Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Film Ko zorijo jagode neprimeren za današnji čas

Film Ko zorijo jagode neprimeren za današnji čas

V filmu starejši fant poljublja in otipava mlado deklico, ona se tudi tušira naga. To je popolnoma neprimerno za današnji čas, ko smo bolj osveščeni kot v časih nebrzdanega komunizma in menim, da tega filma ne bi smeli več predvajati (danes so ga predvajali na TV)

A ti se sicer danes ko si osveščeno oblečeno tuširaš?

Pojdi spat,da ne bos razmisljala nemno.😁

nova
Uredništvo priporoča

Pojdi spat,da ne bos razmisljala neumno😁

Predlagam, da kar vse filme prepovemo, ker golote je povsod veliko. Če ni golote je pa nasilje ali kaj drugega. Cenzura bi imela preveč dela, tako da kar ukiniti vse po vrsti. Ziher je ziher.

Jaz se bom pa postavil na stran avtorice. Zakaj? Zato, ker se mi še vedno zdi, da prevečkrat napadate ljudi, ki odprejo tako temo.
Namreč treba je vedeti, da avtorica teme ni sama kriva, da je takšna. S svojim zapisom je zgolj razkrila tisti temni del današnje družbe. Jasno je, nekdo ki nekaj takega zapiše na internet in potem čaka, kaj ji bodo odgovorili, da tak človek pač ni zdravo mentalno bitje, temveč gre za zelo umsko bolno tvorbo. Draga avtorica, vem da je takim kot si ti zelo težko živeti med normalnimi ljudmi, zato podpiram tudi vaše zapise na forumih. S tem nam kažete, da je še kako potrebno dati več pozornosti vam ki ste premaknjeni, ter vas zapreti v ustanove, kjer bodo za vas poskrbeli s terapijami, zdravili in vam onemogočali, da delate nepremišljene stvari v svetu normalnih. Seveda ti ne moreš razumeti poante nekega filma, amapk vedi da zato nisi nič slabša. Si samo drugačna. Prosim, da je ne napadate ampak ji po svojih močeh pomagate.
Draga avtorica, pogovori se s svojo družino, pokaži post ki si ga napisala in prepričan sem, da ti bodo nudili pomoč. Zavedaj se, da si končno spregovorila javno in s tem naredila prvi korak k lastnemu priznanju, da si pač prizadetek in da si potrebna konkretne pomoči. Vse dobro ti želim. Res.

Se človeku kakšno uro nič ne da in zapravi čas po svoje.
Ampak, da ti je cel dan dolgčas, to pa je že težko razumljivo.
Vzdrži nekako, no.

👍👍👍👍

Jaz pa v resnici razumem, kaj je hotela avtorica povedat. V 70 tih in 80 letih se o pedofiliji res ni govorilo in se spomnim naslovnice Jane, na kateri sta bila deček in deklica stara pb 6 let, gola, s tetrapakom soka Pingo v rokah. Danes si take naslovnice gotovo ne moremo zamislit.
V filmu Ko zorijo Jagode pa je glavna junakinja, ki naj bi po filmski zgodbi bila stara 15 let, osmi razred OŠ, gola pod tušem. Prizor je kar dolg, nežno se boža po prsih, nato ji prsti zaidejo med sramne dlake. Daleč od tega, da bi se imela za neko moralistko, sem pa pomislila, da v današnjem času, ko moramo starši dati dovoljenje, da se naš otrok lahko v šoli fotografira, golota pri 15 ih zagotovo ne bi prišla na filmsko platno.

[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/sl/0/0b/Rtv_slo.png[/img]

hahahah, ja, gotovi smo

Da bi kdo živel tako, kot pred 50, 100 leti?? Ma te zaprejo takoj!!
Pa začnimo pri Prešernu. Bi on klinac živel tko. Arest! Šus.
Cankar? Pa stari, vsak drug dan bi te pobiral na Rožniku in vlačil na urgenco! Bil bi star znanec milice.
Kekec – vsi od Bedanca do Kosobrina bi bli v arestu, Mojčica v reji, Kekec pa v vzgojnem zavodu.
Pastirci….. pa to vas pohopsa CSD in šenka bogatunom, da naujo uvažal drugih sirot.

