Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Okrajno sodišče

Okrajno sodišče

Pozdravljeni

Zanima me sledeče – na star naslov, na katerem ne živim več sem dobila plavo kuverto od Okrajnega sodišča – Centralni oddelek za verodostojno listino.

Kaj bi to lahko bilo? Je možno da je kakšna izvršba? Lahko ta oddelek to pošilja?

Kako ti lahko pošljejo na stari naslov, če tukaj nisi že 10 let? Kaj naredit v tem primeru? Vrne brat to nazaj, ker ona tam sam živi? Al kaj?

jep, to bo ziher izvršba
dajo pa take podatke, kot jih ima upnik o dolžniku. sodišče ne preverja tvojega naslova

Mi smo v bloku dobili kuverte z Okrajnega sodišča, ko smo urejali vpis v ZK.

Uuu možno je tudi ZK ja. Na to nisem pomislila. Samo res mi ni jasno zakaj stari naslov.

Hvala obema. Upam da je res to to 🙂

Ce pise da je odd za verodostojno listino je izvrsba

Če je poslano iz centralnega oddelka za verodostojno listino (z oznako opravilne številke VL…) potem gre za izvršbo. Sklep o izvršbi se izda na podlagi podatkov, ki jih posreduje upnik. Če ima upnik še vaš star naslov je potem možno, da je vpisal tega. Sklepi se izdajajo avtomatsko na podlagi prejetih podatkov, če se osnovni identifikacijski podatki (emšo, davčna) ujemajo.
,
Če niste na tem naslovu, kako se je tam znašla kuverta? Če so poštarji pustili obvestilo o prejeti pošiljki potem jo bodo čez 15 dni vrgli v nabiralnik in se šteje kot vročeno. Ko je zadeva , pravnomočna gre v izvršbo (trr- banka, nepremičnine itd. odvisno kakšno vrsto izvršbe predlaga upnik) Verjetno je biilo slednje, da je poštar pustil obvestilo, sploh če je isti priimek drugače bi pošiljko že v štartu vrnil sodišču z ustrezno oznako o nevročitvi.

Lahko dvignete pošiljko in (sploh če boste ugovarjali) sodišču sporočite svoj nov naslov. Lahko pa brat na pošti zavrne pošiljko, da ne živite več na tem naslovu (ne rabi povedati naslova). V tem primeru se bo pošiljka vrnila nazaj na sodišče ampak jo, če imate urejeno stalno (ali začasno) bivališče lahko v roku nekaj dni pričakujete na sedanjem naslovu. Pač vso stvar zamaknete za par dni.

New Report

Close