Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Partnerka in njena mama

Default avatar

Mamin

Pozdrav vsem skupaj,

star sem malce nad 30 let, partnerka pa je 2 leti starejša, skupaj pa sva slabi 2 leti. Pred leti, ko se še nisva poznala je partnerki umrl oče in od takrat naprej sta z mamo zavezali zelo tesen stik. Obe sta živeli pod isto streho, skupaj sta hodili na morje, sprehode, toplice itd. Tudi po mišljenju sta si podobne in ju motijo oz. obožujeta enake stvari.

Ko sva začela mi te stvari niso bile toliko moteče, a ko sva začela razmišljati o selitvi, se partnerka ni hotela odseliti od doma. Postavljala je nemogoče zahteve, poleg tega pa je hotela živeti čim bližje doma. Potem sva se le nekako preselila kilometer stran od njenega doma - kar danes pravi, da je predaleč.

Danes je stanje takšno, da še vedno kosila pri mami, če imava skupno kosilo ga imava samo 1x do 2x na teden (jaz si kuham sam, ona pa je pri mami). Naslednje aktivnosti pa so večinoma odvisne od mojega časa, saj popoldne delam na dodatnih projektih, ki prinašajo dodaten denar, včasih pa je tudi partnerka zaposlena (večinoma gresta kam z mamo). Če imam čas se druživa, če ne pa po navadi ostane pri mami do večera in velikokrat tudi tam prespi. Tudi med vikendi je podobno, le da se to zamenja za obisk morja ali toplic. Kar se tiče pospravljanja in podobnih zadev je tako, da pride, naredi in potem gre k mami. Občasno se zgodi, da njeni mami ni kaj všeč na meni in to projicira na partnerko, partnerka pa naprej name.

Te stvari me čedalje bolj motijo in dobivam občutek, da nisem prvi na njeni listi. To sem ji tudi povedal in predlagal da naj omeji stike s svojo mamo, ker 10 klicev dnevno, več ur druženja skupaj, se meni ne zdi normalno. Njej se to zdi povsem normalno, češ da je njena mama in da mora biti z njo saj je še edina, ki jo ima.

Pa me zanima vaše mnenje. Se vam zdi takšen odnos normalen? Se vam zdi da jaz preveč kompliciram?

Hvala za odgovore.
Default avatar

npr

Ne, ne zdi se mi normalno, niti zdravo ne. Mislim, da vajina zveza nikoli ni imela prihodnosti.
Default avatar

Ohjej

Ujejj...dnevno kosi pri mami, ti pa sam kosiš doma. Kriza. Resno.
Ja, ok, so druzine, ki so blazno povezane pa tudi tiste, ki niso ... Ampak tole je pa veliko pretirana navezava. Nezdravo.
Default avatar

pusti babo zblojeno

Čim prej pojdi stran, na koncu ti bo tašča še rit gonila ko boš njeno hči porival
Default avatar

gapštz

Normalno bi bilo, če bi bilo obratno, ker se je toliko maminih sinčkov namnožilo. obraten primer pa res ni običajen.

Beži stran, seveda.
Default avatar

Grapi

Pojdi vstran. Jaz imam podoben problem, ko s punco ziviva skupaj, vendar skoraj vsak vikend in cez teden hodi domov pomagat na kmetijo. In bom to zadevo tudi prekinil.

Nekateri ljudje se pač ne zmorejo osamosvojit.
Default avatar

Alotta Fagina

Zamenjaj žensko in problem bo rešen. Vse ostalo nima smisla glede na napisano.
Default avatar

Niti približno

Grapi je napisal/a:
Pojdi vstran. Jaz imam podoben problem, ko s punco ziviva skupaj, vendar skoraj vsak vikend in cez teden hodi domov pomagat na kmetijo. In bom to zadevo tudi prekinil.

Kekec. Niti približno ne gre za podobno situacijo, kvečjemu bi lahko bil ponosen na njo. Upam da te brcne v rit.

Avtor...beži vstran kakor hitro gre. To so bolana razmerja in vedno huje bo. In če ji boš postavil ultimat, bo mamica naenkrat tako hudo zbolela, da bo 1 mesec morala biti pri njej.
Njena mati ni čista, pa tudi ona ni, če mene vprašaš. Samo hitro pot pod noge, ker te ne čaka nič lepega. Ona pa naj kar živi s svojo mamico.
Default avatar

mon č

Grapi je napisal/a:

Kdo ti pa brani, da greš z njo pomagat? Delomrzneš si ne zasluži punce.
Default avatar

hmjah

Ponavadi je obratno. Hodijo moški po službo domov jest k mami.
Default avatar

borderline

Ma dej to je spet ena provokcija. Pls čisto preveč prozorno.

