Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S.p. pod 10000 je nesmiselno ropat.

S.p. pod 10000 je nesmiselno ropat.

100000 je Trumpova številka, v bogatejši Ameriki. Tu naj naredijo mejo 5000. Pod 5000 nobenih prispevkov razen zdravstveno in delovno zavarovanje. Invalidno pokojnino naj si ljudje izplačujejo, za normalno pokojnino pa si varčuj sam če želiš, ni mandatorna, veliko ljudi ne bo doseglo dobe za upokojitev in tako ali tako je to star suženjski sistem.

Razumem da bi ljudje izkoriščali sistem neplačevanja davkov pod 5000 in ne prijavili dobičkov. Zdaj pa delajo na črno in so na socialni. Razumem da bi se polenili in ne bi hoteli prestopit prag 5000 in vse porabili v Avstrijski Ikei. Mogoče bi pa večina poslov vseeno RASLA.

Kar se tiče socialne, takoj uvest UTD namesto vseh teh služb, minimalno 200€ vsem. Ljudje ki nimajo ob tej varnostni mreži službe, dovolit le nakup hrane in ne čikov ali alkohola. V tem primeru se izdaja poseben denar oziroma kredit oziroma bon, s katerim lahko v trgovinah kupujes le surovine za prezivetje. UTD takoj po 18 letu, UTD tudi mladostniku brez starša. UTD 50 raznim šolnikom z povprečno oceno nad 3. Negativne ocene v smislu ponavljanja razreda, ponavljanja ocene, ukinit.

Hočemo pravi populizem in napredek, ne to čemur srbski marksistični opresorji rečejo populizem in napredek ko niso niti pismeni.

10000 je Trumpova stevilka, ne sto tisoc.

Ah, bi se hitro našli preprodajalci, ki bi bone menjali za cigarete in alkohol.

Nobenih bonov, saj nismo v Jugoslaviji!

Jaz samo čakam, kdaj se bodo spravili na normirance…

Potem pa pač vijolično pofarban denar. Denar iz UTD za družbeno ogrožene. Družbena ogroženost ni identiteta in možnost in opcija, le prehodno stanje.

Vse se da, kajti sistem ni vdolben v kamen. Vdolben v kamen je v namene nadvlade in koristi določenih ljudi, ljudje se moramo demokratično zavzet za nov sistem.


Tudi jaz sem mnenja, da je bolje nekaj dobiti in ljudem dati možnost da delajo legalno, kot pa jih prisiliti, da grejo v ilegalo in je vse na črno, vključno z njihovimi pravicami.

Imam s.p. in imam srečo da mi je nekako že od prvega dne šlo in s.p. dobro stoji tudi zdaj po par letih. Za odprtje sem takrat dobila tudi subvencijo, ki sem jo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} namenila za prispevke. Brez subvencije ne vem, če bi si upala odpreti s.p. (če ga ne bi, bi bilo glede na današnje rezultate kar škora :).

In že od prvega dne, pa tudi danes zagovarjam, da bi bilo treba začetek s.p. ja narediti enostavnejši, varnejši. Mogoče 6 mesecev brez prispevkov, da lahko vsaj legalno sprobaš če ima tvoja ideja možnost na tržišču. Situacija kot je danes omogoča enostavno poslovanje ljudem ki imajo precej denarja na zalogi, ljudem ki so dolgo delali na črno ali pa ljudem, ki bodo delali za nekoga drugega (izkoriščani preko sp namesto zaposleni).

New Report

Close