Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Italiji necepljene otroke mečejo z vrtcev

V Italiji necepljene otroke mečejo z vrtcev

V Italiji necepljene otroke mečejo z vrtcev, je lahko strah tudi nas
https://www.zurnal24.si/zdravje/necepljeni-otroci-izkljuceni-iz-vrtca-324860

Edino pravilno.

Podpiram. Dodatni člen pa bi moral še urejati za tiste otroke, ki imajo medicinske indice, da se jih ne sme cepiti: koliko takih otrok sme v en vrtec ali v eno šolo (da precepljenost ostane dovolj velika v celi skupini otrok na eni ustanovi). Seveda, v kolikor tisti necepljeni iz medicinskih razlogov sploh zmorejo oz. smejo v vrtec in šolo.

Da, se strinjam.
Prej ali slej bodo morali nekaj takega uvesti tudi pri nas.

Absolutno se strinjam!

Tudi sama se strinjam in podpiram, da se to uredi tudi pri nas.

A odrasle tudi? Ker le-ti hudi zmanjšujejo precepljenost, zbolevajo pa glih tko. Aja, pa migrante tudi precepijo, ko pomolijo nos v državo?

Samo preprosto vprašanje, če se cepim zato, da ne dobim bolezni, zakaj bi me potem nekdo necepljen ogrožal?
Recimo, vsako let se nekaj procentov ljudi cepi proti gripi. Ali ima tako cepljenje sploh smisel, če večina ostaja necepljenih?
Zakaj v primeru otrok panika, ker kao ne bo precepljenosti, v primeri gripe pa te panike ni, čeprav gre v obeh primerih za cepivo in procent cepljenih?
Ali je morda to zato, ker se v primeru gripe cepivo drago prodaja? Recimo, prodajmo ga čim več in propagirajmo, da cepljeni ne bodo zboleli.
Torej, ali so cepljeni zaščiteni ali ne? Zakaj v primeru otrok niso, v primeru gripe pa so?

podpiram … in tu gre za nalezljive otroške bolezni, ne za gripo. vemo da se del otroške populacije ne more cepit in tudi zaradi njih je precepljenost zdravih otrok pomembna.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ker vprašanje ni cepljenje da ali ne, sprašujem ponovno tiste brez predsodkov, ki so razumeli point. Zakaj se takrat, ko nam prodajajo komercialno cepljenje, ne pojavljajo polemike o precepljenosti?
Namreč, če je precepljenost pomembna, je verjetno za vsako cepljenje.

Ki razmišllja s svojo glavo. Tudi jaz se sprašujem podobno. In tudi to, zakaj ne težijo tudi nam odraslim, ki se večinoma od otroštva nismo nikoli več cepili in so vsa cepiva zagotovo že popustila. Zakaj? Če je pa glavni motiv precepljenost prebivalstva. Zakaj taka dvoličnost?

Tebe, ki si cepljena (in sicer zdrava), necepljen nič ne ogroža. Necepljenost ogroža otroke oz. ljudi, ki zaradi bolezni, ki jih imajo ne smejo biti cepljeni. Prostovoljno necepeljeni ljudje širijo in vzdržujejo bolezni, ki za njih sicer niso prav usodne, usodne pa so lahko za ljudi, ki se cepiti ne smejo. Gripa (in druge bolezni) za zdravega človeka običajno ni smrtno nevarna. Jo bo preživel, a zraven okužil imunsko oslabljene ljudi (male otroke, bolne, stare..), ki pa jih bo zaradi tega pobralo. Pojdi z ošpicami po mestu. Boš okužila en kup ljudi. Večini ne bo nič. Eni otroci pa bodo zaradi tebe umrli. Ker zaradi drugih bolezni niso smeli biti celjeni.

Pa ti še jaz en primer povem. Otrok je hodil v vrtec, doma je imel dva tedna starega bratca. Mama je bila pametna, in prvega otroka ni cepila. Enako pametne so bile mame nekaterih drugih otrok v vrtcu. In je prvi otrok zbolel za boleznijo, proti kateri bi se sicer lahko cepil. Če bi bili vsi otroci v vrtcu cepleni, pa itak te bolezni v vrtcu ne bi bilo. Ampak zaradi pametnih mam, je bolezen prišla. Otroci so zboleli, a umrl ni noben. Je pa umrl mali bratec, ki se je nalezel.

