Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Budimpešta - zanimivosti - kateri hotel?

Default avatar

budimpešta123

Zdravo,
aprila grem v Budimpešto, za tri dni. Kaj bi izpostavili tisti, ki ste že bili? Grem zelo turistično, vsega po malo bi si ogledala. Mogoče lahko predlagate tudi kakšen fajn hotel v centru?
Default avatar

buking

budimpešta123 je napisal/a:
Zdravo,
aprila grem v Budimpešto, za tri dni. Kaj bi izpostavili tisti, ki ste že bili? Grem zelo turistično, vsega po malo bi si ogledala. Mogoče lahko predlagate tudi kakšen fajn hotel v centru?
A na gugl in buking pa ne bi pogledala! Kakšen badžet pa imaš! 100 evrov na noč ali 10 evrov na noč! Ker je od tega odvisno, kaj ti priporočamo. Pa vodič si v knjižnici izposodi ! Vodnika pa lahko tam najameš!
Default avatar

izprveroke

No, ene 150 evrov za hotel si pa že lahko privoščim. Z bookingom imam slabe izkušnje. Raje si sama rezerviram hotele, tudi veliko lepše najdem, zato vprašam. Tudi znamenitosti znam poiskati - https://www.budapest.com/ ..., pa me še vedno zanima mnenje ljudi, ki so si stvari že ogledali ali doživeli. Slike obljubljajo veliko, preverjeno. Hvala za odziv.
Default avatar

MonaCoin

spanje v budimpešti je res poceni ... mi vedno vzamemo apartma v centru mesta, na bookingu. nazadnje smo za 5 noči dali 200€. avto daš v podzemno garažo, lastnik apartmaja ti da kartico gratis, to se zmeniš v naprej.
potem kupiš karto za metro in si pogledaš kar ni v centru. metro M1 je tudi top turistična atrakcija.... parlament, citadela, trg herojev, varosliget (to je super v toplih mesecih) ... potemimaš grajski grič, baziliko, mostove ... najlepši del je stari predel bude z ribiško trdnjavo in matjaževo cerkvijo. tam blizu imaš rojstno hišo hudinija.
če imaš čas pojdi še v kakšne terme, sicer pa muzej terorja in čevlji na obrežju donave ... pretresljivo. če te zanima vojna zgodovina lahko greš v bolnišnico v podzemnih rovih. v teh rovih oz. votlinah imajo tudi nekaj cerkva. za odklop ali ob dežju pa muzej fliperjev, največji v evropi, celodnevna zabava :-)
ulična hrana je odlična, za sladkosnede tale zadeva https://www.google.com/search?q=K%C3%BC ... 0&bih=1023 drugač pa imajo po 17h na eni od ulic v centru nekaj podobnega kot naša odprta kuhinja, ampak samo z madžarsko hrano.
cene so sicer podobne kot pri nas, kakšen % nižje ...
Default avatar

Mojcej2

Ob zadnjem obisku sem si ogledala Parlament. Kupiš karte na njihovi uradni strani (on line) ob točno določeni uri. Super je bilo.
Default avatar

Budapest

Mi smo bili lani v hotelu Medosz. Zelo zadovoljni. Top lokacija v središču mesta (peš prideš do večine atrakcij), soliden hotel z dobrim zajtrkom in poceni. Sicer je pa Budimpešta res izjemno lepa prestolnica. Uživajte.
Default avatar

pridnamravljica

Budimpešta je super, zelo boste uživali! Mi smo bili do sedaj dvakrat, obakrat vzeli apartma preko airbnb, se pa tudi kaj drugega najde, je izbire veliko in tudi poceni je. Uživajte :)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net