Ker je že film…. pegast deček, kako si je želel priti iz sirotišnice. Pa so vedno izbrali deklico z modrimi očmi in svetlimi kodri?!

Res smo napredovali.

Huje bi bilo, če bi se slekla kakšna starka oz. starček. Recimo uvela Milana Zupančič z grdo raščenimi zobmi (kakšen odnos do same sebe) in kak Cavazza. Močno dvomim, da mu še stoji.

Kaj 15 letnici hodi po glavi, da ji prsti zaidejo med sramne dlake? In da celo ima sramne dlake?? Kako nagnusno. Dekle zagotovo ni skrbelo samo zase, če ne jih ne bi imela. In kot taka sploh ne bi smela priti na film.
Režiser Hladnik jih tudi ni hotel briti, zato njegovih filmov ne vrtijo spljoh. Ampak Viktorja za življensko delo je pa le dobil.

Pedofili so tisti, ki ne prenesejo pogleda na sramne dlake!

Koliko stara je bila igralka, ko je bilo snemanje tega filma? Ne verjamem, da bi bila dekleta pod 18 let tako lepo kosmata…..

Zanimiv film, ki je marsikaj povedal o medsebojnih odnosih v svinčenih časih, ko je bilo pri zg. treba znati ofenzive, za katere danes vemo, da so bile izmišljene kot je izmišljen Rambo. Pač nekaj streljanja za polnit kino dvorane.

Spet in spet je bil izpostavljen odnos tipične slovenske žene, ki se je z belim kruhom skregala.

Moj komentar k filmu

Nejčeva mati je kot mnoge POPOLNOMA blokirala stike z očetom, Nejc niti pisma ni smel dobivati….hotela ga je ZASE, hotela je maminega sinčka. Je bil pa v filmu prikazan kot izrazito grd fant v preozkih hlačah.

Metoda Pevca pa poznamo. V enem partizanskem filmu (mogoče Menuet za kitaro) je igral Berka, ki ga potegne iz hlač in – ima izredno majhnega. Grd. zoprn obraz. Kdo ve, če ni v resnici j. korenin? Kasneje se je poskušal kot režiser, pa brez uspehov.

Jagoda je pravzaprav še najbolj pozitiven lik. Čedna, pametna, prijazna – kje je še kakšna taka? Pa razdajala se je doma, pazila otroke pri sosedih, poučevala slov. Slavico, ki je prišla z juga – pa spet prikazana kot nekaj vrednega, nekaj več, kot smo mi. Kaj potem če je bil njen tata pilot JLA?

Njena mlajša sestra je zelo dobro odigrala ljubosumno sestro, škoda, da ni nadaljevala igralske kariere….čeprav se piše Temimović. Njen brat Emil je bil včasih bobnar pri rock skupini. Včasih jo srečam v banki, kjer ….še vedno si je podobna, prav nič lepa.

Sandi Krošl – eden lepših moških na svetu sploh: https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjM0vfj763gAhUHWBoKHaZSA1sQMwhJKAswCw&url=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fmojtvportal.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Ffilm{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F24507{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Flov-na-jelene.aspx&psig=AOvVaw3qqiQLb_FvnP95eEOiDMLe&ust=1549774966312147&ictx=3&uact=3

http://www.rabim.info/zavarovalnisko-zastopanje-temimovi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}87-ksenija-sp-78532/nerazvrscena-dejavnost-467

https://www.finance.si/94703/V-Metropolis-Medii-dva-izvrsna-direktorja

Jagoda je bila takrat stara 17 let, zdaj jih šteje 57 . Je dr znanosti. Irena Kranjc


Tako je! danes starejši fantje ošlatujejo milfe, mladenke pa se kopajo v burkah!☺☺


Zanimivi je, da tebi moralnežu ostane v spominu Pevčev tič in neke sramne dlake!

Meni vse ostane v spominu, tako grde kot lepe stvari…., kaj morem, ko pa imam absoluten spomin…..saj bi rad grde stvari pozabil, pa ne gre….

Vesel oče

P.S.

Mainca, hvala.

Jagoda je bila takrat stara 17 let, zdaj jih šteje 57 . Je dr znanosti. Irena Kranjc

Sem kar vedel, da je starejša…ne more imeti osnovnošolka še tako lepo kosmate, pa take lepe prsi.