Tebe, ki si cepljena (in sicer zdrava), necepljen nič ne ogroža. Necepljenost ogroža otroke oz. ljudi, ki zaradi bolezni, ki jih imajo ne smejo biti cepljeni. Prostovoljno necepeljeni ljudje širijo in vzdržujejo bolezni, ki za njih sicer niso prav usodne, usodne pa so lahko za ljudi, ki se cepiti ne smejo. Gripa (in druge bolezni) za zdravega človeka običajno ni smrtno nevarna. Jo bo preživel, a zraven okužil imunsko oslabljene ljudi (male otroke, bolne, stare..), ki pa jih bo zaradi tega pobralo. Pojdi z ošpicami po mestu. Boš okužila en kup ljudi. Večini ne bo nič. Eni otroci pa bodo zaradi tebe umrli. Ker zaradi drugih bolezni niso smeli biti celjeni.
[/quote]

Razčistimo

Biti okužen in zboleti sta dve stvari. Ti lahko v sebi nosiš bolezen, a ne zboliš, ker si imun. Ampak okužiš pa lahko drugega, ki ni imun. Zato je napačno misliti, da cepljeni ne prenašajo bolezni.

Tebe, ki si cepljena (in sicer zdrava), necepljen nič ne ogroža. Necepljenost ogroža otroke oz. ljudi, ki zaradi bolezni, ki jih imajo ne smejo biti cepljeni. Prostovoljno necepeljeni ljudje širijo in vzdržujejo bolezni, ki za njih sicer niso prav usodne, usodne pa so lahko za ljudi, ki se cepiti ne smejo. Gripa (in druge bolezni) za zdravega človeka običajno ni smrtno nevarna. Jo bo preživel, a zraven okužil imunsko oslabljene ljudi (male otroke, bolne, stare..), ki pa jih bo zaradi tega pobralo. Pojdi z ošpicami po mestu. Boš okužila en kup ljudi. Večini ne bo nič. Eni otroci pa bodo zaradi tebe umrli. Ker zaradi drugih bolezni niso smeli biti celjeni.
[/quote]

ne ne, tko se pa ze ne razmislja s svojo glavo, hitr za kazen na fb po taprave informacije

In mame otrok v vrtcu so rekle: Vidiš, kljub temu, da nisem cepila svojega otroka je vse OK. Kaj pretiravajo s tem cepljenjem. Itak otrok to preboli. Kar naj se vrnejo vse bolezni, ki so jih včasih izkoreninili. Saj sploh niso nevarne.

Sem vesela, da sem se rodila pred diktaturo farmacije.

BOš rekla, da te kot otroka niso cepili?


Mečejo jih sigurno ne, verjetno odklanjajo sprejem necepljenih kar je prav.

BOš rekla, da te kot otroka niso cepili?
[/quote]

A ste današnja mlajša generacija res tako zelo nevedni ali pobirate informacije samo še od farmacevtske propagande? V mojeh otroštvu ni bilo obveznih cepljenj razen proti tuberkulozi. Uvedli so jih, ko smo bili že sredi ali proti koncu osnovne šole, a nas niso cepili, ker smo do takrat že preboleli večino otroških bolezni. Edino za otroško paralizo ne vem, ker je bilo v mojem zgodnjem otroštvu nekaj izbruhov bolezni, a so obvezno cepljenje uvedli kasneje. Kasneje so ob izbruhu koz na jugu države tudi precepili vse. Prebolela sem večino otroških bolezni, od ošpic do škrlatinke, kot večina otrok moje generacije. Kot vidiš, sem še živa in za razliko od tebe, imuna, čeprav bi po vaši teoriji, morali vsi mi ta stari biti že od otroštva mrtvi.

