Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupujete otroška oblačila? Morda celo iz druge roke?

Kje kupujete otroška oblačila? Morda celo iz druge roke?

Živjo,

saj ne vem, če sem izbrala prav forum pa vseeno. Zanima me kje kupujete otroška oblačila?

Srečujem se z dilemo ali kupiti nova oblačila v nekih “boljših trgovinah” ali lahko usput, ko kupujem kruh, kupim še nekaj bodijev v Lidlu ali kateri drugi trgovini, ki ponuja tudi oblačila. Pa to še nekako gre, ko pa stopil v trgovino ala Kik ali kaj podobnega pa preprosto ne morem kupiti oblačila za otroka, pa čeprav v končni fazi vem, da je verjetno narejeno to oblačilo v isti delavnici. Ampak me vonj tako zelo odbija, da ne morem…
Potem pa še kolegice… Pravijo, da so veliko stvari kupile tudi iz druge roke. Zadnjič sem povedala svoje mnenje, da nekako sama ne bi želela imeti oblečeno nekaj kar je že nekdo prej nosil in da posledično ne morem svojega otroka obleč v nekaj rabljenega. Imela sem občutek, da jim to ni bilo najbolje po godu oz. so one drugačnega mnenja.

Vesela bom vaših mnenj…

jaz tudi nebi.ne prenesem rabljenih stvari.sploh pa nebi kupovala rabljenih stvari za NOVOROJENČKA.
ok saj kaj dobiš rabljenega in nosi doma ampak 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rabljeno??? ne hvala.

Živjo!
Imam že velika otroka, pa vendar. HM recimo se mi zdi ok varianta, pa C&A, kakšno reč vidim da je luštna tudi v Hoferju ali Lidlu. Sama sem imela nekaj posojenih oblačil od kolegic, dojenček hitro raste in je mogoče res brez veze kupovat čisto vse novo. Je pa res bilo od kolegic, s katerimi pač prijateljujemo. Ne kupuj veliko na začetku, boš sproti videla, kaj sploh rabiš, kaj se ti zdi uporabno itd.
KIK pa tudi meni ne potegne.

Ne kupujem, vse dobim, pa sploh ne prosim za to. Enostavno je tega toliko v obtoku, da so ljudje še veseli, če vzameš. Pa tudi ljudje, ki mi podarjajo, večinoma dobijo stvari od drugih. Meni se zdi prav, da oblačila, igrače in otroška oprema krožijo, ne pa ležijo po omarah, podstrehah in kleteh ali celo končajo v smeteh. Ne vem, zakaj imaš predsodke do že nošenih oblačil, to boš morala razčistiti sama. Vendar je videti, da tega svojega mnenja ne znaš zagovarjati pred prijateljicami, kar je dokaz, da gre samo za predsodek. Z rabljenimi oblačili ni nič narobe. Starejša ko so, večkrat so bila oprana in na njih je zaradi tega manj kemije. Poleg tega so bili včasih materiali pogosto boljši kot danes. Pa tudi bolj ekološko je tako – verjetno bi tudi ti rada svojemu otroku zapustila čim čistejši svet? Vse, kar kupiš, enkrat postane smet, zato je edino smiselno, da kupujemo čim manj in čim več rabljenega. Že tako se ti pri otroku nabere kup stvari, igrač, čevljev, copat, ki bodo nekoč obremenjevali okolje. Premisli sama.

Pa glih za NOVOROJENCKA je najbolje imet rabljeno:
a) ostanki strupenih barv za tekstil se ze izperejo
b) ker ti v enem mesecu marsikaj ze preraste.

Mislim, ene ste pa res …


Ubogi drugo- in tretjerojenci, ki imajo praviloma praktično v prvih mesecih vsa oblačila od starejšega sorojenca.
Ne vem, če uspejo predelati te travme.
Še huje pa je, če se morajo, ubogi reveži, za povrh prevažati v že uporabljenih vozičkih …

Kupuj, kar ti paše.
Izbire je dovolj tako za tiste, ki želijo imeti vsa oblačila nova iz trgovine, tiste, ki dobijo podarjena od znancev in sorodnikov, do tistih, ki jih kupijo rabljena.

