Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bel jezik, sluz v grlu, pjuvanje

Bel jezik, sluz v grlu, pjuvanje

(Pozor ogabna tema.) Kaj bi to bilo:

– bel jezik. Vsak dan si ga sščetkam do rožnatega. Vendar pregloboko ne morem, od neke točke zadaj je še vedno bel. Ravno tako vsak dan tekom dneva oz. noči spet postane bel.

– ogabna sluz v grlu. Smrkelj. Vsako jutro se do tolikšne mere zgosti, da parkrat pljunem (kot bi bila prehlajena, čeprav nisem). Prvič recimo ko vstanem in grem v kopalnico, ne da bi se sploh trudila (rumene barve, čisto tako kot pri prehladu, samo da je pri meni ves čas, prehlajena pa to zimo še nisem bila) … čaka že nekako “na vrhu” grla. Potem pa še nekajkrat pri umivanju, ščetkanju, delno tudi nalašč. Potem se odpravljam od doma in morda še enkrat pljunem. Zjutraj se “očistim”, tako da čez dan s tem nimam problemov (ne razmišljam o tem, ne pljuvam, ne ovira me pri govoru, ne boli, jezik je pa očiščen). Vendar naslednji dan sem spet zapacana.

– celo življenje (dobesedno vedno, od otroštva) mi teče iz nosa bolj kot ostalim – v mrazu, v vročini, pri športu … nisem prehlajena, je samo brezbarvna “tekočina”, vendar si moram popivnati nos. Tudi recimo če stopim z mraza v toplo stavbo, se mi gotovo “ulije”. Včasih se mi malo solzijo oči. Ampak tega sem navajena … nisem prepričana ali je to povezano s sluzjo v grlu. Je predvsem zoprno, ker me je sram in moram paziti da se diskretno in higienično obrišem (prehlajena pa sploh nisem).

– bel jezik, sluz v grlu … to je neodvisno od prehrane … gotovo sem kakšno obdobje jedla preveč sladkorja, kakšno pa tudi nič, pa je bilo isto … podobno velja za mlečne izdelke … zdrava prehrana nič ne spremeni. Nisem pa naredila kakšne res drastične terapije, jemala zdravil … Vem, kako je, ko si uničuješ telo s slabo prehrano, ampak to sedaj ne velja zame, že dolgo ne, bel jezik pa ostaja.

Mogoče bi si morala enkrat sčistiti res cel jezik? Ampak nimam pojma, kako naj to naredim, saj vendar ne morem ščetkati po grlu. Mogoče se tiste bakterije od zadaj vsakič znova razrastejo? Bi jih lahko nekako “kemično” uničila? Bi pomagalo kakšno grgranje? Česa?

Globje kot grem, ne morem iti. Aja pa tudi bruhati ne morem. Sicer me draži, lahko spravim ven malo sline, postanem “objokana”, ampak bruham pa ne (ne morem se prisiliti, tudi če bi hotela). Tudi pri alkoholu ne bruham.

Glede refluksa … mislim, da poznam občutek, ko ti gre nekako “nazaj” oziroma navzgor iz želodca. Neprijetno, ampak kaj takega se mi ni zgodilo v zadnjih 2 letih, po mojem ni refluks. Nič mi ne gre nazaj, samo tam je …

Na jeziku se kaze to kar se v notranjosti crevesja in prebavnega trakta dogaja. Treba je cistiti od znotraj, ne samo povrhu. Zelo verjetno so stene crevesja polne biofilmov, sluzi, kandide, parazitov, bakterij itd itd…. zacni malo proucevati te zadeve. Veliko se najde na internetu 🙂

Čisto laično…sama bi zjutraj grgrala švedsko grenčico (sedaj imam pletarsko grenčico).

To delam ta teden, sicer sem po prehladu. Tudi imam obložen jezik, gnojno.

Škodit ne more.

Mogoče bi tudi pomagal kaksen propolis.

Je možno tudi, da nekaj sperme zastane v grlu? S fantom imava redno oralca. Zjutraj gre v službo in mu ga pred tem malo poližem. Ko se olajša, gre, jaz pa nazaj zaspim. Vsak dan je tako. Sem brezposlena.

Bela snov bi lahko bila pepsin.

Bela snov bi lahko bila pepsin.

Če imaš preveč sluzi, je to kriva hrana, če pa so samo obloge, pa zjutraj vzemi žličko kokosovega olja in ga 20 min žvrkljaj neprenehoma, potem izpljuni, dobro operi usta s slano vodo, tudi obraz in ustnice, operi zobe in postrgaj jezik (strgalo za jezik), kokosovo olje ima sedaj Hofer v akciji, jaz uporabljam vegansko zobno pasto iz Mullerja, srečno

New Report

Close