Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Govorim zato, ker občasno zaidem v drage trgovine, kjer je en kos oblačila nekajkrat dražji od običajnega oblačila, ki ga kupim.

Večkrat mi namreč v cenejših trgovinah ni nič všeč, zato obupam in grem v drago, ker mislim, da bodo oblačila tam nekaj posebnega, z lepšimi detajli, z lepšimi kroji in sem se zato pripravljena bolj skeširati. In kaj mislite, da dobim? Če mi ne bi povedali, da je trgovina draga, ne bi vedela, stvari so popolnoma enake, razlika je le v tem, da je v cenejših trgovinah vse zelo natlačeno, včasih zmečkano, drage trgovine pa imajo le nekaj oblačil na obešalniku.

Med samimi izdelki pa popolnoma nobene razlike, če odštejemo zmečkanost. Nisem opazila, da bi bila dražja oblačila kaj lepše zašita in da bi v trgovinah imeli lepše kroje. Tudi ne vidim, da bi bila bolj okusno oblikovana kot oblačila cenejših znamk.

Seveda ni razlike, saj je vse s Kitajske. Dražje trgovine vse zlikajo, ostali imajo zmečkano.

Kaj pa vem.
Meni se zdi, da je razlika med tistimi res cenenimi in tistimi malce dražjimi. Ampak tiste zelo drage pa kaj vem, po mojem plačaš samo znamko.
Pri teh cenenih je tako, da se razlika opazi po nekaj pranjih, ko začnejo šivi popuščat ali pa barva spusti ali pa se spere.
Recimo majica za 5€ ali pa majica za 20€, je kar razlika. To drugo lahko dalj časa nosiš pa ni videt razvlečena, sprana.
Kavbojke za 20€ ali pa za 100€ pa ne vem kaka je razlika.
Tiste res drage cunja pa po mojem predvsem znamka.
Če pa gledam ljudi na ulici pa pojma nimam kdo nosi poceni, kdo srednji rang in kdo draga oblačila.

nova
Uredništvo priporoča

Do neke mere ja. Blago je bolj kvalitetno, izdelava tudi (debelina niti, obrobe, kroj itd) ampak po mojem mnenju pa NE MOREŠ narediti desetkrat boljšega izdelka, ker cene imajo tudi desetkratnik. Recimo za primer kavbojke – imaš jih za 10 evrov, za 100 evrov in za 1000 evrov.
Meni se že 100 evrov zdi veliko (glede na ceno blaga in masovno izdelavo), ampak toliko še dam, ker imam rada dobro narejene stvari, čeprav v reali raje kupim znižane na 70 :)))
Vse ostalo je pa afnanje, prodajajo pač po ceni, za katero je trg. Pri nas recimo boš težko kupila kavbojke po par sto do tisooč evrov, ker pač ne grejo. V tujini pa cene nimajo plafona.

Svoje case sem bil nekaj avdiofila. To omenjam, ker je princip podoben. Med zvocniki za 50 evrov in zvocniki za 500 evrov je razlika slisna vsem. Med zvocniki za 500 in tistimi za 5.000 pa bolj ali manj vecini neslisna.

Podobno je z oblacili. Kot je rekla

Replika…
med kavbojkami za 20 in tistimi za 100 evrov je obcutna razlika (dokler vas trgovci ne poskusajo nategniti s cenami). A razliko se da videti z ocmi, zacutiti na otip, itd. Med tistimi za 100 in tistimi za 1.000 pa… je v praksi bolj stvar podpisa/napisa, kakor cesa drugega.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V katero drago trgovino konkretno pa si šla, da imajo tak šodr?

Jaz imam eno kratko jakno iz čiste volne, ki je bila znižana, tako da je bila poceni, in je res druga galaksija od poceni sintetike iz H & M. Material itak, kroj, končna izdelava, lepo prišiti lepi gumbi, brez nitk … material ostane lep, se ne mečka in mucka. Pa recimo bluza Morgan (pa to niti ni draga firma), bi pa res rada našla tako v nekem Kiku. Pulover iz mešanice volne je pa res že od daleč boljši od čiste sintetike, pa še pri umetnih vlaknih je ogromna razlika med poceni in malo dražjimi …

Avtorica, povej še, katere so te poceni in katere drage znamke.

Sama recimo nič ne dam na neke napise Kenzo, Versace, se vec, mislila bi si, da so najbrž kje iz Bosne, tudi če so original. 🙂

Na primer čevlji, v trgovini Deichmann ne najdem čevlja, ki bi mi bil všeč, pa tudi na otip, ne le po videzu delujejo…pač poceni. Raje poiščem popuste in kupim kako drugo znamko na znižanju.
Ne bi pa dala za čevlje 200 evrov.

Vse je marketing.

Odvisno, a se pogovarjamo o kavbojkah in majicah ali o resnih oblačilih.

