Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpovedala sem se avtu

Odpovedala sem se avtu

Živim v mestu, službo imam v mestu, zdravnika imam v mestu ….
Potrebujem lastni avto?
Ne, nikakor.

Zavestno sem se odpovedala avtu, ker ga ne potrebujem več.
Od točke A do točke B pridem peš, s kolesom, s taxijem, z vlakom, z avtobusom ali z letalom.
Uporabljam tudi Prevozi.org.
Od kar sem se znebila avta, ne boste verjeli …. se mi dogaja več in spoznavam tudi nove in zanimive ljudi.

Ugotavljam, da rek … MANJ je VEČ še kako drži.
Kako osvobajajoč je občutek, ko ti ni potrebno več “skrbeti za avto”.

Ps
Tudi pametnega telefona nimam. Imam prepotopnega s katerim lahko samo kličem, sprejemam klicein in pošiljam sms.

Kako lepo je biti svoboden, vsaj malo. Odvisnost od katerekoli stvari mene osebno utruja in mi jemlje energijo.

pametno razmišljaš predvsem tisto o telefonih, jaz ga imam samo za telefoniraje če si mlada kolkr tok bi te rad spoznal

Midva sva se odpovedala enemu avtu, prihranek je ogromen. Bencin, najem parkirišča, registracija, gume, redno vzdrževanje. Plus nimava več večnega lizinga. Drug avto imava za nujne primere, obisk do staršev, dopust. Tudi tukaj sva zmanjšala strošek za bencin. Uporabljava bicikelj, lpp in hojo. Nekaj časa rabiš, da se navadiš in greš pravočasno od doma.

Ne verjamem..raje povej,da ni kesa..sicer me pa ne briga za tebe😁

Če bi živela v mestu, bi se jaz takoj.
Ker ni računice. Za ta denar, ki ga rabiš, da avto kupiš, servisiraš, gume, vinjeta, bencin, registracija, zavarovanje – se lahko vsak dan voziš s taksijem, na komot, od vrat do vrat. Občasno pa s kolesom, busom. In si brez skrbi, brez stroškov.

Imam avto in pametnega Mateta, pa sem prepričana, da sem bolj svobodna od tebe…

Ha, ha. Zmanjkalo je denarja in se je ‘odpovedala’ avtu…

Najboljša je pa tista, ‘s taksijem’. Enkrat sem v Ljubljani po sili razmer vzel taksi. Od železniške postaje do Viča je računal (po dolgem pregovarjanju za prvotno astronomsko ceno) skoraj toliko kot zaslužim v enem dnevu. Naslednjič se mi k sreči ni mudilo in sem raje šel 20 km peš, kot pa jemal taksi…

Sicer mi pa tako ali tako ni jasno. Vsi nekaj jamrajo, plače v q…, na cestah pa novi Audiji in BMWji, predrag McDonalds nabito poln, novi mobiteli za nekaj 100 EUR, folk se vozi s taksiji…

Kdo ti je kriv, če se ne znaš s taksiji voziti. Samo najbolj bukovi turisti vzamejo taksi na železniški postaji, vsi ostali pokličejo centralo cenejših taksijev. Iz centra se na obrobje zapelješ za pet do šest evrov. In od kdaj je Vič 20 km iz centra?

Nikoli se ne vzame taksija, ki čaka potnike na železniški postaji, ker so oderuhi.

Realna cena prevoza na Vič bi bila manj kot 10 evrov.

za do tvoje točke G pa jaz vseeno rabim avto, da pridem tja od moje točke A ☺
pač nisem iz mesta

Odpoved avtu, ko ga sploh ne rabiš, je res huda zadeva. :))) Vrhunski dosežek.

Hahaha, osel si še pravega taksija ne zna najeti. Tako je, ko kmetavz pride živet v mesto.

Veliko tega kar ti vidiš na cesti je na kredit. S tem si zapečaten. Postaneš suženj.
Delati moraš dokler ne odplačaš zadni cent kredita. Poznam ljudi, ki bi lahko šli že v penzijo, pa si tega ne morejo privoščiti in podaljšujejo delovno dobo ali pa si najedejo dodatno delo, zato da lahko odplačujejo svoj dolg.


Za marsikoga je.

Kdo ti je kriv, če se ne znaš s taksiji voziti. Samo najbolj bukovi turisti vzamejo taksi na železniški postaji, vsi ostali pokličejo centralo cenejših taksijev. Iz centra se na obrobje zapelješ za pet do šest evrov. In od kdaj je Vič 20 km iz centra?
[/quote]

20 km do Viča …
Ko si pod vplivom zgoraj omenjene formule se percepcija posameznika spremeni.

20 km do Viča …
Ko si pod vplivom zgoraj omenjene formule se percepcija posameznika spremeni.
[/quote]

Ja, vijuganje pa res doda še nekaj kilometrov :)))

Saj greste lahko za taksiste in zastonj prevažate folk naokol. Vam nihče ne brani.


Za marsikoga je.
[/quote]

Ampak avtorica je sama napisala, da ne potrebuje. O njej govorimo, ne?

Ampak avtorica je sama napisala, da ne potrebuje. O njej govorimo, ne?
[/quote]

In, ker pravi da je dosežek, ji verjamem.

Bravo! Jaz ne razumem, zakaj več ljudi ne razmišlja tako. Mi smo družina in imamo en starejši avto. Taksiji pač nimajo vedno dobrih avtosedežev, do avtobusne postaje imamo pa dva kilometra, kar je za 2 majhna otroka v lepem vremenu čisto lušten sprehod, v dežju ali ko sta bolna, pa to pač ne gre. Sicer smo pa vsi najbolj veseli, ko je avto v garaži, mi pa gremo lahko kam peš ali s kolesom.

In od kdaj je Vič 20 km iz centra?

Ne vem od kdaj. Najbrž od takrat, ko so razdaljo začeli meriti taksisti… 20 km sem šel čist drugam, niti nisem napisal, da sem še enkrat na VIć hodil. Ampak inteligenca komentatorjev na MONu je tako vrhunska, jasnovidnost pa presega Nostradamusa…

Eni smo pač kmetavzi, ki ne znamo najeti taksija. Ker se z njim ne vozimo, ker je tudi 5 EUR do VIća preveč in gremo raje peš…

In, ker pravi da je dosežek, ji verjamem.
[/quote]

Kje to pravi?

Sva ze dva.

Niti slučajno se ne bi odpovedala avtu. Če znaš kupovati in voziti, sploh ni drag.
Osvobajajoč je pa prej občutek, ko ti ni potrebno laziti po železniških postajah kot kak klošar, se gnesti s smrdljivim folkom po trolah, laziti po žlobudrah sredi zime in moliti, da ostaneš živ s kakim norcem na Prevozih.


Sama sebi si kontradiktorna. Še vedno si odvisna, zdaj od drugih ljudi.

New Report

Close