Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko tehtajo mrežaste vrečke v primerjavi s plastičnimi?

Koliko tehtajo mrežaste vrečke v primerjavi s plastičnimi?

Kupovali bomo mrežaste vrečke, potem pa še plačevali njihovo težo, ko bomo zelenjavo tehtali. En ananas že lahko stehtaš brez embalaže, 30 mandarin pa ne. Mene bolj kot vrečke, ki kot odpadek ne zavzamejo veliko prostora, moti meso, pakirano v plastiki, pa plastične embalaže pijač… Zdi se mi, da se koš za plastiko polni še hitreje, odkar je gonja zaradi plastičnih vrečk.
https://www.zurnal24.si/slovenija/adijo-plasticne-vrecke-tudi-pri-sadju-in-zelenjavi-324845

Tudi jaz imam takšno izkušnjo. Proizvajalci plastike so se pač prilagodili in izsilili pakiranje v škatle in ovoje. To seveda zavzame veliko več prostora kot majhna plastična vrečka.

Tudi jaz imam takšno izkušnjo. Proizvajalci plastike so se pač prilagodili in izsilili pakiranje v škatle in ovoje. To seveda zavzame veliko več prostora kot majhna plastična vrečka.
[/quote]

Meni je ta gonja proti plastičnim vrečkam bolj pesek v oči, da bodo ljudje mislili, da se nekaj dela na področju ohranjanja okolja, plastične embalaže iz trše plastike, ki zavzamejo veliko prostora, se bodo pa še naprej proizvajale in kopičile.

Dokler placujem za to sranje (ne me jebat z delfini v vreckah, ker placujem za odvoz smeti v zbirni center, ne v morje), ne bom locevala odpadkov, na tiktak blagajni ne bom oznacila vreck, ki jih vzamem, za sadje je pa itak zastonj. A vi se kar mislite, da smo ljudje krivi za pvc krizo?

Jebale jih vrečke, dokler bodo korporacije eno mini čokoladico zavijale v tri plastike, podstavile karton pa še plastično mašno na vrh, usb ključke zavijale v meter krat meter blisterje pa to.

Kje ste zdaj mladci, ki radi špricate?

Vsak gospodinjski aparat crkne takoj, ko mu poteče garancija in se ga ne splača popravljat.
Kupiš novega. Pa veste koliko odpadne plastike je to ??
Pa ne me hebat s temi vrečkami!!

Točno. Pa koliko raznih strojev in tega gre v smeti delujočih, ker so slučajno stari. Ker korporacije morajo prodajati novo, a++++ ekološko.

Problem se bo rešil, ko bomo manj kupovali.
Ko bomo manj zapravljali.
Ko bom sami začeli pridelovati limone (Jih ima že dosti ljudi doma.)
Ananasov in banan pač ne bomo več jedli.
Bomo pa jedli domači štrudel iz domačih jabolk.
Ker si ga bomo sami spekli, iz domače moke in iz jabolk iz svojega sadovnjaka.

Aja, ananasa in banan ni treba dajat v vrečke.
Se jih samo stehta, pa nalepi gor nalepko.
Kaj hočem povedati glede ananasa in banan je, da se ne bo več toliko onesnaževalo okolja s tem, ko bodo prepeljali z ladjo na tone ananasov in banan v kontejnerjih. In jih potem iz ladje prepeljali na ceste, ki so že tako preobremenjene.

tebi pa ocitno nic ni jasno 😀
ne od tega kako se tehtajo mrezaste vrecke, ne zakaj so plasticne vrecke skodljive pa ceprav zavzamejo taaakoooo malo prostora….
ne vem ali ti ima sploh smisel razlagati

če si neiznajdljivo je vse težko….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ni težko, ampak trapasto.

Itak so mi že zdaj šli na živce kmetavzi, ki prešlatajo vse, kar ni predpakirano. Tako da… odločitev ni težka.

trapasto je vse metat v neke vrečke, škrnicle ipd. razvitejši tujci imajo vse to bolj poštimano…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

To je skregano z načeli kapitalizma, ki ga še vedno podpirate.