Že od nekdaj so se otroška oblačila prenašala “iz roda v rod” torej najprej med družinskimi člani, potem po sorodstvu itd. in verjamem, da v tem primeru bolj zaupaš, ker veš kdo je za neko oblačilo skrbel in kdo nosil, ampak mislim, da vsak, ki nekaj prodaja ali podarja, poskrbi, da je oblačilo ali karkoli, v stanju, ki bi ga želel sam, če bi kupoval. Mamice pa temu dajemo še posebno pozornost, ker gre za naše malčke.
Sama sem kupila že precej rabljenih oblačil, prav tako jih tudi podarjam naprej, večinoma na raznih Facebook skupinah (v iskalnik vpišeš mamice prodajajo ali kaj podobnega), poleg tega pa še na oglasnikih [url=”https://www.hanibubu.si/”%5Dhanibubu.si%5B/url%5D, [url=”http://www.bolha.com/”%5Dbolha%5B/url%5D, …

Pa glih za NOVOROJENCKA je najbolje imet rabljeno:
a) ostanki strupenih barv za tekstil se ze izperejo
b) ker ti v enem mesecu marsikaj ze preraste.

Mislim, ene ste pa res …
[/quote]
strupov ne kupujem

Ko sva midva pricakovala prvo deto, sva isto minla ne bi rabljeno, mora bit novo….po letu in pol sem/sva le ugotovila da je to najvecja bedarija. Za cunje in vozicek nama je zdaj brez zveze. Cunje kupujem rabljene, od osebe ki jih nosi samo en otrok pred nasim. Rabim tako za doma kot ta boljs tko da dobim vse, dokupim obcasno kak kos in spodnjice. Na bolhi, moj album, fb skupine imas tega polno, in samo mal mors pogledat d kupis res od osebe ki je skrbna k vecina cunj ne bo flekastih. In vidm da precej prodajajo takoj ko otrok preraste…

Sama kupi kjer zelis.
Jaz osebno sem kupila v trgovini samo tisto, kar sem potrebovala, kar nisem dobila. Vse kar so mi ponudile prijateljice in sorodnice sem vzela. Ta oblacilca so tko lepo ohranjena, ker so jih otrocki nosili le parkrat. To so mali slatki dojencki, tko disijo lepo, da ne razumem kaj takega je na njih, da ne bi nekdo nosil njihovih oblacil. Saj jih operes in polikas, ko jih prineses domov.
Pomisli koliko denarja bos prisparala, daj ga na stran in z njim greste kasneje lahko na izlete, v toplice ali na morje.
Kupi pa neko malenkost lusnega, da bo otrocek imel samo od vaju.


Podpišem. Od prijateljic sem dobila čudovito ohranjene stvari za vsaj prvih par mesecev, tako da sem res dokupila samo manjkajoče. Stroški z otrokom, sploh prvim, niso majhni. Jaz sem za prihranjen denar raje kupila opremo, poganjalca, kolo, kakšno dražjo igračo, ipd. Dokler so majhni, so oblačilca res lahko brezhibna, ko malo zrastejo, zna biti pa že več flekcev in strganih hlačnic 😉 Če si imaš možnost sposoditi ali odkupiti od nekoga poznanega, bi ti svetovala to opcijo.

Rabljene oblekice sem uporabljala samo tiste, ki sem jih dobila znotraj družine, torej od sestrinih otrok. Da bi nabavila kar ene x mi tudi meni ni bilo. Drugače pa nisem ne vem kako pretiravala z nekimi znamkami. Sploh ko vidiš, da jih v enem mesecu preraste in koliko denarja gre za nakup vedno novih, vržeš oko tudi na tiste cenejše. Gledala sem samo, da je bil bombaž in da se lahko pere na visokih temperaturah. In tudi tiste cunjice iz marketov, recimo od spara so mi bile zelo fajn. Tiste malo boljše in dražje sem uporabljala za k zdravniku, za izlete, praznovanja, ….. za kamor se tudi jaz bolj uredim, za doma packat s kašico in za kobacanje po tleh pa smo uporabljali tiste bolj poceni ali že rabljene. Naj te ne skrbi, kaj si mislijo prijateljice, ti naredi tako, kot sama veš, da ti najbolj ustreza. Saj boš sproti videla, kako se obnese. Lahko pa za hec kupiš en bodi ali pajacka v kiku samo za provat, pa se ti bo mogoče zdel čisto v redu. Če ne ga pa lahko še vedno butneš v smeti in škoda ni velika, saj so tam zelo poceni. Jaz naprimer svojim v kiku kupujem bunde. Poceni in vsaj do sedaj imam zelo dobre izkušnje. Se lepo perejo, pa veš, da so otroške bunde dostikrat na pranju, zaradi igre zunaj pa kake packe od soka……, tople in čeprav jih gulimo po dve sezoni, se ne strgajo in ne uničijo.

