Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana za rakavega bolnika

Hrana za rakavega bolnika

Možu so diagnosticirali raka na pljučih. Čaka na terapijo. Apetita nima, poje zelo malo, čeprav ni izbirčen in je imel malo rezerve. Shujšal je 8 kg. Mi svetujete kakšno zdravo in zelo hranljivo hrano in dodatke, da mi ne shira prehitro.

to so vprašanja za njegovega onkologa. zapiši si kaj te zanima, kaj opažaš, če mu kaj škodi, če je na terapiji in potem pojdi do okologa.
hrana je, lahko, tudi Ensure, Prosure in še kaj, samo lahko naredi več škode kot koristi. zato kar do onkologa.

Koliko časa bo pa čakal?

(vsi vemo, da vsak dan poslabša možnost ozdravitve)

Ponavadi par dni do tedna, če je ravno kakšna nepredvidena situacija tudi malo dlje. Dajejo pa tiste z agresivnimi raki naprej, da zagotovijo čimvišje preživetje.

V tej situaciji ni bistveno, da je “zdravo”. Naj je tisto, ker mu vsaj približno paše, ker tu gre zdaj za kalorije (energijo), ne pa toliko vsebino.
Poskusita še sladoled, torte, mogoče vse vrste oreškov (če rad grize).

Sicer imaš pa na Onkološkem inštitutu prehransko ambulanto, kamor se naročita in ti bodo pripravili točna navodila in jedilnike, glede na njegovo stanje, potrebe in to kar rad je.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11160169


To kar čaka na onkplogiji je počasno umiranje in smrt na koncu. Hrana, gledaš, da ne daješ veliko hrane iz bele moke. Testenine, kruh, peciva. Čim manj sladkorja in zelo zmerno soli. Pasterizirano mleko tudi ne. Kuhaj mu na žlico, najbolje za organizem. Drugo v tem stanju ne kompliciraj.

Če ne bo šel na konopljino terapijo, je kasneje, ko so metastaze na jetrih, slinavki to skoraj nemogoče ustaviti in ozdraveti. Sedaj ima še veliko možnost da živi še dolgo. Če te kaj zanima vprašaj.

V informacijo, tumor v pljučih 4,2 cm velik, s konopljo, brez kemo in obsevanj, v 6 mesecih brez tumora, raka. Ženska 52 let, živi v Ljubljani. Vse podkrepljeno z onkološkimi izvidi. Ta ženska živi, hodi v službo. Diagnoza lansko poletje.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


To kar čaka na onkologiji je počasno umiranje in smrt na koncu. Hrana, gledaš, da ne daješ veliko hrane iz bele moke. Testenine, kruh, peciva. Čim manj sladkorja in zelo zmerno soli. Pasterizirano mleko tudi ne. Kuhaj mu na žlico, najbolje za organizem. Drugo v tem stanju ne kompliciraj.

Če ne bo šel na konopljino terapijo, je kasneje, ko so metastaze na jetrih, slinavki to skoraj nemogoče ustaviti in ozdraveti. Sedaj ima še veliko možnost da živi še dolgo. Če te kaj zanima vprašaj.

V informacijo, tumor v pljučih 4,2 cm velik, s konopljo, brez kemo in obsevanj, v 6 mesecih brez tumora, raka. Ženska 52 let, živi v Ljubljani. Vse podkrepljeno z onkološkimi izvidi. Ta ženska živi, hodi v službo. Diagnoza lansko poletje.
[/quote]

Avtorica, ne nasedaj temu tipu. Samo reklamo dela in izkorišča ljudi. Konoplja ne zdravi raka. Je kvečjemu preventiva, zdravi pa ne. Poznam sam osebno ljudi,ki so takim “srečkotom” plačali bajne vsote denarja za razne pripravke, konoplja na sto načinov in na koncu pristali na pokopališču. “Srečkoti” pa z lepim zaslužkom na krasnem dopustu. Glede prehrane se posvetuj z moževim zdravnikom in upoštevaj njegova navodila.