Samo 3 možnosti so: ljudje, živali ali rastline. Dvomim, da živali in rastline proizvajajo in uporabljajo plastiko. Torej ostanejo ljudje. Saj ste ravnokar imeli demonstracije za okolje, danes je pa že konec navdušenja?

trapasto je vse metat v neke vrečke, škrnicle ipd. razvitejši tujci imajo vse to bolj poštimano…
[/quote]

Vsekakor. Predvsem američani.

https://govori.se/zanimivosti/avstralija-stranke-zaradi-ukinitve-plasticnih-vreck-nesramne-do-trgovcev/

No, tako ekstremno se jaz seveda ne grem, kot se gredo ti tvoji tujci, najbrž pa vseeno prodajalke ne bodo srečne, ko bodo morale vagati moje sadje in zelenjavo ven iz mojih osebnih eko razgradljivih recikliranih mimovrste škatlic.

Tja, kjer si sam vagaš pa brez pametne rešitve od njih itak ne grem.

Pri sadju bi jaz te plastične vrečke pustila, druge bi ukinila, bi pa ukinila plastične steklenice in namesto njih uvedla povratne steklene, kot je že bilo včasih. Na ta način bi bolj zmanjšali plastiko, kot pa z vrečkami. Pakirano meso bi lahko prodajali v mehkejši plastiki ali pa tudi v kakih povratnih posodicah. S prepovedjo plastičnih vrečk za zelenjavo se kupov plastike ne bomo znebili!

Že zelo dolgo tisto zložljivo platneno vrečko v torbici, a včasih rabim dodatno vrečko in jo pač kupim. Se pravi, ko vrečko plačam, pa ni več težav zaradi okolja? Ker plastičnih vrečk niso ukinili nikjer, samo plačati moramo zanje, kar smo pa itak že tudi prej, razen na hitrih blagajnah so bile že dolgo plačljive. Ob tem pa nam niso ponudili nobene gratis alternative.
Recimo zbiranje kartonske in plastične embalaže za blagajnami, kot ima to eurospin, kamor zložiš nakupljeno blago. Ali velikih papirnatih škrtocev, kot so bili včasih na blagajni. Ali vračilo praznih plastenk in pločevink, kot imajo to naši sosedje. Morda ponovno uvedba steklene vračljive embalaže za jogurte, mleko…
Uvedba kavcije za steklenice, ki se je razen redke, kar potiho ukinila.
Morda bi za svojo promocijo trgovci vsakemu, ki pusti recimo 50 + eur podarili razgradljivo vrečko ali dve.
Možnosti je nešteto, če bi šlo dejansko za okolje.
A gre kot ponavadi za nekoga, ki bo dobro zaslužil z izdelavo razgradljivih vrečk in seveda trgovcev, ki nanje nabijejo še maržo. Mi se pa ubadamo, kam natresti mandarine in kako stehtati jabolka.

Saj niso/ne bodo ravno prepovedane. Samo plačljive. Zdaj nam bodo trgovci drago prodajali mrežice za sadje in zelenjavo. Saj če plačaš za smet, a je to potem kaj manj smet?

Rajš star firnk zrežem in vržem not.

Saj niso/ne bodo ravno prepovedane. Samo plačljive. Zdaj nam bodo trgovci drago prodajali mrežice za sadje in zelenjavo. Saj če plačaš za smet, a je to potem kaj manj smet?

Rajš star firnk zrežem in vržem not.
[/quote]

Dobra ideja z zavesami.

In zamenjali jih bodo s temi mrezastimi-pralnimi. Kot da pranje in pralni praski in tovrstna kemija ni problem za okolje

ne vem zakaj iščeš samo slabe prakse na desettisoče kilometrov stran?
imaš pametnejše ljudi veliko bližje, z dobrimi praksami… po kruh in pekovske izdelke hodijo s klasičnim košaram, za zelenjavo in sadje s svojimi gajbicami…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ne vem zakaj iščeš samo slabe prakse na desettisoče kilometrov stran?
imaš pametnejše ljudi veliko bližje, z dobrimi praksami… po kruh in pekovske izdelke hodijo s klasičnim košaram, za zelenjavo in sadje s svojimi gajbicami…
[/quote]

Saj jaz bom tudi nekako tako. Kako bo Hoferjeva prodajlaka zvagala mi sicer ni jasno, ampak jebiga.

New Report

Close