Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Varstveni dodatek 577 eur, študentsko delo in komunistične pokojnine

Varstveni dodatek 577 eur, študentsko delo in komunistične pokojnine

Varstveni dodatek znaša 577 eur od kdaj to in pa kako, če je minimalni dohodek samo 392 eur. Poleg tega delajo tudi študenti, ampak mi ki bi radi delali pa se ukinja 100 eur za ure in ure dela. Ste nori ali kaj, mi bi delali radi, pa nam bodo vzeli 100 eur, zakaj je varstveni dodatek pa skoraj 600 eur lahko in kura gleda, naj ga imajo, kje je pa osnova za to. Je ni, tu nas pa hočete požreti za teh par evrov za delo, matr država je nora, vključno z zlobnezi, ki ščitijo svoje riti komunističnih pokojnin, delali so pa nekateri samo 25 let za polno upokojitev. Zmanjšate te komunistične pokojnine, pa bo za vse dovolj.

Minimalni dohodek je skoraj za 200 eur manjši, kot varstveni dodatek. To dvoje je brez ekonomske osnove kateri znanstveniki so to odkrili, da so minimalni dohodek povišali za 185 eur po videzu. 🙂

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je glavno. Svojci dobijo denar in nihče ne pove, zato je pa tako močan pritisk na tem forumu, da bi lahko iztržili seveda več za oskrbovance in tudi jih ni malo, ki koristijo varstveni dodatek, kot pokojnino. Podpiram varstveni dodatek, vendar mora biti usklajen z minimalnim dohodkom. Denarna socialna pomoč je prenizko ovrednotena.

Varstveni dodatek NE znaša 577 €, kot navajaš, ampak dobiš razliko med pokojnino in tem zneskom. V primeru, da imaš otroke, morajo tudi ti prispevati svoj delež preživnine, ki se prišteje k višini izplačane pokojnine tako, se tudi varstveni dodatek zniža. Da boš bolje razumela ti ponazorim, če ima nekdo 400 € pokojnine, se k temu prišteje še preživnina otrok in razlika izplačanega varstvenega dodatka je razlika do 577 €. Bo zdaj šlo? Do varstvenega dodatka pa si upravičen, ko je ženska stara 63 let, moški pa 65 let, torej so tisti, ki ga dobivajo že en čas v pokoju. Ne vem zakaj travmiraš zaradi tistih 100 € dodatka pri socialni pomoči za prostovoljce. Ne morem soditi, vendar lahko domnevam, da ga dobivaš na lepe oči. Prostovoljka sem namreč skoraj 20 let pa za svoje delo nisem bila nikoli plačana. Za menoj je več tisoč ur – res – opravljenega brezplačnega prostovoljskega dela. Za dolgoletno prostovoljsko delo sem dobila nekaj priznanj za področje, ki ga delam, pa mi je to zelo veliko pomenilo. Biti prostovoljec je dodana vrednost naši družbi, ljudje, ki pa se na tem področju razdajamo, se razdajamo iz srca.
Resno me pa zanima koliko delovne dobe imaš ti, da pljuvaš po upokojencih? Pljuvanje po drugih pa tudi ne sodi k dobrim prostovoljkam/prostovoljcem. Jaz te v svoji ekipi nikoli ne bi imela.


.
Minimalni dohodek je 577 eur, obračate kolikor hočete.

Dodatek za delovno aktivnost je malenkostna nagrada za delo. Ne more se primerjat z nobenimi varstvenimi in socialnimi dodatki.

Dodatek za delovno aktivnost je malenkostna nagrada za delo. Ne more se primerjat z nobenimi varstvenimi in socialnimi dodatki.
[/quote]

Minimalni dohodek je osnovni izračun za minimalno preživetje, varstveni dodatek je pa ravno tako spodnja meja osnovne življenjske eksistence, ki se po višini ne konsistentno izključujeta.

Minimalni dohodek je osnovni izračun za minimalno preživetje, varstveni dodatek je pa ravno tako spodnja meja osnovne življenjske eksistence, ki se po višini ne konsistentno izključujeta.
[/quote]

Tukaj so največ komunistični upokojenci
zelo dobro predstavljeno.

Zakaj lahko eni prejemajo samo 492 eur, kot samska oseba. Nekatere samske osebe pa lahko prejemajo 577 eur. Oboji so samski.

Lahko imajo celo do 120.000 eur premoženja, pa dobijo 577 eur.

Pa pozabljate, da ne smejo imeti otrok, oz. Morajo ti biti na socialni pomoči. K

kdo bo pojasnil – eni dobivajo 492 € verjetno za to, ker še ne izpolnjujejo starostnega pogoja za varstveni dodatek, ki je za žensko 63 let, za moškega 65 let, pa v penziji morajo biti in brez otrok.

Očitno si želiš prepira in klikanja. Predlagam ti da se obrneš na pravi naslov. Tale mon to ni, prinašaš mu pa klikanje. Zakaj to delaš? Za par evrčkov? Ali ni škoda tvojega časa??

Očitno si želiš prepira in klikanja. Predlagam ti da se obrneš na pravi naslov. Tale mon to ni, prinašaš mu pa klikanje. Zakaj to delaš? Za par evrčkov? Ali ni škoda tvojega časa??
[/quote]

Vsi ne dobimo dela, nezsposlibi smo iz razlogov, tudi meni je 100 eur pomenilo toliko, kot tebi1000 eur. Mi ne dobimo dohodka, ki je enakovreden varstvenemu dodatku. Poznam jih veliko, ki prejemajo varstveni dodatek in imajo otroke. Lažete vsi. Minimalni dohodek je
577 eur, biti bi moral za vse enak, nekateri pa ta denar koristite v domovih za ostarele, kot svojci pa razglašate, da vam država nič ne pomaga. Lažnivci.

Vsi ne dobimo dela, nezsposlibi smo iz razlogov, tudi meni je 100 eur pomenilo toliko, kot tebi1000 eur. Mi ne dobimo dohodka, ki je enakovreden varstvenemu dodatku. Poznam jih veliko, ki prejemajo varstveni dodatek in imajo otroke. Lažete vsi. Minimalni dohodek je
577 eur, biti bi moral za vse enak, nekateri pa ta denar koristite v domovih za ostarele, kot svojci pa razglašate, da vam država nič ne pomaga. Lažnivci.
[/quote]

Ne, komunisti morajo biti priviligirani, (isto kot bi vladala muslimanska nadoblast), hlapčki pa, pocrkanjte drhal, dobra samo za krast, jebaat v glavo, pa izkorišč do konca.

Da se pa milijoni in milijoni valijo v žepe koritarjev, pa nikomur mar..

Ne, komunisti morajo biti priviligirani, (isto kot bi vladala muslimanska nadoblast), hlapčki pa, pocrkanjte drhal, dobra samo za krast, jebaat v glavo, pa izkorišč do konca.
[/quote]

Delal sem 28 let imam komunistično penzijo vzeti mi je ne moreš ker držimo skupaj upokojenci. Vi se pa znajdite brez služb na trgu dela.

A 100 € dobiš na mesec, ker nam v ubožnici – Plečnikov podhod kot prostovlka s šeflo deliš tisto zanič juho?

Tudi ti, ki si tako dobra in veliko veš, a bi mi razložila kaj pomeni prosta volja?

Tist, ki to juho deli in pripravlja, mi je povedal, da hodijo v to kuhinjo tudi finančno zelo preskrbljeni. Klošarjev je veliko, nimaš kaj.

New Report

Close