Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

refluks, kislina, gerb

Default avatar

soncee

Imam gerb, ki mi ne dela tezav v zelodcu, niti me ne pece zgaga. Meni GERB povzroca tezave edino v grlu in na dihalih. V zrelu vedno cutim kot nekaksno kepo, obcasno (ne prav pogosto) me boli grlo in dostikrat malo pokasljujem.
Bila sem na gastroskopiji, kjer so videli minimalno rano in mi jo tudi pozdravili.
Nikoli pa mi niso povedali ali imam GERB zaradi premalo ali prevec kisline. V bistvu sele sedaj ugotavljam, da je navadno vzrok temu zanimivo - premalo kisline.
Sem naredila poizkus s sodo bikarbono in nisem podrla kupcka kar naj bi kazalo na premalo kisline. Vendar, ko popijem domac jabolcni kis razrecen z vodo, se mi obcutek kepe v grlu se malce poveca. Zgaga po kisu ne cutim, niti me ne boli v zelodcu. Edino ta cmok...
Ali ima kdo izkusnje s premalo kisline, cmokom v grlu, kisom oz kakrsnokoli mnenje mi bo zelo dobrodoslo.
Ali so vam ob diagnozi povedali ali imate premalo ali prevec kisline?
Default avatar

Srečko5

Tvoj preizkus ni pokazal popolnoma nič. S sodabikarbono. Edino s kisom, da je imaš več, kot je treba.
Tu pomaga prehrana in Cbd konoplja polni izvleček.
Tu preberi za gastritis, preveč želodčne kisline. Ko spiš ti pride kislina do sapnika in grla. Od tu izvirajo težave.
https://greenbalkan.org/index.php?p=/di ... lja#latest
Default avatar

tudi mene ne peče zgaga

imam podobne težave, pravzaprav vnetje spodnjega dela požiralnika. Zgaga me nikoli, ali pa zelo redko peče, imam pa drugačne težave.
v prsih občutim bolečino, ki je včasih tako huda, da niti dihati ne morem. Tišči, boli, ne popušča, ko se mi je pojavilo prvič, sem mislila, da imam srčni napad. Partner me je v nedeljo dopoldan odpeljal na urgenco, kjer so opravili vse preglede in postavili diagnozo. Dobila sem dvojno zdravilo in od takrat je bolje, popolnoma izginilo pa ni.
Tudi jaz ne vem, ali imam kisline preveč, ali premalo. Nihče mi ni povedal. Sklepam, da je imam preveč, glede na vnetje.
lp
Default avatar

SIMMY

Diagnoza GERB pomeni, da imas oslabljeno zapiralko zelodca, ki spusca zelodcno kislino v poziralnik. Priporoca se vec manjsih obrokov, ne hrane pred spanjem, dvignjeno vzglavje pri pocitku... preberi na spletu, marsikaj pise.
Default avatar

Kislina naša bodi pozdravljena

Odkar ne jem glutena in mleka, nimam težav. Kašljam takoj, ko se pregrešim.
Cmok in hripav glas je tudi zaradi nepravilnega delovanja ščitnice.
Imam pa premalo kisline.
Ogibam se oksalni kislini, vinski kis, špinača, rabarbara, marelice.
Default avatar

No tole

Ni, tole je pa ,kot bi pisala sama. Sicer sem malo zmanjsala problem, o tem kasneje. Sumim sama tudi, da imam premalo kisline, pa vendar ne vem, kako resit stvari do konca. Namrec tale cmok in pokasljevanje, isto! In to se je dogajalo po vsakem obroku. Nobene kisline do gor, nic nikoli kislega v ustih, bolecin n. Diagnoza gerb. Tablete za protonsko crpalko niso pomagale nic, pa sem jih jemala trikrat po par mesecev. Treba je povedat, da sem vcasih jedla po sestkat na dan, po malem, sicer sem suhe postave. Nato enkrat slucajno po zajtrku nisem jedla ene 5 ur in proti vsem pricakovanjem ni bilo teh problemov. Sedaj jem strogo trikrat denvno, nikoli po sesti uri, no malo se grem intermittent fasting, delno postenje, da ne jem 14 do 15 ur, to bolj zaradi ugodnih ucinkov na telo ( na yt si glede tega preberite dr. Berga). Pa se ena stvar mi pomaga in sicer, da vcasih ene 20 minut pred obrokom pojem nekaj malega, da kukr zbudim zelodec, nato pa obrok in tudi takrat vecinoma nimproblemov. Zakaj vecinoma. Ker se vedno se mi vcasih zgodi, da se teli cmoki pojavijo, redko, bi rekla na pamet tam ene v 20 do 30 posto, s tem, da je razlika od prej v pocutju oziroma živcih gromozanska. Sicer pa malo sumim, da je pri meni na delu alergija, sem alergicna na pelode, plesni... in celo leto jemljem protialergijska zdravila. Ampak glede na to, kako sem ze obupavala, ker sem pokasljevala ampak po res vsakem obroku, je bilo za popi.dit, je sedaj moje zivljenje vsaj normalno. Ali imas ti tudi kaksne alergije? Naj povem se to, da pri menimvrstaa hrane ni nikoli bila faktor, lahko jem in sem jedla pekoče, kislo, lokam kavo..., ampak dolocena hrana mi ni nikoli delala problemov, vcasih recimo sem pojedla le bananao ali jabolko, pa se je ze zacelo pokasljevanje in tisti grozni cmok, ki se ga ne znebis z nobenim poziranjem. Okoli dohtarjev zaradi tega ne bo, sla, ker se mizdi, da te noben ne jemlje resno, otologinja me je samo odpravila, imas gerb, tukaj imas navodila in vozi.
Default avatar

