Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prva menstruacija pri 9 letih

Prva menstruacija pri 9 letih

Hej jmoja hči je dobila prvo menstruacijo stara je 9 let. Zanima me kaj naj uporablja tampone ali vložke in katere najbolj priporočate za ta leta. Vložki alway moji ji niso bili vredu tamponov pa še ni poskusila. (Ima kar močno menstruacijo)

Pa ne tezi ji s tamponi, no. Moji so ok vložki always sensitive s krilci.

Po moje nad tamponi ne bo navdušena. Meni in mojim prijateljicam ob prvih soočanjih z menstruacijo ni niti malo bila mamljiva misel, da bi si kaj “tlačile tja noter”. Pa tudi treba je malo poznati svoje telo, jakost menstruacije itd. Kateri vložki ji bodo odgovarjali, pa ti mi ne moremo povedati. Mora preprosto poizkusiti več različnih. Meni so od vsega začetka najbolj odgovarjali always, moja prijateljica jih ne prenese in je prisegala na Viriano, ki se po novem imenuje Jasmin, če se ne motim. Verjetno ji bodo ne glede na znamko bolj všeč tisti s krilci, ker bolj fiksno stojijo na svojem mestu. Kupi več različnih in naj poskusi.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ji tudi ne bi dala tamponov, ampak vložke s krilci.
Itak bo trajal en čas da se cikel uredi v rednega.

Ne vem če je ravno pametna ideja, da bi taka mlada deklica uporabljala tampone. Hitro lahko gre kaj navzkriž, če ne delaš z njimi tako kot treba.

Glede vložkov pa mislim tako, kot so ti svetovale pred mano, kupi več različnih da bo ugotovila, kateri ji najbolj ustrezajo.

Pri teh letih ji jaz osebno ne bi dala tamponov. Jaz jih niti v najstniških letih nisem mogla normalno uporabljat, vsaj dokler sem bila nedolžna, ker jih moraš vstavit dovolj globoko in če so nižje v nožnici (direkt pri vhodu), jih ves čas čutiš. Sedaj jih občasno uporabljam (npr. ob športu), so mi pa boljši za vstaljanje tisti z aplikatorjem.
Jaz ob močnejši menstruaciji uporabljam Always Night vložke (tudi čez dan, ime samo pove, da so večji). Čeprav po moje znamka ni tako pomembna. Če ima močnejšo menstruacijo pač ne kupiš ravno Normal, ampak močnejše. Ob koncu menstruacije, ko ni več tako močna, pa verjetno lahko uporablja normal.
Kupi ji različne in naj ugotovi kateri ji najbolj ustrezajo.

Pri teh letih ji jaz osebno ne bi dala tamponov. Jaz jih niti v najstniških letih nisem mogla normalno uporabljat, vsaj dokler sem bila nedolžna, ker jih moraš vstavit dovolj globoko in če so nižje v nožnici (direkt pri vhodu), jih ves čas čutiš. Sedaj jih občasno uporabljam (npr. ob športu), so mi pa boljši za vstaljanje tisti z aplikatorjem.
Jaz ob močnejši menstruaciji uporabljam Always Night vložke (tudi čez dan, ime samo pove, da so večji). Čeprav po moje znamka ni tako pomembna. Če ima močnejšo menstruacijo pač ne kupiš ravno Normal, ampak močnejše. Ob koncu menstruacije, ko ni več tako močna, pa verjetno lahko uporablja normal.
Kupi ji različne in naj ugotovi kateri ji najbolj ustrezajo.
[/quote]

Aja pa kot so že predhodnice omenile, mislim, da je logično, da so s krilci.

Oboje od Tosame – Jasmin ali Femina. Slednja je dražja. Vzemi s krilci, sploh če ima močne menstruacije.

Always je umetno sranje…

Pa dobro ženska a ti nisi nič uporabljala, ko si dobila M, da ne znaš hčeri svetovati? Kar se tiče pa tamponov pa bejž stran, dokler ne bo zrela v glavo! Toksičen šok ni hec in marsikatero sem slišala, da je pozabila da ima enega že not, si je še drugega tlačila…

Libresse zelene z marjeticami (normalne ali močnejše).

Sama sem menstruacijo dobila pri 17 letih in sem bila že kar zrela zato nevem kaj je primerno za tako mlado punco

Imam nečakinji zdaj tik pred pvo M in ti povem, da če bi bila njuna mam, ne vem, kaj bi jima svetovala. Sva se lani tudi s svakinjo pogovarjali o tem in ker je fajn ženska, ki ne komplicira, je nabavila par različnih paketov vložkov, p kar bo kateri bolj všeč. Meni so recimo fajn od DM, njej od Mullerja, Always pa ne vem, če sploh uprablja katera moja prijateljica…
Me smo dobile tiste Vir80 vložke, vataste z mrežico, ne moreš zdaj tega dat eni deklici, danes se ti vložki zdijo prav nehumani v primerjavi s temi danes.

Kdo misliš, da te bo resno jemal, če pišeš take bedarije? Kako lahko pozabiš, da imaš tampon, če vrvica visi ven? Punca, ki tega ne vidi, ni nezrela, ampak popoln debil.

Kdo misliš, da te bo resno jemal, če pišeš take bedarije? Kako lahko pozabiš, da imaš tampon, če vrvica visi ven? Punca, ki tega ne vidi, ni nezrela, ampak popoln debil.
[/quote]

Oh, bi te presenetilo, kaj punce vse počnejo in kako slabo je mladina kljub vsem internetom in odkritemu govoru informirana. Če pri 19 sprašujejo, če menstruacija pomeni, da niso zanosile, potem veš, koliko je ura. Meni je sošolka v srednji šoli (kar ni tako dolgo nazaj) rekla, da če ima tako močno menstruacijo, da se tampon prehitro napije, uporabi dva. Sem debelo pogledala in kot butec vprašala, če dva hkrati. Pa me je pogledala, kot da sem malo zaostala in rekla ja hkrati ja, kako pa? O podrobnostih te tehnike nisem spraševala, ker nisem hotela vedeti.

Si pomislila, da mogoče oče sprašuje za hčerko. Pa tudi, če je mama in ne ve, je ni potrebno napadat. Ji vsaj hoče pomagat kolikor ve in zna.

Vložke s krilci ji daj. Tej tamponi so grozni. In če je še nedolžna, kot sklepam, je lahko boleče.

Aja glede tamponov … to se mi zdi pa kot bi devetletnici dal sex igračko, meni se zdi čisto prezgodaj, sploh če jo je prvič dobila.

Ni ravno enako kot da bi ji dal seks igračko. Je pa res, da je pri teh letih verjetno premlada za tampone. Tudi, če bi jih želela uporabljati, dvomim, da bi jih mogla in znala.

Tudi moja hči je bila stara 9 ob prvi menstruaciji.
Katere vložke je uporabljala, se ne spomnim, vem, da sem jih ji prinesla več in je eksperimentirala.
Tampone je začela uporabljati sicer še nedolžna, a veliko let kasneje, pa še takrat jo je bilo strah, ni ji bilo prijetno.
Je pa imela redne menstruacije od vsega začetka.

Od takrat, ko je dobila menstruacijo, skoraj ni več zrastla, mogoče še 2 ali 3 cm.


Kaj vse se zabita glava spomni, ne moreš verjet.

New Report

Close