Imam veliko rabljenih, vecinoma podarjenih ali posojenih, kaksen kos (bundo, jakno, kaksne gumijaste skornje) tudi kupim na bolhi ali let go. Vecinoma skoraj nove, veckrat sem kupila kaj se z etiketo. Celo zase sem kupila cevlje iz druge roke – so bili novi, pac zgresen nakup. Pa opremo seveda – cebricek, nosilko, gugalnik, igralni lok, trikolesnik.. to se vse rabi kratek cas, zato so stvari ponavadi dobro ohranjene ko kupis. Ko odrabim prodam naprej, za nizjo ceno. Ce nocemo, da se nasi otroci utopijo v smeteh, bo treba itak potrosnistvo radikalno zmanjsat.

Jaz sem tudi dobila kar nekaj oblačil (bižnji) sem jih vseeno precej kupila. Meni Kik tudi ne potegne – če sem kaj že kupila, se mi je s pranjem precej uničilo. Najbolj se nam obnesejo stvari iz Lidla, OK tudi iz c&a in h&m, iz Baby centra zelo odvisno, so pa odlični Clarovi bodiji iz bambusa, ker rastejo z otrokom… Okaidi tud super, imajo pa precej majhne številke. Enako Lclerc.
Če imaš možnost dobiti rabljeno od kakšnega poznanega vsekakor ne zavrni – boš sproti videla, kako in kaj.

Jaz žal nimam nobenega sorodnika, ki bi imel majhne otroke, sva midva prva. Če bi mi kdo od njih kaj ponudil, bi z veseljem sprejela. Od prijateljev ni nihče ponudil, pa tudi sicer jih ne poznava veliko z otroki, ker sva bolj mlada.
Oblačila za novorojenčka sem v glavnem kupila v Lidlu, C&A in H&M, kakšno malenkost tudi v baby centru, ampak sem imela slabe izkušnje s kvaliteto. Zelo se splača oblačila kupovati na razprodajah, poleti sem za jesen kupila čudovito bundo in prehodno jakno v Okaidiju, oboje skupaj za 15 eur, ker je bila lanska kolekcija.
Zdaj imamo leto dni starega sinčka in mu sedaj oblačila kupujem v Lidlu, Pepcu (odlično za doma ali v vrtec, ker se itak umaže in kaj strga), naročam tudi na Nextu, kaj kupim v Okaidiju, če imajo znižanja, pa tudi v C&A najdem kaj lepega in poceni.
Otroško opremo tudi kupiva novo, ne ravno najdražjih stvari, ampak nameravava imeti več otrok, tako da se bo veliko uporabljalo.
Do kar enih oblačil iz facebooka ali bolhe imam pa tudi jaz odpor. Ne vem sploh zakaj, ampak rajši kupim novo za 2 evra, kar bo verjetno ponosilo več mojih otrok kot pa rabljeno za 1,5 eur.

Hčerko sva položila v (seveda čist) rabljen voziček, posteljico, strajico in jo oblekla v bodije, pajacke in jopice, ki so jih nosili njeni bratranci in sestrične – ali celo otroci, ki z njo niso bili v krvnem sorodu, pa je vseeno uspela zrasti v krasno mlado žensko.
Denar, ki bi ga z njenim očetom namenila kupovanju stvari, ki jih otrok preraste v parih mesecih ali postanejo zanj neuporabne po letu ali dveh, sva nalagala na njen bančni račun.

Pri 18-tih se je zelo razveselila nepričakovanega denarnega darila in znesek danes, pri 21-tih še krepi s študentskim delom. Rada bi bi kupila svojo garsonjero, zato ji bo denar v veliko pomoč.