To kar čaka na onkologiji je počasno umiranje in smrt na koncu. Hrana, gledaš, da ne daješ veliko hrane iz bele moke. Testenine, kruh, peciva. Čim manj sladkorja in zelo zmerno soli. Pasterizirano mleko tudi ne. Kuhaj mu na žlico, najbolje za organizem. Drugo v tem stanju ne kompliciraj.

Če ne bo šel na konopljino terapijo, je kasneje, ko so metastaze na jetrih, slinavki to skoraj nemogoče ustaviti in ozdraveti. Sedaj ima še veliko možnost da živi še dolgo. Če te kaj zanima vprašaj.

V informacijo, tumor v pljučih 4,2 cm velik, s konopljo, brez kemo in obsevanj, v 6 mesecih brez tumora, raka. Ženska 52 let, živi v Ljubljani. Vse podkrepljeno z onkološkimi izvidi. Ta ženska živi, hodi v službo. Diagnoza lansko poletje.
[/quote]

Konopljo v kakšni obliki, koliko in kje kupiti?

Avtorica, ne nasedaj temu tipu. Samo reklamo dela in izkorišča ljudi. Konoplja ne zdravi raka. Je kvečjemu preventiva, zdravi pa ne. Poznam sam osebno ljudi,ki so takim “srečkotom” plačali bajne vsote denarja za razne pripravke, konoplja na sto načinov in na koncu pristali na pokopališču. “Srečkoti” pa z lepim zaslužkom na krasnem dopustu. Glede prehrane se posvetuj z moževim zdravnikom in upoštevaj njegova navodila.
[/quote]
Življenje je dolgo, to pomeni, da si ti tudi kandidat za raka. Dolgoročno. Karma pa vse vrača. Zapomni si to, ko bo nastopik tvoj čas. Tiste, katere boš s svojo zlobo odgnal od konoplje, grejo pa na tvojo vest. Ampak, saj ne veš kaj je vest, ali empatija.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Preberi malo ta forum.
https://greenbalkan.org/
Prijavi se na ta MON forum in me na zasebna sporočila kontaktiraj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Življenje je dolgo, to pomeni, da si ti tudi kandidat za raka. Dolgoročno. Karma pa vse vrača. Zapomni si to, ko bo nastopik tvoj čas. Tiste, katere boš s svojo zlobo odgnal od konoplje, grejo pa na tvojo vest. Ampak, saj ne veš kaj je vest, ali empatija.
[/quote]

Velja enako zate. Tudi ti boš imel na vesti vse, ki jim boš prodajal bučke, ki ne bodo nič pomagale. Razen tvoji denarnici seveda. In dobro vem, kaj je sočutje. Zelo sočustvujem z družino, ki je ostala brez ljubljene osebe in s praznimi denarnicami zaradi kupovanja raznih zvarkov iz konoplje.


Življenje je dolgo, to pomeni, da si ti tudi kandidat za raka. Dolgoročno. Karma pa vse vrača. Zapomni si to, ko bo nastopik tvoj čas. Tiste, katere boš s svojo zlobo odgnal od konoplje, grejo pa na tvojo vest. Ampak, saj ne veš kaj je vest, ali empatija.
[/quote]

Ne pozabi – karma vse vrača!
Tudi to, da svetuješ konopljo in odsvetuješ uradne načine zdravljenja, ki ne vedno, a v veliko primerih dokazljivo zdravijo. Za konopljo pač takih dokazov (še) ni.

Za avtorico po – Prosure, Ensure in podobni napitki – reci za recept, bo precej krito iz ZZZS!

Moja vest je druženje z ljudmi, ki so ozdraveli. Tvoja vest je pa za Lj-polje enako kot tvoje zlagano sočutje.
[/quote]

Zakaj je zlagano? Ker ne padam na tvoje finte? Tvoje je zlagano, ker ti je v interesu polnit svojo denarnico. Tvojih bučk pač ne kupim, ker poznam dovolj ljudi, ki so nasedli in jih ni več med nami. Imam pa doma človeka, ki je ponovno zdrav kot riba zaradi uradne medicine.

Bolnik z rakom je pravilno.