A ste današnja mlajša generacija res tako zelo nevedni ali pobirate informacije samo še od farmacevtske propagande? V mojeh otroštvu ni bilo obveznih cepljenj razen proti tuberkulozi. Uvedli so jih, ko smo bili že sredi ali proti koncu osnovne šole, a nas niso cepili, ker smo do takrat že preboleli večino otroških bolezni. Edino za otroško paralizo ne vem, ker je bilo v mojem zgodnjem otroštvu nekaj izbruhov bolezni, a so obvezno cepljenje uvedli kasneje. Kasneje so ob izbruhu koz na jugu države tudi precepili vse. Prebolela sem večino otroških bolezni, od ošpic do škrlatinke, kot večina otrok moje generacije. Kot vidiš, sem še živa in za razliko od tebe, imuna, čeprav bi po vaši teoriji, morali vsi mi ta stari biti že od otroštva mrtvi.
[/quote]

Če gledamo, da je bil svet pred 50 leti bolj “normalen”. Ampak glejte taljenje ledenikov, na plano prihajajo pradavno zmrznjene bakterije. Onesnaževanje okolja.

Kaj je narobe, kadar je necepljen dvoletnik tecen?
Kriza srednjih let.

Se starsem bi morali nabit 500{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zdravstvenih prispevkov, ne samo otroke iz vrtcev metat.

A ste današnja mlajša generacija res tako zelo nevedni ali pobirate informacije samo še od farmacevtske propagande? V mojeh otroštvu ni bilo obveznih cepljenj razen proti tuberkulozi. Uvedli so jih, ko smo bili že sredi ali proti koncu osnovne šole, a nas niso cepili, ker smo do takrat že preboleli večino otroških bolezni. Edino za otroško paralizo ne vem, ker je bilo v mojem zgodnjem otroštvu nekaj izbruhov bolezni, a so obvezno cepljenje uvedli kasneje. Kasneje so ob izbruhu koz na jugu države tudi precepili vse. Prebolela sem večino otroških bolezni, od ošpic do škrlatinke, kot večina otrok moje generacije. Kot vidiš, sem še živa in za razliko od tebe, imuna, čeprav bi po vaši teoriji, morali vsi mi ta stari biti že od otroštva mrtvi.
[/quote]

Bi rekla, da sva kar generacija, glede na to vrste cepljenja, zato v bodoče, preden kar nekaj pisariš, malo pomisli, saj ni tako težko. In ne boš verjela, tudi jaz sem prebolela tako ošpice (v 8. razredu OŠ) kot norice (te že, ko sem bila že zelo krepko odrasla), moja nekaj let starejša sestra tudi škrlatinko, ki je jaz nisem fasala, čeprav sem bila nalimana nanjo.

Ko je pri nas kdo od otrok zbolel za kakšno od teh tipično otroških bolezni, je bila celo navada, da so ostale otroke vozili k njemu, da bi se nalezli in tako v glavnem vsi opravili s temi nadlogami – pa se nismo vsi nalezli, smo pa potem v odrasli dobi precej bolj trpeli zaradi tega. Čisto možno pa, da so tudi takrat otroci umirali zaradi tega, ker pa ni bilo interneta, še TV je bila bolj kot ne na začetku, tega pač nismo že čez pet minut vedeli vsi, za razliko od danes.

Ja, vse te bolezni (otroške) smo preboleli v glavnem brez nekih večjih zapletov, na srečo, pa pozabljaš, da smo rasli gor v čisto drugačnih razmerah – nismo bili zaviti v vatko in celofan, kar nekaj “dreka” smo pojedli kar tako, mimogrede (ena večjih neumnosti, ki smo jih mi počeli, je bila – kdo poje več zemlje:) ), tudi za vsako malenkost se nismo razkuževali, tako, kot se danes, hrana je bila bistveno bolj varna, brez dodatkov – se ti ne zdi, da tudi to vpliva na splošno imunost?

Kaj pa mi, ki nismo bili cepljeni, smo pa naravno imuni? Kam nas boste strpali ali obratno, mi vas, ki niste ne tič, ne miš?

Ovce trapaste, se daste manipulirati, da vas sram ni! Pa take intelekteulke, fuj!
Nimate niti kančka zdrave kritičnosti! Žrite težke kovine z žlico, pa zalijte še z rakavimi celicami, otroke pa na miru pustite!
Pa dober tek in na zdravje!

Ki razmišllja s svojo glavo. Tudi jaz se sprašujem podobno. In tudi to, zakaj ne težijo tudi nam odraslim, ki se večinoma od otroštva nismo nikoli več cepili in so vsa cepiva zagotovo že popustila. Zakaj? Če je pa glavni motiv precepljenost prebivalstva. Zakaj taka dvoličnost?
[/quote]

98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi se tega ne sprašuje in slepo sledijo čredi. Zato.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close