Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj so to za ene kače?

Kaj so to za ene kače?

Tega še nisem nikjer videla in mi je žal da nisem slikala. Velika kot gož in živo zelene barve. Videla sem jo ob Dravi in me je skoraj fršlok! Podobno je mogoče tejle https://www.thesprucepets.com/thmb/vuL8yJkl8BNRJLYao7lTOX37lAY=/450×0/filters:no_upscale():max_bytes(150000):strip_icc()/GettyImages-530917116-583b3f683df78c6f6ae77042.jpg

Je že kdo videl kačo v tem času (marca) kje pri nas sploh pa zelene barve??? Ni bil gož, tega poznam.

Uf, tale je pa fletna.
Po moje zelena mamba ni.

Mogoče je bila kobranka, so nekatere zelenkaste a ne tako svetlo kot ta na sliki. Mogoče jo je kdo spustil s terarija, pri štajercih nikoli ne veš. V Dravi so že bili krokodili, kajmani, mesojede želve, piton…..

Kje ti to hodiš? :):):) Uf…kač me je pa groza.

Nek štajer se je naveličal ljubljenčka. Upam samo da ni spustil kaj strupenega. Če bo pa zaslišan bo pa rekel “nisn vedo”.

Pred leti sem točno to spraševala tukaj 🙂

Smo prišli do zaključka, da kobranke znajo biti kar precej zelene.

Lahko je zelena mamba ker ljudje imajo svašta doma. Moj sosed je gojil Siafu (Safari mravlja) in mu je sin ponesreči razbil terarij z žogo. Kaj misliš da je naredil, kaj je po tleh lezlo je pohodil, žena divjala z sprejem….
ostanke terarija in 5k mravelj je zavil v folijo, vse skupaj v vrečo in šutnil v gozd na Vrhniko. S temi mravljami še enkrat nekaj bo je rekel in mu je bilo kasneje zelo žal, ker je vedel, da če preživijo zimo, da je naredil piz darijo. Niso strupene, grizejo pa boleče. Bilo je pa to lani jeseni…

Ne pozabi piranje!

Vse da se obranimo vdora LJ!
Ko bodo gobe na Pohorju pripeljeno jetija ki razume samo štajersko
Hja pol pa prite ropat naše pohorske jurčke!
https://youtu.be/tXGmWtc6vUo

Pa bolfenk bo mu pomagal

https://youtu.be/Hv6PFAHhuew

Slikaj
Ker lahko gre za invazivno vrsto ,ki jo je treba nujno odstranit!

Ne zgleda strupena.

Precej realen scenarij. 😉 Podobno je bilo par mesecev nazaj v Piranu, ko se je tista strupena kobra “setala” po ulici, lastnik je pa izpuhtel. :)))

Javi na policijo. Tole je nekdo izpustil. Tudi če ni strupena, je to mučenje živali v tem mrazu. Vprašaj še v živalski vrt bi prej. Nikoli ne veš.

Javi na policijo. Tole je nekdo izpustil. Tudi če ni strupena, je to mučenje živali v tem mrazu. Vprašaj še v živalski vrt bi prej. Nikoli ne veš.
[/quote]

Kače so že v “akciji”, prvo videla že par tednov nazaj.

Mislim, da je to, Severnoameriška gladka zelena kača, majhna do srednje velika znana po svoji intenzivni zeleni barvi, ni strupena!
https://www.google.com/search?q=smooth+green+snake+pet&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAES0AIJ649XMfiYecAaxAILEKjU2AQaBAgVCAsMCxCwjKcIGmIKYAgDEiigFZsV2gvyCo0EoRWPBJ8VohXPC5g42z7cPqM4qDinOO4ppDjPKJk4GjDfcnnoAWsNZSyMJ2XJ4V7Zg4hCWpTnW7wPnplUxlL9ECefA8wnHUhMUvXiJGirsd8gBAwLEI6u_1ggaCgoICAESBFSJF2UMCxCd7cEJGq8BCiQKEXNtb290aCBncmVlbnNuYWtl2qWI9gMLCgkvbS8wNGZ5cncKJgoTd2VzdGVybiBncmVlbiBtYW1iYdqliPYDCwoJL20vMGMzaGxoCh0KCnZpbmUgc25ha2XapYj2AwsKCS9tLzBiN25oYwolChJzbW9vdGggZWFydGggc25ha2XapYj2AwsKCS9tLzBmY2ZsMAoZCgdzZXJwZW502qWI9gMKCggvbS8wZzJkMww&fir=ohZsRPm4DHo6kM{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}253A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}252ClAv0nQeZao8MgM{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}252C_&vet=1&usg=AI4_-kQv4BbgOq4yGZ-h59XRGFJagXOQsQ&sa=X&ved=2ahUKEwjAgsTamYbhAhVix4sKHaucCQ8Q9QEwB3oECAYQDg#imgrc=ohZsRPm4DHo6kM:

Kar sem do zdaj videl kač v SLO in od vseh sort, ki pri nas živijo, so edino goži lahko zelenkaste barve…pa še to ne le tako intenzivno zelene (ponavadi kombinacija s temnejšo barvo) in predvsem ob boku in na spodnji strani telesa. Tudi belouška zna imeti zelenkasto rumene odtenke, a ravno tako na boku in spodnji strani. Kobranke, ki jih vedno najdemo v bližini vode, so lahko zelenkaste tudi po zgornji strani, imajo pa ponavadi bolj olivno zelen, siv ali rjavkast odtenek, s tem, da imajo po vrhu tudi temnejše proge, ki na hitro lahko spominjajo na gada. Podobno, kot smokulja, ki pa je še nikoli nisem videl v drugih barvah, kot sive in rjave…pa včasih so po boku in spodaj oranžne. Vse omenjene kače so nestrupene, ob “sreči”, da lahko vidiš kači oči, je pri nas tako: okrogle zenice imajo nestrupene, ozke, podobne mačjim, pa strupene (obe sorti gada in modras, na primorskem tudi mačjeoka kača, ki je sicer strupena, a ima strupnike čisto zadaj, tako da človeka sploh ne more pičit). Avtorica, s kakšne razdalje pa si videla kačo drugače? Če misliš da gre za kaj invazivnega oziroma če bi res rada natančno informacijo o vrsti kače, bi morda bil Kačofon pravi naslov.

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Kar sem do zdaj videl kač v SLO in od vseh sort, ki pri nas živijo, so edino goži lahko zelenkaste barve…pa še to ne le tako intenzivno zelene (ponavadi kombinacija s temnejšo barvo) in predvsem ob boku in na spodnji strani telesa. Tudi belouška zna imeti zelenkasto rumene odtenke, a ravno tako na boku in spodnji strani. Kobranke, ki jih vedno najdemo v bližini vode, so lahko zelenkaste tudi po zgornji strani, imajo pa ponavadi bolj olivno zelen, siv ali rjavkast odtenek, s tem, da imajo po vrhu tudi temnejše proge, ki na hitro lahko spominjajo na gada. Podobno, kot smokulja, ki pa je še nikoli nisem videl v drugih barvah, kot sive in rjave…pa včasih so po boku in spodaj oranžne. Vse omenjene kače so nestrupene, ob “sreči”, da lahko vidiš kači oči, je pri nas tako: okrogle zenice imajo nestrupene, ozke, podobne mačjim, pa strupene (obe sorti gada in modras, na primorskem tudi mačjeoka kača, ki je sicer strupena, a ima strupnike čisto zadaj, tako da človeka sploh ne more pičit). Avtorica, s kakšne razdalje pa si videla kačo drugače? Če misliš da gre za kaj invazivnega oziroma če bi res rada natančno informacijo o vrsti kače, bi morda bil Kačofon pravi naslov.

Lp
[/quote]

Tele naše kače, če je ne pogledaš od tako blizu, da bi videl učke, bi nepoznavalec lahko ločil (strupene od nestrupenih) morda še po luskah na glavi in po obliki telesa. Vzorčki in barve pa kar variirajo, a ne da? Sama bi se na slednje zelo težko zanesla.

Živo zelena kača ne spada v naše naravno okolje in vkolikor se spoznam na kače, živo zelena in intenzivno rumena barvi sta opozorilni znak. Nekomu je ušla ali jo je celo namerno izpustil! Mogoče celo več njih in lahko, da že več let nazaj in si srečala samo potomca, mogoče mladiča! Pred leti je nekdo na Ptuju spustil martinčku podobne kuščarje, niso strupeni, so se pa obdržali in jih še danes videvajo!


To ni živo zelena kača, je čisto lep mlad navadni gož, z velikimi zapeljivimi okicami.[img]http://galerija.foto-narava.com/albums/userpics/101443/kaca{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20IMG_2657.jpg[/img]

Tako da ti se en drek spoznaš na kače. Glede kuščarjev pa, ni jih treba spuščati iz terarijev, pri nas so živo zelene in delno rumene barve že od nekdaj. Velja pa to praviloma za živali, da žive barve pomenijo strupenost, ne pa vedno.

