Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moje hujšanje

Moje hujšanje

Spet bo pomlad in moram spet shujšati. Hotela sem, da moja dieta zadovolji več kriterijev. Prvič, da bom jedla do sitega, ker drugače hitro obupam. Drugič, da je poceni. Tretjič, da je družina vsaj kosilo enako kot jaz, ker nimam časa, ne volje kuhati za vsakega posebej.
Idejo sem dobila pri zeljnati juhi, ki pa mi je nagravžna in mi je bilo po njej slabo.
Skuhala sem lonec zelenjavne juhe, ki jo imam ful ful rada. Vzela sem zmrznjeno zelenjavo 2 kg, dodala dober kg krompirja, vodo, 2 zelenjavni kocki in nič drugega, skuhala sem gosto juho.
Za zajtrk pojem krožnik in še malo te juhe, v službi pojem 2 sadeža in spijem 2 kavi z mlekom, za kosilo kar je kuhano, če sem zvečer lačna pa spet juho.
Začela sem v ponedeljek, danes je nedelja, krilo kar pleše okoli mene, kavbojke so malo manj tesne. Tehtnice nimam, sem se merila, v tem tednu imam 6 cm manj v pasu.

Se nič ne naveličaš enega in istega? Pa tvoja familija.

Meni že ko kaj jem enako, po dveh dneh pri ušesih ven gleda.

Juho imam rada, to lahko jem vsak dan. Kosilo pa itak kuham za vse, saj sem napisala, da jem kar je kuhano. Pač običajno kosilo. Spremenila sem zajtrk in večerjo.

Malo si se spucala in izgubila vodo. Če nimaš ravno 100kg, bo teh 6cm (btw, 6cm špeha je cca 6kg teže) prišlo nazaj.
Edini pravi recept za hujšanje je “manj žri”. Jej vse, a manj. To je vsa filozofija in umetnost hujšanja na dolgi rok.

Malo si se spucala in izgubila vodo. Če nimaš ravno 100kg, bo teh 6cm (btw, 6cm špeha je cca 6kg teže) prišlo nazaj.
Edini pravi recept za hujšanje je “manj žri”. Jej vse, a manj. To je vsa filozofija in umetnost hujšanja na dolgi rok.
[/quote]

Dobro vam perejo mozek s to vodo in vam prodajajo famo o beljakovinah.

Avtorica, kar tako naprej. To, da namesto mastnega ali sladkega zajtrka ješ zelenjavo, je zdrava sprememba.

Dobro vam perejo mozek s to vodo in vam prodajajo famo o beljakovinah.

Avtorica, kar tako naprej. To, da namesto mastnega ali sladkega zajtrka ješ zelenjavo, je zdrava sprememba.
[/quote]

Sploh ne, fitnesa nisem videla od znotraj vsaj 10 let ne, prej pa komaj parkrat…

Zelenjavne juhe odvajajo vodo iz telesa. To je dejstvo. Shujšati 6kg = 6cm špeha v enem tednu, resno misliš, da je to možno in da je ok?

Sploh ne, fitnesa nisem videla od znotraj vsaj 10 let ne, prej pa komaj parkrat…

Zelenjavne juhe odvajajo vodo iz telesa. To je dejstvo. Shujšati 6kg = 6cm špeha v enem tednu, resno misliš, da je to možno in da je ok?
[/quote]

Zamenjala je prehrano in telo se je odzvalo. Hrana je zdrava in če prav razumem, se naje do sitega, se pravi da je do tu vse ok. V njenem zapisu nisem zasledila, da bi avtorica govorila o špehu, ampak o tem, da plešejo oblačila na njej in je zato vesela. Kako bo pa telo reagiralo naprej, bo pa videla, ane.
Čestitke in le tako naprej.

Seveda…..pa se še nisi naveličala?

Od takih, ki pisejo o hujsanju, pricakujem, da se oglasijo cez ene pol leta in nam razlozijo ,,kako se je obneslo po tem casu.

Pred nekaj leti sem začela z 8 urno dieto. Seveda so me vsi prepričevali, celo neka fitneserka je popljuvala vse, kar sem napisala. Podpore od nje seveda nobene, ker nisem upoštevala njenih nasvetov, pa toliko je imela za povedati, kot da bom jutri na dializi, ker ne večerjam. Pa isto same strokovnjakinje na forumu, mantra o obrokih in beljakovinah. Nehala sem pisat v tisti temi, hujšati pa nisem odnehala. Počasi sem popolnoma spremenila prehrano, ker sem se naučila poslušati telo. Zdaj pojem bistveno več zelenjave, ne pretirano sadja in zelo malo mesa. Vztrajam tretje leto na primernem ITM, dnevno hodim vsaj eno uro, jem znotraj 8 do 10 ur in sem vesela, da sem vztrajala. Nisem popustila fami o 6 obrokih, niti populističnim dietam, jem ko sem lačna in toliko, da sem dovolj sita, a ne nabasana. Če je avtorica našla način ki ji paše, naj vztraja. Vsi gremo gor in dol, važno je, da nadaljujemo. Pa kaj, če je juho za zajtrk. Saj jo Japonci tudi. Samo vztrajati je treba.

haha
ful dobro

Skuhala sem lonec zelenjavne juhe, ki jo imam ful ful rada. Vzela sem zmrznjeno zelenjavo 2 kg, dodala dober kg krompirja, vodo, 2 zelenjavni kocki in nič drugega, skuhala sem gosto juho.
Za zajtrk pojem krožnik in še malo te juhe, v službi pojem 2 sadeža in spijem 2 kavi z mlekom, za kosilo kar je kuhano, če sem zvečer lačna pa spet juho.

no in kaj si jedla za kosilo?

…potem imas pa konkretno kg prevec, glede na to da jes polno kosilo, pa nekaj kroznikov gostih juh. Ob takem se zredim. Absolutno pri meni velja obrok ob lakoti, to je enkrat dnevno vecji obrok, pa par prigrizkov v obliki orescek ali dva ….

Jem pa vecinoma popoldne, od nekdaj so mi bili zajtrki odvec, malica dopoldanska pa kakor je – vcasih, najveckrat ne. Prej bi rekla, da je hrana vsakih nekaj ur za telo obremenitev kot pa gorivo – ce imamo v mislih trdo hrano, pijaca je tretirana drugace.

Popekla sem šampinjone na olivcu in primešala skuhane špagete + solata. To imamo vsi radi. Kadar jem OH, ne jem mesa ali jajc ali mlečnega. Jutri bom verjetno spekla meso in zraven zelenjavna priloga zame + še krompir za ostale.

New Report

Close