Še to – golota zame ni nekaj nemoralnega. Je nekaj naravnega in je škoda, da smo kot družba spet zašli v mračno dobo nekakšnega zakrivanja, ki pa pravzaprav pri mnogih najbolj vzbuja skomine (zakritost redovnic). Nemoralno je lahko npr. nespoštljiv odnos do lastnega telesa ali telesa koga drugega.

Vesel oče, naturist

https://www.google.si/search?q=maria+and+jesus+with+breast&tbm=isch&source=univ&safe=off&sa=X&ved=2ahUKEwjRj6XV-63gAhXJyaYKHUXhDFAQsAR6BAgGEAE

Spomnim se, da sem brala to knjigo nekje v najstništvu. Takrat, ko sem to brala, so bili časi, ko se o takih stvareh ni govorilo naglas. Pa se mi je že takrat zdelo, da s pisateljem nekaj ne štima.

Zdelo se mi je, da opisuje svoje fantazije s perspektive mlade punce. Knjiga mi je ostala v spominu samo zato, ker se mi je cel čas zdelo, da je pisatelj zmerno do pretežno fucked up, zaradi same zgodbe pa niti ne.

Kaj naj bi bilo pa narobe s pisateljico Branko Jurca? Za Vitana Mala, Čapa, Deso, Oscarja Wilda, Leonarda da Vincija…. vemo,….

A ve pa nimate fantazij?

Poglejmo, kaj piše na net-u:

Življenje

Rojena 24. maja 1914, Kopriva na Krasu, odtod očitno Jagoda Kopriva; glede na letnico rojstva se je očitno spominjala še prve svetovne vojne….

Po prvi svetovni vojni je družina pobegnila v Maribor, kjer je obiskovala osnovno šolo in učiteljišče. Kasneje je dobila službo učiteljice v Sv. Jakobu v Slovenskih Goricah.

Ob začetku druge svetovne vojne se je preselila v Ljubljano, kjer se je že leta 1941 pridružila Osvobodilni fronti, za kar je dobila Partizansko spomenico. Kasneje so jo aretirali in poslali v koncentracijsko taborišče Gonars.

Po drugi svetovni vojni je nekaj časa še opravljala učiteljski poklic, nato pa je postala urednica otroške revije Ciciban in kasneje revije Otrok in družina. Po nekaj letih dela v uredništvih se je posvetila predvsem otroški in mladinski literaturi. Ustvarila je mnogo mladinskih povesti, samostojnih zgodb, romanov in zbirk krajših pripovedi.

Poročena je bila s pisateljem Ivanom Potrčem.

Delo

Večina njenih del je polna doživetij otrok in mladostnikov. Ta doživetja so iz resničnosti, iz dogodkov, vtisov in doživetij, ki jih je pisateljica doživela v svojem otroštvu oz. mladosti ter v obdobju poučevanja. Ker je pri pisanju znala prisluhniti sodobnem življenju mladih generacij, si je med njimi pridobila mnogo simpatij. Branka Jurca je pisala realistično pripovedno prozo iz svoje mladosti (Rodiš se samo enkrat).

Njena dela lahko delimo na: kratke sodobne pravljice (Snežaki v vrtcu, Ko Nina spi), partizanske zgodbe (Moj oče partizan, Kdaj so bili partizani veseli), književna besedila o živalih (Poredni zajček, 1:0 za zajce), opisi šolskih dogodivščin (Uhač in njegova druščina, Hišnikov dan) in kratka pripovedna proza (Ko zorijo jagode, Rodiš se samo enkrat).

Bibliografija

Pripovedna proza

Pod bičem (podobe iz taborišč), 1945 (COBISS)
…potem je zmagalo življenje, 1953 (COBISS)
Stekleni grad, 1958 (COBISS)