Osebno se mi zdi smiselno denar usmeriti v nekaj, kar bo otroku res veliko pomenilo.
Nove cunjice pomenijo veliko predvsem nekaterim materam. Nekateri majhnim otrokom kupujejo bogata in nepotrebna darila, ko pa otroci zrastejo, pa nekako niso več zanimivi – a ravno takrat potrebujejo največ…

Za prvega otroka sem kupila vse novo.Od vozička do oblačil.Za druga dva sem samo dokupila, kar je manjkalo.
Oblačil iz druge roke nisem nikoli imela ne za otroke, ne zase.
Mislim, da se v današnjih časih dobi veliko lepega, pa ne za strašno velike denarje.Kar se pa kemije tiče : kaj kemije ni v otroških oljih in kremicah?

Kar se rabljenih oblačil tiče : večina se jim vidi spranost, nošenost in letnica.
Tako kot se obleče mama, je oblečen otrok.
Pogledaš mamo . v enih starih , zanikrnih kavbojkah in temnem puloverju – otrok je oblečen podobno.
Mislim, da z oblačenjem pokažeš tudi kulturo, otroka pa od malega vzgajaš , kako se je treba obleči za različne priložnosti.

Za prvega otroka sem kupila vse novo.Od vozička do oblačil.Za druga dva sem samo dokupila, kar je manjkalo.
Oblačil iz druge roke nisem nikoli imela ne za otroke, ne zase.
Mislim, da se v današnjih časih dobi veliko lepega, pa ne za strašno velike denarje.Kar se pa kemije tiče : kaj kemije ni v otroških oljih in kremicah?

Kar se rabljenih oblačil tiče : večina se jim vidi spranost, nošenost in letnica.
Tako kot se obleče mama, je oblečen otrok.
Pogledaš mamo . v enih starih , zanikrnih kavbojkah in temnem puloverju – otrok je oblečen podobno.
Mislim, da z oblačenjem pokažeš tudi kulturo, otroka pa od malega vzgajaš , kako se je treba obleči za različne priložnosti.
[/quote]

Uboga tvoj drugi in tretji otrok, ki sta morala za prvim nositi rabljena, ponošena oblačila.
Upam ,da si toliko sočutna, da sta deležna posebne terapevtske obravnave, ki jima bo pomagala odpraviti travme nošenja rabljene majčke.
To pač ni kar tako!

Pa upam, seveda, da si ob drugem in tretjem otroku vsaj ti, zmanikirana, zdepilirana, sveže počesana in v novih dizajnerskih oblačilih izključno svetlih barv tolikanj dvignila standarde, da niste – povsem pomotoma – bili prepoznani kot socialci iz Tomačevega….

Bemti puhle babe!

Jaz sicer še nimam otrok, ampak ponavadi otrokom od prijateljic ali sorodnikov kupim v kik-u. Živim zraven in sem tam večkrat. Imajo zelo luškane kose oblačil. Še zadnjič mi je prijateljica rekla, da ji je tako žal, da je njen fantek prerasel pajaca, ker ga je veliko nosil in se je lepo pral.
Ampak po mojem ni vedela, da je iz Kik-a, ker vedno dam tisti listek s ceno dol predem zavijem v darilo.

Za prvega otroka sem kupila vse novo.Od vozička do oblačil.Za druga dva sem samo dokupila, kar je manjkalo.
Oblačil iz druge roke nisem nikoli imela ne za otroke, ne zase.
Mislim, da se v današnjih časih dobi veliko lepega, pa ne za strašno velike denarje.Kar se pa kemije tiče : kaj kemije ni v otroških oljih in kremicah?

Kar se rabljenih oblačil tiče : večina se jim vidi spranost, nošenost in letnica.
Tako kot se obleče mama, je oblečen otrok.
Pogledaš mamo . v enih starih , zanikrnih kavbojkah in temnem puloverju – otrok je oblečen podobno.
Mislim, da z oblačenjem pokažeš tudi kulturo, otroka pa od malega vzgajaš , kako se je treba obleči za različne priložnosti.
[/quote]

Presneto me razjezijo ljudje, ki se takole sprenevedajo in izgovarjajo na neko kulturo. Kultura je vse kaj drugega kot hohštaplerstvo in prepričanje, da si nekaj več, ker nimaš starih zlizanih kavbojk. Pa tudi to, ali je nekdo oblečen v nova ali rabljena oblačila, nima veze ne z urejenostjo ne z modo. Tudi v novih oblačilih, na katerih se svetijo znamke, je lahko nekdo oblečen zelo neokusno. Se pa strinjam v tej točki, da na otroke z vzgojo prenašamo tudi to, kako se je po našem treba oblačiti ali kaj je pri oblačenju pomembno. Glede na tvoj zapis boš verjetno svoje otroke vzgojila enako – žal, namesto da bi skušala premagati svojo ozkoglednost in spodbujanje potrošništva, onesnaževanje in neproblematiziranje svojih dejanj.