Meni je odgovarjal Nutricomb nevtral. Nutricomb je brez sladkorja ker sem imela zaradi kemoterapij povišan sladkor in brez okusa. Imajo pa se čokoladen okus in mislim da jagoda. V mojih časih je zdravstvo povrnilo pol zneska(računi morajo bit). Kupiš v lekarni.

Pa prosim ne nasedaj prodajalcem konoplje in raznih kapljic.

V tej situaciji ni bistveno, da je “zdravo”. Naj je tisto, ker mu vsaj približno paše, ker tu gre zdaj za kalorije (energijo), ne pa toliko vsebino.
Poskusita še sladoled, torte, mogoče vse vrste oreškov (če rad grize).

Sicer imaš pa na Onkološkem inštitutu prehransko ambulanto, kamor se naročita in ti bodo pripravili točna navodila in jedilnike, glede na njegovo stanje, potrebe in to kar rad je.
[/quote]

Sladoled? Torte? Meni se to ne zdi primerno. Sama bi se izognila mlečnim izdelkom in sladkorju. Veliko sadja in zelenjave, lahko tudi izstisnjeni sadno-zelenjavni sokovi. Probiotiki, magnezij in mešanica b vitaminov kot pomoč živčevju.

Torte in sladoled te zabašejo, poleg tega bolniku ne ustrezajo.Neprimerno.Že za zdravega to ni nikakršna hrana.

Sladoled? Torte? Meni se to ne zdi primerno. Sama bi se izognila mlečnim izdelkom in sladkorju. Veliko sadja in zelenjave, lahko tudi izstisnjeni sadno-zelenjavni sokovi. Probiotiki, magnezij in mešanica b vitaminov kot pomoč živčevju.
[/quote]


Ko se ti bo rak povrnil,(dvomim, da si ga mela) se spomni svojih besed. Takrat te bo tvoja karma dohitela.
[/quote]

Zanimiv pristop vas izkoriščevalcev. Ko biznis ne steče, začnete grozit in strašit. Vsi ti pač ne bomo nasedli. In? Kaj boš zdaj? Grozi, kar daj. A misliš, da tebe bo pa karma kar preskočila? Poglej malo svoj odnos. Sladek do tistih, ki odprejo denarnico. Vsem ostalim privoščiš vse najslabše. To vse pove o tebi, ni ti mar za ljudi, ampak za njihov denar.


Ko se ti bo rak povrnil,(dvomim, da si ga mela) se spomni svojih besed. Takrat te bo tvoja karma dohitela.
[/quote]

Srečko, malo se ustavi prosim. Sem zelo naklonjena alternativnim metodam zdravljenja, tudi konoplja me zanima….ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi.
Vedno bosta vsaj dve strani mnenj in to je dobrodošlo. Tako si lahko vsak ustvari svoje mnenje.
Mi je čudno tudi to, da s Pitro ne želita javno diskutirati, oba vabita na ZS. Zakaj? Kaj je takega, da ta forum ne bi prenesel? To vajino “skrivanje” na vaju meče negativno luč.
Vajini skrivnostni in nepopolni odgovori v nas zbujajo sum, da nekaj ni tako kot govorita.
Sem že nekaj časa na tem forumu in vem kako nesramni znajo biti določeni uporabniki. A vendar…veliko vesta o konoplji, pripravljena sta se tudi pogovarjati, zato se ne pustita odgnati zaradi takih uporabnikov. Pogovarjajta se z nami, na primernem nivoju odgovarjajta na naša, včasih tudi trapasta, vprašanja;) Prosim, razložita nam in prosim, da sta odprta tudi na nasprotna mnenja;)

Prav tako naj korak nazaj stopijo nasprotniki konoplje. To je forum. Forum je prostor za izmenjavo mnenj, takih in drugačnih. Uradno medicino poznamo, vemo kaj lahko doseže. Že od nekdaj se zdravimo z naravo in tudi tu ni nič drugače, odkrivamo nove stvari;) Dovolite tudi ostalim, da izrazijo svoje mnenje in predvsem, da si ga ustvarimo. Vsako mnenje šteje, če je le izraženo v normalnem kulturnem tonu pogovora. Tudi če napišete samo “Konoplji ne zaupam, konoplja je nateg” bo vaše mnenje upoštevano, sploh če boste znali svoje mnenje utemeljiti. In prav nič ni narobe če napišete le “ni mi všeč”:)

Pogovarjamo se, delimo izkušnje, izražamo mnenja.
Ko pa je tema o zdravju, je potrebno kaj več kot le ugibanje. Tu želimo podatke, povezave, dokaze. Tako iz ene kot iz druge strani.

