Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vi vaše čevlje perete v pralnem stroju?

Ali vi vaše čevlje perete v pralnem stroju?

Hčerka je danes prišla domov z umazanimi čevlji. Hodili so v naravi-po blatu.
Večje dele blata sva s čevljev seveda odstranili, a nekaj malega blata oz. umazanije pa je še ostalo na njih, saj se je blato že zasušilo in ne gre in ne gre dol (verjetno je bilo blato že od kakšnega dneva prej, a očitno takrat nisem bila dovolj pozorna).
Hčerka ima te čevlje še posebej rada. Ne mara pa, da so umazani, saj so bele barve, njej najljubše.
Mislila sem, da bi jih oprala v pralnem stroju, a sem skeptična da jih bom tako samo še dodatno uničila. So usnjeni supergi (Adidas – superstar), ki niso bili ravno poceni.
Vi svoje superge perete v pralnem stroju, kako? Ali se kaj uničijo? Kaj naj naredim-kaj mi svetujete?

Ne stavi jih v pralni stroj. Očisti jih s cunjo in s krtačko. Saj ni treba, da so prav brezhibno beli, saj bo hodila z njimi po tleh, kajne?

A si nora, človek, kakšen pralni stroj – ???!!!!!!!!!!!! Pa naj ne gazi po rečeh, če ni bosa (huhhhh – let them eat cake flashback – :////)
[img]https://i.etsystatic.com/7405465/r/il/9f8439/666732642/il_570xN.666732642_3tjp.jpg[/img]
[img]https://trouver.files.wordpress.com/2009/08/shoes-marie-antoinette-1.jpg[/img]
[img]https://farm6.staticflickr.com/5257/5534075310_2a55b7b5f2_b.jpg[/img]

Superge vse perm v pralnem stroju. Max 40° in majhna centrifuga. Oprala sm jih že ne vem več kolk in pa kolkrat, nobenih še zarad pranja uničla.

Čevljev jaz v stroju ne bi prala, superge – adidaske – platnene poletne – pa komot.

Tole ne pije vode.
Malo punčko so vprašali, kaj bi storila, če bi zadela sedmico na lotu. Pa je odgovorila: – kupila bi snežno belo oblekico, bele nogavičke in bele čeveljčke. Potem bi pa do onemoglosti skakala po luži.

______________________

Superge vse perm v pralnem stroju. Max 40° in majhna centrifuga. Oprala sm jih že ne vem več kolk in pa kolkrat, nobenih še zarad pranja uničla.
[/quote]

Pa kakšne japanke, copate, to gre vse v stroj. Čevljev pa res ne perm v stroju.

Za usnjene čevlje se dobi posebno glicerinsko milo za usnje.

Pranje superg v stroju pa sploh ni priporočljivo. Zaradi stroja.
Mimogrede se uniči kak ležaj.

Gospe in gospodične perejo v stroju vse, od vseh tenisk, copat, do preprog in predpražnikov.
Samo stroj ni njihov, ga pa z najemnino verjetno plačajo, da ne bo pomote.
Še to, najraje perejo tri majčke naenkrat.

Ja, perem.


Ja, zagotovo so ti, ki perejo vse to v stroju, najemniki. Ki se prav trudijo uničevati .

Malomarni, zanikrni.
Šele ko bodo morali sami kupiti stroj, bodo pazili.

A daj ne seri mona.

En par tenisk je zate prehudo breme za pralni stroj? A 7 kil perila pa lahk vrti notr na centrifugi?

Kdo vas je na ta svet spravu, bog pomagaj.


Ja, zagotovo so ti, ki perejo vse to v stroju, najemniki. Ki se prav trudijo uničevati .

Malomarni, zanikrni.
Šele ko bodo morali sami kupiti stroj, bodo pazili.
[/quote]

So. Balkančice.
Naj pa dodam, da preplačajo tiste sobice in jim je popolnoma nov stroj eno figo mar.
Pa, da ne bo kdo rekel, da nakladam, osebno doživeto.
Ko se jim reče, da me ne bo zraven, naj me takoj izvzamejo, ko bo lastnik zahteval odškodnino za vsako pizdarijo, ki jo bodo ušpičile, da bodo lepo plačevale same iz lastnih žepov, so pa buljile.
Ter, naj si raje takoj iščejo streho nad glavo drugje.
Edino s tem se jih nauči reda. Tudi spoštovanje hišnega, ravnanja z odpadki itn., čeprav to ni tema.

