Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroke dajo pazit neznanim smučarjem

Otroke dajo pazit neznanim smučarjem

Včasih, ko grem smučat, mi dajo v varstvo na sedežnico kakega malega, neznanega otroka.
Kako se vam zdi tak način?
Gre pa za kak smučarski tečaj in potem dajo male otroke odraslim, da jih vzamejo s sabo na sedeženico. Neznanim odraslim.
Jaz sicer popazim otroka. Samo glede na to, da nimam nobenih izkušenj z otroci, sem kar malo v dvomih kako in kaj. Včasih je treba koga prav za roko peljati in potem vzdigniti na sedežnico, ne zna oz ne zmore nič sam. Pa ga potem varno dol spraviti.
Saj ni problem, ampak jaz s tem nimam izkušenj, nikoli prej nisem kakih otrok spravljala na sedežnico pa sem kar malo v skrbeh včasih, da ne bi bilo kaj narobe.

ne razumem zakaj bi nekdo pazil na tuje otroke, ker so njihovi starši preveč leni

Kot sem že napisala, gre za smučarske tečaje, ne za otroke, ki so tam s starši.
Starši dajo otroke na smučarski tečaj. S tem ni nič narobe.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sicer smučam s svojimi otroci tako da mi ne dajo še drugih ampak avtorica v kolikor se ne pošutiš ok s tem, da nimaš občutka da si kos temu to z lahkoto rečeš. Ničhe ne bo užaljen. Pač rečeš da ne zmoreš in je to to.
Otroci mlajši od 10 let na sedežnico ne morejo sami. En učitelj pa ima lahko tudi do 10 otrok in seveda se sam ne more peljati z vsemi. Običajno se sicer gleda komu se da otroke in če nekdo zgleda da ima preveč dela sam s seboj takemu potem ne dajo še otroka.

Ko sem prvič tako dobila otroka za pazit, me je učitelj smučanja nadrl. Jaz nisem vedela kako in kaj, nisem imela pojma, da moram otroka vzdigniti gor in tako naprej. In me je nazjal ta učitelj. Sem bila tako šokirana, da ga nisem nazaj nadrla.
Saj za naslednjič sem vedela in zdaj pač dvignem otroka. Samo glede na tisto nesrečo, ki se tu omenja, sem res kar malce v dvomih.
Lahko bi učitelji povedali kaj pričakujejo. Eni otroci se znajo sami usesti, ene moraš skoz za roko držati in jih dvigniti. Če otroka vprašaš, eni povedo kaj znajo, eni samo tiho ždijo in niti ne odgovorijo.

Ko sem prvič tako dobila otroka za pazit, me je učitelj smučanja nadrl. Jaz nisem vedela kako in kaj, nisem imela pojma, da moram otroka vzdigniti gor in tako naprej. In me je nazjal ta učitelj. Sem bila tako šokirana, da ga nisem nazaj nadrla.
Saj za naslednjič sem vedela in zdaj pač dvignem otroka. Samo glede na tisto nesrečo, ki se tu omenja, sem res kar malce v dvomih.
Lahko bi učitelji povedali kaj pričakujejo. Eni otroci se znajo sami usesti, ene moraš skoz za roko držati in jih dvigniti. Če otroka vprašaš, eni povedo kaj znajo, eni samo tiho ždijo in niti ne odgovorijo.
[/quote]
Drugič ga kar naderi nazaj, da otroci na njegovem tečaju niso tvoja odgovornost, ampak njegova in da je zato, da skrbi zanje tudi plačan, ti pa si prišla uživat na smučanje, ne pa paziti na tuje otroke. Mislim pa, da je za varnost otrok na tečajih zelo slabo poskrbljeno.

No, zame tudi ni fer, da ti kar takole naprtijo odgovornost, kar to definitivno je. Sicer razumem vodje tečajev, ki drugače fizično ne morejo spraviti otrok gor, ampak bi bilo fajn vsaj vprašati prej, ali si pripravljen na to. Nekateri odrasli so (preverjeno) sami tako štorasti na sedežnicah, da imajo sami s sabo preveč opravka, ne pa da bodo še otroka pedenali. In če bo kaj narobe, kdo bo odgovarjal?

To se tudi jaz sprašujem.

Se strinjam, da ti ga ne morejo kar porinit – pa to vseeno počnejo.
V Slo s tem ne bi imel problema – pa se mi še ni zgodilo, se mi pa pogosto dogaja kje v AT ali Fr… tam pa, če imam priložnost zavrnem, ker se z otrokom težko sporazumevam.

