Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Počitniška sezona z dojenčkom

Počitniška sezona z dojenčkom

sem mama z 4m dojenčkom. ker se začenja poletna sezona sva si s prijateljico zamislili, da bi čez poletje najeli hišo ob morju. Tudi on ima dojenčka 7m in bi bili skoraj celo sezono na morju. Izmenjevale bi se najine mame. Moža bi se skupaj pripeljala čez vikende in v času dopusta dva tedna skupnih počitnic. Če si dve družini razdeli stroške in če se malo izmenjujeva (nakupi, kuha, varstvo…)in pomoč najinih staršev občasno. Brali sva, da se otroci ob morju bolje razvijajo. Je katera že izvedčla kaj takega v času porodniške? kaj gre lahko narobe oz. na kaj morava pomisliti??? prosim za izkušnje samo tistih, ki so ob morju preživele z dojenčkom večji del porodniške

Otroka umakneš očetu, s partnerjem izgubljaš stik – in se sprašuješ kaj gre lahko narobe????

Vsekakor uživaj.
Partner pa tudi pride občasno na obisk, saj ne boste šli na Havaje na morje, a ne da ne :)?

Po mojem se otrok najlepše razvija, če je čim več z obema staršema. Kaj naj bi bilo na morju tako ugodnega, da bi se tam otroci na sploh bolje razvijali, pa ne vem.

No, pa če se bolj osredotočimo na praktične zadeve. Če sta že kdaj bivali skupaj ali vsaj vsaka posebej v kakem študentu, kjer se je treba prilagajat in včasih tudi kaj požret, potem bi lahko šlo. Če sta pa zabetonirani v svojih predstavah o higieni, menjavi cunj in brisač in gobic za pomivanje, potem se pa takšno sobivanje hitro lahko sprevrže v pekel, sploh ob dodatno dveh taščah, vsaka s svojimi predstavami o higieni, menjavi cunj in brisač in gobic za pomivanje. Ne vem, če poznam žensko, s katero bi si upala v tak projekt.

Jaz svoji ženi tega ne bi dovolil. Želim biti del družine in sodelovati pri vsem.


Hehe
Puhoglavke tega ne dojamejo

Avtorica, daj si duška. Ne nasedaj tepkam, ki težijo, da boš otroka očetu umaknila.
Prvič gre le za poletno sezono. Drugič: vikend bo priživljal tudi oče na morju. Tretjič, tam bo oče tudi dopust preživel.
Tako, da kar akcija.
Večji problem je to, kar ti je že ena zgoraj napisala: speljati to z drugimi ženskami, da ne bo zaradi tega špetir. To pa je za razmislit.

Punca želi pač na morje s prijateljico, ker ima “dolg dopust’. Dojenček? Ah, saj bodo prišli stari starši. Mož? Čez leto dni mu bo očitala, da ni med tednom nikoli ritke pral, da ga ni bilo, ko je otroček zbolel… Da je bila sama za vse… On pa od ponedeljka do petka užival. Mislim…samo, da je meni lepo. Dojenček je zgolj izgovor. Čez poletje je vseeno ali je na morju ali kontinentu. Si pomislila na še na varuško za ta čas? Jaz si ne predstavljam, da bi ne bil zraven, ko so bili moji dojenčki.

Si opazil, da ne gre na morje za celo leto, ampak samo za poletje? Si opazil, da bo ata ob vikendih tudi na morju in med dopustom tudi?
Pa saj ne bo šla na konec sveta no.

Otroci se ob morju bolj razvijajo? Pa ne vem, če sem kje zasledila, da so primorci bolj razviti kot ostali del Slovenije.

Moj partner ne bi hotel zamuditi kako mala odrašča. Jo ima preveč rad.

Sem pa imela kolegico, ki je bila poletji na morju v njihovem vikendu.

Mi smo želeli to narediti eno poletje med mojo porodniški. Zakaj nismo? Zgolj zato, ker se finančno ni izšlo. Drugače pa super zadeva. Edino pri nas bi bila jaz, dva otroka, čez vikende in ld mož in kakšna babica tu in tam.

Če ti finančno znese, super!!

