Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izvedeli smo, da otrok mojega brata ni njegov otrok

Izvedeli smo, da otrok mojega brata ni njegov otrok

Zaradi bolezni smo izvedeli, da otrok – najstnik ni biološki otrok mojega brata, tudi on tega ni vedel. Smo v šoku, razočarani, zmedeni. Kako bosta brat in žena to rešila ne vemo in se ne mešamo, nečak zaenkrat ne ve. Kako naprej? Jaz ne morem kar naenkrat nečaka nehati imeti rada, moji starši ne vnuka, bratu je najhuje. Kako bratovo ženo še naprej gledati z zaupanjem? Vse se bo spremenilo.

Ni ne prvi in ne zadnji primer. Ti ga boš imela seveda enako naprej rada, zakaj bi se to karkoli spremenilo?

veš kok bi blo tega več, če bi se tipi poslužval dnk testa ob rojstvu otroka. Najboljš bi blo da bi vsakega otroka in starše testirali preden jih iz porodnišnice spustujo – da izključijo zamenjavo dojenčkov.

Otrok ni kriv, da ima ničvredno mamo. Ne odklanjanje mu ljubezni in pozornosti, ki ju je bil doslej vajen pri vseh vas. Njemu bo najtežje, ko bo izvedel.:(
Kar se pa matere tiče, nimam besed. Podla!

Ja komu je pa mali podoben?

Izvlečite kaj dobrega iz vsega. Ugotovite, kdo je oče in ga dobro iztožite. Denar je danes vse. In mali bo dedič tudi po njemu.

Pa je edini otrok? Mogoče pa je brat res neploden in sta se z ženo tako dogovorila, da se bo dala pojebati nekomu drugemu in evo – rezultat.

Vesel oče

Če bi testirali dnk dojencka in uradnega očeta, ne bi na podlagi tega mogli z gotovostjo ugotoviti, če je prišlo do zamenjave. Testirali bi lahko le mamo in dojenčka, če želijo izključiti zamenjavo, očetje pa lahko testirajo sami, če so v dvomih. Ne vem, zakaj se tega ne poslužujejo pogosteje. Sicer pa mislim, da so pri materi in dojenčku zapestnice čisto dovolj.

Tudi mene je prešinilo to vprašanje: Komu je podoben? Otroci so podobni staršem, kako ni opazil, da mu mali ni nič podoben? Upam, da ne bodo ugotovili, da je dedek ali stric biološki oče. To bi bil dvojni šok.

Če bi testirali dnk dojencka in uradnega očeta, ne bi na podlagi tega mogli z gotovostjo ugotoviti, če je prišlo do zamenjave. Testirali bi lahko le mamo in dojenčka, če želijo izključiti zamenjavo, očetje pa lahko testirajo sami, če so v dvomih. Ne vem, zakaj se tega ne poslužujejo pogosteje. Sicer pa mislim, da so pri materi in dojenčku zapestnice čisto dovolj.
[/quote]
Brihtan kot hudič, moški pa naj vedno vse drago plačajo, baba pa vse zastonj , ne? Ja, ti testi bi bili v današnjem času smotrni, bi bilo prav da so obvezni ob rojstvu otroka in očitno tudi ne preveli strošek (cene so namreč nekajkrat prenapihnjene), saj ti recimo že v vsakem policijskem postopku vzamejo DNK vzorec. Sodelavcu so recimo vlomili in njemu vzeli DNK vzorec, meni sploh ni bilo jasno, ampak očitno je pri nas vse nelogično in denarja za tam, kje ni treba dovolj, bi ga preusmerili raje tam , kjer je to re smiselno…

Mogoče pa tudi mati ni biološka mati. Ste morda pomislili na to verjetnost? Avtorica prispevka ni nič omenila….