Mladinska proza

V pasti, 1955 (COBISS)
Bratec in sestrica, 1956 (COBISS)
Poredni zajček, 1958 (COBISS)
Okoli in okoli (COBISS)
Hišnikov dan (COBISS)
Hišica ob morju, 1962 (COBISS)
Lizike za vse, 1962 (COBISS)
Uhač in njegova druščina, 1963 (COBISS)
Gregec Kobilica, 1965 (COBISS)
Miško Poleno in njegov ognjeni krst, 1965 (COBISS)
Vohljači in prepovedane skrivnosti, 1966 (COBISS)
Beli konjič, 1967 (COBISS)
Do zvezd, 1967 (COBISS)
Žrebiček brez potnega lista, 1969 (COBISS)
Rdeči škorenjčki, 1970 (COBISS)
Katka, stoj!, 1972 (COBISS)
Rodiš se samo enkrat, 1972 (COBISS)
Čuj in Katka, 1974 (COBISS)
Ko zorijo jagode, 1974 (COBISS)
Špelin dnevnik, 1976 (COBISS)
Babičina pravljica, 1977 (COBISS)
Javka v starem čevlju, 1977 (COBISS)
Pionirka sem! Pionir sem!, 1977 (COBISS)
Moj oče partizan, 1978 (COBISS)
S helikopterjem k stricu Tintinu, 1978 (COBISS)
Ko Nina spi, 1980 (COBISS)
Prgišče zvezd, 1980 (COBISS)
Marjanka vseznalka, 1980 (COBISS)
Čudovita stenska ura, 1981 (COBISS)
Anča Pomaranča, 1983 (COBISS)
Snežaki v vrtcu, 1983 (COBISS)
Miško Poleno, 1984 (COBISS)
Pot okoli sveta, 1985 (COBISS)
Modra kapica in začarani volk, 1986 (COBISS)
Kdaj so bili partizani veseli, 1986 (COBISS)
Dobra volja je najbolja, 1987 (COBISS)
1:0 za zajce, 1990 (COBISS)
Vesele novice z Zelenice, 1993 (COBISS)
V dedovi grapi, 1994 (COBISS)

Radijske igre za otroke[uredi kodo]
Mižek-frizer, 1976 (COBISS)
Peter in Martin Krpan, 1977 (COBISS)

Vesel oče

Pa res. Branka Jurca je pisateljica. Ne vem, zakaj sem mislila, da je moški. My bad. No, ampak takrat se mi je pač zdelo tako, da nekaj ne štima, kar za knjigo, ki bi se morala brati brez vračanja v realni svet, nikakor ni dobro.

Kdaj le se ni govorilo na glas? Časi v 80desetih so bili daleč manj zategnjeni kot so zdaj. Vsi pisatelji so fucked up, pesniki še bolj. Zato so kar so.
Jaz sem bral knjigo Moj skrivni vrtiček : ženske seksualne fantazije in tam je zbranih kup dekliških fantazij. Vse so fucked up lol
Samo, da ne boste postali bolj papeški od papeža, ali pa vsaj od amerikancev.

Kdaj le se ni govorilo na glas? Časi v 80desetih so bili daleč manj zategnjeni kot so zdaj. Vsi pisatelji so fucked up, pesniki še bolj. Zato so kar so.
Jaz sem bral knjigo Moj skrivni vrtiček : ženske seksualne fantazije in tam je zbranih kup dekliških fantazij. Vse so fucked up lol
Samo, da ne boste postali bolj papeški od papeža, ali pa vsaj od amerikancev.
[/quote]

Se posipam s pepelom in popravljam: v moji okolici se ni govorilo.

Včasih je bilo porivanje mladih dečkov v vse možne odprtine sprejemljivo in dovoljeno za izbrance, to so počeli od duhovščine pa vsi vmes do papeža, razni vladarji, vplivneži itd. so furali hebefilijo in orgije .., danes je to neprimerno, zakonsko prepovedano … ampak to še kar počnejo.

Nekdo ocenuje, da je film Ko zorijo jagode neprimeren za današnji čas, ker se ena šestnajstletnica gola tušira … en starejši fant jo poljublja in otipava, ker to je bilo v svinčenih časih nebrzdanega komunizma res nekaj nenormalnega. Zanimivo, da vse to kar se je dogajalo v časih “nebrzdanega komunizma” se je dogajalo v skoraj dveh tisočeltjih mračne vladavine RKC, ampak dovoljeno predvsem nedotakljivim izbrancem.
Tako imenovani “nebrzdani komunizem” je samo prikazal in omogočil vsakemu in ne samo izbrancem tovrstno “kulinariko”.

New Report

Close