Je tudi alergija, ne prenesem nobenih kemikalij, čistim in perem le z naravnimi sredstvi. Obup, kako povsod zavoham in občutim plesen. Občutljiva za vse škropljeno sadje in zelenjavo. Niti čajev vseh ne pijem, kar sama naberem in posušim.
Ogibam se skoraj vsej predelani hrani, mesninam, domače salame mi ne škodijo.
Imam še nekaj amalgamskih zalivk, ki bi jih morala varno odstraniti.
To vem, da se mi živo srebro nabira po telesu, ker takrat sem fuč.
Tudi zaradi tega se mi je ščitnica sesula. Nekaj let že jemljem lugolovo raztopino, ki mi dobesedno rešuje življenje, čisti telo, nimam več megle v glavi, cmoka v grlu, vrnil se mi je glas, mukus se čisti, redko obolevam od viroz itn.
Ja, hrana pomaga, prva pravzaprav.
Drugo, nobenih stresov. Meni pomaga šentjanževka, če ne gre brez oz.takoj čez.
Default avatar

Ščitnico si dala pregledati?
Nepravilnost ali vnetje lahko ugotoviš tudi sama. Te zebe, se ne potiš, imaš redko visoko temperaturo, prej mejno, si zaprta? Izpad las?
Zjutraj si nekaj dni zapored meri bazalno temp. in če ni višja od 36,5, pomeni zmanjšano delovanje.
Obratni znaki so preveč delujoča.
Vnetje obščitnice je tudi možno.
Telo je v pomanjkanju selena in joda, ker ga ščitnica, ki ima težave, preveč porabi in je v stalnem pomanjkanju.
Lugolova raztopina in dva brazilska oreška dnevno bodo ta problem rešili, ter spremenjen režim prehrane. Ni težko, si pa drug človek, kot bi se vrnil sam vase.
Default avatar

soncee

Hvala vsem za odgovore!

Srecko, preizkus s sodo bikarbono delajo tudi v klinikah (sicer v ZDA), kjer zdravijo refluks, greb.. in je zelo zanesljiv.
Kar se tice jabolcnega kisa je tako, da mi niti ne skodi niti ne pomaga.
Gastritisa pa nimam, bila sem namrec na gastroskopiji.

Je kar velik problem, ker zdravniki ne preverijo ali imamo tezave zaradi prevec ali premalo kisline in raje sluzijo z zdravili, ki nam, v primeru, da je imamo premalo, jo se dodatno znizajo. Sicer vcasih simptome zacasno odpraviojo, vzroka pa ne.
Bom spodaj pustila kaksen poucen link o kislini, refluksu, gerbu.. so res vredni ogleda.

Simmy, vem, da imam oslabelo zapiralöko, samo vzroka za to ne vem, da bi lahko stvar uredila. Zdravnikm sicer pravi, da zaradi stresa, vendar v to mocno dvomim, ker toliko pa spet nisem v stresu.
Drugace pa upostevam vsa priporocila za gerb, vzdignjeno vzglavje (kupila celo taksne letvice), zvecim hrano, ne jem tri ure pred spanjem.
Zanimivo, da mi poleti gerb skoraj, da ne dela nobenih tezav.

Scitnice si res se nisem dala pregledati. Res pa je, da imam dostikrat nizko temperaturo. Sem si jo izmerila tudi sedaj, pa je trenutno ok - 35,6 stopinj. Potim se, lasje pa mi res malce bolj izpadajo. Hm..

Tukaj se nekaj razlag, ki upam, da bojo komu v pomoc. So vredne ogleda.

Default avatar

Pobrskaj ali povprašaj

@Sonce, ščitnico, temperaturo, si meriš še predno vstaneš, pod jezikom, nekaj dni zapored.
Tale tvoja cifra je malo čudna.
Default avatar

No tole

Ampak, a ni tale dr. Berg zakon. Kot sem pisala, sem ga odkrila ze kar nekaj casa nazaj, predvsem glede intermittent fastinga oz delnga postenja sem srkala njegove prispevke, govori pa o vsem mogocem, tokrat sem pa, kar si dala ti,sonce, prvic od gerba , poslusala. Ugotavljam, da imam verjetno tudi sama premalo kisline, saj mi tudi uzivanje ne kave, ne pekocega,ne alkohola, seveda je tega malo, ne dela kisline. Kvecjemu mimpase. Zanimivo.
Default avatar

ah ja

Jaz sem pred časom poslušala predavanje enega našega strokovnjaka funkcionalne medicine, ki trdi, da ima večina ljudi premalo kisline. Da je tistih, ki jo imajo dejansko preveč komaj za vzorec. In, da so naši zdravniki spet 30 let za leseno žlico, ker po njihovo premalo kisline sploh ni težava.