Najboljše, da ji predlagaš, da mamo čim prej v dom spravita. Pa bosta imela mir in bo tako lahko skrbela samo zate.
Default avatar

Mamin

Najlepša hvala za odgovore. Rad sem slišal mnenja tretjih oseb, ki v to niso vključene. Najbolj me je zanimalo ali je problem v mojem kompliciranju ali njenih dejanjih. Sam s svojimi starši zelo malo komuniciram in jih obiščeva cca 1x na mesec. Se slišim z njimi, če gre za kakšne nujne zadeve, drugače pa ne. Zato mi je takšna navezanost skrajno nevsakdanja. Pa ne samo obiski, tudi telefonska komunikacija. 10 klicev na dan, med dopustom pa tudi že ob 6 zjutraj sporočila za dobro jutro?

Na začetku teh stvari nisem niti opazil, saj nisva živela skupaj. Po vselitvi pa sem mislil, da je to le prehodno, saj se nikoli ni selila in da bo počasi izzvenelo. A pol leta po selitvi so stvari še vedno enake. Ko sem ji to omenil so bili njeni argumenti, da mame ne more pustiti same, da lahko skuha za obe, da ji je všeč v njeni družbi. Njej je to vse normalno. In če slučajno nimam časa, da bi se družila skupaj, potem reče da je svobodna in da lahko gre kamor koli, češ "me misliš doma zapret". Ne, ne mislim je zapret, a počutim se kot ženska, kjer moški za vsako šanso, ki jo ima odide v gostilno in potem na ženino nejevoljo argumentira da nikamor ne sme.

Otrok (še) nimava, jaz zaviram, zaradi naštetih stvari nisem siguren.
Default avatar

npr

Samo ne si še otroka na grbo nakopat, prosim te. Pojdi. Čimprej.
Default avatar

Teci stran

Teci stran preden bo prišel otrok.
Default avatar

hmja

Mamin je napisal/a:
Najlepša hvala za odgovore. Rad sem slišal mnenja tretjih oseb, ki v to niso vključene. Najbolj me je zanimalo ali je problem v mojem kompliciranju ali njenih dejanjih. Sam s svojimi starši zelo malo komuniciram in jih obiščeva cca 1x na mesec. Se slišim z njimi, če gre za kakšne nujne zadeve, drugače pa ne. Zato mi je takšna navezanost skrajno nevsakdanja. Pa ne samo obiski, tudi telefonska komunikacija. 10 klicev na dan, med dopustom pa tudi že ob 6 zjutraj sporočila za dobro jutro?

Na začetku teh stvari nisem niti opazil, saj nisva živela skupaj. Po vselitvi pa sem mislil, da je to le prehodno, saj se nikoli ni selila in da bo počasi izzvenelo. A pol leta po selitvi so stvari še vedno enake. Ko sem ji to omenil so bili njeni argumenti, da mame ne more pustiti same, da lahko skuha za obe, da ji je všeč v njeni družbi. Njej je to vse normalno. In če slučajno nimam časa, da bi se družila skupaj, potem reče da je svobodna in da lahko gre kamor koli, češ "me misliš doma zapret". Ne, ne mislim je zapret, a počutim se kot ženska, kjer moški za vsako šanso, ki jo ima odide v gostilno in potem na ženino nejevoljo argumentira da nikamor ne sme.

No,ker ti nimaš stikov s starši, pričakuješ, da jih tudi drugi ne bodo imeli. Hm.... ja, vsi zgoraj imajo prav,beži stran, vendar zato, ker si te punce ne zaslužiš.
p.s. uredi stike s svojimi starši, meni se ne zdi normalno, da jih vidiš 1x na mesec ali pa še to ne.
Default avatar

na svoje po svoje

hmja je napisal/a:
Mamin je napisal/a:

No,ker ti nimaš stikov s starši, pričakuješ, da jih tudi drugi ne bodo imeli. Hm.... ja, vsi zgoraj imajo prav,beži stran, vendar zato, ker si te punce ne zaslužiš.
p.s. uredi stike s svojimi starši, meni se ne zdi normalno, da jih vidiš 1x na mesec ali pa še to ne.
jaz tudi že leta videvam starše enkrat na mesec cca. Čist dost. Slišimo se enkrat do dvakrat na teden in tudi to je dost. Ko potrebujejo pomoč, jo pa dobijo takoj, še isti dan. Tako, da je, včasih se vidimo tudi trikrat v enem tednu. Ko sem se pa odselila, sem pa šla. Na svoje. po svoje.