Tisti učitelj, ki me je nadrl, me je tako presenetil, da ga nisem nazaj. Drugače pa zdaj budno pazim, da mi ne bi uturil svojih varovancev. Zoprn tip.

Ostali učitelji v bistvu na pol vprašajo oz. nekak rečejo, da bi šel otrok zraven. Pa saj ni problem, samo fajn bi bilo, da bi prej povedali kako pomoč potrebujejo. Parkrat je bilo tako, da je otrok sam šel do vstopa na sedežnico, se tudi usedel in ni bilo težav. Nazadnje sem dobila enega takega malega, kar stal je, sem ga spraševala kaj zna, nič odgovoril, sam nič mignil, ko kip. Ob takih primerih bi bilo res fajn, da opozorijo, da pač popolnoma nič ne zna in da se ne pogovarja z neznanci. Ker je bilo res čudno pa ves čas napeta, da ne bo dol talebnil, ker se je tako čudno sukal po sedežnici. Na vprašanja pa ni odgovarjal. Takega po mojem res ni primerno, da ga kar nekomu dajo.


Madona, zakaj pa ne odklonite. Jaz nisem najboljši smučar in to tudi povem. Da imam s seboj dovolj dela in ne morem sprejeti odgovornosti še za tujega otroka. In dam prednost ( tukaj je keč) tistemu, ki bo peljal s seboj še tuje dete. Čist simpl!


Madona, zakaj pa ne odklonite. Jaz nisem najboljši smučar in to tudi povem. Da imam s seboj dovolj dela in ne morem sprejeti odgovornosti še za tujega otroka. In dam prednost ( tukaj je keč) tistemu, ki bo peljal s seboj še tuje dete. Čist simpl!
[/quote]

Jaz pa fajn smučam, mogoče mi zaradi tega tako radi koga porinejo za čuvat. Samo na otroke se ne spoznam. Bi pomagala, samo nisem vešča dela z otroci.

Jaz pa fajn smučam, mogoče mi zaradi tega tako radi koga porinejo za čuvat. Samo na otroke se ne spoznam. Bi pomagala, samo nisem vešča dela z otroci.
[/quote]
Ne razumem.
Kako bi pomagala, če pa najprej pišeš, da si že večkrat pomagala?

Jaz pa fajn smučam, mogoče mi zaradi tega tako radi koga porinejo za čuvat. Samo na otroke se ne spoznam. Bi pomagala, samo nisem vešča dela z otroci.
[/quote]
Potem rečeš ne! Kje vidiš problem?

Kaj pa ostali, jemljete takole otroke za pazit na sedežnici?

Jaz popazim tudi na tujega otroka, ker se čutim sposobno. Tudi na smučišču pomagam, če kdo pade ali izgubi palice in podobno. Če ne bi bila suverena, ne bi sprejela takšne odgovornosti.
V primeru, da zavrneš, pa gre otrok sam na napravo in zaradi tega pride do nesreče, bi se pa tudi počutila soodgovorno…

Sedaj med počitnicami je en učitelj od smučarske šole Impulz, ki organizira otroške smučarske tečaje (bilo jih je za 7 avtobusov) na Soriški planini, rekel mojemu 14 letnemu sinu, če pelje enega “problematičnega” cca 7 letnega fantka z vlečnico gor na vrh …. seveda je sin zavrnil.
Ne vem kaj si misljo tile strokovni “smučarski učitelji” od impulza, da svojega otroka za karterega so odgovorni, hočejo podrint drugemu večjemu neznanemu otroku, ki nima nič s tečajem še manj pa izkušen, da bi še koga pravilno prijel, da bi skupaj se peljala.????
Vsako leto videvam, kako potekajo tečaji in iz prve roke vidim, da ni šans, da bi jim zaupal svojega otroka.
Recimo otrok stoji že 20 minut v vrsti za krogce s kislim naveličanim obrazom, pa pride zraven njegov učitelj smučanja s fotoaparatom, pa mu reče, da se naj nasmeji, da ga bo slikal ha-ha-haaaa

V primeru, da zavrneš, je učitelj smučanja, ki je odgovoren za otroka, dolžan najti drugega spremljevalca. Ne more bit kar ena tretja oseba na smučišču soodgovorna za njegovo šlamparijo.