Zanimivo mi je, da praviš, da se ne boste mešali kako bodo to rešili. Hudičevo se mešaš že s tem, da daješ to na internet. Take teme niso za na net in če je tvoj “nečak” slučajno danes sufral po netu in če se doma vsi čudno obnašate in nekam nosove rinete, potem mu bo tudi tale tvoj bolni post prišel pod roke.
Od kje ti pravica, da pišeš take stvari gor! Če ne drugega, lahko tak post prebere čez pet let in poveže ena plus ena in vidi, da je bil prav v tem času bolan in da prav v tem času so se vsi v “očetovi” familiji začeli butasto obnašat.
Razumem brata da mu je težko, ne razumem pa, da je šel to tebi govorit, saj ja ve, da si prizadeta in motena. Kdo od familije bi šel take stvari na forum pisat! Od normalnih nihče. Kako, da si sploh zunaj??? Ok, štekam da tvoja družina dela vse, da te še nekaj let ne zaprejo v umobolnico, ker delaš samo sranje, samo vseeno te imajo radi a ne… Bodi vesela, da date ni bratovo. Vsi vemo, da otroci večina genov tako ali tako poberejo po tetah in stricih. Si predstavljaš, da bi bil fante takole moten? Vidiš sama kako težko hodiš čez življenje in zdaj jokaš, ker nečak ni tvojih korenin?
Prosim, dajte se zavedat, vsi moteni za prizadeti, kot si sama, da včasih je bolje da se vaša veja ne nadaljuje ker s tem ne sebi in ne občemu človeštvu ne dodajate nobene dodatne vrednosti.
Pa nočem te zdaj spraviti v slabo voljo. Želim, da se pogovoriš z ljudmi okrog sebe, pokažeš kaj si danes naklamfala na internet in poveš, da nisi več oseba, ki bi bila zmožna hoditi okrog brez varstva in brez ustrezne terapije. Enkrat si pač to moraš priznati in prej boš to storila bolje bo zate in za vse ljudi okrog tebe.
Nimam pa nič proti vam in konec koncev lepo je, da to tudi javno priznate da se pokažete in stopite iz sence, da tudi mi ostali – normalni vidimo, da vam ni lahko in s tem opozarjate institucije, da ste enostavno za ustanove.

A je gotovo, da je mamin biološki sin? Mojo sestro so v porodnišnici takoj po rojstvu kmalu zamenjali. Se je mama kregala, da niso prinesli pravega novorojenčka k njej. Mama je imela prav.


Brihtan kot hudič, moški pa naj vedno vse drago plačajo, baba pa vse zastonj , ne? Ja, ti testi bi bili v današnjem času smotrni, bi bilo prav da so obvezni ob rojstvu otroka in očitno tudi ne preveli strošek (cene so namreč nekajkrat prenapihnjene), saj ti recimo že v vsakem policijskem postopku vzamejo DNK vzorec. Sodelavcu so recimo vlomili in njemu vzeli DNK vzorec, meni sploh ni bilo jasno, ampak očitno je pri nas vse nelogično in denarja za tam, kje ni treba dovolj, bi ga preusmerili raje tam , kjer je to re smiselno…
[/quote]

Saj ženske plačujemo pa za teste nosečnosti.🙂 V tej državi je nerealno sploh pomisliti, da bi bilo testiranje ocetovstva brezplačno. Če že, bi zavarovalnice hitro dvignile zavarovalne premije zdravstvenega zavarovanja, tako da si spet na istem (oziroma slabšem – bi bilo ceneje, če vsak zase plača, ker zavarovalnice so pijavke, testiranje pa bi financirale tudi takim, ki imajo po 10 ali več otrok – vemo, od kod prihajajo taki – in to bi plačevali Slovenci, ki imajo po 1-2 otroka). Tako da nič jamrat in mirno plačat vsak zase, ker je tako najceneje.😁😁😁

😊😊😊😊😊

To se mogoče tam v bolnišnici špilajo, ko jim je dolgčas, malo premešajo novorojenčke ko karte in se režijo. Čez 15 let pa cela Slovenija pogrunta po nekem naključju, da nimajo pravega.

Sama imam otroka in niti ena oseba še ni rekla da je meni podobna. Kaj pa če so jo zamenjali?

Še dobro, da vsak reče to je pa celi ati.

Že večkrat videno: le kako zase misliš, da si zgled zdrave kmečke pameti? S katerih kmetov le izhajaš – zlasti po tvojem nadaljnjem napletanju. Res pa je, da si lahko podobna svojim staršem.

In tako izkušnjo je res za zaupati zaupanja vredni osebi. Tebi?

Loti se rajši pametnejšega dela. Na določena splošna (ne tvoja življenjska vprašanja) boš dobila svoj odgovor, saj pluješ v tej smeri.

Ne provociraj….a tega, kaj mu je žena v zagovor rekla, ti pa ni povedal???
Spet je eni dolgcajt.

