Forum.Over.Net

Starševski čvek

otrok in telefon

Default avatar

MancaPuh

Živjo,

zanima me vaše mnenje, kdaj otroku kupiti prvi mobilni telefon?
Moja hči je stara 8 let in si neskončno želi telefona...

Hvala.
lp
Default avatar

rojsrojs

MancaPuh je napisal/a:
Živjo,

zanima me vaše mnenje, kdaj otroku kupiti prvi mobilni telefon?
Moja hči je stara 8 let in si neskončno želi telefona...

Hvala.
lp
Moja pa je stara 18 let in si neskončno želi rojsrojsa! Bo šlo?
Default avatar

lanaluna

Pri nas doma smo otrokom kupili telefone na polnjenje s kartico z vstopom v šolo.
Imam pa ogromno znancev, ki se odločajo že na samem začetku za sklenitev naročniškega razmerja, da ima otrok brezskrbno uporabo telefona, medtem ko drugi o telefonu nočejo niti slišati do otrokovega 10-ega leta.

Ni pravila, po lastni presoji.
Srečno.
Default avatar

konja

jaz pravim, dokler ne hodi nikamor sam...ne rabi telefona...ko pa...je stvar dogovora kaj se bo zgodilo...naročnina ali predplačniški
Default avatar

mojemnenje

Moje mnenje je, da se otroku ne splača kupiti telefona na kartice...finančno je na koncu mnogo več kot naročniško razmerje.
Mi smo preračunali in se odločili za naročniško razmerje.

lp,
Default avatar

imaniY

jaz sem pa mnenja, da je to čisto preveč...otroci bulijo samo še v ekrane.... dokazano je, da so/smo čisto preveč pred ekrani in zakaj bi jih že majhne na to navajali, če ni treba...

telefon je za telefonirat, otroc pa naj se grejo igrat
Default avatar

Pljuvaš v lastno skledo

imaniY je napisal/a:
jaz sem pa mnenja, da je to čisto preveč...otroci bulijo samo še v ekrane.... dokazano je, da so/smo čisto preveč pred ekrani in zakaj bi jih že majhne na to navajali, če ni treba...

Ti bi tudi lahko delal/a kaj koristnega, pa visiš na SČ.
Default avatar

diamo

se strinjam, otroci se naj ograjo,kaj ima 8 letnik za imet telefon? Edin, če doma ni telefona in pride domov prej kot starši
Default avatar

imaniY

Pljuvaš v lastno skledo je napisal/a:
imaniY je napisal/a:

Ti bi tudi lahko delal/a kaj koristnega, pa visiš na SČ.
je leva noga kar močna danes, kajne
Default avatar

expertiz

telefon na kartice je čisto ok...imaš aplikacije, da vse nadzoruješ... predvsem pa je treba otroka naučit uporabe in pravil uporabe....če to štima, zakaj pa ne...
Default avatar

narocninapapika

mojemnenje je napisal/a:
Moje mnenje je, da se otroku ne splača kupiti telefona na kartice...finančno je na koncu mnogo več kot naročniško razmerje.
Mi smo preračunali in se odločili za naročniško razmerje.

lp,
tudi mi...na koncu te pride več...so naročniška razmerja prirejena za otroke
Default avatar

točnotko

Ja točno tako...mi imamo pri Telekomu en paket, ki je namenjen otrokom....se splača, pa nikoli te ne skrbi, da mu zmanjka denarja na računu.
Default avatar

.Peter.

V osnovni šoli nima otrok kaj imeti telefon
Default avatar

Pando

Peter in Imany...joj, kje pa vidva živita, v katerem stoletju pa sta obtičala. Če vidva nista uporabljala ali vajini otroci telefonov v OŠ, so bili pač drugi časi.Pred 100 leti so tudi vozili vozovi po Lj, halooo čas gre naprej. Vse imaš sedaj na telefonu, plačuješ položnice, naročaš živila, odklepaš avto, vklopiš klimo, gretje, preveriš kje se nahajajo otroci, klepetaš z "prijatelji". Seveda je na tel tudi veliko neumnosti, če ne že nevarnosti ampak na starših je da to preprečijo/kontrolirajo/poučijo svoje otroke.
Za avtorico pa je moje mnenje, odvisno od otroka in njegove "zrelosti" oz. dojemanja, nekje 8-10 let dalje, vsekakor pa po vstopu v OŠ.
Default avatar

sagitarius

to je kar stvar debate... od otroka do otroka odvisno, nekateri so odgovorni in zreli že kmalu, nekateri pa še pri 20 ne...
predvsem je treba določiti pravila uporabe in "kazni", če se tega ne upošteva. Časi so res drugačni kot 20 let nazaj, pa vseeno je preveč vsega, bere že skorajda noben več, določen del možganov zato izgublja svojo funkcijo..... treba je seveda iti v korak s časom in hkrati imet nadzor...
Moji trije imajo vsi telefon, najmlajša (10) ga ima od konca drugega razreda in še predplačniško, starejša dva pa imata naročnino
Default avatar