Jaz sem bila na pavšalu z obema otrokoma, mož je prišel v petek popoldan in v ponedeljek je šel nazaj, no pa za glavni tritedenski dopust. Nam je bilo čisto ok, v kombinaciji s prijateljicami pa nekak nisem tko fleksibilna, da bi zdržala tako dolgo. Otroka sta bila pa stara, mali malo manj kot eno leto, starejsi sedem, samo mi smo malo posebna družina, ki ni nonstop priklopljena drug na drugega, je potem tisto let mož začel študirati in je bil ravno tako ogromno odsoten, pa smo ravno tako zrasli, si nismo ocitali, kdo je komu brisal rit, v bistvu smo pa bili bolj ko ne iz zdravstvenih razlogov tolko na morju. Ta večji je imel skoz bronhitise in astmo ter je bil priporočljiv morski zrak, malemu pa tut ni škodilo. Smo pa vmes tudi skočili do doma, kaj pa je tista dobra ura vožnje?
Dejansko mi do danes ni prišlo na misel, da je bil kdorkoli za kaj prikrajšan zaradi tega. Je bila pa res skupna odločitev za prikolo in pavšal sprejeta že zdavnaj prej.
Stvar dogovora med partnerjema je zame to. Ce sta oba za, zakaj ne?
Da bi pa primorci bolj uspevali, mora pa kdo drug povedat😀

Jaz pač raje živim z možem kot s prijateljico, zato mi to ne bi na kraj pameti padlo, ti pa zase sama veš. Samo ne prodajajo buck o nekem hitrejšem razvoju.

Če gre za dva meseca vzamem napisano nazaj. Zunaj je toplo in predstavljal sem si, da bi že kmalu odšla in se vrnila nekje novembra… 🙂

Čisto preveč bab in dojenčkov na kupu za predolg čas.

Idealiziraš bivanje zaradi zmanjševanja stroškov. No, bivanje 2 mam z različno starima otrokoma/dojenčkoma, različnimi navadami, skupaj z obema možema za vikend in še taščami, to ti je dejansko recept za katastrofo.

Skupno bivanje nikakor ni lušno, sploh pa ne v odrasli dobi. Nekaj je prilagajanje študentov, nekaj popolnoma drugega pa je biti mama, imeti dojenčka in se prilagajati prav tako odrasli osebi, pravzaprav kar 5-im osebam in še enemu otroku.

Ga ni denarja, da bi bilo to vredno. Raje pojdi za polovico manj časa in si sama najemi prostor, če so problem stroški.


ni variante da bi kaj takega sploh pomislila. Bi raje se z možem dogovorila,da gremo na daljši skupen dopust.

Skoraj celo porodniško sem bila na morju, tudi pozimi, mož je prišel čez vikend, zakaj ne, če lahko.

Me ne pripraviš, da bi v času dojenčka le tega odpeljala očetu. Veš koliko se pri dojenčku VSAK DAN dogaja, ti bi pa očeta oropala tega?
Razvoj otroka je dober v zdravem okolju. Tam, kjer se imajo ljudje radi. Očka je nenadomestljiv.
Menim, da bi predvsem ti rada požrla vse kar misliš da ti pripada. Če se že reče DOPUST za nego otroka, misliš, da moraš na morje? No, ni ti treba. Finance tukaj ne igrajo nobene vloge.

Ja marija pomagaj, kaj pa se lahko od ponedeljka (ali nedelje zvečer), ko bo mož odšel od njih, pa do petka, ko bo spet prišel, zgodi kaj tako nepozabnega, da bi bil oče življenjsko prikrajšan?
Avtorica, kar pogumno poskusi. Če se ne bo izšlo, se pač prej vrneš. Pri ceni se dogovoriš za vračilo in gotova maša.

Nehajte blebetat o stiku očeta z otrokom. Obstajajo tudi poklici, ki omejujejo vsakodnevne stike z družino, kot so npr. pilot, vojak na misiji, šoferji na špediciji…, pa vsi dokaj normalno funkcionirajo in na koncu takšni otroci celo odrastejo. Ni vse v količini skupaj preživetega časa, je bolj kvaliteta tisto kar največ šteje. Avtorica teme, vi se kar lotite tega projekta, malo prilagajanja, pa bo to za vas vse najlepše poletje vseh časov…

Meni, pa ni jasno zakaj si tako želiš stran od moža? In sexala bosta samo ob petkih, sobotah in nedeljah? Meni je to nepredstavljivo, sory no. Ne se čudit, če bo mož med tednom imel drugo žensko.

Ne bosta seksala, ker bo poleg prijateljica in njena tašča. 😁

In ne se cudit, če bo sredi poletja ugotovil, da se ima med tednom v bistvu prav fajn in da mu tudi med vikendom ni za gledat tašče in se prijateljice in njene tašče. Pa promet proti morju in nazaj, pa kakšna obveznost, ki bi jo bilo fajn med vikendom zrihtat…

To se tudi v vojaških, spedicijskih, gastarbajterskih in drugih zakonih, ki jih tu eni za primerjavo dajete, pogosto zgodi, da ljudje ugotovijo, da jim v bistvu ni nič hudega samim.

Saj je vse kul, ce se razumete. Pa da je seveda dovolj velika hisa. Ampak zakaj pa odrasli zenski z otroki rabita svoje mamice? Tega pa jaz ne bom nikoli razumela… dajte se no osamosvojit, ce ste se ze odlocili za otroke.

New Report

Close