Avtorica teme je že tako v težki situaciji in ji takšna debata prav nič ne koristi. Še slabše lahko naredimo: mogoče bi se še kdaj obrnila po drugo (tretje, četrto…) mnenje, pa se ne bo, ker je s prvim vprašanjem imela tako slabo izkušnjo.

Prosim, znamo bolje. Vem;)


[/quote]

Napitek lahko tudi Suportan.

Nam je onkolog rekel, naj je vse, kar se mu zahoče, tudi torte in sladoled, pa burek ali pa kebab. Pomembno jr, da je.
Pa paziti na prebavo, še posebej, če dobiva kako močnejšo protibolečinsko terapijo. Ne s probiotiki, ampak z odvajali!

Srečko, malo se ustavi prosim. Sem zelo naklonjena alternativnim metodam zdravljenja, tudi konoplja me zanima….ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi.
Vedno bosta vsaj dve strani mnenj in to je dobrodošlo. Tako si lahko vsak ustvari svoje mnenje.
Mi je čudno tudi to, da s Pitro ne želita javno diskutirati, oba vabita na ZS. Zakaj? Kaj je takega, da ta forum ne bi prenesel? To vajino “skrivanje” na vaju meče negativno luč.
Vajini skrivnostni in nepopolni odgovori v nas zbujajo sum, da nekaj ni tako kot govorita.
Sem že nekaj časa na tem forumu in vem kako nesramni znajo biti določeni uporabniki. A vendar…veliko vesta o konoplji, pripravljena sta se tudi pogovarjati, zato se ne pustita odgnati zaradi takih uporabnikov. Pogovarjajta se z nami, na primernem nivoju odgovarjajta na naša, včasih tudi trapasta, vprašanja;) Prosim, razložita nam in prosim, da sta odprta tudi na nasprotna mnenja;)

Prav tako naj korak nazaj stopijo nasprotniki konoplje. To je forum. Forum je prostor za izmenjavo mnenj, takih in drugačnih. Uradno medicino poznamo, vemo kaj lahko doseže. Že od nekdaj se zdravimo z naravo in tudi tu ni nič drugače, odkrivamo nove stvari;) Dovolite tudi ostalim, da izrazijo svoje mnenje in predvsem, da si ga ustvarimo. Vsako mnenje šteje, če je le izraženo v normalnem kulturnem tonu pogovora. Tudi če napišete samo “Konoplji ne zaupam, konoplja je nateg” bo vaše mnenje upoštevano, sploh če boste znali svoje mnenje utemeljiti. In prav nič ni narobe če napišete le “ni mi všeč”:)

Pogovarjamo se, delimo izkušnje, izražamo mnenja.
Ko pa je tema o zdravju, je potrebno kaj več kot le ugibanje. Tu želimo podatke, povezave, dokaze. Tako iz ene kot iz druge strani.

Avtorica teme je že tako v težki situaciji in ji takšna debata prav nič ne koristi. Še slabše lahko naredimo: mogoče bi se še kdaj obrnila po drugo (tretje, četrto…) mnenje, pa se ne bo, ker je s prvim vprašanjem imela tako slabo izkušnjo.

Prosim, znamo bolje. Vem;)
[/quote]

Spoštovana,

glej spet mi nekaj podtikaš, kar res ne drži. Sem že velikokrat povedala, da reklame ne delam, kdor želi, me pa seveda lahko kotaktira. Ne skrivam se, vedno polemiziram, kulturno odgovarjam in priporočam to kar vem, da deluje in je preverjeno dobro. Definitivno je CBD smola, taka o kateri pišem pomembna za izboljšanje endokanabinoidnega sistema in pomoč pri zdravljenju, tudi raku. Nikoli pa nisem zavračala uradne medicine in tudi nikomur nisem tega svetovala. Bodimo pošteni in nam bo vsem bolje.