Ja mogoče je pa njegova, tvoja pa ni. Si pomislila na to? 🙂

Avtorica, kaj je pa tu za reševat? Otroka imate radi in on ima rad vas. Zakaj bi se moralo to nehat? Niti ne bi bilo fer. Vem, da se je vam svet podrl, ampak pomisli, kako se bo šele njemu, ko/če bo izvedel. Njemu bo najbolj hudo od vseh, zapomni si to. Zato ne bodite bedaki in ostanite njegova družina.

Ja pa kaj je to važno, čigave gene ima nek otrok???? To, ali je brat vedel za vse skupaj in sprejel ali ne, ali je izvedel šele zdaj, je pa stvar njega in otrokove mame in nikogar drugega. Bosta že razrešila, odnos brata do otroka se pa zaradi tega ne sme spremeniti, če hoče dobro za otroka. Sorodstvo se pa nima kaj mešati zraven!

Tudi mene je prešinilo to vprašanje: Komu je podoben? Otroci so podobni staršem, kako ni opazil, da mu mali ni nič podoben? Upam, da ne bodo ugotovili, da je dedek ali stric biološki oče. To bi bil dvojni šok.
[/quote]

Jaz sem popolno nasprotje svoje mame. Misliš, da me je oče podtaknil ali je mogoče v resnici babica moja prava mama?

Poznam podobno zgodbo, v kateri je zaradi takihle dobronamernih sorodnic na koncu najbolj nastradal otrok. Dobronamerna sorodnica je namreč delala kot medicinska sestra in nekako izvedela zaupne zadeve, ki jih ne bi smela vedeti – da nek sorodnik ni oče otroka, čeprav je na rojstnem listu vpisan kot oče. Dobronamerno je vse sorodstvo zaupno spraševala, kaj naj naredi, tako da se je novica hitro razširila in otrok jo je izvedel tako, da so ga začeli drugi otroci zafrkavati, da je podtaknjenček.

V resnici pa je imel njegov oče bolezen, ki je bila dedna in je ni želel prenesti na svoje otroke, zato je mama šla na umetno oploditev, o čemer pa seveda nista hotela govoriti vsem, ker živijo nekje na vasi, kjer se takih stvari ne dela in kjer štejejo geni. Otroku sta nameravala povedati, ko bo dovolj star, s tem, da bi mu seveda povedala tudi, da to ničesar ne spremeni in da sta onadva še vedno mama in oče. Največji hudič so torej dobronamerne sorodnice, dobronamerne sosede in podobno. Zato pazi, avtorica, kaj počneš, da ne bo na koncu nastradal otrok!

Ah…spet se nekdo dolgocasi. Sicer pa take stvari niso problem ostalih sorodnikov. Ce je brat neumen in naiven, bo pac s tem zivel. Pameten moski bi tako zensko takoj nogiral.


Samo v razmislek. Če 15let misliš, da je tvoj sin, ga imaš za svojega, vzgajaš, prebediš pol noči, ko je bolan, se veseliš njegovih uspehov, se spomniš prvih korakov, misliš da en test to kar zbriše? In si pol kao neumn, če ju ne frcneš iz svojega vidnega območja? Ni to tko na izi, hladno, preračunljiivo, matematično. Vsaj meni se ne zdi.
Ni vse samo test in potrjen fotr, čeprav pa nekak ne verjamem v tole zgodbico, da bi šli tozadevne stvari po celi žlahti razglabljat, otroku pa da so tiho o tem.


Samo v razmislek. Če 15let misliš, da je tvoj sin, ga imaš za svojega, vzgajaš, prebediš pol noči, ko je bolan, se veseliš njegovih uspehov, se spomniš prvih korakov, misliš da en test to kar zbriše? In si pol kao neumn, če ju ne frcneš iz svojega vidnega območja? Ni to tko na izi, hladno, preračunljiivo, matematično. Vsaj meni se ne zdi.
Ni vse samo test in potrjen fotr, čeprav pa nekak ne verjamem v tole zgodbico, da bi šli tozadevne stvari po celi žlahti razglabljat, otroku pa da so tiho o tem.
[/quote]

Tudi jaz zgodbi ne verjamem, pa vendar je teh primerov dosti. Jaz bi brez tezav v takem primeru nekoga brcnila, pa ceprav z zlomljenim srcem. So stvari, ki se ne morejo odpustiti. Ljudje smo pac razlicni. Seveda pa tu najbolj trpi otrok.

New Report

Close