Drugače pa obstajajo kapsule z želodčno kislino (kot prehransko dopolnilo), ki znajo zadevo olajšat, ali pa kakšni prebavni encimi.
Default avatar

eh ja

uh, novih petnajst pametnih s spletnim doktoratom iz medicine.
kislina ne povzroča GERBa
torej, je tvoje vprašanje, ali imaš to zaradi preveč ali premalo kisline nesmiselno.

tablete lahko pomagajo, samo ne vsem vsake.
meni nolpaza ni pomagala, mi je pa pomagal ortanol. tretja vrsta tablet, ki sem jih sprobala. je pač treba težit pri dohtarju, da ni boljše, da zamenjajo.
Default avatar

ja tole

SIMMY je napisal/a:
Diagnoza GERB pomeni, da imas oslabljeno zapiralko zelodca, ki spusca zelodcno kislino v poziralnik. Priporoca se vec manjsih obrokov, ne hrane pred spanjem, dvignjeno vzglavje pri pocitku... preberi na spletu, marsikaj pise.
Meni so GERB ugotovili, ko sem šla k zdravnici, ker me je več kot mesec dni bolelo žrelo. Zatekanje želodčne kisline. Dobila sem ene tablete za par tednov, ki so odpravile boleče žrelo, dvignila vzglavje (najprej podložila jogi, kasneje nabavila letveno dno, kjer se vzglavje dvigne) in od takrat, že leta, težav skorajda ni več. Parkrat letno recimo, če bolj pozno veliko jem ali če pozno zvečer jem recimo kaj z orehi ali čokolado.
Default avatar

Premalo kisline

ja tole je napisal/a:
SIMMY je napisal/a:
Meni so GERB ugotovili, ko sem šla k zdravnici, ker me je več kot mesec dni bolelo žrelo. Zatekanje želodčne kisline. Dobila sem ene tablete za par tednov, ki so odpravile boleče žrelo, dvignila vzglavje (najprej podložila jogi, kasneje nabavila letveno dno, kjer se vzglavje dvigne) in od takrat, že leta, težav skorajda ni več. Parkrat letno recimo, če bolj pozno veliko jem ali če pozno zvečer jem recimo kaj z orehi ali čokolado.

To je premalo kisline.
Gluten in mleko ven. Ter oksalno kislino.
Default avatar

No tole

soncee je napisal/a:
Imam gerb, ki mi ne dela tezav v zelodcu, niti me ne pece zgaga. Meni GERB povzroca tezave edino v grlu in na dihalih. V zrelu vedno cutim kot nekaksno kepo, obcasno (ne prav pogosto) me boli grlo in dostikrat malo pokasljujem.
Bila sem na gastroskopiji, kjer so videli minimalno rano in mi jo tudi pozdravili.
Nikoli pa mi niso povedali ali imam GERB zaradi premalo ali prevec kisline. V bistvu sele sedaj ugotavljam, da je navadno vzrok temu zanimivo - premalo kisline.
Sem naredila poizkus s sodo bikarbono in nisem podrla kupcka kar naj bi kazalo na premalo kisline. Vendar, ko popijem domac jabolcni kis razrecen z vodo, se mi obcutek kepe v grlu se malce poveca. Zgaga po kisu ne cutim, niti me ne boli v zelodcu. Edino ta cmok...
Ali ima kdo izkusnje s premalo kisline, cmokom v grlu, kisom oz kakrsnokoli mnenje mi bo zelo dobrodoslo.
Kako pa piješ jabi kis? Jaz sicer do zdaj nisem pila, naj bi ga nekaj minut pred obrokom, v vodi ali pa kar tako. Ampak vedno, ko ga jem v solatah, kamor ga vlijem radodarno, ni problema s pokasljevanjem nic in se mi zdi, da gre hrana lepo naprej, ne gor. Če imas premalo kisline, naj bi to pomagalo. Probaj se zeljnico. Zame je prevec slana sicer, ampak jo razredcim z vodo.
Default avatar

Kis kislina

No tole je napisal/a:
soncee je napisal/a:
Kako pa piješ jabi kis? Jaz sicer do zdaj nisem pila, naj bi ga nekaj minut pred obrokom, v vodi ali pa kar tako. Ampak vedno, ko ga jem v solatah, kamor ga vlijem radodarno, ni problema s pokasljevanjem nic in se mi zdi, da gre hrana lepo naprej, ne gor. Če imas premalo kisline, naj bi to pomagalo. Probaj se zeljnico. Zame je prevec slana sicer, ampak jo razredcim z vodo.

Kateri kis uporabljaš, samo jabolčni ali vseeno?