Dajte mu jesti vse tisto, kar mu diši in kar si zaželi. Naj tudi pije, da se ne izsuši: čaj, sokove, skuhajte mu dobro juho, posvetujte se na OI, vam bodo tudi svetovali.
Srečno !

https://www.onko-i.si/za_javnost_in_bolnike/publikacije/prehrana_in_rak_kaj_jesti_ce_zbolimo/

Tule si snameš knjižico prehrane, izdane s strani onkologov. Upam, da bosta z možem našla prehrano, ki mu bo odgovarjala. Pošiljam ti objem. Vem, skozi kaj se vaša družina prebija.

Srečko, malo se ustavi prosim. Sem zelo naklonjena alternativnim metodam zdravljenja, tudi konoplja me zanima….ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi.
Vedno bosta vsaj dve strani mnenj in to je dobrodošlo. Tako si lahko vsak ustvari svoje mnenje.
Mi je čudno tudi to, da s Pitro ne želita javno diskutirati, oba vabita na ZS. Zakaj? Kaj je takega, da ta forum ne bi prenesel? To vajino “skrivanje” na vaju meče negativno luč.
Vajini skrivnostni in nepopolni odgovori v nas zbujajo sum, da nekaj ni tako kot govorita.
Sem že nekaj časa na tem forumu in vem kako nesramni znajo biti določeni uporabniki. A vendar…veliko vesta o konoplji, pripravljena sta se tudi pogovarjati, zato se ne pustita odgnati zaradi takih uporabnikov. Pogovarjajta se z nami, na primernem nivoju odgovarjajta na naša, včasih tudi trapasta, vprašanja;) Prosim, razložita nam in prosim, da sta odprta tudi na nasprotna mnenja;)

Prav tako naj korak nazaj stopijo nasprotniki konoplje. To je forum. Forum je prostor za izmenjavo mnenj, takih in drugačnih. Uradno medicino poznamo, vemo kaj lahko doseže. Že od nekdaj se zdravimo z naravo in tudi tu ni nič drugače, odkrivamo nove stvari;) Dovolite tudi ostalim, da izrazijo svoje mnenje in predvsem, da si ga ustvarimo. Vsako mnenje šteje, če je le izraženo v normalnem kulturnem tonu pogovora. Tudi če napišete samo “Konoplji ne zaupam, konoplja je nateg” bo vaše mnenje upoštevano, sploh če boste znali svoje mnenje utemeljiti. In prav nič ni narobe če napišete le “ni mi všeč”:)

Pogovarjamo se, delimo izkušnje, izražamo mnenja.
Ko pa je tema o zdravju, je potrebno kaj več kot le ugibanje. Tu želimo podatke, povezave, dokaze. Tako iz ene kot iz druge strani.

Avtorica teme je že tako v težki situaciji in ji takšna debata prav nič ne koristi. Še slabše lahko naredimo: mogoče bi se še kdaj obrnila po drugo (tretje, četrto…) mnenje, pa se ne bo, ker je s prvim vprašanjem imela tako slabo izkušnjo.

Prosim, znamo bolje. Vem;)
[/quote]
Draga MsOlivija,
“ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi. “
Tvoj citat.
Enostaven odgovor, z ljudmi brez empatije, s kavarniškim izrazoslovjem ne moreš delati v rokavicah. To so pezdeti. Če te žali njihov naziv, spadaš tudi sama v njihov krog. Ni to žalitev tebe ampak dejstvo, ki izhaja iz definicije.

Vedno dajem komentarje, kateri se lahko dokažejo. Ne govorim rekla kazala. Ne podtikaj, da ne diskutirava s Pitro javno. Pletenje podtikaških besed, da pleteš vprašanja, lej, se nasmehnem temu. Žal.

Kar se konoplje tiče, dela to kar napišem in tudi rezultati so taki kot napišem. Tisti ljudje, ki me niso poslušali in sem jih osebno poznal so umrli od raka. In taki so na vesti trolov, ki svoje blodnje širijo po MON forumu. Temu rečem karma.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

New Report

Close