V primeru, da zavrneš, je učitelj smučanja, ki je odgovoren za otroka, dolžan najti drugega spremljevalca. Ne more bit kar ena tretja oseba na smučišču soodgovorna za njegovo šlamparijo.
[/quote]
Se popolnoma strinjam, da je odgovornost na učiteljih smučanja in na upravljalcu naprav. Vseeno pa, govorim zase, bi me v tem primeru žrlo “kaj pa če…”.
Moj otrok bo smučal z mano, dokler se ne izkaže za suverenega. Če že, pridejo v poštev le privatne ure. Nesreče se dogajajo še izkušenim smučarjem. Imela sem priložnost v tujini videti tudi slovenske mlade učitelje smučanja, ki so žurali in pili do poznih jutranjih ur, zjutraj pa vsi “sveži” prevzeli mlade tečajnike. Ne, hvala.

ni se mi zgodilo še nikoli … sem pa na smučiščih videla že marsikatero cvetko, povezano s temi šolami. naši otroci so imeli individualne ure na smučišču in ni bilo teh skrbi … se splača.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nikakor ne bi sprejela otroka v varstvo na sedežnici. So mi enkrat hoteli enega uturit, pa sem rekla, da ni panike, da bom počakala in da naj pride drug učitelj po njega, če on sam ne more, ker to ni moj problem, če nimajo zadosti kadra za spremstvo. Še najmanj bom pa koga dvigovala. Moji so imeli nekaj zasebnih ur, prvo učenje pa z očetom, ki kar obvlada. Za otroke, ki komaj dričajo in se ne znajo peljati sami na napravah, pa imamo zadosti smučišč s trakom ali na zanko, kjer se samo držijo. Ni moj problem, če jih pol vlečejo na takšne proge, kjer moraš pol še pri smučanju paziti na vijugajočo kačo. To, da se to ne bi dogajalo, so pa odgovorni upravljalci smučišč.

Od prijatelja otrok, ki je bil v šoli smučanja, je padel s sedežnice iz najvišlje možne višine.Ker učitelj smučanja ima v skupini 10 otrok in ne more za vse poskrbeti…

Leta že hodimo na smučanje v tujino. Šol je tam ogromno in redno se dogaja, da poskušajo otoke (tudi več kot enega) ‘dodati’ odraslim na sedežnico. Redno zavračam, čeprav nisem slab smučar.

Vem, da te na teh istih smučiščih tako rekoč ne povohajo, če se poškoduješ in nimaš vseh zahtevanih zavarovanj, zato si ne želim niti predstavljat, kaj bi se zgodilo, ča bi se po moji morebitni nerodnosti tem otrokom kaj zgodilo.

Če pa je komu za pomagati npr pri padcu na smučišču ali karkoli drugega – takoj za.


Točno tako. Če je treba pomagati ponesrečencu oziroma komur koli, priskočim na pomoč takoj. Odgovornosti za tuje otroke v taki situaciji pa nisem pripravljena sprejeti. Namreč točno za to gre – ne samo za pomoč, ampak za prelaganje in sprejemanje odgovornosti.

Čak, a ne plačajo starši tečaja zato, da bi otroke VARNO naučili smučat???? Kakšno porivanje otrok naključnim mimoidočim, lepo prosim?!?! Halo? Za moje pojme absolutno NESPREJEMLJIVO!!! In če otrok neznancu pade? Sem ga zaupala neznancu?! Zakaj potem plačujem tečaj?! Pa ni treba dosti, da otrok cepne dol, je lahko malenkost nepozornosti dovolj!! Posledice so lahko tudi usodne! Če bi jaz dala otroka v tečaj, pa da izvem za takele malomarnosti, pa jebela cesta, da tako izvajalcu kot organizatorju tečaja potegnem jetra ven!!! Če niso sposobni poskrbet za 10 otrok, naj jih pač ne vzamejo 10 v skupino! Če niso sposobni zagotovit spremstva otrokom, ki spremstvo še potrebujejo, naj jih ne jemljejo v skupino! Če jih niso sposobni spraviti varno na sedežnico in z nje, naj jih tja ne vlačijo! Za moje pojme za takele nevarne obvoze enostavni ni ne izgovora in ne opravičila! Če sami nimajo osebja, lahko poprosijo starše ali pa, zaradi mene proti doplačilu, otroku zagotovijo spremljevalca, če starši nočejo/ne znajo/ne zmorejo. Samo brez opozorila in obvestila porivat otroke naključnim smučarjem – nedopustno!

New Report

Close