Uboga tvoj drugi in tretji otrok, ki sta morala za prvim nositi rabljena, ponošena oblačila.
Upam ,da si toliko sočutna, da sta deležna posebne terapevtske obravnave, ki jima bo pomagala odpraviti travme nošenja rabljene majčke.
To pač ni kar tako!

Pa upam, seveda, da si ob drugem in tretjem otroku vsaj ti, zmanikirana, zdepilirana, sveže počesana in v novih dizajnerskih oblačilih izključno svetlih barv tolikanj dvignila standarde, da niste – povsem pomotoma – bili prepoznani kot socialci iz Tomačevega….

Bemti puhle babe!
[/quote]

Nisem zmanikirana, niti zdepilirana (samo poleti , kjer je potrebno), sveže počesana sem vsak dan, v novih dizajnerskih oblačilih kdaj pa kdaj, trudim pa se, da sem dovolj primerno oblečena v svojih oblačilih, ki niso izključno svetle barve.

Moji otroci so odrasli in si služijo svoj kruh z delom.

Oblačila sem kupovala 30 let nazaj.Pazila sem nanje , da je bilo vse oprano in lepo zloženo.
Za vsakega otroka sem imela nov voziček, ki sem ga prišparala in kupila s svojo plačo.
Meni je to veliko pomenilo in nikoli mi za to ni bilo žal!

Presneto me razjezijo ljudje, ki se takole sprenevedajo in izgovarjajo na neko kulturo. Kultura je vse kaj drugega kot hohštaplerstvo in prepričanje, da si nekaj več, ker nimaš starih zlizanih kavbojk. Pa tudi to, ali je nekdo oblečen v nova ali rabljena oblačila, nima veze ne z urejenostjo ne z modo. Tudi v novih oblačilih, na katerih se svetijo znamke, je lahko nekdo oblečen zelo neokusno. Se pa strinjam v tej točki, da na otroke z vzgojo prenašamo tudi to, kako se je po našem treba oblačiti ali kaj je pri oblačenju pomembno. Glede na tvoj zapis boš verjetno svoje otroke vzgojila enako – žal, namesto da bi skušala premagati svojo ozkoglednost in spodbujanje potrošništva, onesnaževanje in neproblematiziranje svojih dejanj.
[/quote]

Oblačilna kultura je pomembna.Sama sem bila tako vzgajana in še danes se tega držim: za doma trenirke, majice in jope, za v službo druga oblačila, za slovesne priložnosti malo dražja in kvalitetna oblačila.
Če je to za nekoga ozkoglednost, spodbujanje potrošništva , onesnaževanje in še kaj – to res ni moj problem.
Ker nisem prodajalka, niti lastnica trgovine.Če pa prodajajo, pa tudi kdaj kaj kupim.Vi ne?

Oblačilna kultura je pomembna.Sama sem bila tako vzgajana in še danes se tega držim: za doma trenirke, majice in jope, za v službo druga oblačila, za slovesne priložnosti malo dražja in kvalitetna oblačila.
Če je to za nekoga ozkoglednost, spodbujanje potrošništva , onesnaževanje in še kaj – to res ni moj problem.
Ker nisem prodajalka, niti lastnica trgovine.Če pa prodajajo, pa tudi kdaj kaj kupim.Vi ne?
[/quote]

Ta tvoj ‘To res ni moj problem’ je zelo velik problem.

Oblačilna kultura je pomembna.Sama sem bila tako vzgajana in še danes se tega držim: za doma trenirke, majice in jope, za v službo druga oblačila, za slovesne priložnosti malo dražja in kvalitetna oblačila.
Če je to za nekoga ozkoglednost, spodbujanje potrošništva , onesnaževanje in še kaj – to res ni moj problem.
Ker nisem prodajalka, niti lastnica trgovine.Če pa prodajajo, pa tudi kdaj kaj kupim.Vi ne?
[/quote]
Ce si 50+ , potem to res ni tvoj problem. Je pa, in bo vedno bolj, problem tvojih in mojih otrok.

New Report

Close