisem ugotovila, kaj mi škodi. Naredila sem test-intolerance in mi je pokazalo kvas.
Kvas je v alkoholu, kisle stvari in še kje je skrit (gobe).
Odkar sem črtala kvas, je veliko bolje.
Tako, da ni nujno, da je moka problem.

Pri sebi opažam enako. Sem pa opazila še nekaj: če dlje časa ne jem nič sladkega, mi tudi kruh ne paše in ga ne pogrešam. Takoj ko posežem po sladkorju, si že kruh režem:)

Slabo ga prenašaš, zato raje kupuj brezglutenske izdelke.

Slabo ga prenašaš, zato raje kupuj brezglutenske izdelke.
[/quote]

Ni gluten, no, ne nasedajte tem modnim muham. Je pa bela moka.

Ni gluten, no, ne nasedajte tem modnim muham. Je pa bela moka.
[/quote]

Jaz tudi tako mislim. Po pirinem kruhu nimam tezav, pa tudi vsebuje gluten, po belem me napihuje za znoret. Enako po testeninah.

Tisti, ki kupujete brezglutenske izdelke, poslušajte tole

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zakaj-nam-gluten-danes-povzroca-toliko-tezav/466315

Ni gluten, no, ne nasedajte tem modnim muham. Je pa bela moka.
[/quote]

A bela moka pa nima glutena?

A bela moka pa nima glutena?
[/quote]

Prevod: ni nujno, da je tisto, kar ti v beli moki skoduje, ravno gluten. Nekaterim prav gotovo, vsem pa ne.

jaz sem dve leti nazaj ugotovila, da me bela moka napihuje kot balon. pa karkoli iz nje jem, je lahko tudi samo kot dodatek rženemu kruhu, se napihnem kot balon. plus to, da me potme začnejo sklepi na prstih rok noro bolet , kar pomeni, da se mi prižge alarm artritisa. še dobro, da sem to sploh ugotovila.
sicer ne mislim, da sem občutlkjiva na gluten, ker koruzni zdrob mi je ok, ržena moka sama po sebi tudi, pirina mi ne paše. nekaj je v tej beli moki. iz svojega jedilnika sem vrgla VSE kar vsebuje belo moko, plus mlečne izdelke (razne sira, ki pa ga jem občasno), plus bel sladkor. če se držim te “diete” ne shujšam, nisem pa napihnjena, zabuhla, ne bolijo me sklepi, skratka lahko normalno funkcioniram.

New Report

Close