Tele naše kače, če je ne pogledaš od tako blizu, da bi videl učke, bi nepoznavalec lahko ločil (strupene od nestrupenih) morda še po luskah na glavi in po obliki telesa. Vzorčki in barve pa kar variirajo, a ne da? Sama bi se na slednje zelo težko zanesla.
[/quote]

Drži, vendar za moje pojme pogled v oči najbolj sigurno zagotavlja ločitev strupenih od nestrupenih. Sem ljubitelj kač, celo iščem jih občasno, ker so mi res zelo pri srcu, pa sem bil enkrat prepričan, da sem ujel gada…na placu, ki je sicer bil precej nizko za to vrsto. No, ko sem se ji ob pobližnjem preverjanju, medtem ko sem kačo imel v rokah, zazrl v oči, sem videl, da ima okrogle zenice, tako da sem sklepal, da gre za smokuljo. Ob kasnejšem dodatnem brskanju po spletu sem lahko potrdil svoje domneve. Je pa res da barvne kombinacije in intenzivnost vzorcev lahko precej variirajo, zato tudi poznavalci včasih ocenimo narobe, še posebej, če gre le za hipno srečanje. Sicer pa imaš popolnoma prav, zgradba in oblika telesa in razporeditev lusk na glavi so tudi kar očitni znaki za ločitev naših kač. Če bi bil Avstralec, se s kačami nebi tako od blizu spoznaval, ni variante. Jih imajo veliko preveč, pa strupenih in nestrupenih ne ločiš tako zlahka…lep vikend🌞

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Saj avtorica pravi, da je slika le približna. Njene oči pogledaš in veš, da ni strupenjača, celo domača živalica je, kot belouška. Koristna.

Drži, vendar za moje pojme pogled v oči najbolj sigurno zagotavlja ločitev strupenih od nestrupenih. Sem ljubitelj kač, celo iščem jih občasno, ker so mi res zelo pri srcu, pa sem bil enkrat prepričan, da sem ujel gada…na placu, ki je sicer bil precej nizko za to vrsto. No, ko sem se ji ob pobližnjem preverjanju, medtem ko sem kačo imel v rokah, zazrl v oči, sem videl, da ima okrogle zenice, tako da sem sklepal, da gre za smokuljo. Ob kasnejšem dodatnem brskanju po spletu sem lahko potrdil svoje domneve. Je pa res da barvne kombinacije in intenzivnost vzorcev lahko precej variirajo, zato tudi poznavalci včasih ocenimo narobe, še posebej, če gre le za hipno srečanje. Sicer pa imaš popolnoma prav, zgradba in oblika telesa in razporeditev lusk na glavi so tudi kar očitni znaki za ločitev naših kač. Če bi bil Avstralec, se s kačami nebi tako od blizu spoznaval, ni variante. Jih imajo veliko preveč, pa strupenih in nestrupenih ne ločiš tako zlahka…lep vikend🌞
[/quote]
Nisem bral celih črev, ki si jih napisalo, ampak kako to, da kot tak strašanski poznavalec kač, ne prepoznaš takoj mladega navadnega goža iz slike, ki jo je prilimala avtorica?


Nisem bral celih črev, ki si jih napisalo, ampak kako to, da kot tak strašanski poznavalec kač, ne prepoznaš takoj mladega navadnega goža iz slike, ki jo je prilimala avtorica?
[/quote]

Resno? Jaz vidim same črne in rjave gože, že lani je bilo kač za izvoz, kaj bo šele letos…brrr…


Nisem bral celih črev, ki si jih napisalo, ampak kako to, da kot tak strašanski poznavalec kač, ne prepoznaš takoj mladega navadnega goža iz slike, ki jo je prilimala avtorica?
[/quote]

Če bi vse prebral, bi videl, da je že na začetku pomislil na goža. Glede na to pa, da je slika približek tistega, kar avtorica misli, da je videla, je pa logičen tudi kanček dvoma, a ne?

Če bi vse prebral, bi videl, da je že na začetku pomislil na goža. Glede na to pa, da je slika približek tistega, kar avtorica misli, da je videla, je pa logičen tudi kanček dvoma, a ne?
[/quote]Nobenega dvoma ni, da gre za goža, vsaka stara teta bi ti takoj povedala, nisem pa bral njegove nevednosti in črev, ki jih je lepilo in razvleklo na forum. Skratka, poznavlec kač ne bo nikoli, če ne pozna niti navadnega goža, pa lahko bere stotine knjig o kačah. Takih iammo kar precej povsod, ki se nekaj napiflajo, v reali pa nimajo pojma o ničemer.😅

New Report

Close