Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vas muči kdaj nespečnost? Kako si pomagate?

Vas muči kdaj nespečnost? Kako si pomagate?

Kaj naredite, če ne morete zaspati? Po kolikem času zaspite in koliko ur na noč spite? Ste se morali kdaj posluževati uspaval?

Vzamem uspavalo, pa ne učinkuje. Popolnoma nič.

Topel tuš + 2deci vina / 0.5 pivo

Probaj z tem
Meni zelo deluje
https://youtu.be/o4MG9PiJucY

Z nespečnostjo sem imela ogromno problemov. Začelo se je v meni, se za nekaj časa umirilo, ob kupu stresnih dogodkov (bolezni in smrti v družini), pa me je doletela taka nespečnost, da sem mislila, da se mi bo zmešalo. Poskusila sem vse, od Sanvala naprej, nekaj časa sem pila celo antidepresive. V končni fazi mi je pomagal antidepresiv Trittico in to že ena tretjina tablete. Lani novembra sem nekega dne pozabila vzeti tableto in sem prav tako spala. Nato sem začela počasi zmanjševati oz. jemati vsak drugi dan, nato vsak tretji dan, nato enkrat tedensko in končno povsem prenehala. Trenutno ne pijem nobenih tablet in spim kolikor toliko dobro (ni pa to sedem ali osem ur), pač pa kakšne štiri ure v kosu, nato sledi premetavanje in potem še kakšna urca spanja. Ampak napram tistemu, ko praktično nisem spala nič, se mi zdi še dobro.
Sočustvujem z vsemi nespečneži, ker, kdor tega ne doživi, si ne predstavlja, kakšen pekel je to. Najbolj mi pomaga to, da se fizično zmatram, ali pa da hodim ali tečem. Poskušam tudi umiriti misli, z molitvijo in pravilnim dihanjem.
Vsem nespečnežem želim rešitev vseh težav.

Meni nič ne pomaga: ne fizični napor, ne ob isti uri v postelji, ne prava hrana…nič. Zaspim v 10 min. Čez dobri dve uri se zbudim….potem pa skoraj do jutra.
Vsakih 10-14 dni prespim noč ( 4-5 ur skupaj) neodvisno od zgoraj naštetih stvari.
Ne vem, kaj bi še poskusila. Sem pila razne čaje, kapljice. Nič!! Edino tablet še nisem poskusila. To traja že več kot 5 let.

Gledam TV, največkrat Travel.
Dolgčas, po ene dveh urah vendarle zaspim, to je ob 3h zjutraj. Beda, vem, ampak ne gre drugače.

Za dobro spanje je veliko dejavnikov, kot so, hladen prezračen prostor, popolna tema brez tv in ostale navlake, ki seva, odhajanje v posteljo ob istih urah, najbolje pred polnočjo. Potem je seveda zelo pomembna kvaliteta ležišča in dovolj čista spalnica s čimmanj lovilcev prahu. Za piko na i je odlično v spalnici uporabljati ionizator zraka. Tako nekako je pri meni in spim kot angelček.

Pri meni vse ok, ampak včasih se pa zbudim sredi noči, misli začnejo švigati ena za drugo, in ne zaspim do jutra. Malo pred budilko pa zaspim kot dojenček, tako da me budilka spomni, kako krut je ta svet.
Ampak to je redko, ponavadi spim spanje pravičnega.

Stres je pri meni glavni dejavnik, da me tudi muči nespečnost. To eliminiram tako, da spim po 5 ali 6 ur. Včasih imam občutek, da prebedim še polovico tega časa. Glavno je, da se s tem ne obremenjujem več.

-leže v postelji poslušam radio
-leže v postelji berem zanimivo knjigo
-leže v postelji molim rožni venec

Jaz mislim, da bi vsak moral poiskati in poskušati odpraviti pravi razlog za nespečnost (stres, čustveni pretresi, karkoli drugega… ) Ni hec leta in leta spati premalo, to zelo vpliva na fizično in psihično zdravje človeka in lahko se konča v kakšni resni bolezni.

Mam kvelux 0.25, dam na 4 dele. Četrtina je ravno dovolj, da me porine v spanec.

Mene najbolj hitro zmanjka, če zaspim med gledanjem televizije. Ker pa to ni najbolj zdravo, si takrat, ko ne morem zaspati, pomagam z branjem knjige ali z avtogenim treningom.