A daj ne seri mona.

En par tenisk je zate prehudo breme za pralni stroj? A 7 kil perila pa lahk vrti notr na centrifugi?

Kdo vas je na ta svet spravu, bog pomagaj.
[/quote]
Kdo je tebe? A si res tako nerazgledana ?
7 kil se normalno razporedi po stroju. Če so pa samo supergi, pa delujejo na stroj slabo. Boben se vrti ekscentrično. Kar obrabi ležaj. Mah, res nimaš pojma.


Kdo je tebe? A si res tako nerazgledana ?
7 kil se normalno razporedi po stroju. Če so pa samo supergi, pa delujejo na stroj slabo. Boben se vrti ekscentrično. Kar obrabi ležaj. Mah, res nimaš pojma.
[/quote]

Če ti mislš, da deviacijskih momentov pri perilu v bobnu ni si zabita ko noč.

Zakaj qrca misliš, da imaš betonske uteži v pralnih strojih, pa zakaj neki priporočajo sušilc naložit na stroj?

Nimate osnov razjasnjenih pa bi men pametoval o fiziki.

Js mam tudi adidaske sem jih že 10 krat prala v pralnem stroju pa jim ni čisto nič, amapk na čisto nizki centrafugi in 40

Mi smo bili tudi nekaj časa podnajemniki v Ljubljani in v stroju smo prali marsikaj. S tem, da smo ga tudi kupili sami. Stanovanje, niti ne tako poceni, ni imelo ne stroja ne postelje ne jedilne mize in še marsičesa ne. Ko smo se selili v svoje stanovanje, smo vse to, vključno s pralnim strojem, pustili tam. Ni vse tako črno-belo kot je videti na prvi pogled.
Superge smo pa kljub temu prali ročno, v stroju kvečjemu copate, pralne preproge in podobno. Bolj fleksibilne stvari.

Perem v stroju, je pa res, da imam v ta namen en star stroj v kleti. Za take stvari, da ne dajem v nas stroj.
Uničila jih še nisem.

Usnjene cevlje perete v pralnem stroju? Platnene ja, usnjenih niti pod razno.

Kolk si pa ti brihtna, da se kr kadi :)))
Ma kaj 3 majčke, tud 1 če je treba 😉


Ja, zagotovo so ti, ki perejo vse to v stroju, najemniki. Ki se prav trudijo uničevati .

Malomarni, zanikrni.
Šele ko bodo morali sami kupiti stroj, bodo pazili.
[/quote]

Še ena full pametna LOL
Stroj je potrošni material, neki časa dela, pa crkne. In ko se bo to zgodil, ga bom pač zamenjala. V čem je problem?

So. Balkančice.
Naj pa dodam, da preplačajo tiste sobice in jim je popolnoma nov stroj eno figo mar.
Pa, da ne bo kdo rekel, da nakladam, osebno doživeto.
Ko se jim reče, da me ne bo zraven, naj me takoj izvzamejo, ko bo lastnik zahteval odškodnino za vsako pizdarijo, ki jo bodo ušpičile, da bodo lepo plačevale same iz lastnih žepov, so pa buljile.
Ter, naj si raje takoj iščejo streho nad glavo drugje.
Edino s tem se jih nauči reda. Tudi spoštovanje hišnega, ravnanja z odpadki itn., čeprav to ni tema.
[/quote]

Primitivno bitje.

Še ena full pametna LOL
Stroj je potrošni material, neki časa dela, pa crkne. In ko se bo to zgodil, ga bom pač zamenjala. V čem je problem?
[/quote]
Ne, ne smeš. Tudi čevljev boljše, da ne nosiš, jih boš obrabila!! :O Pomisli, da bi ves prihranjen denar od čevljev lahko podarila kakšnim najemodajalcem. Saj seliti se ne rabiš, denar pa jim lahko nakazuješ. butara.

Usnjeni supergi, pa še beli za hojo po blatu ali lužah? Operi v stroju, bodo dobili malo dodatkov. Usnje ne pereš v stroju. Namoči jih zgolj v vodi. Pa kupi ji kakšne za športne dejavnosti, da ne boš preveč zapravljala za bele po blatu.

New Report

Close