Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je kriv če na prehodu za pešce

Kdo je kriv če na prehodu za pešce

pešec ne pogleda ne levo, ne desno, rukne na cesto pred avto, pri tem poskuša bit čim bolj neopažen/ temne cunje na slabo osvetljenem prehodu.
-Mama, ata, slaba vzgoja
-planeti niso poravnani v pravilnem vrstnem redu
-luna
-drugo
ps- a kresničke niso več in?

V teoriji ima pesec prednost pred vozilom. Torej v teoriji bi moral cez prehod peljati enako kot po stranski cesti cez krizisce z glavno: upocasniti in preveriti, ce je prosto.
Ampak ja, imas med pesci in predvsem med kolesarji genije, ki ne pomislijo, da ga NE MORES videti. Da ne vidis skozi vogal od hise ali skozi ob cesti parkiran avto ali skozi drevo. Da ga ne mores videti, ce je temno oblecen in brez lucke ali kakega odsevnika. Ce vozis avto brez luci, je prekrsek. V teoriji bi morali biti osvetljeni tudi kolesarji, ampak se mirno tolerira, ce niso. Za pesce pa so samo priporocila. Tako da… ne vem, kaksna bi bila uradna razlaga dogodka, ce ti skoci temno oblecen pesec na prehod izza parkiranega avta v slabo osvetljeni ulici.

Bolečino/poškodbe po nosil pešec, krivdo pa tisti, ki ga je podrl.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Koliko pameti pa ima nekdo, ki stopi na cesto brez da bi ocenil hitrost približajočih se avtomobilov? Se res vprašaš. Moj mož bi rekel naravna selekcija. Dva manj , pa še vedno nas je preveč.

Kriv je seveda voznik.

tiste bele črte na asfaltu niso zadnja kreacija Karla Lagerfelda za popestritev vožnje voznikov, ampak pomenijo, da tam pešci prečkajo cestišče. Zato mora voznik tam voziti še posebej previdno, še bolj pa mora upoštevati semafor, ki ni light show, ampak imajo barve različna sporočila.

bo kmalu na svoji koži doživel naravno selekcijo, ti pa zraven.
Božji mlini meljejo počasi, pa ziher.

da je upoštevanje recimo semaforja vsaj pešcem prihranjeno. pa prepričevanje o prosti cesti pred prečkanjem tudi.

Pri semaforju je vse jasno, da lahko prečka pri zeleni za pešce.
Označen prehod z modro tablo. Tu imajo pešci prednost, takoj, ko se postavijo ob rob zeber. Vozniki morajo ustaviti.
Kjer ni označen prehod, morajo čakati pešci. Če voznik ustavi, je to njegova dobra volja.

Vse prevec je neprevidnih udeleuencev prometa. Eno je formalna krivda, drugo je dejanska.
Seveda je pametno opazovati promet tudi ce imas prednost.
Previdni v prometu amortizirajo marsikatero neumnost neprrvidnih. Mi veliko kolesarimo, ampak se vedno je po nasih opazanjih najvec nepremiseljenih med kolesarji. Voznja brez luci v mraku in ponoci bo morala biti za njih od 500 eur navzgor.

Treba bi uvesti flourostenče barve v modo, samo komu je do tega, da je tako opažen.
To na gospodarskem razstavišču, kar se je zgodilo ponoč…, neki na skopo je napisano, tip je zapeljal v rdečo, tam je ravno, osvetljeno in pregledno… Tip je moral it kot metek, s krepko prekoračeno hitrostjo, kakšn naduvan mulc v makini, pa po gasu, al pa pijan voznik včerej sem videl modela v črnem audiju A6 v Btc-ju, ki je od rondoja pred kolosejem pritisnil do drugega rondoja tja, proti tržnci, ene 60 metrov, do daske, da se je slišal glas, to zrel človek ne more narediti… fora bi bila, ko si bi zapisal številko in poklical policijo, bi imel sam več prolemov, kot ta, ki je vozil tistga audija, pa tako lahko samo nemo opazuješ štalo, ki se dogaja in sam sebe čuvaš, da te nekdo ne sklati.


Zjutraj sem imel priliko opazovat… dve ki sta v marššritu šle osvajat svet, napravljene v elegantno črnino, gledali sta ne vem kam, verjetno ena v drugo, da sta se slišali, govorili sta tako tiho, da sem ju komaj slišal 30metrov stran. Tip/tipka, ki ju je skoraj zgazila, ni imela šanse da ju vidi. Avto je šel po polžje, pa ju voznik pomoje ni videl dokler ni bil mimo, če sploh.
Malo je manjkalo da ni bil trojček.
Ti mi pa povej, zakaj nimaš kurčeve kresničke, odsevnika ali pa signalne pištole. NI dovolj da vidim semafor, črt in podobne signalizacije. TI moraš bit opažena. A frštenaš?

Egoizem. Voznikov in pešcev, vsak misli da se svet vrti okrog nejga.


