Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odločba za učno pomoč za SŠ

Odločba za učno pomoč za SŠ

Sin je v 8.razredu, že od vrtčevskega obdobja ima odločbo za strokovno pomoč. Ker vem da se postopki vlečejo sprašujem tiste ki imate izkušnje s tem kako to poteka za srednjo šolo. Za oš mi je bilo jasno saj smo vedeli kam bo hodil, šola je podala mnenje, seveda tudi vrtec. Za srednjo šolo pa ne vem ali je potrebno prej določit/vpisat otroka v šolo ali lahko s postopkom začnem že v začetku 9.razreda.
Saj bom šla do psihologinje, a bi vseeno želela imeti vsaj malo bolj jasno sliko kako se tega lotit.
Pa še eno vprašanje: iščemo poklicno šolo, pa me zanima ali nam lahko komplicirajo če izberemo 4 letno in ne recimo 3 letno. Fant nima ideje kaj ga veseli (razen nogometa), zato z možem razmišljava o kakšnem lažje zaposlitvenem poklicu oziroma o šoli za katero imam vsaj malo upanja da jo bo izdelal. Zadnjo triado izdeluje pretežno z 2 in 3.

Najlepša hvala

V devetem razredu boste izpolnili obrazec oziroma vlogo, ki vam jo bo dala šolska svetovalna služba. To vlogo šola skupaj z mnenji učiteljev, ki izvaja DSP, pošlje na zavod za šolstvo, ki potem odloči o prilagoditvah. Če namerava sin na srednjo strokovno šolo (štiriletni program), bo zavod težje odobril kakšne prilagoditve. Če bo izbral poklicno srednjo šolo (triletni program) bo šlo lažje skozi. Glede na ocene je zanj primernejši triletni program. Ko konča triletno poklicno se lahko še vedno vpiše naprej na 3+2 in postane tehnik.
Na naši šoli se začne poklicno usmerjanje že v 8. razredu, da se lažje odločijo. Redno izpolnjujejo naloge šolske psihologinje in si gradijo mapo za vpis v srednjo šolo. Ta proces se pri nas konča s sestankom v januarju na katerem je vsak naš devetošolec, starš, psihologinja in razredničarka. Tam podamo še zadnje informacije in pa tudi mnenje pred informativnim dnevom.

Vi lahko na zadnji evalvaciji, ki bo junija, omenite vlogo za zavod za šolstvo, da želite, da se mu v SŠ upoštevajo prilagoditve. S to vlogo je kar nekaj dela, zato ne bo nič narobe, če se že malo pogovarjate o tem.

Danes bi si tudi vi lahko šli pogledat kakšno srednjo šolo, saj za osmošolce ni prepovedano. Se pa začne ob devetih zjutraj.

Mešaš učno pomoč in prilagoditve. Prilagoditve dobi lahko za vsako srednjo šolo, učno pomoč pa le še v triletnih.

Kolikor vem, v srednji šoli dobijo zgolj pdilagoditve. Za moje tri učence smo pisali vlogo za prilagoditve.

V bistvu res ne vem , kako je z učno pomočjo na SŠ, vem pa da o tem odloča zavod za šolstvo, ki bo poleg prilagoditev še odločil, koliko ur učne pomoči potrebuje učenec.
Brez vloge januarja v devetem razredu vseeno ne bo šlo.

Preberi zakon. 4 letne nimajo ucne pomoci.samo prilagoditve.

Ok. Ne gre mu. Uci se tezko. Ti pa na 3 letno tiscis???? Aja sej so prilagoditve pa ucna pomoc. Pol bo pa ucitelj kriv jer naredu ne bo. Res????Z nekimi idlocbami okrog mahat. Ce mu ne gre poklic pa delar. Cim lazjo solo.

Ne seri.

Tako je povedala tudi naša psihologinja. Dva učenca se bosta vpisala na triletno SŠ, za ta dva je povedala staršem, da ne bo težav z odločbo. Enega pa mama sili v štiriletno strokovno. Tu je pa povedala mami, da ne bo imel takšne pomoči kot v OŠ.
Še enkrat, učitelji na OŠ moramo pripraviti dokumentacijo o učencu in opisati uspešne prilagoditve. Ure učne pomoči pa določi Zavod za šolstvo.
Me zanima, kako bo z mojimi tremi učenci, kaj jim bodo odobrili.

Saj je poklicna primerna za učence, ki jim ne gre. Po navadi imajo ocene višje kot na OŠ. Se pridejo pohvalit, da imajo štirice, prej pa so imeli “komaj dve”.


Hvala za info. Na informativca sva šla in je kar navdušen nad šolo in mu je zanimiv program. Bolj se nagibamo k 4.letni, saj lahko tudi med samim šolanjem zamenja nivo za 3.letno če res ne bi šlo.


Verjetno bi bila odločba za prilagoditev dovolj.
Tako je povedala tudi naša psihologinja. Dva učenca se bosta vpisala na triletno SŠ, za ta dva je povedala staršem, da ne bo težav z odločbo. Enega pa mama sili v štiriletno strokovno. Tu je pa povedala mami, da ne bo imel takšne pomoči kot v OŠ.
Še enkrat, učitelji na OŠ moramo pripraviti dokumentacijo o učencu in opisati uspešne prilagoditve. Ure učne pomoči pa določi Zavod za šolstvo.
Me zanima, kako bo z mojimi tremi učenci, kaj jim bodo odobrili.
[/quote]

Verjetno bi bila prilagoditev dovolj, če govorim iz izkušenj kako je naša pomoč na oš nekoristna. Sin pravi da mu bolj koristi če ostane v razredu,ona pa ga vozi ven in nič kaj dosti nd naredita. Do zdaj smo mu doma veliko pomagali, 8.r je že bolj zahteven, zato mu pomaga soseda študentka in lahko povem da se fant z velikim veseljem uči z njo. Sažm ve povedat da kosristi od spec.pedagoginjr na šoli ni in da ona veliko stvari ne ve…mislim kaj ne slišim. Marsikdo mi je že svetoval naj ji za vrat pokličem nadzor pa tega nočem. Nasezadnje bo ona podala oceno za vpis naprej.


Od učiteljev nikoli nisem zahtevala da mu šenkajo ocene, temveč da imajo razumevanje in da naj otroka vprašajo bistvo snovi ne pa kup balasta in zagonetk. Se prištevam med tiste ki imajo ogromno zdrave pameti v glavi.

Verjetno bi bila prilagoditev dovolj, če govorim iz izkušenj kako je naša pomoč na oš nekoristna. Sin pravi da mu bolj koristi če ostane v razredu,ona pa ga vozi ven in nič kaj dosti nd naredita. Do zdaj smo mu doma veliko pomagali, 8.r je že bolj zahteven, zato mu pomaga soseda študentka in lahko povem da se fant z velikim veseljem uči z njo. Sažm ve povedat da kosristi od spec.pedagoginjr na šoli ni in da ona veliko stvari ne ve…mislim kaj ne slišim. Marsikdo mi je že svetoval naj ji za vrat pokličem nadzor pa tega nočem. Nasezadnje bo ona podala oceno za vpis naprej.
[/quote]
Evo pri nas isto. Jaz sem ga celo os instruirala vse predmete. V soli je bilo tiste 3 ure blazev zegn. Ce ne bi bilo mene, ne vem, kako bi sploh lezel naprej. Sicer je pa zanimivo, ko sem ga ucila jaz je dobival 3 ali 4 ali 5. Ko se uci dam pa 1 ali 2. Tako, da se rabi pomoc pri ucenju ucenja.

New Report

Close