Razlika je ne toliko med cenenimi in “dragimi”, kot med cenenimi in zares dragimi. Razlika je v materialu, kroju in izdelavi. Tu se ne gre le za bombaž proti sintetiki, ampak svila, kvalitetno spredena in tkana volna, lan proti drugim surovinam. Tudi v tkanju je velika razlika. Iz cenenih blag, ki niso tkana pod pravim kotom, ne moreš ukrojiti ničesar nosljivega. In potem je razlika tudi v kroju. Kvaliteta se kaže v dobrem kroju, ki se prilega telesu, masovna proizvodnja kroji bolj ohlapno, da izdelek približa čim večjemu razponu postav. In seveda stil. Dober, eleganten stil, in detajli, pa naj bodo po trenutni modi ali klasika so pri masovni proizvodnji bolj izjema kot pravilo.

Če imaš odličnega krojača, ki dela s kvalitetnimi materiali, si pa zadela terno. Ta izumirajoča vrsta je krepko podcenjena.

Jaz ne vidim razlike med kavbojkami za 100€ in kavbojkami za 12€ iz Hoferja.

Ja opazi se.

Odvisno o katerem kosu oblačil govoriš.
Recimo kavbojke za v službo so ok tiste za 10, 20€.
Če pa recimo kolesariš pa kratke kolesarske hlače za 10€ niso kaj prida, tam pri 50€ in več evrih pa se začnejo ok hlače.
Ali pa kaj vem, jakna za v službo je ok neka poceni.
Če hodiš pa v gore, tako resno, je pa spodobna jakna oz. vetrovka tam okrog 200, 300€ in ja, je bistveno drugačna od tiste za 20€. Samo v gorah je dež, veter, sneg. Na poti v službo pa morebiten dež traja par minut, odvisno kako daleč imaš peš. Zato ne rabiš neke drage jakne.

Primerjava iz prve roke, bunda iz h&m in iz s.Oliverja. Razlika v ceni nekaj evrov, ker je bila druga znižana, že na prvi pogled pa velika razlika v kakovosti.

Seveda se opazi, samo znati je treba gledati. Poceni stvari so vse iz umetnih materialov, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} poliester, poliamid, modal, poliakril,.. V dražjih trgovinah tega ni. So naravni materiali ali mešanice. V teh materialih se koža veliko bolje počuti.

V dražjih trgovinah je tudi vse bolje, lepše zašito in skrojeno. Tisti, ki imajo znanje šivanja, to vidi takoj. Gumbnice so lepše izdelane, kroji niso skrojeni v levo ali desno, robovi oblek niso obentlanji s cvirnom, ampak zašiti. Nitk, da visijo ne vidiš nikjer. Končni šivi so ravni in ne “pijani”. Oblačila ne smrdijo po kemikalijih. Ko jih opereš se ne deformirajo. …

Ko gledaš ljudi na ulici, v službi, se ne opazi.
Se pa opazi, ko oblačila pereš in tista cenena se hitro razvlečejo, sperejo, nimajo neke oblike.

Delala sem 15 let v tekstilni industriji. Vsepovsod, na ulici, v službi, v gorah, v hotelu, na plaži opazim kvalitetno tkanino in kvalitetno ukrojeno in sešito konfekcijo. Mislim, da je to tako kot z dragimi kamni, nekateri ločijo, drugi ne, sama ne ločim kvalitete nakita.

Vprašanje: ali se opazi razlika med mercedesom za 80K in Fiatom za 9K? Verjetno se zelo opazi.

Moj puli iz Zare je po treh pranjih zmečkan in zmuckan, podoben puli iz fine volne, ki je stal dobrih 100 evrov, pa je še po dveh letih nosljiv. Zato v Zari kupim samo še kakšno majčko za valjanje po kavču in za na piknik.

Do bolezni sem gledala kaj imam na sebi, od bolezni naprej pa kaj dam v sebe. Torej raje za kvalitetno hrano kot pa neko znamko oblačil, ki so jih prej namočili v dicromovo raztopino, da ohranja tkanina obliko in barvo.
Ga ni naravnega materiala, ki prenese strojno pranje več kot 10 x in da ne izgubi oblike.

Kot moški – tudi opazim te reči, predvsem pri moških poslovnih oblekah. Razlika je (lahko, ne nujno) v materialu in podrobnostih.
Material – to se občuti pri dotiku.

Ni pa nujno razlike; včasih ti poskušajo prodati samo znamko, brez kvalitete.