Zjutraj sem imel priliko opazovat… dve ki sta v marššritu šle osvajat svet, napravljene v elegantno črnino, gledali sta ne vem kam, verjetno ena v drugo, da sta se slišali, govorili sta tako tiho, da sem ju komaj slišal 30metrov stran. Tip/tipka, ki ju je skoraj zgazila, ni imela šanse da ju vidi. Avto je šel po polžje, pa ju voznik pomoje ni videl dokler ni bil mimo, če sploh.
Malo je manjkalo da ni bil trojček.
Ti mi pa povej, zakaj nimaš kurčeve kresničke, odsevnika ali pa signalne pištole. NI dovolj da vidim semafor, črt in podobne signalizacije. TI moraš bit opažena. A frštenaš?
[/quote]

danes si očitno poleg žensk našel še eno kost in to so pešci zaradi včerajšnjega dogodka.
Hočeš povedati, da ti pri rdeči luči pri prehodu za pešce ne ustaviš?
Ali morda samo v primeru, če je drug udeleženec v prometu šleper?

danes si očitno poleg žensk našel še eno kost in to so pešci zaradi včerajšnjega dogodka.
Hočeš povedati, da ti pri rdeči luči pri prehodu za pešce ne ustaviš?
Ali morda samo v primeru, če je drug udeleženec v prometu šleper?
[/quote]
Ne. Ustavim, izstopim iz avta in pomagam čez celto, pol greva pa še na kofe. Kaj imam pa pri ženskah? Saj mi nič nočejo.

Slab timing za tole temo. Dva sta umrla, eden je pobegnil.
Znaš bolje.

Ko sem jo odprl, sem videl kaj se je zgodilo v Kamniku, kaj je bilo v Ljubljani še nisem vedel. Ampak kljub vsemu, to on nevidnosti je veljalo tudi prejšni teden in bo veljalo čez pet let. Igrate se z lastno ritjo.

Egoizem. Voznikov in pešcev, vsak misli da se svet vrti okrog nejga.
[/quote]

Ni res! V šoli so nas vedno učili, da je treba najprej pogledati na levo in desno in se PREPRIČATI, če je cesta prosta.
Če si PEŠEC.

Tema me spomni na en dogodek. Smo šli jaz in moja, ter ta mali čez prehod za pešče, pri zeleni seveda, v križišču. Pa se počasi pripelje ena blondinka, ki zavija desno in čez ta prehod, ter ves čas gleda nekam v desno. Zapeljala je nasproti nam, bili smo 3m narazen, ko smo si bili nasproti in potem je zapeljala mimo sina 1m stran, kot da ni nobenega na prehodu. Skoraj bi ji lahko potrkal na okno. A ni videla, sem žvižgal za njo, mahal z rokami, ništa. Če bi imel kamen, bi ga verjetno vrgel v zadnjo šipo. Hlod!

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ni res! V šoli so nas vedno učili, da je treba najprej pogledati na levo in desno in se PREPRIČATI, če je cesta prosta.
Če si PEŠEC.
[/quote]
In zakaj tega ne storiš?

Ja. Res je. A kaj, če voznik tega ne upošteva? Ti teraš svoje in vztrajaš priprednosti belih črt in zelenega lihgt-showa ali pač le pogledaš levo in desno ter oceniš, če je varno prečkat cestišče?
Nekdo zgoraj je lepo napisal, kriv je voznik, boli pa pešca!

Ja. Res je. A kaj, če voznik tega ne upošteva? Ti teraš svoje in vztrajaš priprednosti belih črt in zelenega lihgt-showa ali pač le pogledaš levo in desno ter oceniš, če je varno prečkat cestišče?
Nekdo zgoraj je lepo napisal, kriv je voznik, boli pa pešca!
[/quote]

in kako naj pešec ve, kdaj se bo voznik odločil, da bo prehod in zeleno luč upošteval in kdaj ne?
Po tvoje lahko gre pešec čez cesto samo v primeru, da v radiu 1 km ni nikjer nobenega vozila ne glede na cestno signalizacijo?
Kako naj pešec oceni, kdaj je v vozilu normalen človek in kdaj
od alkohola in droge zadeta opica?
Mora prej pogledati na mon, če so vsi megabojčki, eksti in ostali psihoti aktivni?

in kako naj pešec ve, kdaj se bo voznik odločil, da bo prehod in zeleno luč upošteval in kdaj ne?
Po tvoje lahko gre pešec čez cesto samo v primeru, da v radiu 1 km ni nikjer nobenega vozila ne glede na cestno signalizacijo?
Kako naj pešec oceni, kdaj je v vozilu normalen človek in kdaj
od alkohola in droge zadeta opica?
Mora prej pogledati na mon, če so vsi megabojčki, eksti in ostali psihoti aktivni?
[/quote]:-))) Ne, dovolj je da se ve zate, da si ti na varnem:-))) Lahko tudi pod ključem.
Sori, ampak obdolževanje ljudi s psihoti je značilno za folk, ki je pod ključem, ali na močnih tabletah:-) Ampak to debato sve midva že imela.

:-))) Ne, dovolj je da se ve zate, da si ti na varnem:-))) Lahko tudi pod ključem.
Sori, ampak obdolževanje ljudi s psihoti je značilno za folk, ki je pod ključem, ali na močnih tabletah:-) Ampak to debato sve midva že imela.
[/quote]
Aja tole sem hotel napisat, ne more vedet, zato je priporočljivo, če si tako oblečen, da si viden in fino je, da se pred hojo prepričaš, če je prehod frej. A je kul?

in kako naj pešec ve, kdaj se bo voznik odločil, da bo prehod in zeleno luč upošteval in kdaj ne?
Po tvoje lahko gre pešec čez cesto samo v primeru, da v radiu 1 km ni nikjer nobenega vozila ne glede na cestno signalizacijo?
Kako naj pešec oceni, kdaj je v vozilu normalen človek in kdaj
od alkohola in droge zadeta opica?
Mora prej pogledati na mon, če so vsi megabojčki, eksti in ostali psihoti aktivni?
[/quote]

normalen udeleženec v prometu se bo vedno prepričal o tem kaj se na cesti dogaja, ne glede na prometno signalizacijo.
in ostal živ.

New Report

Close