Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kasljam ze 6 mesecev

Kasljam ze 6 mesecev

Ze 6 mesecev kasljam. Ob vecerih tudi po 20 minut skupaj in se ne morem skasljat. Bila sem pri pulmologu na testih in ne pokaze nic. Kontrolo imam spet cez 2 meseca. Pulmolog mi je predpisal ventulin 3x na dan po 3x. Kar naprej imam obcutek, da imam nekaj v grlu a se ne morem skasljat. Kaselj je suh. Ker ocitno ne bom dosegla pri pulmologu nic me zanima ali je imela katera podobne tezave in kaj je pomagalo. Kupila sem ze fluimukan za lazje izkasljevanje. Malenkost je bolje. Mi lahko katera kaj svetuje, kaj bi se lahko poskusila?

Čaj pljučnik je odličen. Tudi jaz imam zelo suh kašelj in mi ta čaj takoj pomaga.

Kupi tablete nolpaza kontrol. Vzamejo se enkrat na dan, na tešče, zato je najbolje vzeti takoj zjutraj. Jaz sem imel isti problem. Ko sem jih jedel, je kašelj minil v kakšnem tednu.

Lugolova raztopina, 2 kapljici pred zajtrkom


Kaj pa pravi osebni zdravnik, ne bi poslal še kam drugam?

Moj mož kadar ga prime trdovraten kašelj pije čaj iz Islandskega lišaja. Zelo pomaga.
Pa prsni koš si maži z EO Timijana, seveda v osnovnem olju ( mandljevo, jojobino).

Na alergije so te testirali?

čudno, da se še nista javila oglaševalca “zdravil” iz čudežne konoplje.

da nista kaj bolna?

Nič nisem bolna, če misliš mene. No ja, lahko bi bila alergija? ali pa tudi ne.

Nič nisem bolna, če misliš mene. No ja, lahko bi bila alergija? ali pa tudi ne.
[/quote]

počakajmo še na feliksa5, da vidimo še njegovo idejo:-)))

Nolpazo sem dobila in jo vzamem vsako jutro. Pulmolog je predlagal, da cez 2 meseca nebo bolje, ko imam kontrolo me bo pislal na ORL. cakalne dobe pa so tam 2,3 mesece.
Pulmolog mi je naredil alergo teste. Na nic nisem alergicna.

Če kašljaš že 6 mesecev (!!!) ne bo noben čajček in ostale fore deloval brez da odkriješ vzrok, raje se vpraši ZAKAJ si sploh začela kašljati, kaj se je spremenilo pred 6 meseci??

Poizkusite s strokom česna, skozi drobilec/stiskalec ga stisnite na čajno žličko in držite v ustih cca 30 min , medtem normalno dihajte skozi nos. Česna ne pojejte, samo inhalirajte et. olja. Ponavljajte več dni zapored, do izboljšanja.
V primeru večmesečne uporabe omili astmo.Preverjeno.

Vsak nasvet dobrodošel.
Kašljala sem več mesecev . Ko pa sem en dan pozabila kupiti jabolka, jedla sem jih vsak dan vsaj dve redno, se je kašelj umiril in popolnoma izginil. Sedaj že štiri leta nisem poskusila niti ene jabolke. Ne upam, bom pa poskusila. Lahko, da ni bilo krivo jabolko ampak škropiva.

kaj bolj neumnega pa še ne!

Redno jemlji nolpazo. Lahko da se ti nezavedno dviguje kislina iz želodca, ki potem nezavedno sili na kašelj. Nolpaza naj bi to kislino umirila. Če ne bo bolje pejt nazaj k dohtarju.

Sama sem tako pokašljevala. Bila pri zdravniku napisal tablete, ki sem jih pojedla 1 škatlico in nehala, ker sem imela občutek, da samo zakamufliram posledice, vzroka pa ne odpravim…..če mene vprašaš so bili krivi živci, služba, finančne zadeve, partner itd.

Ali vas kaj od tega mori?

Točno tako. Podpis.

Pri meni se je čudežno uredilo, ko em dobila službo, pa začela rihtat stanovanje za odselit.

A maš kakšen alergen v bližini? Si kupila kakšen poceni prali prašek? Ali nov stroj, ki slabše ožema? Ali je kaj drugega, kar ti draži dihalne poti?

Proti kašlju pomaga tudi pol stisnjene limone zmešane s kozarcem tople vode zjutraj in zvečer.

A maš kakšen alergen v bližini? Si kupila kakšen poceni prali prašek? Ali nov stroj, ki slabše ožema? Ali je kaj drugega, kar ti draži dihalne poti?

Proti kašlju pomaga tudi pol stisnjene limone zmešane s kozarcem tople vode zjutraj in zvečer.
[/quote]

Malo pomisli. Ali kakšna hrana? Kakšno novo čistilo, ki ga prej ni bilo? Ena stvar je pa tudi onesnaženje. V kakšni naseljih je obup in to povzroča draženje. Tu je pomembno da ne zračiš zvečer itd. oziroma takrat, ko je zrak najbolj čist, ponavadi dopoldne.

Imela sem isti problem, kasljala in kasljala, tedne in mesece… Preizkusila 101 stvar, ki je ciljala na pljuca in dihalne poti. Nic ni pomagalo. Kriv je bil zelodec (refluks).

Še en način je za pljuča, bronhije, grlo, sapnik, tisti dve kaplici naj zlije v 2dl vode v pršilko in namesto ventulina to inhalira. En, dva, tri vdihe, po želji, potrebi na dan.
Vsa sluz se bo izločila, čas odvisen od vnetja.
Lahko za začetek le ena kapljica lugolove raztopine, da se telo navadi energije, ki bo z vdihi nastopila.
Če ji bo premočno, naj spije zatem vodo.
Pri takem kašlju je možna tudi alergija, od hrane, pršic, do plesni, s katero je vsak dan v stiku.
Naj se opazuje, po čem in kdaj je kašelj najbolj hud.

New Report

Close