Forum.Over.Net

Starševski čvek

Lizing in kredit

Default avatar

Razlika

Kake so prednosti in slabosti lizinga in kredita za avto?
Default avatar

tkole

Nisem preračunavala ampak sama imam kredit, ker hočem, da je avto takoj moj.
Poleg tega poznam par ljudi, ki so ob nakupu avta vzeli lizing, ker so na to avtohiše ponujale dodatne popuste, potem so pa čez leto ali dve lizing poplačali s kreditom in raje naprej odplačevali kredit.
Se pa seveda da vse izračunat.
Default avatar

Razlika

Gledam avto za 15.000€
Na splošno me zanima. Kdo plača redne servise pri lizingu: jaz ali lizingodajalec? Kdo plača zavarovanje?
Default avatar

nefinančnik

Načeloma je avto preko lizinga cenejšji (stvar pogajajnj), medtem ko je kredit boljši v kolikor se kaj zalomi.
Default avatar

Mislim no

Razlika je napisal/a:
Gledam avto za 15.000€
Na splošno me zanima. Kdo plača redne servise pri lizingu: jaz ali lizingodajalec? Kdo plača zavarovanje?
S katerega planeta pa si ti?
Včasih je lizing ugodnejši in nekateri ne želijo, da je avto pisan nanje. To je plus lizinga. Minus je, da mora biti pri lizingu avto kasko zavarovan (vsaj novejši).
Vse stroške za avto so v vsakem primeru nosi posojilojemalec.
Default avatar

sereš klamfe bre

tkole je napisal/a:
Nisem preračunavala ampak sama imam kredit, ker hočem, da je avto takoj moj.
Poleg tega poznam par ljudi, ki so ob nakupu avta vzeli lizing, ker so na to avtohiše ponujale dodatne popuste, potem so pa čez leto ali dve lizing poplačali s kreditom in raje naprej odplačevali kredit.
Se pa seveda da vse izračunat.
Tega ne verjamem v nobenem primeru, Razen če so hoteli avto prodati in so se luzerji dodatno zakreditirali.
Default avatar

MsOlivija

Za kredit: avto je pisan nate, vse stroške nosiš sam. Za lizing pa ne vem, ker ga do sedaj še nisem imela.
Default avatar

viharni jezdec

MsOlivija je napisal/a:
Za kredit: avto je pisan nate, vse stroške nosiš sam. Za lizing pa ne vem, ker ga do sedaj še nisem imela.
Ja, saj, baje da se ženske bolj poslužujejo fafinga, kot lizinga.😅😅😅...nič, nič, samo s sabo se menim, sem že šel.😅
Default avatar

MsOlivija

viharni jezdec je napisal/a:
MsOlivija je napisal/a:
Ja, saj, baje da se ženske bolj poslužujejo fafinga, kot lizinga.😅😅😅...nič, nič, samo s sabo se menim, sem že šel.😅
Lej da se da tudi to temo na seks obrniti:):):) ...Boš ti bolje vedel, nimam izkušenj z ženskami:) Sva se že zmenila:):):)
Default avatar

Liztr

Servise redne izredne, zavarovanje ( običajno je zahtevano kasko brez odbitne franšize) in ostale stroške če so plača lizingojemalec. Torej tisti, ki avto uporablja. Avto pa dokler ni poplačan ni tvoj.
Default avatar

VOIDZ

Leasing se splača recimo če veliko prevoziš, tako lahko izbereš malo boljši avto, prevoziš precej km in potem vzameš novega. Avtomobilom višjega razreda cena močno pade, tako da če ti lastništvo avtomobila ni glavna prioriteta je za razmislit
Default avatar

Odbitna

Kaj je odbitna franšiza?
Default avatar

fkrv

Jaz še vživljenju nisem vzel lizinga ali kredita, ker vedno, kar kupim tudi skeširam. Hvala lepa, vi pa kar...
Default avatar

delež stroškov

Odbitna je napisal/a:
Kaj je odbitna franšiza?
delež stroškov, ki jih moraš pri nesreči sam pokrit.

recimo, ocenjene škode na avtu je pet jurjev, ti imaš kasko z odbitno franšizo 1.000 EUR, zavarovalnica ti bo izplačala 4.000, ostalo je tvoj strošek.
Default avatar

Bog MONa TM

Razlika je napisal/a:
Gledam avto za 15.000€
vse stroške uporabe in servisa nosiš ti.
Opozorilo: zavarovanje za lizing vozila je obvezno tudi kasko. Kar drago ... imajo pa posamezni prodajalci v povezavi z lizing hišami precejšnje popuste na kasko zavarovanje.