Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste kdaj skeptični glede naročevanja oblačil preko spleta?

Ste kdaj skeptični glede naročevanja oblačil preko spleta?

Ste kdaj skeptični glede naročevanja oblačil preko spleta? Sploh pri teh kitajskih straneh? Saj vem, da tudi v fizične trgovine k nam večinoma pride vse iz Kitajske ampak mislim, da morajo stvari še vseeno it čez nek evropski standard, je res? Cene so res super ampak sama si kar ne upam naročit tudi glede št. nisem sigurna. Pa tudi glede carine ne vem kako je, ker sem prebrala da so nekateri na koncu s tem vred plačali še več kot pa, če bi izdelek kupili tukaj?

Samo enkrat sem naročila iz Kitajske eno oblekco, ki potem v živo niti po materialu niti po kvaliteti in videzu ni ustrezala tisti s fotografije, pa že par številk premajhna, čeprav sem naročila večjo velikost kot nosim običajno (34-36). K sreči je bila poceni in je šla direkt v kanto.

Naročam pa občasno oblačila iz Nexta (po brexitu nič več), Zare, H&M … Skratka, preverjene zadeve in znotraj EU.

Sem pravkar govorila z NEXT-om in so mi zagotovili, da bomo po Brexitu še vedno lahko kupovali pri njih (in seveda tudi pri vseh ostalih angleških firmah).

Redko naročam oblačila prek spleta pa še to ponavadi samo tisto, kar že poznam model in številke. Pa vedno samo ali v Sloveniji ali pa v državah, ki so tudi znotraj EU.

Skeptična sem pri čevljih (naročiti si upam samo gumijaste škornje), pa pri oblačilih, ki jih prej rada probam – to so kavbojke, hlače, kostimi.
Ostalo nimam zadržkov ali slabih izkušenj – razen s kitajci, tam naročam samo še tehnično robo.

Tudi jaz le znamke, ki jih sicer poznam, od Kitajcev nič in niti nimam namena.

Sem pravkar govorila z NEXT-om in so mi zagotovili, da bomo po Brexitu še vedno lahko kupovali pri njih (in seveda tudi pri vseh ostalih angleških firmah).
[/quote]
Seveda bomo lahko kupovali, zakaj ne bi. Samo DDV in carino bo treba plačat, razen če si ne bodo omislili skladišča kje v EU in od tam pošiljali robo.

“Naročevujem” samo na next.

S kitajske naročujem kakšne poceni stvari, za katere mi bo vseeno, če ne bodo takšne kot na fotografiji. Sem že dobila kakšno lepo torbico, uro, pri oblekah pa ponavadi kroj ni enak tistemu na fotografiji. Včasih niti material ni enak napisanemu. Ok kakšne hlače za doma še naročim, stvari, ki jih bom nosila zunaj hiše, pa nikakor ne. Pobirajo fotografije s spleta, potem skušajo približati obleko tistemu, vendar jim redko uspe. Res je, da tudi pri nas prodajajo kitajske zadeve, vendar morajo biti narejene po evropskem standardu. Za tiste, ki jih naročiš iz kitajske pa to ne drži.
Npr. na aliexpress že uporabniki delijo mnenja in fotografije, tako da približno veš kaj dobiš, vsaj za izdelke, ki jih je naročilo veliko ljudi. Na wish tega ni, vsaj fotografije uporabnikov so redke.

Sem pravkar govorila z NEXT-om in so mi zagotovili, da bomo po Brexitu še vedno lahko kupovali pri njih (in seveda tudi pri vseh ostalih angleških firmah).
[/quote]

Daj povej: zakaj ne bi več mogli kupovati na Nextu in ostalih angleških firmah po Brexitu?

Daj povej: zakaj ne bi več mogli kupovati na Nextu in ostalih angleških firmah po Brexitu?
[/quote]

Kupuješ že lahko. Pa misliš, da se ti bo splačalo?

Redko naročam prek spleta, ker rada vse najprej probam. Sploh kakšno obutev, oblačila. Če pa že, pa sam v državah EU. Pa še to, če glih vidm da imajo kje mal večji popust, grem v kakšno trgovino kjer prodajajo npr iste znamke, probam in potem naročim prek spleta. Se mi ne da vračat nazaj. Sm 1x naročila škornje, so mi bili full všeč. Nism vedla katero cifro bi, tuki jih nikjer niso imel, h sreč so bili pocen in sm naročila kr 3 pare (vse različne cifre), doma potem probala in obdržala tiste ki so mi bili prav, ostale pa prodala.

No, Velika Britanija bo verjetno ostala del carinske unije. Bomo videli, kako se bodo zmenili.

99 procentov oblačil kupim na spletu in približno 80 procentov obutve. Ne kupujem pohodnih in tekaških obuval, ostalo pa tako rekoč vse. Ne kupujem na Kitajskem.
Sploh se ne spomnim, kdaj sem nazadnje kupila kaj za obleči v fizični trgovini.

Sem tak tip, da moram videti, otipati in sprobati. Zato kupujem klasicno, v trgovini. Kadar potrebujem in preverjeno. Zame najugodnejsi nakup.

Sem pravkar govorila z NEXT-om in so mi zagotovili, da bomo po Brexitu še vedno lahko kupovali pri njih (in seveda tudi pri vseh ostalih angleških firmah).
[/quote]

Zakaj pa ne bi mogla več naročiti iz VB? Boš pa po Brexitu seveda ob uvozu plačala carino in DDV.

Naročila sem že kar nekaj stvari preko Aliexpressa, res da vse cenovno do 30€, vedno vse pregledam, preberem, prečekiram komentarje kupcev, materiale in mere. Ene par stvari za par € (manj kot 10) je bilo ubogih, kake 2-3 mogoče, ostalo sem kar zadovoljna, tudi z obutvijo – pri tej mi je še najbolj všeč to, da nihče na cesti nima enakih čevljev :)))

Naročila sem že kar nekaj stvari preko Aliexpressa, res da vse cenovno do 30€, vedno vse pregledam, preberem, prečekiram komentarje kupcev, materiale in mere. Ene par stvari za par € (manj kot 10) je bilo ubogih, kake 2-3 mogoče, ostalo sem kar zadovoljna, tudi z obutvijo – pri tej mi je še najbolj všeč to, da nihče na cesti nima enakih čevljev :)))
[/quote]
Večino čevljev, odkar Bate ni več v Ljubljani, imam Alpininih, ker samo pri njih še dobim usnjene čevlje št. 35. In še nikoli nisem na cesti srečala ženske v enakih čevljih. Pa tudi če bi jo, me take stvari ne ganejo.

Naročam občasno in zdaj sem nekje na 50:50 – pol je bilo res dobro in prava velikost, pol je bilo ali napačna velikost ali mi ni ustrezalo in sem vrnila.
Ne kupujem oblačil in obutve iz kitajskih strani ampak samo EU.

New Report

Close