Naši

... dobijo konec devetega. Se bodo načakali in ni luštno, pa tudi za uporabo ne skrbite, saj ga lahko vedno dobijo pri meni ali atiju, tako da obvladajo in niso za luno. Tudi na tipke ga imamo in vzamejo s sabo, če je potreba.

Sicer pa ... poglejte okoli sebe, ga ni mulca, ki bi peljal samo psa na sprehod, zraven bulji v telefon. Če se vam to zdi razodetje, ki je seveda svetlobne kilometre nad leseno žlico, potem nudite sončkom pametne telefone, pa je.

Mojemu osemletniku se strga, da ga ima na uporabi. Ni zrel še za kaj drugega ne.
Default avatar

crna_vrtnica

Pri nas velja do 10 leta nič. Me pa zadnje čase skrbi zaradi teh avtov (že dvakrat v enem letu smo dobili opozorilo na sumljiv kombi s strani šole) in ker hodi sam iz šole sem razmišljala o tisti uri ki ima gps in 10 telefonskih št. lahko shraniš gor. Pa seveda pokličeš ga lahko. To je to, nobenih igric in nič drugega. Cenovno je ugodna, le verjetno ne bo zdržalo dolgo.
Bova še malo premislila.
Mi pa sicer jamra, da jih ima že kar nekaj telefon v njegovem razredu (8 letnik).
*** lupus pilum mutat, non mentem ***
** malus omnia in malum verit **
Default avatar

5000 LET

Pando je napisal/a:
Peter in Imany...joj, kje pa vidva živita, v katerem stoletju pa sta obtičala.
V jami.
5000 let pred Kristusom. 😂😂😂😅😅

Za ogenj pa čakata, da udari strela in vžge suho podrast. 😂😂😂
Default avatar

prns

Naš ga je dobil v 1. razredu, predvsem zaradi zdravstvenih težav. Naredili smo napako, da je dobil sicer star, ampak "pameten" tel z androidom. Po 1 letu smo ga vzeli in če bi še enkrat imela možnost odločitve, ga sploh ne bi dobil. Zdaj je v 6. razredu in NIMA pametnega telefona. Ima mobitel, s katerega lahko pokliče in ga lahko pokličejo. Ne moreš verjeti, kakšno zasvojenost to povzroči v enem letu. Katastrofa! Smo se kar spopadali, da smo zasvojenost rešili in se je naučil odgovorne rabe tel in tudi računalnika. Nima fejsa, nima vibra, nima gmaila - za mnoge živi v "kameni jami". Se pa zato zna jagat in podit, sicer so taki fantje v manjšini, se pa še najdejo in popoldne preživijo v igri med dvema ognjema, ravbarji in žandarji, skrivalnice ipd.

Če 8letnik hodi okrog že sam, po kakih busih ipd - ja, naj ima telefon, ampak tak, na tipke.

Aja, pa še naročinine: vsi 3 moji otroci imajo za tel mesečno 7 eur. Isto velja zame, mož ima služben telefon. Če jim rata za 21 eur vsem 3 sklenit naročnino - komot. Meni je ne. Tudi nočem, da imajo vse "neomejeno", še sama nimam. ZA ta denar dobiš na Telekomu 3000 enot. Za normalne potrebe preko glave dovolj. DOma je wi-fi, v šoli je wi-fi, pa itak nimajo v šoli kaj vlačit ta jetra po rokah. Sploh pa ne 8 letnik in je neka omejitev, človeška sicer, čisto na mestu.
Default avatar

Prinaspa

Osmošolec se vozi v šolo s šolskim busom, doma postaja pred nosom,telefon pušča doma, razen, kadar ima po pouku še dejavnost izven šole in gremo ponj. Mobi, porabi okrog 5 eur mesečno, včasih ima telefon ves dan ugasnjen.
Srednješolec porabi 3000 predplačniških enot.
Doma je wifi neomejen. Ponoči so vsi telefoni na zanje določenem mestu izven spalnic.