Ampak če malo pomislim, a ni bolje, da človek spi pred televizijo, kot da sploh ne spi?

Jaz pred spanjem poslušam hipnozo od najboljšega hipnoterapevta na svetu. Ima jih za različne težave, tudi za nespečnost. Okoli novega leta ima ceno 1$ za enourno hipnozo v formatu MP3, ki te popelje v globok spanec.
https://stevegjones.com/hypnosis-mp3s/

Ja, zadnjič sem do jutra prebedel :(. Danes sice prej zaspal ampak se 2x zbudil ponoči. Pogosto traja 2-3 ure da zaspim

2*Doreta + 1*Apaurin
Sprostim se mi celo telo, misli postanejo lažje … zaspim v 10 minutah.
In spim 8 ur v kosu.
No, to ne prakticiram vsak dan, ampak takrat, ko je res hudo.

Parkrat me je noro matralo in sem ob treh bil popolnoma buden, pa sem šel dol v dnevno, dal kak nobrainer film, si odprl pivo (hmelj uspava) zraven pospravljal, pa me je počasi zmanjkalo. Vedno je bilo zaradi stresa, ko je šla situacija mimo, je bilo OK…

Zelo zanimivo. Ali lahko napišeš malce bolj obširno, kako to izgleda pri tebi (v praksi)?
Good night.
🌜💫⭐️🌟🌙


Tudi meni se je začela nespečnost v meni in še kar traja. Dobro ste to naredila, da ste pozabila tablet vzeti zvečer in ste tako nadeljevala. Tudi jaz bi tako morala začeti brez njih, vendar me je že vnaprej groza vsake neprespane noči, mogoče ko bom v penziji, dokler pa delam si ne morem privoščiti, da celo noč ne bi spala. Pri meni tudi fizicno delo ne vpliva na to, da me zmatra in da bi potem spala. Kadar sem pa pod hudim stresom mi pa še tablete le za silo primejo, da vsaj malo ur spim. Tudi jaz razumem vse nespečneže in nimam nobenega nasveta, je pa tega čedalje več ljudi poznam, ki ne spijo in dobijo razna zdravila na recept, žalostno. Vesela sem, da je vam uspelo brez tablet, kar tako naprej. Jaz vzamem zvečer mirzaten in nekaj xanaxa.

Hipnoze imam na telefonu, in poslušam hipnozo naglas in se sprostim, ko že ležim v postelji. Če do konca še ne zaspim, pa sigurno takrat ko reče, da bomo zaspali in se zbudili šele zjutraj. Meni so všeč hipnoze, ki jih razumem (v angl.), npr. tipa Gold, ker ima mnogo takih ko gre bolj za podzavest, npr. zelo hitro govori, naprej, nazaj, z različnimi hitrostmi na enem in drugem ušesu. Zdaj sem si kupila bluetooth slušalke, vgrajene v trak za na glavo posebej narejene za spanje (Wish), tudi v redu. Paziti je treba le na to, da se MP3 izteče in se ne ponavlja celo noč. Za čez dan pa ima DAY posnetke, ki so bolj afirmacije.

Hehe sinoči sem spal morda 3 ure…mi ni pomagal niti moj avatar, ampak vseeno sem šel spat z nasmeškom in vstal z njem. Ponavadi sem pa nenaspan okoli polne lune, ko je jasna in svetla noč. Tableti? Ne, hvala. Mam druge naravne reči za to, včasih zaleže, drugič ne, posledično potem čez dan zeham in se vedem temu primerno

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Vzamem knjigo in berem. Če me to na prvi strani ne uspava, me čaka neprespana noč. Če imam res srečo zaspim okoli šestih in ob 7.30 budilka zvoni. Nimaš kaj…včasih pride takšna noč.

Če je taka noč enkrat na teden, kar gre. Pri meni je pet krat. Počasi obupujem.

Odkar poznam Asmr – ni vec neprespanih noci
Mene cist sprosti
Sploh ne vem kdaj zaspim
skratka – DELUJE

Enim je vsec enim pa ni.

Se pa rece temu mozganski orgazem, nezno prigovarjanje,sepetanje, zvoki praskanja, vode ipd… jaz zaspim cela najezena k mi pase poslusat v 5 min

Vtipkajte v Yt ASMR. 🙂

Meni dobra punca ki ga izvaja oz YT kanal je: Gracev ASMR

New Report

Close