+1

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda je razlika. Včasih so kavbojke znali delat in so zdržale par let. Zdaj kupim črne kavbojke v Newyorkerju za 20 evrov in so po parih pranjih sprane. Po enem letu so za v smeti. Enako vsa roba tam.
Če ne drugega, dražja oblačila lepše izgledajo. Jaz imam zmeraj čeljust do tal, ko vidim kolegico, ki se res lepo oblači. Jaz tega denarja nimam, ampak seveda se vidi, da nekdo kupuje v dražjih trgovinah ali cenenih. Sploh ni primerjave.
Vprašanje pa, katere “dražje trgovine” so v igri. In tudi ko stopiš v tako trgovino, je treba znat kupit in se obleč.

Po mojih izkusnjah so ocitne razlike v 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaznih mikicah – H&M je obup ze po enem oranju, Max Mara Weekend je se po 8 letih tip top. Isto pri kavbojkah, True Religion drapam ze vec kot 10 let. Najbolj poceni pulover iz 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kasmirja tudi ni isti kot tisti, ki stane veliko vec (ceprav jaz nosim samo tiste ta najbolj poceni kasmirje hehe).

Verjemite mi, da ce kupujete Versace, CC, D&G …, kupujete le markenartikel.
Zacuda se mi je ze zgodilo, da ko sem kako stvar kupila v Kiku, da je bilo zelo kvalitetno narejeno, sicer pa je tam po navadi tako tako, a ko sem kupila cevlje Geox, so mi razpadli ze po dveh letih, medtem ko imam ene iz cheap trgovine (tipa Deichmann) ze 10 let in so se vedno kot novi.

Moške obleke pa tudi jaz na daleč ločim. Kroji in detajli so opazni že, ko tip suknjič zapne. Gosto krojena tkanina lepo pada ob telesu, hlače imajo obliko še po letih nošenja. Gumbi, podloga, gumbnice z obrobo in ne samo obštepane, lepo izdelan ramenski del, prava dolžina rokavov in suknjiča.
Enako je s plašči in suknjiči, Ž in M. Take stvari kupujeva v glavnem v BG, kjer ti isti dan tudi vse skrajšajo na tvojo postavo in to gratis. Obleko in plašč dobiš v platneni vreči za oblačila, poleg pa si izbereš še srajco in kravato za darilo. Pa sploh ni tako hudo drago. LJ žal ne zna ponuditi kvalitetne robe na tak način.
Tudi pri čevljih je cena močno pretirana. Ve se, kaj naj ponuja čevelj za 200 eur in kako udoben je že takoj, ko ga obuješ. In tak čevelj ne more stati v trgovini, kjer se prodaja pofl roba z napihnjeno ceno.
Sploh pa imamo zelo radi polne omare oblačil in obutve in 15 torbic na sezono. Zato se kupuje ceneno. Ok, za otroke, ki hitro prerastejo, je poceni smiselno, ker prej preraste, kot se strga. Za odrasle je pa po moje boljše imeti nekaj dobrih osnovnih kosov in 2 para vrhunskih čevljev in 2 torbici. Res pa je vse odvisno od dohodkov, ampak če skrčiš količino in kupiš občasno nekaj kvalitetnega, potem imaš za dolgo časa.

Moške obleke pa tudi jaz na daleč ločim. Kroji in detajli so opazni že, ko tip suknjič zapne. Gosto krojena tkanina lepo pada ob telesu, hlače imajo obliko še po letih nošenja. Gumbi, podloga, gumbnice z obrobo in ne samo obštepane, lepo izdelan ramenski del, prava dolžina rokavov in suknjiča.
Enako je s plašči in suknjiči, Ž in M. Take stvari kupujeva v glavnem v BG, kjer ti isti dan tudi vse skrajšajo na tvojo postavo in to gratis. Obleko in plašč dobiš v platneni vreči za oblačila, poleg pa si izbereš še srajco in kravato za darilo. Pa sploh ni tako hudo drago. LJ žal ne zna ponuditi kvalitetne robe na tak način.
Tudi pri čevljih je cena močno pretirana. Ve se, kaj naj ponuja čevelj za 200 eur in kako udoben je že takoj, ko ga obuješ. In tak čevelj ne more stati v trgovini, kjer se prodaja pofl roba z napihnjeno ceno.
Sploh pa imamo zelo radi polne omare oblačil in obutve in 15 torbic na sezono. Zato se kupuje ceneno. Ok, za otroke, ki hitro prerastejo, je poceni smiselno, ker prej preraste, kot se strga. Za odrasle je pa po moje boljše imeti nekaj dobrih osnovnih kosov in 2 para vrhunskih čevljev in 2 torbici. Res pa je vse odvisno od dohodkov, ampak če skrčiš količino in kupiš občasno nekaj kvalitetnega, potem imaš za dolgo časa.
[/quote]

Glede cevljev pa se ne morem strinjati, sem kupila od Geox, ki so bile skoraj 200 €, pa so mi razpadli ze po dveh letih. Dobesedno podplati so sli v maloro, medtem ko je bil zgornji del vse kot novo.

New Report

Close